NÁVOD K LÉČIVÉMU POUŽITÍ LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU CETRIN®

Léčba

Farmaceutické společnosti dnes představují pacientům tři generace antialergik. Každý z nich má své klady a zápory, což je činí použitelnými v různých případech. Co je spojuje je, že při nesprávném použití způsobují vážné komplikace. Jedním z nejžádanějších léků, které má minimální počet kontraindikací, je Cetrin. Lékař vám řekne, jak brát Cetrin v individuální konverzaci, můžete si také přečíst anotaci dodávanou se soupravou.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Konkurenční histaminový antagonista, metabolit hydroxyzinu, blokuje H1-histaminové receptory. Zabraňuje vývoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritický a antiexudativní účinek. Ovlivňuje časné stádium alergických reakcí, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v „pozdním“ stádiu alergické reakce, snižuje migraci eosinofilů, neutrofilů a bazofilů. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje rozvoji otoku tkáně, uvolňuje křeče hladkého svalstva.

Eliminuje kožní reakci na zavádění histaminu, specifických alergenů a ochlazování (se studenou kopřivkou). Snižuje histaminem indukovanou bronchokonstrikci u mírného astmatu.

Prakticky žádné anticholinergní a antiserotoninové účinky.

V terapeutických dávkách prakticky nezpůsobuje sedativní účinek. Nástup účinku po jedné dávce 10 mg cetirizinu trvá 20 minut, trvá déle než 24 hodin. Na pozadí průběhu léčby se nevyvíjí tolerance k antihistaminickému účinku cetirizinu. Po přerušení léčby přetrvává účinek až 3 dny.

Farmakokinetika

Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu, doba po dosažení maximální koncentrace (TCmax) po požití je asi 1 hodina. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce (AUC), ale prodlužuje TCmax o 1 hodinu a snižuje maximální koncentraci (Cmax) o 23%. Pokud se užívá v dávce 10 mg jednou denně po dobu 10 dnů, rovnovážná koncentrace léčiva (Css) v plazmě je 310 ng / ml a pozoruje se 0,5 až 1,5 hodiny po podání. Komunikace s plazmatickými proteiny je 93% a nemění se při koncentraci cetirizinu v rozmezí 25–1 000 ng / ml. Farmakokinetické parametry cetirizinu se při podání v dávce 5–60 mg lineárně mění. Distribuční objem - 0,5 l / kg.

Je metabolizován v malém množství v játrech O-dealkylací za vzniku farmakologicky inaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných blokátorů H1-histaminových receptorů metabolizovaných v játrech systémem cytochromu P450). Cetirizin není kumulován. Asi 2/3 léku je vylučováno ledvinami v nezměněné podobě a asi 10% - stolicí.

Systémová clearance - 53 ml / min. Poločas (T1 / 2) u dospělých je 10 hodin, u dětí ve věku 6–12 let - 6 hodin, 2-6 let - 5 hodin, 0,5–2 roky - 3,1 hodiny. U starších pacientů se T1 / 2 zvyšuje o 50%, systémová clearance je snížena o 40% (snížená funkce ledvin).

U pacientů se zhoršenou funkcí ledvin (clearance kreatininu pod 40 ml / min) se clearance léčiva snižuje a T1 / 2 se prodlužuje (například u hemodialyzovaných pacientů se celková clearance snižuje o 70% a činí 0,3 ml / min / kg a T1 / 2 se prodlouží třikrát), což vyžaduje odpovídající změnu dávkovacího režimu. Téměř nebyl odstraněn při hemodialýze.

U pacientů s chronickými onemocněními jater (hepatocelulární, cholestatická nebo biliární cirhóza) je prokázáno prodloužení T1 / 2 o 50% a snížení celkové clearance o 40% (korekce dávkovacího režimu je nutná pouze při současném snížení rychlosti glomerulární filtrace). Proniká do mateřského mléka.

Indikace pro použití

V současné době je hlavním důvodem pro čerpání těchto prostředků alergické projevy různé závažnosti.

  • Pollinóza. Vyznačuje se alergickou rýmou, konjunktivitidou a podrážděním dýchacích cest.
  • Alergické vyrážky. Může to být polymorfní vyrážka jiné povahy, která je doprovázena svěděním a pálením..
  • Projevy otoků sliznic spojených s expozicí provokačnímu faktoru.
  • Známky udusení, začínající Quinckeho edém.
  • Drobné projevy bronchiálního astmatu.
  • Ekzém může být také indikací..

Používejte během těhotenství a během kojení

Těhotenství

V analýze prospektivních údajů o těhotenství nebyly zaznamenány žádné případy vzniku malformací, embryonální a novorozenecké toxicity s jasným příčinným vztahem.

Studie na zvířatech neodhalily žádné přímé ani nepřímé nepříznivé účinky cetirizinu na vyvíjející se plod (včetně postnatálního období), těhotenství a porod.

Neexistují žádné kontrolované klinické studie týkající se bezpečnosti léku během těhotenství, proto by se cetirizin neměl používat během těhotenství..

Kojení

Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka v koncentraci představující 25% až 90% koncentrace léčiva v krevní plazmě, v závislosti na době podání. Během kojení se lék používá po konzultaci s lékařem, pokud očekávaný přínos pro matku převáží možné riziko pro dítě.

Plodnost

Dostupné údaje o účincích na lidskou plodnost jsou omezené, nebyly však zjištěny žádné nepříznivé účinky na plodnost..

Analogy

V současné době najdete na farmaceutickém trhu poměrně mnoho léků, které mají podobné vlastnosti. Je třeba poznamenat, že základní princip by měl být určen podle kterého je vybrán analog léčiva.

Protože hlavní účinnou látkou tohoto léčiva je cetirizin-hydrochlorid, můžete najít léky, ve kterých bude také hlavní. Mezi takové levné protějšky patří:

DrogaVýrobceCena, rub.
Zirtekšvýcarský184
AllertecPolsko149
ZodakČeská republika130
ParlazinMaďarsko132
LetizenSlovinsko97
CetirizineRuskopadesáti

Dávkování a podávání

Uvnitř, bez ohledu na jídlo, bez žvýkání, se tablety omyjí 200 ml vody.

Dospělí - 10 mg (1 tab.) 1krát denně nebo 5 mg (1/2 tab.) 2krát denně.

