Pro odstranění příznaků alergických reakcí jsou předepisovány různé antihistaminika. Lék Fexadin je zařazen do této skupiny, působí díky účinné látce fexofenadinu, léčí a zabraňuje vzniku kýchání, otoku nosní sliznice a slzení. Z návodu k použití léku se dozvíte jeho farmakologické působení, kompatibilitu s jinými léky, způsob podání.
Alergické tablety Fexadin nebo Fexadin jsou antihistaminika pro alergie třetí generace. Droga se nevztahuje na hormony a antibiotika. Jedná se o generikum léku Telfast (Allegra) - obsahuje stejnou účinnou látku, ale má nižší náklady v důsledku skutečnosti, že suroviny nelze tak dobře vyčistit od nečistot. Lék vyrábí indická farmaceutická společnost Ranbax, platí po dobu 2-12 hodin.
Aktivní složkou fexadinu je fexofenadin, jehož mechanismus práce je spojen s blokováním H1-histaminových receptorů. Účinná látka patří k aktivním metabolitům terfenadinu, proto stabilizuje membránu žírných buněk a snižuje množství uvolňovaných biologicky aktivních složek, histaminu. Hodinu po užití tablet se v těle vynoří antialergický účinek, který dosáhne svého maxima po šesti hodinách a trvá až jeden den.
Lékaři upozorňují, že u pacientů užívajících fexofenadin se nevyskytují běžné vedlejší účinky jiných antihistaminik - zácpa, sucho v ústech, vysoký kardiotoxický účinek, poškození zraku, přírůstek na váze. U starších pacientů s patologií ledvin, jater není nutná úprava dávky léku. Léky nezvyšují účinek alkoholu, nápojů obsahujících alkohol a drog, které tlumí nervový systém.
Závisí na dávce účinek, který se získá, když se užije 10 až 130 mg léčiva. Po perorálním podání se fexofenadin ve formě hydrochloridu absorbuje z gastrointestinálního traktu (GIT), váže se na plazmatické proteiny 6-70% (s albuminem, alfa1-glykoproteinem), neproniká hematoencefalickou bariérou, 5% dávky prochází částečným metabolismem. Vylučování je dvoufázové, ochranná doba je 22–20 hodin, doba vylučování se zvyšuje se selháním ledvin a hemodialýzou. Lék se vylučuje žlučí a močí.
V závislosti na formě uvolňování léčiva a koncentraci účinné látky se složení tablet liší:
Koncentrace fexofenadinu, mg na 1 kus.
Voda, stearát hořečnatý, předželatinovaný škrob, povidon, sodná sůl kroskarmelosy, koloidní oxid křemičitý, mikrokrystalická celulóza
Složení skořepiny filmu
Barevný růžový opadray, voda, hypromelóza, červený oxid železitý, oxid titaničitý, makrogol, opacode černý, hydroxid amonný, glazovaný šelak v ethanolu, černý oxid železitý, isopropanol, propylenglykol, butylalkohol
V prodeji jsou pouze tablety Fexadine potažené filmem s potiskem černou barvou. Lék je k dispozici v 10 kusech v blistru, 1–2 blistry jsou v balení spolu s návodem k použití. Také na prodej najdete tablety balené ne v blistrech, ale v blistrech po 10 kusech.
Fexadin 180 mg je určen k léčbě chronicky tekoucí idiopatické kopřivky a lék s koncentrací 120 mg se používá k léčbě sezónní senné rýmy, alergické rýmy. Obecné indikace pro použití léku:
Lék Fexadin se užívá kdykoli v dávce předepsané alergologem nebo terapeutem. Jíst zpomaluje účinek léků, proto je vhodné pít tablety před jídlem. V závislosti na typu onemocnění je dávkování odlišné:
Nemoc, zejména její průběh
Ne těžká sezónní alergická rýma
Tableta 120 mg jednou denně
Intenzivní alergie, chronická kopřivka
180 mg tableta jednou denně
Dva týdny před květem užijte 120 mg (k odstranění respiračních projevů alergií). Pokud to nemá žádný účinek, přechází na užívání 180 mg jednou denně. Lékaři mohou předepisovat dvakrát denně..
Tablety jsou předepisovány od 12 let adolescentům a dospělým, vydávané bez lékařského předpisu. Lék by měl být skladován na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 stupňů po dobu tří let. Na rozdíl od některých jiných antihistaminů Fexadin neovlivňuje koncentraci pozornosti, rychlost psychomotorických reakcí, funkci pracovní kapacity, proto ji lze použít při řízení vozidel a řízení složitých mechanismů, ale po kontrole jednotlivých reakcí.
Dosud neexistují spolehlivé informace o bezpečnosti a účinnosti přípravku Fexadine u dětí mladších šesti let. Lékaři předepisují lék dospívajícím od 12 let. Dávka závisí na typu onemocnění: u alergické rýmy a senné rýmy může být léčivý přípravek předepsán dětem ve věku 6–12 let, ale v dávce 60 mg / den. Pokud lék nevykazuje účinek do 24 hodin, musíte se poradit s lékařem o úpravě léčby. Trvání léku je 7-10 dní, lék nemá kumulativní účinek.
Pokud užíváte vysoké dávky léku, zvyšuje se závažnost vedlejších účinků. Negativní reakce při používání tablet Fexadinu zahrnují:
V případě užívání vysokých dávek fexadinu je nutné propláchnout žaludek, aby se odstranil neabsorbovaný lék, vzít aktivní uhlí. Lékaři poskytují symptomatickou a podpůrnou léčbu, hemodialýza není účinná. Příznaky předávkování léky jsou:
Lék Fexadin nelze použít u dětí mladších šesti let. Jiné kontraindikace léku:
Existuje negativní hodnocení pacientů, kteří současně užívají Fexadin a další léky. Možné negativní a nebezpečné reakce:
Původním lékovým analogem Fexadinu je Telfast (Allegra), dostupný ve verzích 120, 180 mg a 30 mg pro děti. Mezi další náhrady za léky patří:
Tablety lze objednat prostřednictvím katalogu, zakoupit v internetovém obchodě nebo lékárně za cenu, která je ovlivněna formou uvolnění, koncentrací účinné látky a úrovní obchodní marže. Přibližné ceny drogy a jejích analogů v Moskvě:
1 tableta obsahuje 120 nebo 180 mg účinné látky fexofenadin-hydrochlorid.
K dispozici ve formě tablet.
Antihistaminická alergická kúra.
Léčivou látkou je fexofenadin. Mechanismus účinku je zaměřen na blokování H1-histaminových receptorů. Hlavní látkou je aktivní metabolit terfenadinu. Lék stabilizuje membránu žírných buněk, snižuje množství uvolňovaného histaminu, biologicky aktivní složky.
