Název značky: Allegra
Mezinárodní nechráněné jméno: Fexofenadine.
Účinná látka: Feksofenadin (Fexofenadinum)
Farmakologická skupina: Antialergikum - blokátor H1-histaminového receptoru
Farmakologický účinek:
Fexofenadin (farmakologicky aktivní metabolit terfenadinu) je antihistaminikum se selektivní antagonistickou aktivitou k receptorům H1 bez anticholinergních a alfa-adrenergních receptorů blokujících účinků. Kromě toho fexofenadin nemá sedativní účinek ani jiné účinky z centrálního nervového systému.
Ve studiích na lidech zaměřených na hodnocení puchýřů a hyperémie vyvolaných histaminem se antihistaminický účinek fexofenadinu, užívaný perorálně jednou nebo dvakrát denně, projevuje po 1 hodině, dosahuje maxima po 6 hodinách a pokračuje po dobu 24 hodin po podání. Dokonce ani po 28 dnech užívání fexofenadinu nedošlo k rozvoji tolerance k léku. Při jednorázovém perorálním podání fexofenadinu je pozorováno na dávce závislé zvýšení antihistaminového účinku se zvýšením dávky z 10 mg na 130 mg. Použitím stejného modelu antihistaminického účinku bylo zjištěno, že pro nepřetržitý účinek během 24 hodin byla nutná dávka alespoň 130 mg. Maximální potlačení tvorby puchýřů a hyperémie kůže je více než 80%.
U pacientů se sezónní alergickou rýmou, kteří dostávali až 240 mg fexofenadinu 2krát denně po dobu 2 týdnů, se doba QTc intervalu (korigovaná QT) nelišila od délky placeba..
Rovněž nedošlo ke změnám QTc při užívání fexofenadinu u zdravých dobrovolníků, 60 mg 2krát denně po dobu 6 měsíců, 400 mg 2krát denně po dobu 6,5 dne a 240 mg za den po dobu 1 roku ve srovnání s dobou trvání QTc při užívání placeba.
Fexofenadin neovlivnil draselné kanály s opožděnou rektifikací v lidském srdci, a to ani při plazmatické koncentraci 32násobné terapeutické koncentrace u lidí..
Indikace pro použití:
sezónní exacerbace alergické rýmy, projevující se kýcháním, svěděním v nosní dutině, sliznicí nosních cest;
kromě toho může být zaznamenána alergická konjunktivitida, která se vyznačuje zarudnutím očí, slzením, otokem víček;
indikací pro použití léčiva je akutní a chronický (idiopatický) vývoj kopřivky. Tato symptomatologie může být doprovázena vodními vyrážkami na kůži, ekzémem, zarudnutím kůže, nesnesitelným svěděním;
Kontraindikace:
- přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva;
- děti do 12 let.
- u pacientů s chronickou renální a jaterní nedostatečností a také u starších pacientů (nedostatek klinických zkušeností s touto kategorií pacientů);
- u pacientů s kardiovaskulárními chorobami, včetně historie (antihistaminika mohou způsobit palpitace a tachykardii).
Dávkování a způsob podání:
Uvnitř, před jídlem.
Sezónní alergická rýma: doporučená dávka pro dospělé a děti od 12 let je 120 mg jednou denně.
Chronická idiopatická kopřivka: doporučená dávka pro dospělé a děti od 12 let je 180 mg jednou denně.
Pacienti v ohrožení. Studie ve zvláštních rizikových skupinách (starší pacienti s renální a jaterní nedostatečností) ukázali, že u pacientů v těchto kategoriích není třeba upravovat dávkovací režim..
Předávkovat:
V případě předávkování byly pozorovány závratě, ospalost a sucho v ústech. Zdraví dobrovolníci užívali jednotlivé dávky až do 800 mg a průběžné dávky do 690 mg 2krát denně po dobu 1 měsíce nebo 240 mg 2krát denně po dobu 1 roku bez výrazných nežádoucích účinků ve srovnání s placebem. Maximální tolerovaná dávka pro fexofenadin není stanovena.
V případě předávkování, výplachu žaludku se doporučuje použití aktivního uhlí a v případě potřeby symptomatická a podpůrná terapie. Hemodialýza je neúčinná.
Interakce s jinými drogami:
Při kombinovaném použití fexofenadinu s erythromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvyšuje 2-3krát, což však není spojeno s významným prodloužením intervalu QTc. Při použití těchto léků v monoterapii a v kombinaci nebyly žádné významné rozdíly ve výskytu nežádoucích účinků. Studie na zvířatech ukázaly, že výše uvedené zvýšení plazmatických koncentrací fexofenadinu je pravděpodobně spojeno se zlepšenou absorpcí fexofenadinu a snížením jeho biliární exkrece nebo sekrece do lumen gastrointestinálního traktu..
Interakce mezi fexofenadinem a omeprazolem nebyla pozorována.
Neinteraguje s léky metabolizovanými v játrech.
Příjem antacidů obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu snižuje jeho biologickou dostupnost v důsledku zjevné vazby v gastrointestinálním traktu.
Vedlejší efekty:
V placebem kontrolovaných klinických studiích byly nejčastější (≥1%) -
- sezónní alergická rýma (ke zmírnění příznaků) - tablety, 120 mg;
- chronická idiopatická kopřivka (ke zmírnění příznaků) - tablety, 180 mg.
potahované tablety
Mohu žvýkat, rozdrtit nebo rozbít pilulku? A pokud má mnoho komponent? A pokud je pokryta? Přečtěte si více.
- přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva;
- dětský věk (do 12 let).
Lék by měl být používán s opatrností u pacientů s chronickou renální a jaterní nedostatečností a také u starších pacientů (nedostatek klinických zkušeností s touto kategorií pacientů); u pacientů s kardiovaskulárními chorobami, včetně anamnézy (antihistaminika mohou způsobit palpitace a tachykardii).
Určeno k perorálnímu podání.
Doporučená dávka pro sezónní alergickou rýmu pro dospělé a děti od 12 let je 120 mg jednou denně..
Doporučená dávka pro chronickou kopřivku pro dospělé a děti od 12 let je 180 mg jednou denně..
Fexofenadin, který je součástí přípravku, je antihistaminikum se selektivní antagonistickou aktivitou k receptorům H1 bez anticholinergních a alfa1-adrenergních blokačních účinků; fexofenadin také nemá žádný sedativní účinek a jiné účinky z centrálního nervového systému.
Antihistaminický účinek léku se objevuje po 1 hodině, maximální po 6 hodinách a trvá 24 hodin. Po 28 dnech přijetí nebyla závislost pozorována.
Zřídka: pocit únavy, nespavost, nervozita, poruchy spánku.
V některých případech: kožní vyrážka, kopřivka, svědění, jiné reakce přecitlivělosti: angioedém, dušnost.
V případě předávkování se mohou objevit závratě, ospalost a sucho v ústech. V tomto případě se doporučuje, aby byla přijata standardní opatření k odstranění neabsorbovaného léčiva z gastrointestinálního traktu. Doporučuje se symptomatická a podpůrná terapie. Hemodialýza je neúčinná.
Doporučený časový interval mezi užitím léčiva a antacidy obsahujícími hydroxid hlinitý nebo hořečnatý by měl být alespoň 2 hodiny.
Při užívání léku je možné provádět práci vyžadující vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí, s výjimkou pacientů s neobvyklou reakcí. Doporučuje se proto před zahájením těchto činností zkontrolovat individuální reakci na užívání fexofenadinu..
Při současném použití hydrochloridu fexofenadinu s erytromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvýší 2-3krát. Na prodloužení intervalu QT nemá významný vliv.
Užívání antacid hliníku nebo hořčíku 15 minut před užitím léku snižuje biologickou dostupnost fexofenadinu.
Většina antihistaminik má orientační účinek na tělo a duševní aktivitu. Téměř každé antialergické léčivo obsahuje histamin, který narušuje normální produkci speciálních chemických prvků v organismu v reakci na alergeny. Tablety Allegra jsou originální léky, které se výrazně liší od jiných léků, jeho účinné látky eliminují příznaky alergií a usnadňují výkon hlavních vnitřních systémů. V tomto článku se budeme zabývat účinkem léku Allegra, jeho indikací a léčebnými metodami.