Děti od 6 let - 5 mg (1/2 tab.) 2krát denně nebo 10 mg (1 tab.) 1krát denně.

U pacientů se sníženou funkcí ledvin (clearance kreatininu 30–49 ml / min) je předepsáno 5 mg / den (1/2 tab.) Při závažném chronickém selhání ledvin (clearance kreatininu 10–30 ml / min) - 5 mg / den ( 1/2 kartu.) Každý druhý den.

Uvolněte formy a složení

Patří do druhé generace antialergických léčiv, protože má sedativní účinek na receptory citlivé na histamin. Proto se na základě mechanismu účinku tato látka také nazývá blokátor histaminu. Hlavní účinnou látkou jak tablet, tak sirupu je cetirizin-hydrochlorid.

Kromě toho v každé formě je přítomnost pomocných látek, mezi nimiž jsou malé dávky:

  • glycerol,
  • sacharóza,
  • kyselina benzoová,
  • edetát sodný,
  • sorbitol,
  • citrát sodný,
  • ovocné příchutě.

Je třeba mít na paměti, že laktóza může být také přítomna ve formě tablet, což je zvláště důležité pro lidi s vysokou mírou intolerance..

Na farmaceutickém trhu je léčivo nabízeno ve dvou dávkovacích formách, jedná se o sirup a tablety.

  • Tablety jsou zase vyráběny v různých množstvích, 10,20 a 30 kusů. Dávkování ve všech tabletách je stejné, jedná se o 10 mg účinné látky. Jejich vzhled nemá žádné rysy, je to bílá skořepina, bez rytiny. Balené tablety v blistru po 10 kusech.

  • Sirup je balen do skleněné láhve, jejíž objem dosahuje 100 ml. Jeho barva je tmavá, je to nezbytné, aby sluneční světlo neproniklo obsahem. Dávka je 1 mg na ml roztoku. Barva sirupu je oranžová nebo tmavě žlutá, má výraznou ovocnou vůni, sladkou chuť a rovnoměrnou konzistenci bez přítomnosti zrn nebo sraženin. To je zvláště důležité pro stanovení kvality a doby použitelnosti léku. Sirup je balen v lepenkové krabičce vyrobené z neprůhledné lepenky, navíc je v sadě obsažena odměrná lžička z průhledného plastu, která označuje dělení nezbytná k získání požadovaného objemu.
  • Na jaké účinky se může osoba užívající Cetrin spolehnout??

    Podle pokynů k použití tohoto antialergického činidla jeho podávání eliminuje a zabraňuje negativním projevům těla na histaminu uvolněnému pod vlivem alergenu, jako jsou:

    • svědění, vyrážky, loupání kůže, další dermatologické projevy, včetně takových závažných reakcí, jako je kopřivka;
    • otok a pálení sliznic nosu, úst, genitálií;
    • nosní kongesce, kýchání, výtok sliznice;
    • patologické slzení;
    • respirační křeče;
    • svalové křeče.

    speciální instrukce

    Studie s doporučenými dávkami léku ukázaly, že lék nezvyšuje inhibiční účinek alkoholu na centrální nervový systém. U některých pacientů však může Cetrin nepříznivě ovlivnit fungování nervového systému, a proto se při užívání tohoto léku z pití alkoholu doporučuje odmítnout. Ze stejného důvodu je na začátku ošetření lepší řídit vozidlo a nepracovat s potenciálně nebezpečnými zařízeními. Kromě toho je třeba zvážit toleranci k lékům..

    Cena cetrinu - tablety a sirup

    Cetrin je dovážené léčivo vyrobené společností Indian Pharmaceutical Corporation. Rozdíl v nákladech závisí na obchodní marži v síti lékáren, nákladech na skladování, pronájem prostor a dopravě. To znamená, že neexistuje žádný rozdíl mezi dražší a levnější drogou.

    Náklady na tablety a sirupetrie v ruských lékárnách jsou uvedeny v tabulce:

    1. Sirup 60 ml 110 - 125 rublů
    2. Pilulky, 10 kusů 149 - 161 rublů
    3. Tablety, 20 kusů rublů 155–181
    4. Tablety, 30 kusů 220 - 224 rublů.

    Tsetrin z řady antihistaminik

    Který z léků zvolit pro těhotnou ženu trpící alergiemi? První věc, která přijde na mysl, je Cetrin. Lék je účinný, není příliš drahý a reklama je dostupná téměř ve všech médiích. Ale taková dostupnost léku by měla přinejmenším přimět budoucí mámu, aby přemýšlela a poradila se s lékařem.

    Pouze odborník může odradit ženy, které jsou příliš nadšené samoléčbou v nutnosti léčby konvenčními drogami. Během těhotenství musíte přejít na léky, které jsou méně agresivní a vhodnější pro aktuální stav ženy.

    Cetrin je vyloučen z jejich počtu, ale pokud jiná antialergická léčiva nepomáhají, lékaři udělají výjimku, předepíší Cetrin těhotným ženám, pokud je berou s velkou péčí a neustále sledují jejich část.

    Cetrin představuje druhou generaci antihistaminů a liší se od léků první generace mírnějším účinkem na receptory a méně výraznými vedlejšími účinky..

    Trimester Tsetrin

    1 trimestr

    Do 12 týdnů těhotenství je Cetrin přísně kontraindikován. V těle těhotné ženy se během tohoto období provádějí důležité procesy, jako je fixace vajíčka a vývoj embrya, proto není možné snížit hladinu histaminu.

    2 trimestru

    Vývoj orgánů a systémů plodu je velmi aktivní, stejně jako metabolické procesy, které umožňují dítěti plně přijímat všechny náležitosti z těla matky. Histamin se podílí na těchto procesech, takže blokování této složky může vést k podvýživě živin a zpomalení vývoje dítěte..

    3 trimestru

    Tělo dítěte je prakticky formováno, ale to není důvod k užívání léku, který je nežádoucí pro těhotné ženy. Tsetrin se předepisuje pouze ve výjimečných případech a terapie se provádí pod přísným dohledem lékaře..

    Trvání použitíetretrinu

    Trvání léčby Cetrinem je určeno celou skupinou faktorů. Nejdůležitější z nich jsou zvažovány - závažnost příznaků alergií a povaha průběhu intoleranční reakce.