Antialergický účinek se vyvíjí jednu hodinu po přijetí léku Fexadinu v těle. Maximální antialergický účinek je zaznamenán po 6 hodinách, doba trvání antialergického účinku je asi jeden den.
Při užívání fexofenadinu se nevyskytují nežádoucí účinky známé antihistaminikům: zácpa, poruchy vizuálního analyzátoru, sucho v ústech, kardiotoxický efekt (změna QT intervalu na kardiogramu). Dlouhodobé používání není doprovázeno přibýváním na váze..
Starší lidé, pacienti s patologií ledvin a jater, úprava dávky léku Fexadin není nutná.
Droga nezesiluje účinky alkoholických nápojů a léků, které tlumí nervový systém.
Při dávkování 10-130 mg byl zaznamenán účinek závislý na dávce.
Fexadin 180 mg se doporučuje pro chronickou idiopatickou kopřivku.
Pro léčbu senné rýmy, sezónní alergické rýmy je předepsán Fexadin 120 mg.
Droga se nepoužívá až do věku šesti let. Kontraindikováno při kojení, během těhotenství, nesnášenlivosti fexofenadinu.
Použití fexadinu může způsobit únavu, dyspeptické poruchy, dysmenoreu, závratě, zvýšenou ospalost, bolesti hlavy, bolest na hrudi, fotocitlivost, anafylaktické reakce, perverzi analyzátoru chuti, tachykardii.
Příjem vysokých dávek způsobuje zvýšení závažnosti těchto vedlejších účinků, vytváří se závislost na léčivu.
Podle návodu k použití Fexadinu jsou tablety předepisovány dětem od 12 let a dospělým.
V případě sezónní alergické rýmy užijte 1 tabletu 120 mg.
U chronické idiopatické kopřivky je indikováno užívání 1 tablety 180 mg jednou denně.
V případě předávkování, závratě, ospalosti, sucho v ústech.
Používá se symptomová terapie. Hemodialýza neprokázala žádný účinek.
Společné podávání léčiva Fexadin s ketokonazolem nebo erytromycinem je doprovázeno zvýšením koncentrace fexofenadinu 2-3krát. Tento účinek je vysvětlen zvýšením absorpce v zažívacím traktu, snížením vylučování žluči nebo významným poklesem gastrointestinální sekrece..
Antacida obsahující Al3 + nebo Mg2 + snižují biologickou dostupnost fexofenadinu. Doporučený časový interval mezi dávkami je alespoň dvě hodiny. Nebyla hlášena žádná klinicky významná interakce fexofenadinu s omeprazolem.
Fexadin nereaguje s léky metabolizovanými v játrech.
V lékárnách vydáván bez předpisu.
Na suchém místě nepřístupném dětem při teplotě nejvýše 25 stupňů Celsia.
Ne více než tři roky.
Neexistují spolehlivé informace o bezpečnosti používání antialergického léčiva Fexadin u dětí mladších 6 let.
Užívání drogy neovlivňuje koncentraci pozornosti, výkon složité práce, řízení mechanismů, řízení vozidel.
Spotřeba chemických produktů vedla ke zvýšení počtu lidí trpících určitým typem alergie.
K léčbě této patologie se používají léčiva, která blokují citlivost histaminových receptorů..
Ale musí to trvat velmi dlouho. Proto musíte vědět, zda je možné brát současně antihistaminika a alkohol, jaká je kompatibilita a možné důsledky takové kombinace.
Před zvážením, jak jsou kompatibilní antihistaminika a alkohol, musíte pochopit roli histaminu v lidském těle..
Gitsamin je neurotransmiter uvolňovaný v těle během alergických reakcí.
Alergická reakce je reakce imunitního systému na požití dráždivé látky. V tomto okamžiku je uvolněn histamin, jeden z neurotransmiterů. V lidském těle se tyto látky podílejí na regulaci životních funkcí.
Za normálních okolností je histamin v těle přítomen ve vázané formě. To znamená, že je neaktivní. S rozvojem různých patologických procesů a požitím určitých chemických látek do těla se uvolňuje histamin, tj. Aktivuje se.
V aktivní formě histamin způsobuje řadu patologických procesů:
V reakci na působení histaminu se adrenalin uvolňuje kůrou nadledvin, což způsobuje zúžení arteriol a zvýšení srdeční frekvence.
Interakce antihistaminů a alkoholu může vést k nepředvídatelným následkům.
Antihistaminika eliminují citlivost histaminových receptorů na dráždivé látky
Uvolňování neurotransmiterů v těle způsobuje následující nežádoucí účinky:
Antihistaminika blokují citlivost histaminových receptorů a také vážou histamin, čímž jej připravují o aktivitu.
Jejich aplikace umožňuje dosáhnout následujících výsledků:
Blokováním histaminových receptorů v těle antialergická léčiva inhibují rozvoj jejich účinků.
Poprvé se první generace antihistaminik začala používat v první polovině 20. století..
S jejich pomocí bylo možné rychle odstranit projevy alergií.
Ale lidé, kteří je vzali, byli utlačováni obecným stavem. Tato antialergická léčiva a alkohol nelze kombinovat. Léky první generace způsobily ospalost, letargii a jejich účinek byl krátkodobý.
Existuje několik generací antihistaminik
Poté přišly léky druhé generace. Měli méně výrazný sedativní účinek a zmírnili příznaky alergie na dlouhou dobu..
V budoucnu vědci dokázali vyvinout léky třetí generace, které zcela postrádají vedlejší účinky..
Léky 1. generace zahrnují:
Dlouhodobé užívání těchto drog je návykové..
Léky 2. generace zahrnují:
Poslední třetí generace zahrnuje,
Na rozdíl od předchozích dvou generací jsou tyto léky dostupné nejen v tabletách, ale také v sirupech a také v aerosolech. Jsou užívány jednou denně. Nezhoršují pohodu člověka a neovlivňují rychlost reakce..
Než začnete uvažovat o interakci antihistaminů a alkoholu, musíte vědět, v jakých případech jsou předepisovány.
Indikace pro jejich použití jsou:
Tato skupina léků má určité kontraindikace..
Nejsou stanoveny v následujících případech:
Užívání alkoholických nápojů s antialergickými léky může mít nejpředvídatelnější důsledky..
Antialergická léčiva působí výhradně na histaminové receptory. Jsou však schopni zvýšit negativní účinky alkoholu na játra..
Pití alkoholu s antihistaminiky se nedoporučuje.