Allegra je antihistaminikum, které obsahuje fexofenadin. Tento aktivní metabolit nemá alfa-adrenergní blokující účinek, který vylučuje sedativní účinek a další účinky centrálního nervového systému. Studie léku ukázaly, že po perorálním podání léku fexofenadin začne působit po 1 hodině a po 6 hodinách dosáhne svého maxima.
Pro informaci! Je důležité si všimnout, že tablety Allegro se až do roku 2014 jmenovaly Telfast.
U pacientů se sezónními alergickými projevy, kteří dostávali 240 miligramů fexofenadinu denně po dobu 2 týdnů, bylo zaznamenáno zlepšení výkonnosti těla. Je třeba poznamenat, že účinná složka není prakticky metabolizována v játrech a mimo ni a ve stolici a lidské moči je pouze vysoké množství fexofenadinu. Vylučování účinné látky z krevní plazmy nastává s exponenciálním poklesem (pokud je rychlost růstu úměrná hodnotě samotné hodnoty) a poločas rozpadu trvá 11 až 15 hodin denně po dlouhodobém užívání léčiva. Podle studií bylo zjištěno, že většina léčiva v nezměněné formě je vylučována žlučí a močí, což činí 10%. Lék se vyrábí v tabletách, potažených ochranným obalem světle růžové barvy. Tvar tablet je podlouhlý, bikonvexní s vyrytím na jedné straně 012 a písmenem „e“ na druhé straně.
Allegra obsahuje hlavní účinnou látku fexofenadin-hydrochlorid. Mezi další pomocné látky léčiva patří:
Obal antihistaminik obsahuje:
Pro informaci! Růžové a žluté barvivo oxidu železa je směsí oxidu železitého červeného a žlutého oxidu E172, zředěného oxidem titaničitým E171.
Droga Allegro a její návod k použití zahrnují použití v:
Je třeba poznamenat, že při plazmatické koncentraci 32krát vyšší, než je terapeutická koncentrace, fexofenadin nepříznivě neovlivnil draslíkové kanály zpožděné rektifikace v lidském srdci.
Podle klinických studií byly takové vedlejší účinky léku z alergií identifikovány jako:
Pro informaci! Ve vzácných případech může droga vyvolat hypersenzitivní reakci kůže, která se projevuje ve formě svědění, exantému a kopřivky..
Z kontraindikací antialergického činidla lze uvést následující:
U pacientů s jaterním a renálním selháním, u starších pacientů, u pacientů s kardiovaskulárními patologiemi, včetně anamnézy, se doporučuje léčivo užívat opatrně.
Léčivo je určeno k perorálnímu podání, v anotaci je uvedena jasná dávka, která eliminuje vnější příznaky alergické reakce. Allegro - návod k použití:
Pro informaci! Mezi užíváním Allegra a jiných antacidových léků by měla být přerušena alespoň 2 hodiny.
Doporučuje se uchovávat antialergický přípravek v suché místnosti, při pokojové teplotě a při dobré ventilaci..
Allegra má analogy léku, který také obsahuje hlavní účinnou látku - fexofenadin hydrochlorid. Z nejčastějších drog lze uvést:
Je třeba poznamenat, že v analogech může být přítomna nižší dávka účinné látky..
Allegro je moderní antialergický lék, který dokáže komplexně eliminovat vnější projevy alergických onemocnění. Se správným dávkováním a všemi doporučeními ošetřujícího lékaře se můžete zbavit alergenů a zvýšit funkčnost hlavních tělesných systémů.
Jak to vše začalo:
Před několika lety jsem narazil na hroznou alergii na chlad. Byl to obyčejný podzimní den, který nestínil nic.
Prošel jsem v městském parku a bylo to trochu v pohodě, ale s mírou.
Jaký byl SHOCK, když jsem zjistil, že moje ruce ostře otékají. Stali se jako Fiona ze slavné karikatury SHREK. To bylo co nejvíce přímo nafouknuto - nebylo možné je ohnout. Bylo to děsivé, začala panikařit. Nerozuměl jsem, co se se mnou děje a z čeho taková reakce pocházela..
Byl jsem nazýván sanitkou, která jednoduše ošetřovala Glytsina a poslala domů.
Tak začal můj nový zábavný život)
Po celou dobu jsem zkoušel různé antihistaminické tablety - Tavegil, Tsetrin atd., Ale opravdu jsem od nich chtěl spát a neměl to žádný účinek. Alergie se projevila i v létě - stojí za to foukat vítr mým směrem a okamžitě kopřivku na kůži. I na obličeji.
Lékaři natáhli ruce a průběh léčby vůbec nepomohl. Jít ven bylo děsivé.
Nakonec jsem vyzkoušel nové pilulky - Allegra 180, vyrobené v Evropě. Cena se velmi liší - od 500 do 1200 rublů.
Nezpůsobují ospalost a nejlepší ze všech vyzkoušených léků pomáhají vyrovnat se s mými vážnými alergiemi. Působí 24 hodin, ale nejsilnější účinek je dosažen 6 hodin po aplikaci (piju například před spaním).
Přečtěte si pokyny z krabice! Existují kontraindikace.
Samozřejmě se snažím léčit, hledám důvod, ale ještě jsem to nenašel - u těchto pilulek zastavuji alergické symptomy. Život se stal jednodušší - alergici pochopí!
Mimochodem, na klinice jsem byl velmi jednoduše testován na alergie - vložili láhev s ledem do vnitřku paže (kde jsou žíly). Po 10 minutách se objevily puchýře, kůže byla oteklá.
Alergie na chlad existuje, i když není to tak dávno, lékaři její přítomnost odmítli.
Přeji vám všem hodně zdraví!
Můj hlavní spasitel - pokud máte silné bolesti hlavy, doporučuji si přečíst)
Ceny v online lékárnách:
Allegra je antialergické léčivo se selektivní antagonistickou aktivitou vůči H.1-receptory.
Allegra je k dispozici ve formě potahovaných tablet:
Složení 1 tableta:
* žlutá směs - oxid titaničitý (E 171) a žlutý oxid železa (E 172).
** růžová směs - oxid titaničitý (E 171) a červený oxid železitý (E 172).
Používání Allegra se doporučuje pro dospívající nad 12 let a pro dospělé ke zmírnění příznaků takových chorob:
Allegra 30 mg tablety se používají k eliminaci příznaků sezónní alergické rýmy a symptomatické léčby chronické kopřivky u dětí ve věku 6 až 12 let.
Opatrnost je nutná u pacientů s chronickým selháním jater / ledvin au starších pacientů, protože bezpečnostní profil fexofenadinu u těchto kategorií pacientů nebyl studován..
V přítomnosti kardiovaskulárních chorob, včetně anamnézy, může léčba drogy vést ke vzniku palpitací srdce a tachykardie.
Allegra se užívá perorálně 1krát denně, před jídlem.
Následující dávky se doporučují pro dospělé a dospívající nad 12 let (v závislosti na indikacích):
Děti ve věku 6-11 let mají předepsané 30 mg tablety.
Během léčby se mohou objevit následující nežádoucí účinky:
Příznaky předávkování mohou zahrnovat ospalost, závratě a sucho v ústech. Ve studiích zahrnujících zdravé dobrovolníky nebyla maximální tolerovaná dávka léčiva stanovena. Při užívání jednorázových dávek až 800 mg a průběžných dávek až 690 mg 2krát denně po dobu 1 měsíce ve srovnání s placebem nebyly zjištěny žádné závažné nežádoucí vedlejší účinky.
V případě předávkování je Allegra předepsán výplach žaludku, příjem aktivního uhlí, symptomatická a podpůrná terapie (je-li to nutné). Hemodialýza je neúčinná.
Interval mezi užíváním fexofenadinu a antacid, včetně hydroxidu hořečnatého nebo hlinitého, by měl být alespoň 2 hodiny.