    • Pro zmírnění akutní alergické reakce se lék používá maximálně dva týdny. Pokud se příznaky onemocnění zastaví rychleji, přestaňte užívat lék.
    • Při použití Cetrinu jako prostředku k prevenci alergií může jeho použití trvat jeden a půl měsíce. Alergisté doporučují použití tohoto léku jako profylaktického po celou dobu přítomnosti alergenu v okolí, obvykle se sezónní sennou rýmou..
    • Tsetrin doplňuje základní léčbu astmatu. V tomto případě je léčivý přípravek předepsán nejdéle na tři týdny, pak je přestávka jeden týden a léčebný režim se opakuje.
    • Děti do 7 let s tendencí k alergické dermatitidě mohou Cetrin užívat dva týdny až čtyřikrát ročně.

    POPULÁRNÍ ČTENÍ: Alergie na ambrózii, příznaky, diagnostika, léčba

    Rozdíl od jiných prostředků

    Lék je ve srovnání s jinými antialergickými látkami vysoce kvalitní a levná cena. Účinně bojuje s alergickými příznaky, aniž by ovlivnil centrální nervový systém. Působí jako blokátor histaminu, odpovědný za alergické projevy, aniž by ovlivňoval jiné tělesné systémy. Je snadno snášen lidským trávicím systémem, což je zvláště důležité v dětství. Nemá to vliv na vývoj dítěte..

    Možnost jednorázové dávky denně usnadňuje použití. Tento lék je k dispozici téměř ve všech farmaceutických řetězcích za relativně nízkou cenu..

    Cetrin: analogy, ve srovnání s jinými antihistaminiky

    Jedním z nejpopulárnějších antialergik je Suprastin. Jedná se o léky první generace, což znamená, že ve srovnání s Cetrinem má výraznější vedlejší účinky. Ale Suprastin má silný antihistaminický účinek. Odborníci doporučují použití Cetrinu pro individuální léčbu alergií a Suprastin by měl být přednostně užíván pod dohledem alergologa v nemocnici, protože je snazší eliminovat příznaky vedlejších účinků.

    Na rozdíl od Suprastinu Cetrin nevysušuje sliznice, proto nevyvolává infekci a rozvoj tonzilitidy nebo bronchitidy. Neovlivňuje centrální nervový systém, lze jej užívat i během studia nebo práce, kde je vyžadována koncentrace.

    Porovnáme-li Cetrin s Claritinem, který odkazuje na třetí generaci antihistaminik, pak má své výhody. Claritin má nízkou pravděpodobnost vedlejších účinků, stejně jako vysoký antialergický účinek. Ale jeho cena je mnohem vyšší. Pacienti, u kterých je obtížné koupit Claritin na dlouhou léčbu alergií, budou mít náklady na Cetrin rádi.

    Zirtek je však téměř stejný lék jako Cetrin, protože obě léky obsahují stejnou účinnou látku cetirizin. Můžeme říci, že zde není žádný zásadní rozdíl. Pokud mluvíme o nákladech, pak je Zirtek dražší lék. Lékárníci se domnívají, že tento rozdíl v ceně je způsoben skutečností, že tento lék obsahuje cetirizin s vysokou čistotou, což poskytuje nízkou pravděpodobnost vedlejších účinků. V praxi však Cetrin a Zirtek způsobují nepříjemné příznaky předávkování a individuální citlivosti.

    Aby nedošlo k chybě s výběrem antihistaminika, je nejlepší se poradit s odborníkem před nákupem.

    Indikace pro nastávající matku

    Indikace pro použití léku Cetrin:

    • svědění různého původu;
    • rýma (alergický zánět nosní sliznice, kýchání);
    • alergická konjunktivitida;
    • Quinckeho edém;
    • kopřivka.

    Cetrin zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů. Její účinná látka - Cetrizin - je vstřebávána ze zažívacího traktu, příjem potravy nijak neovlivňuje tento proces, takže na čase užívání pilulky nezáleží - můžete to udělat před a po jídle.

    Alergický vztah

    Cetrin je antialergický lék. Jediným problémem, se kterým zápasí, je alergie v různých projevech. Je předepsán pro kožní projevy ve formě otoky, vyrážky, kopřivky, doprovázené svěděním. Účinně také zmírňuje alergickou reakci z dýchacího systému - rýmu, kýchání a astmatické záchvaty. Účinný v reakci na alergen z trávicího systému. Lék má antipruritický účinek, zabraňuje rozvoji otoků, uvolňuje křeče dýchacích cest.

    Lék je antagonista histaminu a blokuje jeho produkci v těle během alergické reakce, eliminuje nepříjemné příznaky nebo zabraňuje jejich výskytu..

    Kontraindikace a vedlejší účinky

    Lék není předepsán:

    • při těžkém selhání ledvin v terminálním stadiu;
    • během těhotenství;
    • během kojení;
    • pokud má pacient v anamnéze přecitlivělost nebo nesnášenlivost na cetirizin nebo jakoukoli pomocnou látku ve složení léčiva.

    Tablety by neměly být podávány dětem mladším 6 let a sirupům - do 6 měsíců. U pacientů se sklonem k epileptickým záchvatům a u starších pacientů je třeba postupovat opatrně..

    Velmi vzácně způsobuje užívání Cetrinu nežádoucí účinky:

    • dysfunkce centrálního nervového systému (závratě, bolesti hlavy, únava, ospalost, změna citlivosti a vnímání, deprese vědomí, oslabení svalového tónu, třes);
    • zažívací poruchy (pocit sucha v ústech, těžkosti a bolesti v břiše, zvýšený plyn, pálení žáhy, průjem);
    • poruchy zraku (snížená jasnost vidění, nystagmus);
    • závrať;
    • vývoj rýmy nebo faryngitidy;
    • zvýšená srdeční frekvence;
    • poruchy močení;
    • zvýšená chuť k jídlu, přibývání na váze;
    • otok
    • alergie (svědivé kožní vyrážky, kopřivka, angioedém).

    V případě výrazné závažnosti nežádoucích účinků se poraďte s lékařem.

    Léková interakce

    Je třeba mít na paměti, že:

    • současné užívání thiophylinu snižuje clearance cetirizinu;
    • Ritonavir zvyšuje AUC aktivní složky o 40%, zatímco v Ritonaviru se stejná hodnota snižuje o 11%;
    • užívání Cetrinu spolu se Zopiclonem a Bupreporfinem může způsobit potlačení aktivity centrálního nervového systému;
    • kombinace s diazepamem negativně ovlivňuje fungování centrálního nervového systému a zpomaluje rychlost reakce.