Tato vlastnost antihistaminů je způsobena skutečností, že narušují metabolické procesy v játrech. Výsledkem je, že filtrační orgán má zvýšenou zátěž, která neumožňuje zcela rozložit acetaldehyd, vysoce toxický produkt rozkladu ethanolu..
Užíváním jak antialergických léků, tak alkoholu, se účinek prvního snižuje. A ethanol naopak zvyšuje jeho účinek na organismus.
Výsledkem neúspěšného experimentu jsou:
Často se vyskytují případy, kdy lidé, kteří během léčby alergií pili alkohol, upadli do kómy. Navíc je lékaři ne vždy dokázali zachránit. Takové experimenty jsou často fatální..
Kombinované užívání antihistaminik s alkoholem může vést k nejpředvídatelnějším reakcím v těle
Nejnebezpečnější jsou léky 1. generace. Spolu s alkoholem inhibují mozkovou aktivitu, což nevyhnutelně vede k prudkému snížení krevního tlaku a tělesné teploty.
Existují antihistaminika kompatibilní s alkoholem. Pokud se k léčbě používají léky třetí generace, můžete si vzít alkohol. Neovlivňují mozkovou aktivitu a neinteragují s jinými látkami vstupujícími do těla z vnějšku..
Důsledky pití alkoholu s antihistaminiky nejsou zcela známy. Odpočinek po vypití sklenice nebo dvou je někdy jen nutné..
V tomto případě byste však měli počkat 7 hodin po užití antialergik. Během této doby má tělo čas se zbavit většiny metabolitů..
Je třeba si uvědomit, že bez poškození zdraví může každý člověk užít 30 ml čistého ethanolu denně. A je lepší nepřekračovat tuto čáru.
Ceny v online lékárnách:
Fexadin - antialergický a antihistaminický lék.
Fexadin je k dostání ve formě potahovaných tablet: oválné, bikonvexní, růžové, na jedné straně označené černým inkoustem „FXD 120“ nebo „FXD 180“ (10 ks. V blistrech, v lepenkové krabičce v jednom nebo dvou baleních).
Složení 1 tableta:
Fexofenadin hydrochlorid je blokátor H1-histaminové receptory. Je prakticky bez sedace. Je to metabolit terfenadinu s farmakologickou aktivitou.
Antihistaminický účinek léčiva se objeví 1 hodinu po podání a maximálního účinku je dosaženo po 6 hodinách a trvá jeden den. Po 4 týdnech používání fexadinu není tolerována tolerance. Při dávkách od 10 mg do 130 mg je pozorována lineární závislost účinku na dávce léčiva. U alergické rýmy postačuje dávka 120 mg k dosažení účinnosti do 24 hodin. Při použití v dávkách do 240 mg nejsou pozorovány žádné změny v intervalu QT.
Po požití fexofenadinu se hydrochlorid rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Je čas dosáhnout Cmax (maximální koncentrace) je 1-3 hodiny. Průměrná hodnota Cmax po užití léku v dávce 120 mg - 289 ng / ml, v dávce 180 mg - asi 494 ng / ml. 60–70% fexofenadinu se váže na plazmatické proteiny (hlavně alfa1-glykoprotein a albumin). Nepřekračuje hematoencefalickou bariéru. Asi 5% použité dávky je metabolizováno.
Vylučování fexofenadinu je dvoufázové. T1/2 (poločas) po opakovaném podání léčiva je 11-15 hodin. Při mírném a závažném selhání ledvin se eliminační poločas zvyšuje o 59%, respektive 72% (u pacientů s hemodialýzou o 31%). Farmakokinetické parametry při jedné a více dávkách fexadinu (až do 120 mg dvakrát denně) se mění lineárně.
Až 80% fexofenadinu se vylučuje žlučí, asi 10% se vylučuje nezměněné močí.
Fexadin 120 mg se používá pro sezónní alergickou rýmu (svědění, kýchání, zarudnutí očí, rinitidu a další příznaky senné rýmy).
Fexadin 180 mg se používá pro chronickou idiopatickou kopřivku, která se projevuje svěděním kůže, zarudnutím a dalšími příznaky kopřivy.
Tablety Fexadinu užívané perorálně.
Dětem starším 12 let a dospělým se sezónní alergickou rýmou se předepisuje 1 tableta (120 mg) jednou denně, s chronickou idiopatickou kopřivkou - 1 tableta (180 mg) jednou denně.
Fexadin může způsobit následující nežádoucí účinky:
Při předávkování fexadinem dochází k suchu v ústech, závratě a ospalosti.
Léčba spočívá ve standardních opatřeních k odstranění neabsorbovaných zbytků léčiva z gastrointestinálního traktu. V případě potřeby se provádí symptomatická a podpůrná terapie. Hemodialýza s předávkováním je neúčinná.
Neexistují žádné údaje o použití fexadinu u starších pacientů a pacientů se zhoršenou funkcí ledvin, proto jsou těmto pacientům předepisovány léky opatrně.
Před provedením práce související s vysokou koncentrací pozornosti a rychlosti reakce (kontrola mechanismů, řízení automobilu) je nutné určit individuální odpověď pacienta na lék. Pokud je fexadin dobře tolerován a nezpůsobuje vedlejší účinky, může pacient vykonávat práci tohoto druhu bez omezení.
Lék nelze použít u těhotných a kojících žen.
Fexofenadin-hydrochlorid přechází do mateřského mléka, takže pokud jej potřebujete používat během kojení, měli byste přestat kojit..
Fexadin se nedoporučuje dětem mladším 12 let..
Lék je předepsán s opatrností u pacientů se selháním ledvin..
Lék je předepisován s opatrností u pacientů se selháním jater..
Droga je předepisována s opatrností pro starší pacienty.
Při současném použití fexadinu s ketokonazolem nebo erythromycinem se plazmatická koncentrace fexofenadinu zvyšuje 2-3krát, což je zjevně způsobeno zvýšením absorpce z gastrointestinálního traktu a snížením gastrointestinální sekrece nebo vylučováním žluči. Interval QT se nemění.
Při užívání antacid obsahujících hořčík nebo hliník bylo pozorováno snížení jeho biologické dostupnosti 15 minut před užitím Fexadinu, proto se doporučuje dodržovat dvouhodinový interval mezi užitím léku a antacidami obsahujícími hořčík nebo hliník.
Fexofenadin nereaguje s omeprazolem a jinými léky, které jsou metabolizovány v játrech.
Analogy Fexadinu jsou: Allegra, Allerfex, Bexist-Sanovel, Gifast, Dinoks, Feksofast, Telfast.
Skladovat na místě chráněném před vlhkostí a na místě, které není k dispozici dětem, při teplotě nejvýše 25 ° C.