Před zahájením práce vyžadující koncentraci a rychlost reakcí je nutné zkontrolovat individuální reakci na užívání léku.
Při kombinovaném použití Allegry s ketokonazolem nebo erythromycinem je zaznamenáno zvýšení plazmatické koncentrace fexofenadinu 2–3krát, avšak to výrazně prodlužuje interval QTc. Frekvence nežádoucích účinků nezávisí na tom, zda se tyto léky používají jako monoterapie nebo v kombinaci s jinými látkami..
Interakce mezi fexofenadinem a léčivy metabolizovanými v játrech a omeprazolem nebyla pozorována.
Užívání antacid obsahujících hořčík nebo hliník čtvrt hodiny před užitím Allegra pomáhá snížit jeho biologickou dostupnost (pravděpodobně v důsledku vazby v gastrointestinálním traktu).
Uchovávejte při teplotě do 25 ° C, mimo dosah dětí..
Sanofi Aventis [Sanofi Aventis]
Sanofi Aventis [Sanofi Aventis]
Hlavní složkou léku je fexofenadin. Práce na jeho syntéze byly provedeny najednou v několika laboratořích a její vědci poprvé dosáhli dokonalosti v roce 1993 v USA. Jeho vzorec sestává z třiceti dvou atomů uhlíku, třicet devět molekul vodíku, jedné molekuly dusíku a čtyř molekul kyslíku.
Allegra je vytvořena pro zmírnění zánětlivého procesu sliznice nosní dutiny, ke kterému dochází v důsledku alergenů. Odstraňuje otoky sliznice, ucpání nosu, pocit pálení. Snižuje výtok sliznice a kýchání. Účinně v boji proti různým typům alergických procesů (sezónní, chronické, jídlo, léky).
Allegra je antihistaminikum. Jeho hlavním účinkem je potlačení alergenů v krvi. Lék blokuje receptory H1 a neinhibuje stav centrálního systému. Lék účinně blokuje blokádu biogenních aminových receptorů v těle, jejich aktivita klesá. Nejběžnější histaminy se objevují ve formě změněné práce orgánů a systémů. Po celém těle je otok sliznice, křeče v průduškách, svědění a červené puchýře. Histamin může někdy ovlivnit zažívací trakt - objeví se kolika, dochází ke změnám sekrece žaludku. Histamin také ovlivňuje srdce (krevní cévy se rozšiřují, zvyšuje se jejich propustnost, zvyšuje se krevní tlak a srdeční frekvence je narušena). Zvýšení jeho účinku způsobuje alergie, takže lék nejprve zastaví příznaky alergií, pak začíná proces regenerace těla. Maximální potlačení alergenů je až osmdesát procent. Při léčbě sezónních onemocnění droga neovlivňuje draslíkové kanály. Po požití je složka léčiva dobře absorbována do buněk těla. Maximální rychlost je až tři hodiny. Maximální koncentrace je dvě stě osmdesát devět nanogramů na mililiter (při užívání sto dvaceti miligramů drogy). Aktivní složka se váže na plazmatické proteiny, vazba je až sedmdesát procent. Aktivní složka je metabolizována v jaterním systému v nepatrném množství. Vstupuje do moči a stolice. K odstoupení dochází po patnácti hodinách. Deset procent se vylučuje močí a zbytek žlučí a stolicí. Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin nemusí léčbu upravovat. Léky nevykazují toxické účinky na srdce. Příjem mezi různými léčivými látkami je od dvou hodin, pak aktivní složka prochází všemi transformačními procesy beze změn. Lék nemění vědomí a pozornost, takže během recepce můžete řídit přepravu a vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou pozornost.
Allegra je k dispozici ve formě tablet. Každá tableta je potažena narůžovělou filmovou vrstvou. Lék obsahuje aktivní složku fexofenadin. Její dávka je sto dvacet miligramů. Zbývající komponenty jsou pomocné prvky. Existuje druhá dávka léku - sto osmdesát miligramů. Tablety jsou baleny v blistru. V balení je jeden blistr s deseti tabletami. Dostupnost návodu k použití.
Indikace Allegra je léčba zánětlivých procesů nosní sliznice v důsledku jiného typu alergie. Lék je indikován k léčbě sezónních alergií (během kvetení rostlin, stromů). Účinně u pacientů s chronickými formami kopřivky. Používá se k léčbě alergického procesu, který se projevuje ve formě červených puchýřů různých průměrů v celém těle..
Vedlejší účinky se projevují ve formě bolesti hlavy, závratě, zvýšené potřeby spánku, nevolnosti nebo zvracení. Někteří lidé mají poruchy spánku, podrážděnost, bušení srdce a zažívací potíže. Ve vzácných případech se alergická reakce vyskytuje ve formě kopřivky, svědění a pálení, Quinckeho edém, pocit nedostatku vzduchu, zarudnutí kůže. Pokud se na těle objeví nežádoucí účinek, přestaňte jej užívat a zahájte symptomatickou léčbu u lékaře.
Kontraindikace Allegra je přítomnost zvýšené senzibilizace na jednotlivé složky, těhotenství a kojení, věk až dvanáct let. Opatrně se používá u pacientů se zhoršenou funkcí ledvin a jater, u osob v důchodovém věku. Nepoužívejte ani nepoužívejte pod lékařským dohledem u pacientů se srdečními chorobami.
Použití Allegra během těhotenství se nedoporučuje. Neexistují žádné informace o přijetí této skupiny žen. Laboratorní studie na zvířatech ukázaly, že aktivní složka ovlivňuje nitroděložní vývoj plodu, narození a zdraví matky. Vzhledem k možnému ohrožení se léky během těhotenství a kojení nepoužívají..
Droga se užívá orálně. Tablety lze konzumovat vodou, ale pití ovocné šťávy se nedoporučuje. Dávkování pro děti a dospělé závisí na závažnosti onemocnění. Je nastaven ošetřujícím alergologem. Lék se užívá před jídlem. Délka léčby u každého pacienta je individuální. U pacientů s poškozenou funkcí jater a ledvin není nutná korekce léčby.
Lék není kombinován s alkoholem. Ethanol mění koncentraci léčiva v krvi a biologickou dostupnost. Ethanol také zvyšuje riziko intoxikace. Zvýšená zátěž na játra a ledviny.
Lék interaguje s mnoha léky, ale má nežádoucí účinek na některé léky. Při kombinaci s erythromycinem se tedy koncentrace složky léčiva v krvi zdvojnásobí. Také se mění koncentrace ketoconazolu. Není kombinován s léky, které jsou metabolizovány v jaterním systému. Biologická dostupnost se sníží, pokud kombinujete příjem s léky, které obsahují hliník nebo hořčík. V jiných případech nebyla interakce s lékem provedena. Abyste se vyhnuli komplikacím nemocí, musíte brát léky v intervalu nejméně jedné hodiny.
Předávkování Allegrou se projevuje ve formě závratě, vzhledu ospalosti. Někteří pacienti mají suché sliznice. V případě předávkování léky musíte přestat užívat a vyhledat pomoc lékaře. Aktivní uhlí může být odebráno před přijetím sanitky. Lékař předepisuje symptomatickou terapii, dokud příznaky předávkování nezmizí.
Allegra má několik analogů, které mají stejnou aktivní složku a instrukce. Jsou to Feksofen-Sanovel, Feksofast, Feksadin. Všechny léky jsou antihistaminika. Výměna léčivého přípravku nastává až po schválení údajů o nemoci u lékaře.
Prodejní podmínky Allegra: OTC. Lze jej zakoupit v lékárně, ale jmenování předepisuje pouze kvalifikovaný alergolog.
Lék by měl být uchováván při teplotě dva až dvacet pět stupňů. Vyvarujte se přímého slunečního záření a mokrého balení. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti až tři roky, po uplynutí doby použitelnosti se nepoužívají.
Alergie jsou jednou z nejčastějších nemocí na planetě. Po celá léta se snažili vyvinout univerzální nástroj ve všech regionech světa, studovat mechanismy hlouběji a provádět rozsáhlé klinické studie..