    Rovněž se nedoporučuje užívat léky obsahující alkohol během alergické léčby (existuje riziko zvýšení inhibičního účinku na centrální nervový systém).

    Řekl jste, že Cetrin je lék druhé generace. A jaké léky patří k prvním?

    Léky první generace zahrnují některé analogy Cetrinu, například Suprastin, Diphenhydramin, Diazolin, Tavegil. Rozdíl mezi nimi a Tsetrinem je v tom, že léky první linie se používají pouze k léčbě alergických projevů, které se již vyskytly - kopřivka, bronchospasmus, slzení, otoky. Nepoužívají se však k prevenci a prevenci takových reakcí. Porovnejte, co je lepší: Cetrin nebo Suprastin nebo jiné analogy - nedává to smysl. Každý lék má své vlastní indikace a účel. Proto jsou analogy první generace a mnohem levnější než Tsetrin.

    Výsledky léčby

    Lék účinně bojuje s řadou projevů alergických reakcí. První výsledek se projevuje již 15 minut po užití léku. Po hodině droga začne působit v plné síle a zůstává aktivní po celý den. Po přerušení léku při dlouhodobém užívání bude jeho účinek pozorován další 3 dny.

    Cetrin není návykový, takže ho můžete používat neustále po dlouhou dobu.

    Těhotenství jako kontraindikace

    V pokynech pro léčivo je těhotenství a období kojení indikováno kontraindikací k použití Cetrinu. A každý lékař potvrdí, že užívání léků, které potlačují účinky histaminu u těhotných žen, může způsobit takové negativní důsledky, jako je narušený duševní a fyzický vývoj plodu..

    Pokud jde o blaho matky, těhotné ženy užívající Cetrin si často stěžují na negativní účinek léku na ledviny a játra.

    Proto ani s příliš bolestivými alergiemi neužívejte lék sami - snadné řešení může být následně velmi drahé.

    Předávkovat

    Příznaky předávkování se mohou objevit u pacientů, kteří pravidelně překračují dávky upravené v pokynech. V tomto případě se oběť může setkat s následujícími příznaky: zvýšení krevního tlaku, porucha srdečního rytmu, kolísání nitroočního tlaku. Ve vážných případech je možný vývoj selhání ledvin nebo jater. Hlavní léčebný režim zahrnuje okamžité vysazení léku a nouzové výplach žaludku. V nemocničním prostředí se pacientovi podává enterosorbent a podává se symptomatická léčba. Před stabilizací obrazu by měl být pacient pod dohledem odborníka.

    Co je histamin

    Cetrin označuje ty léky, které blokují histamin, když jsou konzumovány. Histamin - zprostředkovatel alergických reakcí.

    U těhotné ženy je histamin velmi důležitým hormonem, který hraje obrovskou roli v době oplodnění a při připevnění oplodněného vajíčka na stěnu dělohy. Histamin později pomáhá rozvoji plodu a reguluje metabolismus v těle. Další formace orgánů nenarozeného dítěte závisí na množství tohoto hormonu v ženském těle.

    Obecné informace o droze

    V posledních letech se počet pacientů s diagnostikovanou alergií začal zvyšovat. Populace stále více trpí nejen pyly rostlin a chlupy zvířat, ale také atypickou přecitlivělostí na extrémní teploty (alergie na slunce, mráz). Na pozadí zvýšené produkce histaminu se vyvíjejí nepříjemné symptomy doprovázející patologický stav. Eliminujte jev a normalizujte stav pacienta pouze pomocí antihistaminik. Cetrin má silný antiedematózní a antipruritický účinek..

    Proč tyto tablety pomáhají? Antialergikum patří do druhé generace a je schopné zachránit pacienta před nepohodlnými pocity, které způsobují onemocnění. Lék patří do skupiny selektivních blokátorů histaminu.

    Nežádoucí účinky

    Cetrin patří k antialergickým lékům druhé generace. To znamená, že selektivně ovlivňuje tělo - účinně eliminuje alergické příznaky, prakticky neovlivňuje činnost centrálního nervového systému (CNS). Díky těmto vlastnostem je dobře tolerován. Takové projevy jako:

    • mírná ospalost;
    • závrať;
    • suchá ústa
    • nadýmání;
    • nepohodlí v žaludku;
    • migréna;
    • alergie.

    Podle dávkovacího režimu je výskyt nežádoucích účinků nepravděpodobný. Při provádění práce, která vyžaduje zvláštní pozornost a rychlou reakci, je však třeba být opatrný..

    [smartcontrol_youtube_shortcode key = "Jak najít příčinu alergie? - Dr. Komarovsky "cnt =" 1 "col =" 1 "shls =" false "]

    S nesystematickým podáním a předávkováním nepříjemné následky, jako například:

    • nervozita;
    • rozptýlená pozornost;
    • ospalost;
    • porucha židle.

    Při užívání více než 50 mg léčiva najednou dochází zpravidla k závažným nežádoucím účinkům. Léčba je v tomto případě symptomatická: provádí se výplach žaludku, odebírají se sorbenty.

    Jak lék interaguje s léčivy?

    Pokud překročíte denní dávku Cetrinu a užijete více než 10 mg nebo ml, může pacient reakci zpomalit. Při užívání antialergického léku je lepší zdržet se alkoholických nápojů, i když nízké koncentrace ethanolu v krvi interagují s cetirizinem..

    Obzvláště pečlivě je lék předepsán pro současné podávání se sedativy. V případě kombinace antialergického léčiva a theofylinu se mohou objevit příznaky předávkování..

    Při řízení nebo práci s nebezpečnými látkami a předměty byste měli být opatrní, protože tento nástroj může zpomalit psychomotorické reakce. Pokud má pacient přecitlivělost na aktivní složku léčiva, vyplatí se jeho podávání okamžitě zastavit. Pokud je nutné provést testy na alergii, pak by měla být léčba Tsetrinem přerušena 3 dny před provedením testů.

    Recenze

    Tatyana, Perm

    Lék užívám dva roky se sezónní rinitidou, ke které dochází v době kvetení stromů. Při použití v počátečních stádiích projevu si nevšimnu žádné příznaky později, v některých případech je používám k prevenci.