Doba použitelnosti tablet je 3 roky..
Over-the-counter
Pozitivní recenze o fexadinu říkají, že droga působí rychle, nezpůsobuje ospalost, je k dispozici bez lékařského předpisu a je dostupná.
V některých zprávách jsou informace o nežádoucích účincích léčiva a nepřítomnosti terapeutického účinku po určité době po jeho užití.
Cena fexadinu závisí na dávkování. Takže 120 mg tablety (10 ks. V balení) lze zakoupit za cenu 265 až 295 rublů a 180 mg tablety (10 ks. V balení) - za cenu 377–418 rublů.
Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.
◊ potahované tablety | 1 karta. |
fexofenadin hydrochlorid | 180 mg |
10 kusů. - blistrové obaly (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - blistrové obaly (2) - kartonové obaly.
Blokátor histaminových Hi receptorů. Fexofenadin je farmakologicky aktivní metabolit terfenadinu. Žádný sedativní účinek.
Antihistaminický účinek se projevuje po 1 hodině, dosahuje maxima po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Po 28 dnech přijetí nebyla závislost pozorována.
Bylo zjištěno, že při perorálním podání v rozmezí dávek od 10 mg do 130 mg je účinnost fexofenadinu závislá na dávce.
Fexofenadin není biotransformován v játrech, a proto neinteraguje s jinými léky podléhajícími jaternímu metabolismu..
Ukázalo se, že při současném použití fexofenadinu s erytromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvýší 2-3krát, což je zjevně spojeno se zvýšením absorpce z gastrointestinálního traktu a se snížením buď vylučování žluči nebo gastrointestinální sekrece. Nebyly pozorovány žádné změny intervalu QT..
Při užívání antacidů obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu bylo pozorováno snížení jeho biologické dostupnosti, pravděpodobně v důsledku vazby v zažívacím traktu. Doporučený časový interval mezi užíváním fexofenadinu a antacidů obsahujících hydroxid hlinitý nebo hořečnatý je 2 hodiny.
Neinteraguje s omeprazolem, s léčivy metabolizovanými v játrech.
Používejte opatrně u starších pacientů, u pacientů s renální nebo jaterní nedostatečností.
Účinnost a bezpečnost fexofenadinu u dětí mladších 6 let nebyla studována..
Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy
Na základě farmakodynamického profilu a známých vedlejších účinků lze předpokládat, že účinek fexofenadinu na schopnost řídit vozidla a činnosti, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti, je nepravděpodobný. Při provádění objektivních studií bylo prokázáno, že fexofenadin významně neovlivňuje funkce centrálního nervového systému. Doporučujeme však zkontrolovat individuální reakci před řízením vozidel nebo jinými potenciálně nebezpečnými činnostmi..
Fexofenadin je kontraindikován v těhotenství a kojení (kojení).
Fexofenadin přechází do mateřského mléka. V případě potřeby by o ukončení kojení mělo být rozhodnuto o použití fexofenadinu během kojení.
Užívání této drogy u dětí do 6 let se nedoporučuje.
Používejte opatrně u pacientů se selháním ledvin..
Používejte opatrně u starších pacientů.
Fexadin je léčivo určené k léčbě různých projevů alergické reakce. Hlavní složkou tohoto nástroje je fexofenadin. V tomto článku se budeme zabývat návodem k použití Fexadinu, jeho cenou a analogy ve složení a působení a také podáme recenze alergiků a lékařů.
Antihistaminikum třetí generace. Není to hormon a nevztahuje se na antibiotika..
Fexadin je generický indický lék Telfast (Allegra).
Po aplikaci Fexadinu jsou první příznaky odstraněny po hodině. Po 2-3 hodinách účinek léku dosáhne maxima a přetrvává 12 hodin.
Fexadin je potahovaná tableta nahoře. Tento léčivý přípravek obsahuje 120 mg nebo 180 mg účinné látky fexofenadin-hydrochlorid..
Balení obsahuje 1–2 blistrů s léky a návod k použití.
Formulář vydání | Struktura | Fotografie |
120 mg tablety | Účinná látka: Pomocné látky:
| Zadní strana balení Vzhled blistru Vzhled tablety |
180 mg tablety | Účinná látka: Pomocné látky:
|
Hlavní indikací pro použití léčiva Fexadin je návod k použití:
Zvláštní případy fexadinu:
Fexadin pro psoriázu se používá ke snížení zánětlivých procesů. Studie prokázaly, že fexadin má terapeutický účinek u pacientů s exsudativní a běžnou psoriázou, což 2-3krát snižuje hlavní příznaky:
Individuální schéma a jak dlouho můžete Fexadin užívat, by mělo být určeno alergologem nebo alespoň terapeutem.
Lék může být užíván kdykoli během dne. Nicméně, před odpovědí na otázku, před jídlem nebo po jídle, vezměte Fexadine - je třeba mít na paměti, že stravování zpomaluje účinek drogy v průměru o 60 minut.
Příznaky nemoci | Jak se přihlásit |
Pokud průběh alergie není závažný (sezónní alergická rýma). | Dospělí a děti starší 12 let:
|
S intenzivnějšími příznaky a pokud nepomohlo v dávce 120 mg. Chronická kopřivka. | Dospělí a děti starší 12 let:
|
Senná rýma |
|
Užívání léku ve zvýšené dávce (například 2krát denně) - výhradně na doporučení ošetřujícího lékaře. Maximální doporučená dávka léčiva je 180 mg / den..
Příznaky | Návod k použití |
Alergická rýma a senná rýma | Děti od 6 do 12 let: |
Nemůžete dávat lék dítěti bez lékařského předpisu.
Pokud jde o děti do 6 let, neměly by tento lék užívat.
Pokud během dne Fexadin nedal žádný výsledek a alergická reakce nezmizela, měli byste přestat užívat lék a konzultovat odborníka, který upraví předepsanou léčbu.
Kolik dní mohu pít Fexadine bez přestávky?
Délka léku závisí na závažnosti onemocnění a je určována ošetřujícím lékařem. Průměrný kurz je 7-10 dní.
Část 1 Část 2
Při předávkování tímto lékem se mohou objevit následující příznaky:
V případě, že se tyto příznaky objeví, musíte vyhledat lékaře. Jako první pomoc můžete použít jakýkoli sorbent, například Polysorb nebo aktivní uhlí.
Tento lék má málo vedlejších účinků a objevují se jen zřídka. Jsou však. Nejběžnější z nich:
Jak se může zdát paradoxní, alergické léky samotné mohou vyvolat alergickou reakci a Fexadin není výjimkou. Pokud jste přecitlivělí na své složky, může se objevit dušnost a vyrážka..