Mnoho pacientů musí v závislosti na závažnosti průběhu onemocnění omezit svůj život, změnit svůj obvyklý rytmus a omezit se.
V moderní lékárně existuje mnoho léků, které mohou zmírnit hlavní příznaky alergií, ale všechny jsou odlišné. Který nástroj je tedy lepší zvolit? V tomto článku se podíváme na lék Allegra.
Allegra je H1 antihistaminikum, antialergikum.
Hlavní účinnou látkou je fexofenadin. Mechanismus účinku je selektivní soutěžení o místo v histaminových receptorech.
Jak to funguje? Když alergen vstoupí do senzibilizovaného těla, nastane primární buněčná reakce imunitního systému. Jsou zahrnuty žírné buňky. Speciální molekuly na povrchu žírných buněk rozpoznávají chemickou strukturu alergenu a uvolňuje se obsah granulí. Granule obsahují hlavní mediátor zánětu - histamin.
Uvolněný histamin působí přes speciální histaminové receptory na tkáni. Když histamin působí na cévy, expandují, tekutá část krve vstupuje do tkání a tvoří se otoky, zarudnutí a svědění. Takto se objevují typické alergické příznaky..
Hlavní fyziologická souvislost je zánět v místě expozice alergenu. Zánět se vyvíjí v důsledku postižení bílých krvinek, eozinofilů a dalších buněk.
Fexofenadin stabilizuje membrány žírných buněk, inhibuje uvolňování granulí z histaminů a zabraňuje přitahování leukocytů, čímž brání šíření zánětu.
Indikace pro použití:
Lék vyrábí několik farmaceutických společností:
Společnost vyrábí lék ve formě tablet, pro snadné použití musí být potažena filmovou membránou. Celkem 10 tablet v balení. Jedna tableta obsahuje 120 nebo 180 mg účinné látky..
Léčivou látkou je fexofenadin. Kromě toho se lék skládá z dalších chemikálií v malém množství..
Fexofenadin patří do třetí generace antihistaminik. Vyznačuje se vyšší bezpečností, méně vedlejšími účinky a menším dopadem na centrální nervový systém.
Antihistaminika pomáhají rychle ulehčit pacientovi primární alergické reakce.
Moderní antialergické léky nezpůsobují ospalost a neztrácejí aktivitu po dobu 24 hodin. Mezi tyto léky patří Allegra.
Blokátor histaminu působí selektivně a pomáhá odstraňovat svědění z kůže, eliminuje slzy, tok z nosu, kýchání a otoky. Lék je dostupný ve formě tablet v různých dávkách. Produkt je schválen pro lékařské použití u řady onemocnění způsobených alergenem.
Složení léčiva zahrnuje složky, které mají silnou aktivitu proti histaminu produkovanému žírnými buňkami. Tento lék má několik absolutních kontraindikací. Má řadu analogů.
Lék je k dispozici ve formě tablet. Tablety se liší obsahem účinné látky. Ve vzhledu mají správný oválný tvar, mají světle růžový nádech. Každá tableta je potažena filmem, je na ní gravírování. Zkosení a riziko jsou přítomny.
Krystalický fexofenadin působí jako účinná látka ve složení léčiva. Jeho obsah je 128 nebo 120 mg v jedné tabletě. Mezi další komponenty patří:
Složení filmu-skořápka zahrnovala:
Tablety jsou rozloženy na blistrech v množství 10 kusů. Blistry jsou uzavřeny v lepenkových krabicích s nezbytným označením:
Aktivní složkou ve složení léčiva jsou deriváty terfenadinu. Působí jako selektivní blokátor histaminu. Citlivé receptory skupiny H1 pod vlivem látky ztratí propustnost. Buněčné membrány eonofilů, bazofilů a neutrofilů jsou ničeny interakcí s fexofenadinem. Pod vlivem hlavní komponenty je rychlost migrace žírných buněk pozastavena.
Látka, která nepříznivě ovlivňuje alergen, pomáhá eliminovat reakce těla na podnět. Lék, pokud je užíván pravidelně v doporučených terapeutických dávkách, pomáhá snižovat výskyt kožních vyrážek, svědění a výtoku z nosu..
Pokud léčivo vstoupí do ústní dutiny, skořápkový film je zničen. Jak se tableta pohybuje z jícnu do žaludku, lék se rozpadá. Z gastrointestinálního traktu je léčivo absorbováno do krevního řečiště a šíří se do tkání.
Vzhledem k vysoké propustnosti buněk začíná účinná látka působit téměř okamžitě. Maximální terapeutická koncentrace v krvi pacienta je pozorována 15 minut po užití léku. Účinná látka se váže na krevní bílkoviny o 90%.
Vylučuje se z těla močí po 12–30 hodinách. Malé množství léků se vylučuje spolu s výkaly.
Mediátoři jsou zapojeni do šíření podnětů buňkami a jsou jejich hlavními nositeli. Fexofenadin účinně působí na buněčné receptory a zabraňuje šíření histaminu v buňkách.
Selektivní blokátor pomáhá zpomalit šíření alergických reakcí. Ne všechny receptory jsou vystaveny účinné látce, takže vedlejší účinky jsou nepravděpodobné.
Když aktivní složka vstoupí do krevního řečiště, metabolické reakce histaminu jsou významně sníženy. Lék zastavuje primární příznaky alergického onemocnění ve formě kožních vyrážek, proudění z nosu, slz a svědění.
Léčivé vlastnosti léčiva nezávisí na obsahu účinné látky v tabletách. Lék v dávce 180 a 120 mg působí stejně účinně na alergen.
Lék v obou dávkách je schválen pro lékařské použití u následujících onemocnění:
Pro alergickou rýmu je výhodné použít léčivo v dávce 120 mg. S kopřivou vyrážkou odborníci doporučují užívat tablety s obsahem účinné látky 180 mg.
Lék může být použit k odstranění dalších projevů alergií:
Lék v dávce 120 a 180 mg má řadu relativních a absolutních kontraindikací. Mezi absolutní patří:
Relativní kontraindikace zahrnují:
Rizikové pacienty jsou přijímány výhradně pod dohledem odborníka.
Lék je určen pro perorální použití. Tablety se musí vypít 30 minut před jídlem. Nemůžete žvýkat lék. Lék musí být omyván velkým množstvím převařené vody.
Lék by neměl být užíván více než 1krát denně. Doporučená terapeutická denní dávka závisí na onemocnění:
Při překročení doporučené dávky se mohou objevit příznaky předávkování. Tyto zahrnují:
Pokud jsou zjištěny rušivé příznaky, je třeba přijmout neodkladná opatření:
Neexistuje žádné specifické antidotum pro otravu drogami.
S individuální nesnášenlivostí nebo jinými kontraindikacemi při užívání antialergického léčiva se mohou objevit vedlejší účinky. Tyto zahrnují:
Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, přestaňte užívat lék a poraďte se s odborníkem.
Příjem během kojení a těhotenství je zakázán.
Používání léku v dávce 120 a 180 mg je pro děti zakázáno. Výrobce vyrábí speciální tablety Allegra pro děti s nejnižším obsahem fexofenadinu.
Lék při interakci s erytromycinem a ketokonazolem nemá škodlivý účinek na lidské tělo. Možná mírné zvýšení koncentrace účinné látky v krevní plazmě.
Antacida, která obsahují hořčík a hydroxid, se musí užívat nejméně 2–3 hodiny po užití přípravku Allegra. Lék není kompatibilní s alkoholem..
Před zahájením léčby léky je nutné zkontrolovat psychomotorickou reakci těla na fexofenadin.
Recenze lidí užívajících drogu Allegra:
Allegra úspěšně léčí kopřivku už rok. Neexistuje žádná sedace, také řídím auto. V závislosti na dávce a dalších předpisech mého lékaře příznaky onemocnění rychle vymizí. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.