    Vadim, Moskva

    Piju Tsetrin s opakující se alergií, která se projevuje výskytem kožní vyrážky. Svědění a rychlost růstu vyrážky jsou dobře sníženy. Zaznamenám zlepšení po několika minutách.

    Igor, Minsk

    Lék byl předepsán k přijetí pediatrem ve formě sirupu. Dítě má výraznou potravinovou alergii a při poruše stravy pomáhá lék rychle se vyrovnat s jeho projevy. Umožňuje dítěti klidně spát a neovlivňuje nervový systém. Vzhledem k tomu, že sirup chutná dobře, dítě si ho užívá.

    "Suprastin" - osvědčené antialergické činidlo

    Antihistaminikum maďarského původu se již dlouho používá k eliminaci a zastavení příznaků alergií. Léčivou látkou Suprastinu je chloropyramin hydrochlorid. Lék patří do první generace a vyvolává výrazný sedativní účinek související s vedlejšími účinky.

    Při výběru toho, který antihistaminikum je nejvhodnější pro léčbu - Suprastin nebo Tsetrin - byste si měli pečlivě přečíst pokyny pro jednotlivé léky. Suprastin má rozšířený seznam kontraindikací: peptický vřed, hyperplázie prostaty, arytmie, astmatické záchvaty, infarkt myokardu, léčba inhibitory MAO, retence moči. Zahrnut je také působivý seznam vedlejších účinků, které zahrnují:

    • Závrať.
    • Zvýšená ospalost.
    • Arytmie.
    • Záchvaty nevolnosti a zvracení.
    • Oční hypertenze.
    • Dysurie.
    • Trombocytopenie.
    • Agranulocytóza.
    • Encefalopatie.
    • Zrakové postižení.

    „Suprastin“ lze použít k léčbě kojenců. Dávkování tablet vypočítává odborník.

    Náklady na léčivo Cetrin jsou různé, záleží především na druhu a objemu balení.

    Počet tablet.Cena, rub.
    třicet225-244
    dvacet146-163

    Proto je třeba poznamenat, že bez ohledu na lékárnu je výhodnější okamžitě koupit velké balení, zejména pokud osoba systematicky používá Cetrin.

    Náklady na sirup ponechávají v průměru 250 rublů.

    Je třeba poznamenat, že cena může také přímo záviset na typu lékárny.

    Vlastnosti použití cetrinu při léčbě dětí

    Použití cetrinu v pediatrické praxi vám umožní rychle zbavit dítě mnoha alergických příznaků, včetně svědění.

    Změny kůže s alergiemi, projevující se svěděním, způsobují dětem hodně nepohodlí a nutí ho poškrábat kůži, což může vést k přidání sekundární infekce.

    Tsetrin rychle eliminuje nejbolestivější svědění, normalizuje spánek a zabraňuje výskytu infekčních lézí na kůži.

    Při pravidelném používání cetrin snižuje riziko vzniku alergie na dýchací potíže.

    V případě nesnášenlivosti určitého alergenu se může projevit křečem průdušek a hrtanu, obtížemi s dýcháním, otokem sliznic dýchacích cest, dušností a zadušením.

    Cetrin tedy zabraňuje přechodu kožních příznaků v případě alergie na dýchací systém, to znamená, že tento lék je při včasném použití profylaktický proti bronchiálním astmatu a alergické rýmě.

    Dávka léčiva se vždy určuje s ohledem na věk dítěte. Je vhodné rozdělit sirup a tablety v denní dávce na dvě poloviny, aby byl lék lépe snášen.

    Pro léčbu malých dětí je lepší používat sirup, voní chutně, chutná dobře a vstřebává se rychleji.

    Při přeskakování dávky ji nemusíte při další dávce zdvojnásobit.

    V jaké formě se léčivo vyrábí a jaké je jeho dávkování?

    Hemoroidy zabijí pacienta v 79% případů

    Antihistaminikum „Cetrin“ je k dispozici pouze ve třech typech, například:

    • malé kulaté bílé tablety s malým pruhem na jedné straně - 1 tableta obsahuje 10 mg;
    • ve formě roztoku se žlutým nádechem a příjemnou ovocnou vůní - v 1 lahvi obsahuje 30 ml suspenze;
    • kapky pro orální podání - 10 ml láhev s praktickým dávkovačem.

    Dospělým se doporučuje užívat lék ve formě tablet a pro děti - sirup nebo kapky. Nezapomeňte však, že každý druh má své vlastní dávkování a pravidla pro přijetí. Počet kapek nebo tablet "Cetrinu" můžete zjistit z návodu k použití, ale je lepší dodržovat dávky uvedené lékařem.

    Průběh léčby drogou v průměru netrvá déle než měsíc. Nejčastěji lze první pozitivní výsledky pozorovat po 2 týdnech. V závažných případech chronické alergie lze na doporučení lékaře prodloužit léčbu až na šest měsíců.

    Tablety, sirup a kapky Cetrinu se užívají pouze perorálně a rychle se vstřebávají tělem po vstupu do gastrointestinálního traktu. První alergické příznaky začnou mizet po 20 minutách po podání. Úplné blokování receptorů H1 nastává po 60 minutách, kdy je nejvyšší koncentrace účinných látek pozorována v krvi a trvá až 24 hodin. Můžete si vzít drogu i s jídlem, ale stojí za to zvážit skutečnost, že účinek drogy se zpomalí asi o jednu třetinu.

    „Cetrin“ se vylučuje ledvinami - 2/3 dávky byly získány v nezměněné podobě a 10% látek se stolicí. U dospělých je poločas léku 7-10 hodin, pro děti to bude asi 6 hodin. U pacientů s poškozením ledvin a starších osob je proces čištění přibližně zdvojnásoben.

    Cetrin - antialergický lék

    Indikace

    Cetrin - antialergický lék

    Alergie není nejpříjemnější věc, která se může stát, a docela běžný problém. Kýchání, svědění, neschopnost užívat si přírody, zvířat, prašných knihoven a mnoho dalšího. A ovlivňuje to celkový stav člověka - podrážděnost, únava, špatná nálada.

    Ale nyní, v naší době, se farmaceutický průmysl dostatečně rozvinul, takže to, co je popsáno výše, je minulostí. Příznaky alergie lze nyní léčit pomocí léků, z nichž jedním je Cetrin..