Pokyny také naznačují, že fexadin může snížit psychomotorickou reakci. Pokud tedy řídíte nebo pracujete v nebezpečných zařízeních, měli byste se pokusit omezit svoji činnost nebo na chvíli úplně odmítnout.
Nejprve si přečtěte složení léku, abyste se ujistili, že nejste alergičtí na žádnou složku, Fexadin.
Před použitím se poraďte s odborným lékařem.
Fexadin nezvyšuje účinek alkoholu na centrální nervový systém. Stejně jako jakýkoli jiný lék je však i Fexadin lepší nemísit se s ním..
Fexadin se nejlépe uchovává na suchém a tmavém místě, kde se děti nemohou dostat..
Skladovací teplota by neměla přesáhnout 20 stupňů.
Cena léku závisí na regionu bydliště a formě uvolnění.
Formulář vydání | Cena |
120 mg tablety (10 ks) | 280 rub |
180 mg tablety (10 ks) | 380 rub |
Ceny se mohou lišit kolem 50 - 100 rublů.
Pro srovnání - náklady na některé analogy fexadinu (na základě fexofenadinu), včetně levných:
Analog | 120 mg, 10 ks. | 180 mg, 10 ks |
Fexofast, Micro Labs Ltd, Indie | 190 rub | 260 rub |
Allegra, Sanofi-Aventis, Francie | 680 rub | 980 rub |
Co může nahradit fexadin? V současné době na ruském trhu není mnoho přípravků založených na fexofenadinu. Na prodej můžete volně najít:
Recenze: Droga je dobrá, ale způsobuje bolesti hlavy.
Většina recenzí na tento lék je pozitivní, je to asi 90%. Ve velmi vzácných případech způsobil lék alespoň některé vedlejší účinky..
Soudě podle recenzí alergiků, většina lidí používá Fexadine let. Nejčastěji je droga nakupována lidmi se sezónní alergickou reakcí (asi 80%), zbývajících 20% s chronickými alergiemi.
U některých lidí tento lék nepomáhá zmírnit všechny příznaky alergie, protože proto existují negativní recenze. Žádný z pacientů však nezaznamenal úplnou absenci pozitivního účinku, což dokazuje nepochybnou účinnost Fexadinu.
Před použitím Fexadinu se kromě přečtení pokynů poraďte s lékařem. Přestože na nákup tohoto produktu není nutný předpis, měli byste zjistit názor odborníka.
Posudek: Doporučuji, pomáhá po 20 minutách Recenze: Dokonale zmírňuje příznaky alergie
Fexadin je tedy antihistaminikem s prokázanou účinností a bezpečností. Jeho nekontrolované použití v nevhodných dávkách však může mít nejen požadovaný účinek, ale také poškodit.
1. Federální informační služba. Hledejte drogy v lékárnách v zemi. Odkaz: poisklekarstv.ru/article/ranbaxy2/feksadin.php
2. Foto návod k použití Fexadine - protabletki.ru
3. ITRON. Výsledky léčby fexofenadinem u pacientů s pryiasis. Odkaz: izron.ru/articles/o-nekotorykh-voprosakh-i-problemakh-sovremennoy-meditsiny-sbornik-nauchnykh-trudov-po-itogam-mezhdun/sektsiya-17-kozhnye-i-venericheskie-bolezni-spetsialnost-14 01-10 / rezultaty-terapii-feksofenadinom-u-bolnykh-psoriazom /
Fexadin je považován za jeden z nejúčinnějších alergických léků..
Tento lék pomáhá při rýmě a kopřivce. Tablety jsou k dispozici ve dvou typech - 120 a 180 gramů.
Podrobné informace o tomto úžasném nástroji jsou uvedeny níže..
Tablety o hmotnosti 120 mg s narůžovělým filmovým potahem a stěží viditelným nápisem FXD 120.
Tento léčivý přípravek je antihistaminikum a má antialergický účinek..
Blokování histaminových receptorů se provádí díky látce zvané fexofenadin-hydrochlorid. Tato složka nemá žádný sedativní účinek.
Antihistaminický účinek léku bude patrný do hodiny po jeho použití. Maximální efekt bude dosažen po 6 hodinách a může trvat celý den. Tolerance mikroorganismů ke složkám tohoto léčiva se vytvoří 28 dnů po spotřebě.
Při perorální dávce 100 až 130 mg dojde k lineárnímu vztahu. 120 mg léku stačí na to, aby vydrželo 24 hodin.
Pokud se u dospělých a dětí vyvine alergická rýma a senná rýma, musíte užít 120 mg léku denně. Pokud je diagnostikována kopřivka, dávka se zvýší na 180 mg. Děti od 6 do 11 let s alergickou rýmou a sennou rýmou by měly být podávány 30 mg 2krát denně.
Pro léčbu senné rýmy je vhodné začít užívat Fexadin nejméně 2 týdny před zahájením kvetení. Počáteční dávka je 120 mg. Je vhodný pro zmírnění příznaků respirační alergické reakce..
Pokud není pozitivní účinek, budete muset přejít na zvýšenou dávku a užívat 180 mg tablety nebo vyzkoušet antihistaminika s jinou účinnou složkou, která je vůči tělu věrnější.
Fexadin se nedoporučuje používat během těhotenství a během kojení. Složky léku přecházejí do mateřského mléka. Pokud je během laktace zapotřebí fexofenadin, lékaři často doporučují přestat kojit..
Alergolog a terapeut bude muset vyvinout individuální průběh užívání Fexadinu pro každého pacienta. Tento nástroj lze použít kdykoli během dne nebo v noci. Jíst pomáhá zpomalit účinek antihistaminik asi hodinu.
Až po doporučení alergisty můžete zvýšit dávku na 2 dávky léku denně. Maximální přípustná dávka často nepřesahuje 180 mg za den..
Při odstraňování příznaků alergií se doporučuje užívat 1 tabletu o hmotnosti 40 mg jednou denně.
U chronické formy kopřivky nebo u těžko zastavitelných alergických příznaků je lepší užít tabletu o hmotnosti 60 g.
Mnoho rodičů má zájem - kolik dní bez přestávky je lepší tuto drogu užívat? Ošetřující lékař vždy stanoví dobu užívání Fexadinu s ohledem na složitost individuálního stavu pacienta. Průměrná doba trvání kurzu je asi 7-10 dní.
Je třeba poznamenat, že lék nemá kumulativní účinek..
Fexofenadin se nepřevádí v játrech, proto není pozorována žádná aktivní interakce s jinými léky, které jsou transformovány během metabolismu jater.