Svetlana Igoreshina, 33 let
Můj syn se u alergií vyvine rýmou. Je to teenager se složitou postavou, takže hledal lék, který neovlivňuje nervový systém. Allegra jsem dostal po konzultaci se známým specialistou. Můj syn užíval pilulky 3 dny, dosud neodhalil žádné vedlejší účinky.
Zinaida Stom, 43 let
Recenze odborníků na lék Allegra:
Během mé praxe si pacienti nikdy nestěžovali na účinnost Allegra. Vzal jsem si drogu sám, byl jsem s výsledkem spokojen. Složení léčiva je bezpečné, nemá sedativní účinek. Psychomotorické reakce nejsou inhibovány.
Svyatoslav Yarovoy, imunolog
Vysoké náklady na léčivo jsou plně odůvodněny jeho účinností. Allegra rychle eliminuje příznaky kopřivky a zmírňuje stav pacienta s rýmou. Při správném užívání chybí ospalost a další nežádoucí účinky..
Leyla Khakimová, alergička
Lék má několik výhod a nevýhod. Mezi výhody patří:
Mezi nevýhody patří:
Přibližná cena léku je 490 rublů.
Tento léčivý přípravek by měl být uchováván na tmavém místě mimo děti a zvířata po dobu nejvýše 3 let..
Lék je vydáván bez lékařského předpisu.
Lék má několik strukturních analogů. Tyto zahrnují:
Allegra (forma - tablety) odpovídá skupině antihistaminik pro systémové použití. Pro tento lék jsou charakteristické následující aplikační vlastnosti:
Jak rozpustit cévní plaky, normalizovat krevní oběh, tlak a zapomenout na cestu do lékárny
Allegra - lék s antihistaminickým účinkem, účinný po dobu 24 hodin, nemá sedativní účinek.
Dávkové formy Allegra:
Složení 1 tableta:
Složení 1 tablet pro děti:
Allegra je předepsána ke snížení příznaků následujících onemocnění:
Relativní (Allegra je předepisována s opatrností při výskytu následujících onemocnění / stavů):
Allegra se užívá perorálně, nejlépe před jídlem.
Doporučený dávkovací režim pro dospělé a děti od 12 let (denní dávka s frekvencí podávání 1krát denně):
Děti ve věku 6 - 11 let jsou přípravku Allegra předepisovány dětem s obsahem účinné látky 30 mg.
Lidia Vasilenko - alergolog. Člen Asociace homeopatů Ukrajiny, účastník vědeckých a praktických konferencí a výzkumu. Autor 25 vědeckých publikací o problémech alergické rýmy, atopické dermatitidy a dalších alergických onemocnění. |
Alergické tablety Allegra nemají škodlivé účinky na srdce a cévní systém. Droga je jednou z nejnovější generace antihistaminik. Při jeho užívání je však důležité zajistit, aby nedošlo ke kontraindikacím a negativním reakcím těla na jednotlivé složky.
Antialergické léčivo může obsahovat 0,12 nebo 0,18 g hydrochloridu metabolitu terfenadinu. Kromě toho léčivo obsahuje pomocné látky.
Součástka | Obsah v tabletě v dávce 0,12 g | Obsah v tabletě s dávkou 0,18 g |
sodná sůl kroskarmelosy (dezintegrační činidlo pro lepší dezintegraci) | 0,024 g | 0,036 g |
želatinou ošetřený škrob | 0,12 g | 0,18 g |
mikrokrystalická celulóza | 0,13 g | 0,2 g |
aditivum E572 | 0,003 g | 0,0045 g |
Nedoporučuje se eliminovat symptomatické reakce na alergeny s Allegra:
Pouze v případech, kdy účinek užívání léku překračuje možná rizika, po konzultaci s ošetřujícím lékařem začnou lidé trpící antihistaminikem:
Tablety Allegra pro alergie se užívají na lačný žaludek, omývají se 120-150 ml čisté vody nebo jiné teplé tekutiny.
Volba dávky léku závisí na povaze negativních alergických projevů:
Vstup je povolen pro dospívající od 12 let a dospělé.
Poznámka! U pacientů s chronickými nebo nefrologickými nebo hepatologickými lézemi není nutná změna dávky.
Při předávkování Allegrou jsou pozorovány následující:
V takovém případě je třeba žaludek umýt a vzít aktivní uhlí.
Lék se užívá k odstranění malé kožní vyrážky, ke které dochází na pozadí expozice domácnosti, chemickým nebo potravinovým alergenům. Doporučená dávka pro dospělé a dospívající od 12 let je 1 tableta denně, která se zaplaví vodou, aby se usnadnilo polykání..
Překročení předepsané dávky je plné negativní fyziologické
projevy, z nichž jsou možné:
Nepříjemné vedlejší účinky ve formě bušení srdce jsou pozorovány u pacientů se zhoršenou stabilní funkcí cévního systému a srdce.
Tablety Allegra v dávce 0,12 g terfenadinového metabolitu jsou indikovány k úlevě od příznaků alergické rýmy: sezónní nebo chronické.
Spolu s vodou se jednou denně vypije tento lék u dospělých a dětí od 12 let 1 tableta. Tablety se užívají před jídlem..
Návod k použití doporučuje, abyste se zdrželi užívání tablet Allegra a lokálních přípravků současně s cílem normalizovat práci žaludku a střev..
Důležité! Nepoužívejte fexofenadin s ketokonazolem nebo erytromycinem kvůli prudkému zvýšení koncentrace antihistaminika v krvi.
V případě předávkování je léčivo odstraněno z těla v souladu s příznaky, ale hemodialýza se nepoužívá kvůli nízké účinnosti metody..
Podobný účinek na odstranění reakcí těla na alergeny působí léky se stejnou účinnou látkou - fexofenadin-hydrochlorid. Tyto zahrnují:
Tablety pro systémovou terapii alergií obsahující 0,12 g (0,18 g) hydrochloridu fexofenadinu a také:
Alexofast se nepoužívá v případech:
Aplikujte perorálně, na lačný žaludek, 40 minut před jídlem. 1 tableta denně (0,12 g při léčbě nachlazení, 0,18 g při léčbě alergických vyrážek) s čistou vodou.
Gifast se vyrábí ve 2 možnostech dávkování fexonadin-hydrochloridu:
Další terapeutické vlastnosti nástroje dávají:
Odmítají používat lék s:
Optimální dávka antihistaminika Gifast:
Balení Gifastu (0,12 g) stojí 280 - 300 rublů. v lékárnách v Rusku.
Kromě 0,18 g produktu metabolismu terfenadinu ve formě hydrochloridu v každé tabletě léčiva obsahuje:
Vzhledem k nedostatečnému výzkumu účinku přípravku Altiva na určité skupiny pacientů se tento přípravek nepoužívá k léčbě alergií u:
Tablety dospělé a dospívající od 12 let se užívají perorálně, bez ohledu na příjem potravy, omyté čistou vodou:
Na Ukrajině si můžete koupit 10 tablet 0,18 g za balení za cenu 50 až 70 UAH.
Kromě aktivní antialergické složky jsou do složení tablet (0,12 g) zahrnuty následující látky:
Navzdory rychlému působení a úplnému zmírnění příznaků alergie je zakázáno používat lék, když:
Fexofenadin-Akrikhin se používá od 12 let uvnitř, na lačný žaludek, omývaný malými doušky:
Náklady na lék v ruských lékárnách jsou 270 rublů. pro 1 balení s dávkou 0,18 ga 210 rublů. pro stejný počet tablet s dávkou 0,12 g.
Tabletový přípravek v dávce fexofenadinu 0,03, 0,06 a 0,18 g navíc obsahuje:
Je zakázáno používat lék pro kategorie pacientů, kteří jsou zvláště ohroženi:
Pod dohledem lékařů pro léčebné účely je Dinox používán staršími pacienty a lidmi s diagnózou chronické dysfunkce ledvin a jater..
Lék se užívá:
Cena alergických tablet Allegra závisí na dávkování a množství.