    Nejprve se podívejme na to, jaké generace existují v antihistaminikách. To je důležité, protože to je generace, která určuje účinnost léků a schopnost ovlivňovat centrální nervový systém. Mezi léky patří účinné látky - blokátory histaminových receptorů. A jak víte, histamin je zodpovědný za výskyt reakce na dráždidlo (svědění, zarudnutí, otoky, vyrážky), je to on, kdo zahájí tento proces.

    Obrázek 1 - Léky na alergie

    Dnes existuje rozdělení antialergických léků na generace. Jsou pouze tři. Cetrin patří k druhému.

    Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil atd. nerozlišují ve svém působení na receptory. A to znamená, že ovlivňují centrální nervový systém a gastrointestinální trakt. Tato nediskriminace vyvolává silný antihistaminický účinek, ale ospalost se objevuje jako „vedlejší účinek“..

    Zyrtec, Zodak, Cetrin, Cetirizine, Parlazine atd. méně ovlivňují centrální nervový systém, protože jsou selektivní pro receptory. Podle toho je ospalost jako nežádoucí reakce méně výrazná. Se selektivitou však účinnost léků proti alergiím zmizí, pokud je porovnáme s první generací.

    Claritin, Erius atd. Se vyznačují vysokou selektivitou pro histaminové receptory. Léky této generace neinteragují s centrálním nervovým systémem a takové chování má za následek nepřítomnost ospalosti jako nepříznivé reakce těla. Pokud jde o účinnost proti alergiím, pak u těchto léků není nižší, než když je porovnáme s první generací.

    Cetrin je antialergický lék druhé generace. Doporučuje se brát jako protizánětlivé a také k prevenci exacerbace onemocnění.

    Droga je založena na cetirizinu. Tato účinná látka zabraňuje tvorbě alergických příznaků (svědění, otoky, bolest atd.). Pokud dodržíte dávku předepsanou lékařem, nezpůsobí Cetrin ospalost. Absence sedativního účinku je spojena s nemožností penetrace cetrizinu hematoencefalickou bariérou do struktur centrálního nervového systému.

    Zastavením svědění, Cetrin nepřímo zabraňuje rozvoji kožních infekcí, které se často vyskytují po rozčesávání místa, kde se objeví vyrážka nebo nejvíce svědící kůže. Snižuje alergickou reakci kůže a průdušek, brání tak zvanému atopickému pochodu, který se vyznačuje vývojem dermatitidy na bronchiální astma nebo alergickou rýmu.

    Můžete pozorovat terapeutický účinek užívání Cetrinu za dvacet minut, jeho trvání je asi den. Pokud ji přestanete brát, lze do tří dnů zaznamenat její ozvěny. Účinek samozřejmě oslabí. Cetrin tedy:

    • eliminuje svědění;
    • zmírňuje a zabraňuje otokům;
    • zmírňuje křeče hladkých svalů;
    • snižuje kapilární propustnost a výtok tekutin do tkáně.

    Také lék způsobuje, že průběh alergické rýmy není tak bolestivý. Uvolňuje ucpání nosu, uvolňuje vyčerpávající kýchání, odstraňuje svědění a silné slzení..

    S mírnou formou bronchiálního astmatu Cetrin významně snižuje počet záchvatů během období terapeutické léčby nebo v případě svědectví lékaře prevenci. Stojí za zmínku, že Cetrin také zbavuje kopřivku..

    Indikace

    Cetrinový sirup a tablety jsou účinné za následujících podmínek:

    • senná rýma;
    • alergická rýma / zánět spojivek;
    • kopřivka;
    • alergické dermatózy se silným svěděním;
    • Quinckeho edém;
    • atopické bronchiální astma.

    Kontraindikace

    Cetrin, jak ve formě tablet, tak ve formě sirupu, je zakázáno používat za následujících podmínek:

    • přecitlivělost nebo alergie na aktivní nebo pomocné složky léčiva (cetirizin, hydroxyzin);
    • období těhotenství;
    • kojení;
    • děti do 2 let (pro sirup);
    • děti do 6 let (pro tablety);
    • Cetrinový sirup se nepoužívá u pacientů s nedostatkem vápníku, nesnášenlivostí vůči sacharóze-isomaltóze, fruktóze a syndromu malabsorpce glukózy / galaktózy..

    U pacientů s chronickým selháním ledvin a starších osob se denní dávka Cetrinu volí individuálně. Terapeutický kurz je pod dohledem lékaře.

    Vedlejší efekty

    Cetrin je celkem dobře tolerován a nezpůsobuje často negativní reakci z těla. Po podání drogy však lze pozorovat následující nežádoucí účinky:

    • bolest hlavy;
    • nepohodlí v žaludku / střevech (plynatost, bolest břicha, dyspepsie, plynatost, zácpa, průjem);
    • migréna;
    • závrať;
    • hypersenzitivní reakce (vyrážka, svědění, kopřivka, Quinckeho edém);
    • suchá ústa
    • ospalost.

    Jak brát Cetrin

    Cetrine se užívá orálně, orálně, bez žvýkání, bez ohledu na to, zda jíte nebo ne. Vypijte tabletu trochou čisté vody. Vzhledem k tomu, že Cetrin je vzácný, ale způsobuje ospalost a lze jej užívat 1krát denně, doporučuje se, abyste si ho vzali večer a pili Cetrin před spaním..

    Obrázek 2 - Jak pít tablety Cetrin

    Denní dávka pro dospělého je 10 mg (10 ml sirupu). Maximální denní dávka je 20 mg.

    • děti po 6 letech a dospělí: 10 ml sirupu Cetrin 1krát denně. nebo 2krát denně. 5 ml každý;
    • děti 2-6 let: 5 ml. 1 čas / den nebo 2,5 ml 2krát denně;
    • pacienti se sníženou funkcí ledvin: 5 ml 1krát denně, při těžkém selhání ledvin 5 ml sirupu každý druhý den. Pokud Clcr nepřekročí 10 ml / min, je užívání léčiva kontraindikováno.
    • děti po 6 letech a dospělí: 10 mg (1 tableta denně) 1 čas / den. nebo 2krát denně. 1/2 tableta;
    • pacienti se sníženou funkcí ledvin: dávka se volí individuálně. Obvykle je dávka snížena dvakrát, je možné použít 1/2 tablety každý druhý den. Pokud Clcr nepřekročí 30 ml / min, je třeba užít dávku 5 mg každý druhý den..