Snížení biologické dostupnosti fexofenadinu se projevilo po použití antacid, včetně hliníku a hořčíku. Lékaři doporučují přibližný dvouhodinový interval mezi těmito léky..
Zvažte hlavní vedlejší účinky léku. Mezi nimi:
Pokud je tento lék zneužíván, objeví se nepříjemné příznaky. Mezi nimi:
Poté, co jste užili příliš mnoho léků a projevili výše uvedené příznaky, lékaři vám doporučí, abyste je kontaktovali a získali kvalifikovanou pomoc..
Chcete-li tento problém vyřešit, můžete vzít sorbent jako aktivní uhlí nebo Polysorb.
Lék má řadu indikací k použití. Tyto zahrnují:
Kontraindikace zahrnují:
Názory odborníků a lidí užívajících tento lék vedou k závěru, že fexadin je poměrně účinný antihistaminikum, které může účinně zastavit příznaky alergií a patologických procesů v těle.
Fexadin sám o sobě je docela účinný při potlačování příznaků alergie. Všichni pacienti ji používají mnoho let bez problémů. Proto je takový lék doporučován mnoha, ale doporučuje se prostudovat složení před použitím. Vždy existuje možnost individuální nesnášenlivosti na složky léčiva.
Alergista
S nástupem jarní sezóny začíná pollinóza. Několikrát jsem dokonce musel jít na dovolenou do práce, abych šel na místa, kde to bylo ještě chladno a rozrušené. Po dlouhou dobu nebylo možné zastavit příznaky alergie. Nějak jsem náhodou začal brát Fexadine a okamžitě jsem cítil výraznou úlevu.
Galina, Petrohrad
Každou sezónu mám rýmu. Zastavil jsem se při minimálním dávkování, protože když se zvyšuji, vždycky spím. Vzhledem k tomu, že moje alergie začíná asi v srpnu, snažím se předem zásobit Fexadin..
Peter, Volgograd
Fexadin mi pomáhá eliminovat příznaky pouze o 50%. Zdá se mi, že účinek léku je individuální. Budete se muset poradit s lékařem a objasnit, zda je třeba užívat lék před jídlem nebo po jídle.
Ulyana, Novgorod
Fexadin mi doporučil alergik mezi mnoha dalšími léky. Zvykl jsem si na jiné léky a na celou sezónu prostě nestačí. Minulé období jsem se držel výhradně na Fexadinu. Podráždění očí, výtok z nosu, bolest v krku zmizí jen jednou tabletou denně. Vysoké náklady na lék jsou plně odůvodněné.
Vitaliy
Uvádíme několik analogů Fexadinu. Tyto zahrnují:
V lékárnách se tyto léky prodávají bez jakéhokoli předpisu alergiků..
Maximální přípustná skladovací teplota Fexadinu je 20 stupňů. Tento léčivý přípravek by měl být uchováván mimo dosah dětí a chráněn před přímým slunečním zářením.
Doba použitelnosti tohoto antihistaminika je 2 roky..
Odhadovaná cena balení se 120 g tabletami je 280 rublů a 180 g - 410 rublů.
Doporučujeme další související články
Sdílet na VKontakte Sdílet na Odnoklassniki Sdílet na Facebooku
Pro odstranění příznaků alergických reakcí jsou předepisovány různé antihistaminika.
Lék Fexadin je zařazen do této skupiny, působí díky účinné látce fexofenadinu, léčí a zabraňuje vzniku kýchání, otoku nosní sliznice, slzení.
Z návodu k použití léku se dozvíte jeho farmakologické působení, kompatibilitu s jinými léky, způsob podání.
Alergické tablety Fexadin nebo Fexadin jsou antihistaminika pro alergie třetí generace. Droga se nevztahuje na hormony a antibiotika.
Jedná se o generikum léku Telfast (Allegra) - obsahuje stejnou účinnou látku, ale má nižší náklady v důsledku skutečnosti, že suroviny nelze tak dobře vyčistit od nečistot.
Lék vyrábí indická farmaceutická společnost Ranbax, platí po dobu 2-12 hodin.
Léčivou látkou Fexadinu je Fexofenadin, jehož mechanismus práce je spojen s blokováním H1-histaminových receptorů.
Účinná látka patří k aktivním metabolitům terfenadinu, proto stabilizuje membránu žírných buněk a snižuje množství uvolňovaných biologicky aktivních složek, histaminu.
Hodinu po užití tablet se v těle vynoří antialergický účinek, který dosáhne svého maxima po šesti hodinách a trvá až jeden den.
Lékaři upozorňují, že u pacientů užívajících fexofenadin se nevyskytují běžné vedlejší účinky jiných antihistaminik - zácpa, sucho v ústech, vysoký kardiotoxický účinek, poškození zraku, přírůstek na váze. U starších pacientů s patologií ledvin, jater není nutná úprava dávky léku. Léky nezvyšují účinek alkoholu, nápojů obsahujících alkohol a drog, které tlumí nervový systém.
Závisí na dávce účinek, který se získá, když se užije 10 až 130 mg léčiva.
Po perorálním podání se fexofenadin ve formě hydrochloridu absorbuje z gastrointestinálního traktu (GIT), váže se na plazmatické proteiny 6-70% (s albuminem, alfa1-glykoproteinem), neproniká hematoencefalickou bariérou, 5% dávky prochází částečným metabolismem. Vylučování je dvoufázové, ochranná doba je 22–20 hodin, doba vylučování se zvyšuje se selháním ledvin a hemodialýzou. Lék se vylučuje žlučí a močí.
V závislosti na formě uvolňování léčiva a koncentraci účinné látky se složení tablet liší:
Fexadin 120 | Fexadin 180 | |
Koncentrace fexofenadinu, mg na 1 kus. | 120 | 180 |
Pomocné komponenty | Voda, stearát hořečnatý, předželatinovaný škrob, povidon, sodná sůl kroskarmelosy, koloidní oxid křemičitý, mikrokrystalická celulóza | |
Složení skořepiny filmu | Barevný růžový opadray, voda, hypromelóza, červený oxid železitý, oxid titaničitý, makrogol, opacode černý, hydroxid amonný, glazovaný šelak v ethanolu, černý oxid železitý, isopropanol, propylenglykol, butylalkohol |
V prodeji jsou pouze tablety Fexadine potažené filmem s potiskem černou barvou. Lék je k dispozici v 10 kusech v blistru, 1–2 blistry jsou v balení spolu s návodem k použití. Také na prodej najdete tablety balené ne v blistrech, ale v blistrech po 10 kusech.