Země / Dávkování | 0,12 g (10 ks) | 0,18 g (10 ks) |
Rusko | 500 rub. | 520 rub. |
Ukrajina | 600 UAH. | 890 UAH. |
V Kazachstánu se lék prodává pod obchodním názvem
Telfast za cenu 2600 Tg za 10 kusů 0,18 g.
Allegra je lék, který je bezpečný a účinný.
Sanofi-Syntelabo Ltd. Spojené království Antialergická léčiva
Blokátor H1-histaminového receptoru
Fexofenadin se po perorálním podání rychle vstřebává, doba k dosažení maximální koncentrace (Tmax.) Je přibližně 1-3 hodiny. Průměrná maximální koncentrace (Cmax) se 120 mg za den je přibližně 289 ng / ml a se 180 mg za den přibližně 494 ng / ml.
60-70% fexofenadinu se váže na plazmatické proteiny.
Fexofenadin je mírně metabolizován v játrech i mimo něj, což potvrzuje skutečnost, že je jedinou látkou detekovanou ve významném množství v moči a stolici lidí a zvířat..
V průběhu užívání léku se křivka vylučování fexofenadinu z plazmy biexpotenciálně snižuje a konečný poločas je 11-15 hodin.
Farmakokinetika při jednorázovém a průběžném podávání fexofenadinu (až do 120 mg dvakrát denně perorálně) je lineární.
Dávka 240 mg dvakrát denně způsobuje mírně větší než proporcionální (o 8,8%) zvětšení plochy pod křivkou „doba koncentrace“, což naznačuje, že farmakokinetika fexofenadinu je téměř lineární v rozmezí dávky od 40 do 240 mg za den..
Podle aktuálně dostupných údajů se většina odebrané dávky vylučuje nezměněnou žlučou a až 10% léčiva močí.
Doporučuje se, aby časový interval mezi užíváním fexofenadinu a antacidy obsahujících hydroxid hlinitý nebo hořečnatý byl alespoň 2 hodiny.
30 mg tablety jsou k dispozici pro použití u dětí ve věku od 6 do 11 let.
Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy
Při užívání léku je možné provádět práci vyžadující vysokou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí (s výjimkou pacientů s nestandardní reakcí).
Doporučuje se proto před zahájením těchto činností zkontrolovat individuální reakci na užívání fexofenadinu..
Při kombinovaném použití fexofenadinu s erythromycinem nebo ketokonazolem se koncentrace fexofenadinu v plazmě zvyšuje 2-3krát, což však není spojeno s významným prodloužením QTc intervalu.
Při použití těchto léků v monoterapii a v kombinaci nebyly žádné významné rozdíly ve výskytu nežádoucích účinků.
Studie na zvířatech ukázaly, že výše uvedené zvýšení plazmatických koncentrací fexofenadinu je pravděpodobně spojeno se zlepšenou absorpcí fexofenadinu a snížením jeho biliární exkrece nebo sekrece do lumen gastrointestinálního traktu..
Interakce mezi fexofenadinem a omeprazolem nebyla pozorována.
Neinteraguje s léky metabolizovanými v játrech.
Příjem antacidů obsahujících hliník nebo hořčík 15 minut před užitím fexofenadinu snižuje jeho biologickou dostupnost v důsledku zjevné vazby v gastrointestinálním traktu.
Informace poskytnuté Státním registrem léčivých přípravků.
Koupit Allegra, Allegra v Petrohradu, Allegra v Novosibirsku, Allegra v Jekatěrinburgu, Allegra v Nižním Novgorodu, Allegra v Kazani, Allegra v Čeljabinsku, Allegra v Omsku, Allegra v Samara, Allegra v Rostově na Donu, Allegra v Ufa, Allegra v Krasnojarsku, Allegra in Perm, Allegra in Volgograd, Allegra in Voronezh, Allegra in Krasnodar, Allegra in Saratov, Allegra in Tyumen Doručení objednávky v Tolyatti
Při objednání na Apteka.RU si můžete vybrat doručení do lékárny vhodné pro vás blízko vašeho domova nebo na cestě do práce.
Všechna místa dodání v Tolyatti - 84 lékáren
TOGLIATTI LLC * Arnica plus * (27) Recenze | Togliatti, st. Topolina, d. 24a | 8 (848) 253-38-79 | denně od 09:01 do 19:00 |
SAMARA, LLC * ADALIK * (45) Recenze | Togliatti, st. Vítězství, 37 | 8 (848) 236-13-56 | denně od 8:00 do 21:00 |
TOGLIATTI, OOO * Lékárna * (106) Recenze | Togliatti, st. 70 let v říjnu, 56 | 8 (848) 242-39-17 | denně od 8:00 do 22:00 |
TOGLIATTI LLC * Health Formula * (96) Recenze | Togliatti, st. Železnice, 39 | 8 (848) 245-43-13 | denně od 09:00 do 21:00 |
TOGLIATTI LLC * 36,6 * (72) Recenze | Togliatti, ave. Stepan Razin, d. 9A | 8 (848) 233-12-25 | denně od 10:01 do 20:00 |
TOGLIATTI LLC * Farm-Orient * (127) Recenze | Togliatti, Leninsky Ave., 1 A | 8 (848) 231-03-03 | denně od 09:00 do 21:00 |
Pharmacy Pulse (87) Recenze | Togliatti, Frunze St., 23 | 8 (848) 277-99-95 | denně od 08:01 do 21:01 |
TOLYATTI, OOO * Lékárna * (119) Recenze | Togliatti, st. Sportivnaya, 4-v | 8 (848) 242-39-12 | denně od 09:00 do 22:00 |
TOGLIATTI LLC * ROSFARM * (43) Recenze | Tolyatti, Prospect Stepan Razin, d. 35 | 8 (848) 253-04-36 | denně od 8:00 do 22:00 |
TOGLIATTI LLC * TEKA * (92) Recenze | Togliatti, st. Železnice, d. 23 | 8 (848) 245-55-50 | denně od 09:00 do 20:00 |
Všechna místa dodání v Tolyatti - 84 lékáren
Prověřil: Anonymous Review
Datum kontroly: 9. června 2015
Prověřil: Tenchurin Tager
Datum kontroly: 31. prosince 2015
Prověřil: Anonymous Review
Datum kontroly: 11. května 2016
Prověřil: Tarasova Elena
Datum kontroly: 9. září 2016
Recenzoval: Sokolov Vyacheslav
Datum kontroly: 14. listopadu 2017
Moderní antialergické léky nezpůsobují ospalost a neztrácejí aktivitu po dobu 24 hodin. Mezi tyto léky patří Allegra.
Blokátor histaminu působí selektivně a pomáhá odstraňovat svědění z kůže, eliminuje slzy, tok z nosu, kýchání a otoky. Lék je dostupný ve formě tablet v různých dávkách. Produkt je schválen pro lékařské použití u řady onemocnění způsobených alergenem.
Složení léčiva zahrnuje složky, které mají silnou aktivitu proti histaminu produkovanému žírnými buňkami. Tento lék má několik absolutních kontraindikací. Má řadu analogů.
Lék je k dispozici ve formě tablet. Tablety se liší obsahem účinné látky. Ve vzhledu mají správný oválný tvar, mají světle růžový nádech. Každá tableta je potažena filmem, je na ní gravírování. Zkosení a riziko jsou přítomny.
Krystalický fexofenadin působí jako účinná látka ve složení léčiva. Jeho obsah je 128 nebo 120 mg v jedné tabletě. Mezi další komponenty patří:
Složení filmu-skořápka zahrnovala:
Tablety jsou rozloženy na blistrech v množství 10 kusů. Blistry jsou uzavřeny v lepenkových krabicích s nezbytným označením:
Aktivní složkou ve složení léčiva jsou deriváty terfenadinu. Působí jako selektivní blokátor histaminu.
Citlivé receptory skupiny H1 pod vlivem látky ztrácejí svou permeabilitu. Buněčné membrány eonofilů, bazofilů a neutrofilů jsou ničeny interakcí s fexofenadinem.
Pod vlivem hlavní komponenty je rychlost migrace žírných buněk pozastavena.