    Přesné dávkování a trvání léku předepisuje ošetřující lékař!

    Klinický obraz, příznaky a povaha průběhu onemocnění určují délku léčby Cetrinem. Lék, aby zmírnil akutní alergickou reakci, je opilý po dobu dvou týdnů. V tomto případě, pokud příznaky zmizely před stanoveným časem, je užívání Cetrinu zastaveno. Je však třeba si uvědomit, že Cetrin lze používat nepřetržitě jako terapeutické činidlo po dobu nejvýše 14 dnů..

    Pokud je Cetrin předepsán jako profylaxe tak, aby se alergie nevrátila s novou silou a v akutní formě, pak takový kurz v průměru potrvá 1-1,5 měsíce.

    Cetrin také vykázal dobré výsledky v léčbě bronchiálního astmatu. Používá se jako základ pro komplexní léčbu této choroby. Kurz trvá 15-20 dní, po kterém je předepsána týdenní přestávka, pak je léčivo obnoveno. Děti do 7 let, které jsou náchylné k výskytu dermatitidy, užívají Cetrin 3-4krát ročně. Tento kurz trvá asi 10-14 dní..

    Co se týče současného podávání Cetrinu a alkoholu, měli byste se během léčby léčit alkoholem.

    Tsetrin během těhotenství a v období hepatitidy B

    Obrázek 3 - Cetrin během těhotenství

    Během těhotenství a kojení je zakázáno používat jakoukoli formu Cetrinu. Zákaz je spojen s pronikáním cetirizinu placentární bariérou do mateřského mléka. Cetirizin má negativní vliv na vývoj mozku dítěte. Pokud je Cetrin užíván v období hepatitidy B, je v tuto chvíli dítě přemístěno do směsí pro umělé krmení.

    Analogy Tsetrinu

    Farmakologický trh nabízí poměrně málo synonym (v kompozici je přítomen cetirizin) a analogy (léky s podobným terapeutickým účinkem, tj. Blokátory histaminu) Cetrin.

    Antihistaminika první generace jsou obvykle levnější. Důležité je však to, že se neliší výraznou selektivitou a nezpůsobují nežádoucí účinky z centrálního nervového systému. Analogy, které jsou součástí třetí generace, působí selektivně, neovlivňují nervový systém, ale jsou dražší.

    Obrázek 4 - Analogy Tsetrinu

    Aktivní součástí Zodak je cetirizin. Lze usoudit, že mezi nimi není žádný rozdíl. Cetrin je levnější než české synonymum.

    Účinná látka Tavegilu - clemastinu - blokátoru histaminu 1. generace.

    Je zajímavé, že ospalost při užívání Tavegilu se vyvíjí poměrně zřídka. Tavegil v ampulkách se používá k léčbě alergií a také jako kompletní nástroj pro Quinckeho edém a anafylaktický šok.

    Účinek klemastinu je prodloužen o 12 hodin a cetirizin - o 24 hodin. Cetrin není doprovázen ospalostí a na rozdíl od klemastinu není v těle metabolizován..

    Tavegil je dobře studován, má injekční lékovou formu a je levnější než Cetrin..

    Účinnost obou látek je srovnatelná, ale Cetrin má lepší výsledky s kožními projevy alergií..

    Léčivou látkou je desloratadin - blokátor histaminu třetí generace. Velmi zřídka vyvolává vedlejší účinky. Proto je Eris doporučován pro dlouhodobou terapii. Erius je silnější a účinnější než Cetrin.

    Léčivou látkou je chloropyramin hydrochlorid. Suprastin je účinný po dobu 3-6 hodin. Má však několik vedlejších účinků: ospalost, ztráta síly, zhoršená stolice, suché sliznice, nevolnost, zvracení, zvýšený oční tlak. Přípravek Suprastin by neměly užívat děti mladší 3 let. Navíc jej nelze použít jako profylaxi alergií. Účinnost Cetrinu je o něco vyšší. Prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky, zejména ospalost..

    Video: Recenze na lék Cetrin. Indikace, vedlejší účinky, formy a analogy

    Aletrický cetrin: návod k použití

    Farmaceutické společnosti dnes představují pacientům tři generace antialergik. Každý z nich má své klady a zápory, což je činí použitelnými v různých případech. Co je spojuje je, že při nesprávném použití způsobují vážné komplikace. Jedním z nejžádanějších léků, které má minimální počet kontraindikací, je Cetrin. Lékař vám řekne, jak brát Cetrin v individuální konverzaci, můžete si také přečíst anotaci dodávanou se soupravou.

    Forma farmakologického účinku a uvolňování

    Antihistaminika patří podle statistik k nejprodávanějším lékům. To není vůbec divné, protože pomáhají rychle eliminovat nepříjemné příznaky, které se objevují mimo sezónu, a zlepšují kvalitu života pacienta v nejkratším možném čase. Cetrin, návod k použití doporučuje použití alergických reakcí jako profylaktické, jakož i pro léčbu již vyvinutých alergií u dospělých a dětí od tří let.

    Citrin snižuje kapilární permeabilitu, zabraňuje vzniku alergického edému tkáně a je také schopen u bronchiálního astmatu zmírnit křeče hladkého svalstva. Lék pomáhá odstranit histamin z krve, eliminuje kožní reakce, zmírňuje zánět sliznic a jejich zarudnutí. Lék je rychle absorbován do krve, maximální koncentrace léčiva je zaznamenána o 3 hodiny později po perorálním podání. Lék se vylučuje přirozeně spolu s močí.

    S konjunktivitidou alergické etiologie lék zastavuje slzení a obnovuje normální stav očí, eliminuje zarudnutí a prasklé kapiláry. Cetrin, jehož použití, prováděné v raných stádiích alergické reakce, má antipruritický a antiexudativní účinek.

    Lék se uvolňuje v tabletách, ve filmu. Každá tableta obsahuje 10 mg účinné látky. Tablety jsou dostupné v celulárním balení, 10 kusů v blistru. V kartonovém balení je zpravidla obsaženo 3–2 blistrů. Lék je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu.