Fexadin 180 mg je určen k léčbě chronicky tekoucí idiopatické kopřivky a lék s koncentrací 120 mg se používá k léčbě sezónní senné rýmy, alergické rýmy. Obecné indikace pro použití léku:
Lék Fexadin se užívá kdykoli v dávce předepsané alergologem nebo terapeutem. Jíst zpomaluje účinek léků, proto je vhodné pít tablety před jídlem. V závislosti na typu onemocnění je dávkování odlišné:
Nemoc, zejména její průběh | Dávka |
Ne těžká sezónní alergická rýma | Tableta 120 mg jednou denně |
Intenzivní alergie, chronická kopřivka | 180 mg tableta jednou denně |
Senná rýma | Dva týdny před květem užijte 120 mg (k odstranění respiračních projevů alergií). Pokud to nemá žádný účinek, přechází na užívání 180 mg jednou denně. Lékaři mohou předepisovat dvakrát denně.. |
Tablety jsou předepisovány od 12 let adolescentům a dospělým, vydávané bez lékařského předpisu. Lék by měl být skladován na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 stupňů po dobu tří let..
Na rozdíl od některých jiných antihistaminů Fexadin neovlivňuje koncentraci pozornosti, rychlost psychomotorických reakcí, funkci pracovní kapacity, proto ji lze použít při řízení vozidel a řízení složitých mechanismů, ale po kontrole jednotlivých reakcí.
Dosud neexistují spolehlivé informace o bezpečnosti a účinnosti přípravku Fexadine u dětí mladších šesti let. Lékaři předepisují lék dospívajícím od 12 let.
Dávka závisí na typu onemocnění: u alergické rýmy a senné rýmy může být léčivý přípravek předepsán dětem ve věku 6–12 let, ale v dávce 60 mg / den. Pokud lék nevykazuje účinek do 24 hodin, musíte se poradit s lékařem o úpravě léčby.
Trvání léku je 7-10 dní, lék nemá kumulativní účinek.
Pokud užíváte vysoké dávky léku, zvyšuje se závažnost vedlejších účinků. Negativní reakce při používání tablet Fexadinu zahrnují:
V případě užívání vysokých dávek fexadinu je nutné propláchnout žaludek, aby se odstranil neabsorbovaný lék, vzít aktivní uhlí. Lékaři poskytují symptomatickou a podpůrnou léčbu, hemodialýza není účinná. Příznaky předávkování léky jsou:
Lék Fexadin nelze použít u dětí mladších šesti let. Jiné kontraindikace léku:
Existuje negativní hodnocení pacientů, kteří současně užívají Fexadin a další léky. Možné negativní a nebezpečné reakce:
Původním lékovým analogem Fexadinu je Telfast (Allegra), dostupný ve verzích 120, 180 mg a 30 mg pro děti. Mezi další náhrady za léky patří:
Tablety lze objednat prostřednictvím katalogu, zakoupit v internetovém obchodě nebo lékárně za cenu, která je ovlivněna formou uvolnění, koncentrací účinné látky a úrovní obchodní marže. Přibližné ceny drogy a jejích analogů v Moskvě:
Název léku | Internetová cena v rublech | Farmaceutické náklady v rublech |
Fexadin 120 mg 10 ks. | 270 | 289 |
Fexadin 180 mg 10 ks. | 350 | 378 |
Fexofast 180 mg 10 ks. | 256 | 270 |
Fexofast 120 mg 10 ks. | 218 | 230 |
Allegra 120 mg 10 ks. | 631 | 670 |
Fexadin 120 mg 10 ks. | 266 | 280 |
Maria, 23 let Na jaře neustále trpím sennou rýmou - kýchám, když stromy kvetou. Chcete-li se zbavit příznaků alergií, v ideálním případě by bylo nutné na chvíli odejít z této oblasti, ale práce se nepustí, takže piju tablety Fexadin.
Rychle odstraňují kýchání, svědění kůže a nosu a zabraňují rozvoji otoku sliznice v nose a ústech. Líbí se mi ten lék!
Andrey, 32 let, mám chronickou alergii na prach a kočičí vlasy. Když přijdu k přátelům, kteří chovají kočku, beru antihistaminika předem.
Fexadin často kupuji - mám rád, že je tento lék cenově dostupný, nezpůsobuje ospalost nebo závislost. Účinek přípravku je vynikající, nedochází kýchání, ani slzení, ani alergická rýma a kašel.
Maxim, 41 let. V loňském roce byl ve mně objeven růžový lišejník. Kůže na pažích, nohou a zádech byla hrozně poškrábaná, bylo nepříjemné se jí dotknout.
Lékaři předepsali komplexní léčbu, která zahrnovala antihistaminika. Pil jsem tablety Fexadinu, abych odstranil kopřivku a svědění kůže, účinně pomohly zbavit se těchto nepříjemných symptomů.
Anna, 28letá psoriáza odhalená v manželovi.
Vím, že se jedná o téměř nevyléčitelné onemocnění, takže se mohu spolehnout pouze na léky, které zmírňují příznaky. Aby se vyloučilo svědění a zánětlivé procesy, lékař předepsal Fexadinovi tablety manželovi. Jsou slabí, ale pomohli zmírnit exacerbace. Pokud přestanu pomáhat, půjdeme k lékaři a zeptáme se ostatních.
Pozornost! Informace uvedené v tomto článku jsou pouze informativní. Materiály článku nevyžadují nezávislé zacházení. Pouze kvalifikovaný lékař může stanovit diagnózu a poskytnout doporučení léčby na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.
Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!
Fexadin je k dostání ve formě potahovaných tablet: oválné, bikonvexní, růžové, na jedné straně označené černým inkoustem „FXD 120“ nebo „FXD 180“ (10 ks. V blistrech, v lepenkové krabičce v jednom nebo dvou baleních).
Složení 1 tableta:
Fexofenadin hydrochlorid patří k blokátorům H1-histaminových receptorů. Je prakticky bez sedace. Je to metabolit terfenadinu s farmakologickou aktivitou.
Antihistaminický účinek léčiva se objeví 1 hodinu po podání a maximálního účinku je dosaženo po 6 hodinách a trvá jeden den. Po 4 týdnech používání fexadinu není tolerována tolerance..
Při dávkách od 10 mg do 130 mg je pozorována lineární závislost účinku na dávce léčiva. U alergické rýmy postačuje dávka 120 mg k dosažení účinnosti do 24 hodin.
Při použití v dávkách do 240 mg nejsou pozorovány žádné změny v intervalu QT.
Po požití fexofenadinu se hydrochlorid rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Čas k dosažení Cmax (maximální koncentrace) je 1-3 hodiny.