Látka, která nepříznivě ovlivňuje alergen, pomáhá eliminovat reakce těla na podnět. Lék, pokud je užíván pravidelně v doporučených terapeutických dávkách, pomáhá snižovat výskyt kožních vyrážek, svědění a výtoku z nosu..
Fexofenadin nemá žádný účinek na centrální nervový systém a neproniká do mozku. Při užívání tablet není sedace.
Pokud léčivo vstoupí do ústní dutiny, skořápkový film je zničen. Jak se tableta pohybuje z jícnu do žaludku, lék se rozpadá. Z gastrointestinálního traktu je léčivo absorbováno do krevního řečiště a šíří se do tkání.
Vzhledem k vysoké propustnosti buněk začíná účinná látka působit téměř okamžitě. Maximální terapeutická koncentrace v krvi pacienta je pozorována 15 minut po užití léku. Účinná látka se váže na krevní bílkoviny o 90%.
Vylučuje se z těla močí po 12–30 hodinách. Malé množství léků se vylučuje spolu s výkaly.
Mediátoři jsou zapojeni do šíření podnětů buňkami a jsou jejich hlavními nositeli. Fexofenadin účinně působí na buněčné receptory a zabraňuje šíření histaminu v buňkách.
Selektivní blokátor pomáhá zpomalit šíření alergických reakcí. Ne všechny receptory jsou vystaveny účinné látce, takže vedlejší účinky jsou nepravděpodobné.
Když aktivní složka vstoupí do krevního řečiště, metabolické reakce histaminu jsou významně sníženy. Lék zastavuje primární příznaky alergického onemocnění ve formě kožních vyrážek, proudění z nosu, slz a svědění.
Léčivé vlastnosti léčiva nezávisí na obsahu účinné látky v tabletách. Lék v dávce 180 a 120 mg působí stejně účinně na alergen.
Lék v obou dávkách je schválen pro lékařské použití u následujících onemocnění:
Lék může být použit k odstranění dalších projevů alergií:
Lék v dávce 120 a 180 mg má řadu relativních a absolutních kontraindikací. Mezi absolutní patří:
Relativní kontraindikace zahrnují:
Rizikové pacienty jsou přijímány výhradně pod dohledem odborníka.
Lék je určen pro perorální použití. Tablety se musí vypít 30 minut před jídlem. Nemůžete žvýkat lék. Lék musí být omyván velkým množstvím převařené vody.
Lék by neměl být užíván více než 1krát denně. Doporučená terapeutická denní dávka závisí na onemocnění:
Odborníci doporučují užívat Allegru současně..
Při překročení doporučené dávky se mohou objevit příznaky předávkování. Tyto zahrnují:
Neexistuje žádné specifické antidotum pro otravu drogami.
S individuální nesnášenlivostí nebo jinými kontraindikacemi při užívání antialergického léčiva se mohou objevit vedlejší účinky. Tyto zahrnují:
Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, přestaňte užívat lék a poraďte se s odborníkem.
Příjem během kojení a těhotenství je zakázán.
Používání léku v dávce 120 a 180 mg je pro děti zakázáno. Výrobce vyrábí speciální tablety Allegra pro děti s nejnižším obsahem fexofenadinu.
Lék při interakci s erytromycinem a ketokonazolem nemá škodlivý účinek na lidské tělo. Možná mírné zvýšení koncentrace účinné látky v krevní plazmě.
Antacida, která obsahují hořčík a hydroxid, se musí užívat nejméně 2–3 hodiny po užití přípravku Allegra. Lék není kompatibilní s alkoholem..
Před zahájením léčby léky je nutné zkontrolovat psychomotorickou reakci těla na fexofenadin.
Recenze lidí užívajících drogu Allegra:
Allegra úspěšně léčí kopřivku už rok. Neexistuje žádná sedace, také řídím auto. V závislosti na dávce a dalších předpisech mého lékaře příznaky onemocnění rychle vymizí. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.
Svetlana Igoreshina, 33 let
Můj syn se u alergií vyvine rýmou. Je to teenager se složitou postavou, takže hledal lék, který neovlivňuje nervový systém. Allegra jsem dostal po konzultaci se známým specialistou. Můj syn užíval pilulky 3 dny, dosud neodhalil žádné vedlejší účinky.
Zinaida Stom, 43 let
Recenze odborníků na lék Allegra:
Během mé praxe si pacienti nikdy nestěžovali na účinnost Allegra. Vzal jsem si drogu sám, byl jsem s výsledkem spokojen. Složení léčiva je bezpečné, nemá sedativní účinek. Psychomotorické reakce nejsou inhibovány.
Svyatoslav Yarovoy, imunolog
Vysoké náklady na léčivo jsou plně odůvodněny jeho účinností. Allegra rychle eliminuje příznaky kopřivky a zmírňuje stav pacienta s rýmou. Při správném užívání chybí ospalost a další nežádoucí účinky..
Leyla Khakimová, alergička
Lék má několik výhod a nevýhod. Mezi výhody patří:
Mezi nevýhody patří:
Přibližná cena léku je 490 rublů.
Tento léčivý přípravek by měl být uchováván na tmavém místě mimo děti a zvířata po dobu nejvýše 3 let..
Lék je vydáván bez lékařského předpisu.
Lék má několik strukturních analogů. Tyto zahrnují:
Doporučujeme další související články
Většina antihistaminik má orientační účinek na tělo a duševní aktivitu. Téměř každé antialergické léčivo obsahuje histamin, který narušuje normální produkci speciálních chemických prvků v organismu v reakci na alergeny..
Tablety Allegra je originální lék, který se výrazně liší od jiných léčiv, jeho účinné látky eliminují příznaky alergií a usnadňují výkon hlavních vnitřních systémů..
V tomto článku se budeme zabývat účinkem léku Allegra, jeho indikací a léčebnými metodami.
Allegra je antihistaminikum, které obsahuje fexofenadin.
Tento aktivní metabolit nemá alfa-adrenergní blokující účinek, který vylučuje sedativní účinek a další účinky centrálního nervového systému.
Studie léku ukázaly, že po perorálním podání léku fexofenadin začne působit po 1 hodině a po 6 hodinách dosáhne svého maxima.
Pro informaci! Je důležité si všimnout, že tablety Allegro se až do roku 2014 jmenovaly Telfast.
U pacientů se sezónními alergickými projevy, kteří dostávali 240 miligramů fexofenadinu denně po dobu 2 týdnů, bylo zaznamenáno zlepšení tělesné výkonnosti.
Je třeba poznamenat, že účinná složka není prakticky metabolizována v játrech a mimo ni a ve stolici a lidské moči je pouze velké množství fexofenadinu..
Vylučování účinné látky z krevní plazmy nastává s exponenciálním poklesem (pokud je rychlost růstu úměrná hodnotě samotné hodnoty) a poločas rozpadu je 11 až 15 hodin denně po dlouhodobém užívání léku.
Podle studií bylo zjištěno, že většina léčiva v nezměněné formě je vylučována žlučí a močí, což činí 10%. Lék se vyrábí v tabletách, potažených ochranným obalem světle růžové barvy. Tvar tablet je podlouhlý, bikonvexní s vyrytím na jedné straně 012 a písmenem „e“ na druhé straně.
Allegra obsahuje hlavní účinnou látku fexofenadin-hydrochlorid. Mezi další pomocné látky léčiva patří:
Obal antihistaminik obsahuje:
Pro informaci! Růžové a žluté barvivo oxidu železa je směsí oxidu železitého červeného a žlutého oxidu E172, zředěného oxidem titaničitým E171.
Droga Allegro a její návod k použití zahrnují použití v:
Je třeba poznamenat, že při plazmatické koncentraci 32krát vyšší, než je terapeutická koncentrace, fexofenadin nepříznivě neovlivnil draslíkové kanály zpožděné rektifikace v lidském srdci.
Podle klinických studií byly takové vedlejší účinky léku z alergií identifikovány jako:
Pro informaci! Ve vzácných případech může droga vyvolat hypersenzitivní reakci kůže, která se projevuje ve formě svědění, exantému a kopřivky..