    Návod k použití a složení

    Aktivní účinek léčiva je způsoben jeho jedinečným složením. Hlavní složkou v tabletách je cetirizin dihydrochlorid. Jako další látky obsahuje složení Cetrinu:

    • laktóza;
    • kukuřičný škrob;
    • povidon;
    • stearát hořečnatý;
    • hypromelóza;
    • makrogol 6000;
    • oxid titaničitý;
    • mastek;
    • kyselina sorbová;
    • polysorbát 80;
    • dimethicone.

    Výše uvedené složky jsou pacienty dobře snášeny, ale mohou reagovat s léky obsahujícími ethanol. Cetrin a alkohol jsou neslučitelné věci, protože kombinací těchto látek můžete čelit vážným komplikacím a dokonce i anafylaktickému šoku..

    Lék zvaný Cetrin indikace pro použití, má následující:

    • akutní atopická konjunktivitida;
    • vazomotorická rinitida;
    • atopická dermatitida;
    • senná rýma;
    • bronchiální astma;
    • kontaktní dermatitida;
    • kopřivka;
    • senná rýma;
    • angioedém.

    Cetrin, ze kterého jsou tablety uvedeny v návodu, ale je třeba poznamenat, že tento lék lze předepsat jako profylaxi, jako hlavní složku při léčbě sezónních alergií nebo jako doplněk při komplexní léčbě dermatitidy, ekzému a jiných chorob. Cetrine pro děti povoleno k léčbě po 3 letech.

    Cetrin tablety jsou zakázány k léčbě lidí z následujících skupin:

    • těhotná žena
    • ženy během kojení;
    • se selháním ledvin;
    • s hnisavými zánětlivými procesy v těle;
    • děti do tří let;
    • přecitlivělí pacienti;
    • s cirhózou a hepatitidou.

    Pokud jste ve skupině pacientů s kontraindikací, měli byste se lépe chránit před užíváním tohoto léku. Existuje velké riziko vzniku komplikací průběhu nemoci a budete se muset zbavit alergií již v nemocnici.

    Vedlejší efekty

    U dospělých a malých pacientů je velmi důležité přísně dodržovat doporučení lékaře. Dokonce i minimální dávka léku v přítomnosti kontraindikací je potenciálně nebezpečná pro děti a oslabené organismy. Vedlejší účinky Cetrinu se objevují, pokud byly smíchány s alkoholem nebo použity bez lékařského předpisu. U pacientů se mohou objevit změny ve vnímání chuti, závratě, záchvaty zvracení, ospalost, chvění rukou, sucho v ústech, stomatitida, otok jazyka a zhoršená funkce jater.

    Cetrin může způsobit nežádoucí účinky, pokud je zaznamenáno předávkování léčivem, to znamená, že do krve proudí více než 20 mg účinné látky najednou. Mezi příznaky předávkování patří opožděné močení, svědění kůže, bušení srdce, tepelné záchvaty, zvýšený krevní tlak, dušnost v klidu a úzkost.

    Pokud si všimnete těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Lékaři zajistí symptomatickou léčbu a odstraní z těla přebytečný lék..

    Dávkování a podávání

    Mnoho pacientů, kteří trpí alergickými reakcemi, se zajímá o to, jak droga funguje, protože neví, jak Cetrin vzít na alergie. Účinek léku trvá 12 hodin. Tablety se užívají podle rozhodnutí lékaře. Ve většině případů je předepsán pro dospělé, 1 tableta jednou denně, pro děti po 6 letech - půl tablety, 2krát denně. Děti do 6 let - 1/4 tableta, 2krát denně. O délce léčby rozhoduje také lékař samostatně. Správné užívání drogy nebo doplnění jinými drogami nestojí za to.

    Je velmi důležité pít lék s 200 ml (sklenici) vody, což zlepšuje propagaci léku do gastrointestinálního traktu a zlepšuje jeho vstřebávání do krve. Nestojí za to používat kávu, džusy nebo sladkou perlivou vodu, mohou ovlivnit vstřebávání léků a inhibovat terapeutický účinek.

    Lékaři berou na vědomí, že v souvislosti s hromadnou reklamou na antialergika často pacienti vzájemně porovnávají léky a ptají se, co je lepší Suprastin nebo Cetrin, Claritin nebo Cetrin, tablety Citron nebo Citrin. Je třeba poznamenat, že každé z léků má svůj vlastní princip účinku a indikace k použití. Jsou vybíráni s ohledem na vaše doprovodné nemoci a na přítomnost reakcí na některou složku léku. Cetrin nebo Zirtek mohou pomoci jednomu a ostatní jsou kontraindikováni, protože způsobují Quinckeho edém a anafylaktický šok. Z tohoto důvodu je přesné říci, že je lepší mít Tsetrin nebo Tavegil, například velmi obtížné, je třeba si pečlivě přečíst popis léku a teprve poté zahájit terapii.

    Existuje řada situací, kdy po reklamě v televizi lidé jdou do lékárny a sami zahájí terapii, protože video uvádí, že droga odstraňuje svědění kůže a otoky z alergií. To však není vždy případ, například instrukce Citron, na kterou uplatňuje svůj antialergický účinek, lze použít pouze v kombinované léčbě. Ve formě hlavního nástroje pro léčbu alergií není vhodný, protože nemá výrazný antihistaminický účinek.

    Abstrakt pro každý lék obsahuje jasný popis toho, co lék pomáhá a kdo by měl brát to. Bohužel většina lidí ignoruje příbalový leták a je nucena eliminovat důsledky své nedbalosti v intenzivní péči.

    Analogy drogy

    Cetrin tablety mají obrovské množství analogických léčiv, které mají antialergické účinky a jsou schopné působit jako účinný lék při prevenci sezónních alergií. Mezi dostupnými antihistaminiky lze poznamenat:

    Všechny jsou vydávány v lékárnách bez lékařského předpisu, ale pamatujte na to, že každý analog Tsetrinu má své vlastní vlastnosti, a pokud jsou smíchány s léky jiných skupin, jsou možné vedlejší účinky.

    Nezamýšlejte nezávisle na tom, že je lepší pít Cetrin nebo Zodak, jakou dávku vzít, aby nosní zácpy zmizely nebo přestaly kýchat, mělo by to udělat lékař. Bez odpovídajících dovedností a znalostí v medicíně se ubližujete a přispíváte k rozvoji alergií na astmatickou bronchitidu, která je mnohem obtížněji léčitelná.

    Předchozí Článek

    Může být alergie na ořechy?

    Následující Článek

    Angioedém