Průměrná Cmax po užití léku v dávce 120 mg je 289 ng / ml, v dávce 180 mg - asi 494 ng / ml. Fexofenadin je 60–70% vázán na plazmatické proteiny (zejména alfa-1-glykoprotein a albumin).
Nepřekračuje hematoencefalickou bariéru. Asi 5% použité dávky je metabolizováno.
Vylučování fexofenadinu je dvoufázové. T1 / 2 (eliminační poločas) po opakovaném podání léčiva je 11-15 hodin.
Při mírném a závažném selhání ledvin se eliminační poločas zvyšuje o 59%, respektive 72% (u pacientů s hemodialýzou o 31%)..
Farmakokinetické parametry při jedné a více dávkách fexadinu (až do 120 mg dvakrát denně) se mění lineárně.
Až 80% fexofenadinu se vylučuje žlučí, asi 10% se vylučuje nezměněné močí.
Fexadin 120 mg se používá pro sezónní alergickou rýmu (svědění, kýchání, zarudnutí očí, rinitidu a další příznaky senné rýmy).
Fexadin 180 mg se používá pro chronickou idiopatickou kopřivku, která se projevuje svěděním kůže, zarudnutím a dalšími příznaky kopřivy.
Tablety Fexadinu užívané perorálně.
Dětem starším 12 let a dospělým se sezónní alergickou rýmou se předepisuje 1 tableta (120 mg) jednou denně, s chronickou idiopatickou kopřivkou - 1 tableta (180 mg) jednou denně.
Fexadin může způsobit následující nežádoucí účinky:
Při předávkování fexadinem dochází k suchu v ústech, závratě a ospalosti.
Léčba spočívá ve standardních opatřeních k odstranění neabsorbovaných zbytků léčiva z gastrointestinálního traktu. V případě potřeby se provádí symptomatická a podpůrná terapie. Hemodialýza s předávkováním je neúčinná.
Neexistují žádné údaje o použití fexadinu u starších pacientů a pacientů se zhoršenou funkcí ledvin, proto jsou těmto pacientům předepisovány léky opatrně.
Před provedením práce související s vysokou koncentrací pozornosti a rychlosti reakce (kontrola mechanismů, řízení automobilu) je nutné určit individuální odpověď pacienta na lék. Pokud je fexadin dobře tolerován a nezpůsobuje vedlejší účinky, může pacient vykonávat práci tohoto druhu bez omezení.
Lék nelze použít u těhotných a kojících žen.
Fexofenadin-hydrochlorid přechází do mateřského mléka, takže pokud jej potřebujete používat během kojení, měli byste přestat kojit..
Fexadin se nedoporučuje dětem mladším 12 let..
Lék je předepsán s opatrností u pacientů se selháním ledvin..
Lék je předepisován s opatrností u pacientů se selháním jater..
Droga je předepisována s opatrností pro starší pacienty.
Při současném použití fexadinu s ketokonazolem nebo erythromycinem se plazmatická koncentrace fexofenadinu zvyšuje 2-3krát, což je zjevně způsobeno zvýšením absorpce z gastrointestinálního traktu a snížením gastrointestinální sekrece nebo vylučováním žluči. Interval QT se nemění.
Při užívání antacid obsahujících hořčík nebo hliník bylo pozorováno snížení jeho biologické dostupnosti 15 minut před užitím Fexadinu, proto se doporučuje dodržovat dvouhodinový interval mezi užitím léku a antacidami obsahujícími hořčík nebo hliník.
Fexofenadin nereaguje s omeprazolem a jinými léky, které jsou metabolizovány v játrech.
Analogy Fexadinu jsou: Allegra, Allerfex, Bexist-Sanovel, Gifast, Dinoks, Feksofast, Telfast.
Skladovat na místě chráněném před vlhkostí a na místě, které není k dispozici dětem, při teplotě nejvýše 25 ° C.
Doba použitelnosti tablet je 3 roky..
Over-the-counter
Pozitivní recenze o fexadinu říkají, že droga působí rychle, nezpůsobuje ospalost, je k dispozici bez lékařského předpisu a je dostupná.
V některých zprávách jsou informace o nežádoucích účincích léčiva a nepřítomnosti terapeutického účinku po určité době po jeho užití.
Cena fexadinu závisí na dávkování. Takže 120 mg tablety (10 ks. V balení) lze zakoupit za cenu 265 až 295 rublů a 180 mg tablety (10 ks. V balení) - za cenu 377–418 rublů.
Fexadin - lék pro léčbu chronických a sezónních alergií.
K dispozici ve formě potahovaných tablet. V balení - 10, 20 nebo 100 tablet.
Tablety | 1 karta. |
Fexofenadin hydrochlorid | 120 mg |
Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý, MCC, stearát hořečnatý, sodná sůl kroskarmelosy, povidon, předželatinovaný škrob, čištěná voda. | |
Složení skořápky: makrogol, červený oxid železa, oxid titaničitý a potravinářské barvivo. |
S opatrností je lék předepsán pro těžká onemocnění trávicího systému, selhání ledvin a jater..
Tablety jsou předepisovány pro dospělé a děti od 12 let..
Se sezónní alergickou rýmou - 120 mg 1krát denně, s chronickou kopřivkou - 180 mg 1krát denně.
Použití fexadinu může způsobit následující nežádoucí účinky:
Při dlouhodobém používání se mohou tyto alergické reakce rozvinout:
Příznaky předávkování fexadinem:
Léčba: přijetí nezbytných opatření k odstranění neabsorbovaného léčiva z trávicího traktu, poskytnutí podpůrné a symptomatické terapie.
Analogy podle ATX kódu: Allegra, Gifast, Dinoks, Telfast, Feksofast.
Nedělejte rozhodnutí o výměně léku sami, poraďte se s lékařem.
Může také vést ke snížení psychomotorických reakcí. V tomto ohledu by pacienti, kteří řídí vozidla a pracují se složitými mechanismy, měli být velmi opatrní nebo poněkud omezit svou činnost..
Kontraindikováno v těhotenství a laktaci.
V případě potřeby by o ukončení kojení mělo rozhodnout použití léků během kojení.
Použití u dětí do 6 let se nedoporučuje..
Používá se opatrně u starších pacientů.
Používá se opatrně u pacientů se selháním ledvin..
Používá se opatrně u pacientů se selháním jater..
Použití spolu s ketokonazolem může vyvolat prudké zvýšení koncentrace fexofenadinu v krevní plazmě.
Příjem antacidů obsahujících hořčík a hliník spolu s fexofenadinem snižuje biologickou dostupnost těchto látek. Doporučený časový interval mezi dávkami těchto léků je alespoň dvě hodiny.
Skladujte na suchém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Datum vypršení platnosti - 3 roky.