Z kontraindikací antialergického činidla lze uvést následující:
U pacientů s jaterním a renálním selháním, u starších pacientů, u pacientů s kardiovaskulárními patologiemi, včetně anamnézy, se doporučuje léčivo užívat opatrně.
Léčivo je určeno k perorálnímu podání, v anotaci je uvedena jasná dávka, která eliminuje vnější příznaky alergické reakce. Allegro - návod k použití:
Pro informaci! Mezi užíváním Allegra a jiných antacidových léků by měla být přerušena alespoň 2 hodiny.
Doporučuje se uchovávat antialergický přípravek v suché místnosti, při pokojové teplotě a při dobré ventilaci..
Allegra má analogy léku, který také obsahuje hlavní účinnou látku - fexofenadin hydrochlorid. Z nejčastějších drog lze uvést:
Je třeba poznamenat, že v analogech může být přítomna nižší dávka účinné látky..
Allegro je moderní antialergický lék, který dokáže komplexně eliminovat vnější projevy alergických onemocnění. Se správným dávkováním a všemi doporučeními ošetřujícího lékaře se můžete zbavit alergenů a zvýšit funkčnost hlavních tělesných systémů.
Hlavní složkou léku je fexofenadin. Práce na jeho syntéze byly provedeny najednou v několika laboratořích a její vědci poprvé dosáhli dokonalosti v roce 1993 v USA. Jeho vzorec sestává z třiceti dvou atomů uhlíku, třicet devět molekul vodíku, jedné molekuly dusíku a čtyř molekul kyslíku.
Allegra je vytvořena pro zmírnění zánětlivého procesu sliznice nosní dutiny, ke kterému dochází v důsledku alergenů. Odstraňuje otoky sliznice, ucpání nosu, pocit pálení. Snižuje výtok sliznice a kýchání. Účinně v boji proti různým typům alergických procesů (sezónní, chronické, jídlo, léky).
Allegra je antihistaminikum. Jeho hlavním účinkem je potlačení alergenů v krvi. Lék blokuje receptory H1 a neinhibuje stav centrálního systému. Lék účinně blokuje blokádu biogenních aminových receptorů v těle, jejich aktivita klesá.
Nejběžnější histaminy se objevují ve formě změněné práce orgánů a systémů. Po celém těle je otok sliznice, křeče v průduškách, svědění a červené puchýře. Histamin může někdy ovlivnit zažívací trakt - objeví se kolika, změny žaludeční sekrece.
Histamin také ovlivňuje srdce (krevní cévy se rozšiřují, zvyšuje se jejich propustnost, zvyšuje se krevní tlak a srdeční frekvence je narušena). Zvýšení jeho účinku způsobuje alergie, takže lék nejprve zastaví příznaky alergií, pak začíná proces regenerace těla.
Maximální potlačení alergenů je až osmdesát procent. Při léčbě sezónních onemocnění droga neovlivňuje draslíkové kanály. Po požití je složka léčiva dobře absorbována do buněk těla. Maximální rychlost je až tři hodiny.
Maximální koncentrace je dvě stě osmdesát devět nanogramů na mililiter (při užívání sto dvaceti miligramů drogy). Aktivní složka se váže na plazmatické proteiny, vazba je až sedmdesát procent. Aktivní složka je v jaterním systému metabolizována v malém množství..
Vstupuje do moči a stolice. K odstoupení dochází po patnácti hodinách. Deset procent se vylučuje močí a zbytek žlučí a stolicí. Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin nemusí léčbu upravovat. Lék nevykazuje toxické účinky na srdce..
Příjem mezi různými léčivými látkami je od dvou hodin, pak aktivní složka prochází všemi transformačními procesy beze změn. Lék nemění vědomí a pozornost, takže během recepce můžete řídit přepravu a vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou pozornost.
Allegra je k dispozici ve formě tablet. Každá tableta je potažena narůžovělou filmovou vrstvou. Lék obsahuje aktivní složku fexofenadin. Její dávka je sto dvacet miligramů.
Zbývající komponenty jsou pomocné prvky. Existuje druhá dávka léku - sto osmdesát miligramů. Tablety jsou baleny v blistru. V balení je jeden blistr s deseti tabletami.
Dostupnost návodu k použití.
Indikace Allegra je léčba zánětlivých procesů nosní sliznice v důsledku jiného typu alergie. Lék je indikován k léčbě sezónních alergií (během kvetení rostlin, stromů). Účinně u pacientů s chronickými formami kopřivky. Používá se k léčbě alergického procesu, který se projevuje ve formě červených puchýřů různých průměrů v celém těle..
Vedlejší účinky se projevují ve formě bolesti hlavy, závratě, zvýšené potřeby spánku, nevolnosti nebo zvracení. Někteří lidé mají poruchy spánku, podrážděnost, bušení srdce a zažívací potíže..
Ve vzácných případech se alergická reakce vyskytuje ve formě kopřivky, svědění a pálení, Quinckeho edém, pocit nedostatku vzduchu, zarudnutí kůže.
Pokud se na těle objeví nežádoucí účinek, přestaňte jej užívat a zahájte symptomatickou léčbu u lékaře.
Kontraindikace Allegra je přítomnost zvýšené senzibilizace na jednotlivé složky, těhotenství a kojení, věk až dvanáct let. Opatrně se používá u pacientů se zhoršenou funkcí ledvin a jater, u osob v důchodovém věku. Nepoužívejte ani nepoužívejte pod lékařským dohledem u pacientů se srdečními chorobami.
Použití Allegra během těhotenství se nedoporučuje. Neexistují žádné informace o přijetí této skupiny žen. Laboratorní studie na zvířatech ukázaly, že aktivní složka ovlivňuje nitroděložní vývoj plodu, narození a zdraví matky. Vzhledem k možnému ohrožení se léky během těhotenství a kojení nepoužívají..
Droga se užívá orálně. Tablety lze konzumovat vodou, ale pití ovocné šťávy se nedoporučuje. Dávkování pro děti a dospělé závisí na závažnosti onemocnění. Je nastaven ošetřujícím alergologem. Lék se užívá před jídlem. Délka léčby u každého pacienta je individuální. U pacientů s poškozenou funkcí jater a ledvin není nutná korekce léčby.
Lék není kombinován s alkoholem. Ethanol mění koncentraci léčiva v krvi a biologickou dostupnost. Ethanol také zvyšuje riziko intoxikace. Zvýšená zátěž na játra a ledviny.
Lék interaguje s mnoha léky, ale má nežádoucí účinek na některé léky. Při kombinaci s erythromycinem se tedy koncentrace složky léčiva v krvi zdvojnásobí. Také se mění koncentrace ketoconazolu.
Není kombinován s léky, které jsou metabolizovány v jaterním systému. Biologická dostupnost se sníží, pokud kombinujete příjem s léky, které obsahují hliník nebo hořčík. V jiných případech nebyla interakce s lékem provedena..
Abyste se vyhnuli komplikacím nemocí, musíte brát léky v intervalu nejméně jedné hodiny.
Předávkování Allegrou se projevuje ve formě závratě, vzhledu ospalosti. Někteří pacienti mají suché sliznice. V případě předávkování léky musíte přestat užívat a vyhledat pomoc lékaře. Aktivní uhlí může být odebráno před přijetím sanitky. Lékař předepisuje symptomatickou terapii, dokud příznaky předávkování nezmizí.
Allegra má několik analogů, které mají stejnou aktivní složku a instrukce. Jsou to Feksofen-Sanovel, Feksofast, Feksadin. Všechny léky jsou antihistaminika. Výměna léčivého přípravku nastává až po schválení údajů o nemoci u lékaře.
Prodejní podmínky Allegra: OTC. Lze jej zakoupit v lékárně, ale jmenování předepisuje pouze kvalifikovaný alergolog.
Lék by měl být uchováván při teplotě dva až dvacet pět stupňů. Vyvarujte se přímého slunečního záření a mokrého balení. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti až tři roky, po uplynutí doby použitelnosti se nepoužívají.