Cetrin - antialergický lék

Zvířata

Alergie není nejpříjemnější věc, která se může stát, a docela běžný problém. Kýchání, svědění, neschopnost užívat si přírody, zvířat, prašných knihoven a mnoho dalšího. A ovlivňuje to celkový stav člověka - podrážděnost, únava, špatná nálada.

Ale nyní, v naší době, se farmaceutický průmysl dostatečně rozvinul, takže to, co je popsáno výše, je minulostí. Příznaky alergie lze nyní léčit pomocí léků, z nichž jedním je Cetrin..

Nejprve se podívejme na to, jaké generace existují v antihistaminikách. To je důležité, protože to je generace, která určuje účinnost léků a schopnost ovlivňovat centrální nervový systém. Mezi léky patří účinné látky - blokátory histaminových receptorů. A jak víte, histamin je zodpovědný za výskyt reakce na dráždidlo (svědění, zarudnutí, otoky, vyrážky), je to on, kdo zahájí tento proces.

Obrázek 1 - Léky na alergie

Dnes existuje rozdělení antialergických léků na generace. Jsou pouze tři. Cetrin patří k druhému.

Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil atd. nerozlišují ve svém působení na receptory. A to znamená, že ovlivňují centrální nervový systém a gastrointestinální trakt. Tato nediskriminace vyvolává silný antihistaminický účinek, ale ospalost se objevuje jako „vedlejší účinek“..

Zyrtec, Zodak, Cetrin, Cetirizine, Parlazine atd. méně ovlivňují centrální nervový systém, protože jsou selektivní pro receptory. Podle toho je ospalost jako nežádoucí reakce méně výrazná. Se selektivitou však účinnost léků proti alergiím zmizí, pokud je porovnáme s první generací.

Claritin, Erius atd. Se vyznačují vysokou selektivitou pro histaminové receptory. Léky této generace neinteragují s centrálním nervovým systémem a takové chování má za následek nepřítomnost ospalosti jako nepříznivé reakce těla. Pokud jde o účinnost proti alergiím, pak u těchto léků není nižší, než když je porovnáme s první generací.

Cetrin je antialergický lék druhé generace. Doporučuje se brát jako protizánětlivé a také k prevenci exacerbace onemocnění.

Droga je založena na cetirizinu. Tato účinná látka zabraňuje tvorbě alergických příznaků (svědění, otoky, bolest atd.). Pokud dodržíte dávku předepsanou lékařem, nezpůsobí Cetrin ospalost. Absence sedativního účinku je spojena s nemožností penetrace cetrizinu hematoencefalickou bariérou do struktur centrálního nervového systému.

Zastavením svědění, Cetrin nepřímo zabraňuje rozvoji kožních infekcí, které se často vyskytují po rozčesávání místa, kde se objeví vyrážka nebo nejvíce svědící kůže. Snižuje alergickou reakci kůže a průdušek, brání tak zvanému atopickému pochodu, který se vyznačuje vývojem dermatitidy na bronchiální astma nebo alergickou rýmu.

Můžete pozorovat terapeutický účinek užívání Cetrinu za dvacet minut, jeho trvání je asi den. Pokud ji přestanete brát, lze do tří dnů zaznamenat její ozvěny. Účinek samozřejmě oslabí. Cetrin tedy:

  • eliminuje svědění;
  • zmírňuje a zabraňuje otokům;
  • zmírňuje křeče hladkých svalů;
  • snižuje kapilární propustnost a výtok tekutin do tkáně.

Také lék způsobuje, že průběh alergické rýmy není tak bolestivý. Uvolňuje ucpání nosu, uvolňuje vyčerpávající kýchání, odstraňuje svědění a silné slzení..

S mírnou formou bronchiálního astmatu Cetrin významně snižuje počet záchvatů během období terapeutické léčby nebo v případě svědectví lékaře prevenci. Stojí za zmínku, že Cetrin také zbavuje kopřivku..

Indikace

Cetrinový sirup a tablety jsou účinné za následujících podmínek:

  • senná rýma;
  • alergická rýma / zánět spojivek;
  • kopřivka;
  • alergické dermatózy se silným svěděním;
  • Quinckeho edém;
  • atopické bronchiální astma.

Kontraindikace

Cetrin, jak ve formě tablet, tak ve formě sirupu, je zakázáno používat za následujících podmínek:

  • přecitlivělost nebo alergie na aktivní nebo pomocné složky léčiva (cetirizin, hydroxyzin);
  • období těhotenství;
  • kojení;
  • děti do 2 let (pro sirup);
  • děti do 6 let (pro tablety);
  • Cetrinový sirup se nepoužívá u pacientů s nedostatkem vápníku, nesnášenlivostí vůči sacharóze-isomaltóze, fruktóze a syndromu malabsorpce glukózy / galaktózy..

U pacientů s chronickým selháním ledvin a starších osob se denní dávka Cetrinu volí individuálně. Terapeutický kurz je pod dohledem lékaře.

Vedlejší efekty

Cetrin je celkem dobře tolerován a nezpůsobuje často negativní reakci z těla. Po podání drogy však lze pozorovat následující nežádoucí účinky:

  • bolest hlavy;
  • nepohodlí v žaludku / střevech (plynatost, bolest břicha, dyspepsie, plynatost, zácpa, průjem);
  • migréna;
  • závrať;
  • hypersenzitivní reakce (vyrážka, svědění, kopřivka, Quinckeho edém);
  • suchá ústa
  • ospalost.

Jak brát Cetrin

Cetrine se užívá orálně, orálně, bez žvýkání, bez ohledu na to, zda jíte nebo ne. Vypijte tabletu trochou čisté vody. Vzhledem k tomu, že Cetrin je vzácný, ale způsobuje ospalost a lze jej užívat 1krát denně, doporučuje se, abyste si ho vzali večer a pili Cetrin před spaním..

Obrázek 2 - Jak pít tablety Cetrin

Denní dávka pro dospělého je 10 mg (10 ml sirupu). Maximální denní dávka je 20 mg.

  • děti po 6 letech a dospělí: 10 ml sirupu Cetrin 1krát denně. nebo 2krát denně. 5 ml každý;
  • děti 2-6 let: 5 ml. 1 čas / den nebo 2,5 ml 2krát denně;
  • pacienti se sníženou funkcí ledvin: 5 ml 1krát denně, při těžkém selhání ledvin 5 ml sirupu každý druhý den. Pokud Clcr nepřekročí 10 ml / min, je užívání léčiva kontraindikováno.
  • děti po 6 letech a dospělí: 10 mg (1 tableta denně) 1 čas / den. nebo 2krát denně. 1/2 tableta;
  • pacienti se sníženou funkcí ledvin: dávka se volí individuálně. Obvykle je dávka snížena dvakrát, je možné použít 1/2 tablety každý druhý den. Pokud Clcr nepřekročí 30 ml / min, je třeba užít dávku 5 mg každý druhý den..

Přesné dávkování a trvání léku předepisuje ošetřující lékař!

Klinický obraz, příznaky a povaha průběhu onemocnění určují délku léčby Cetrinem. Lék, aby zmírnil akutní alergickou reakci, je opilý po dobu dvou týdnů. V tomto případě, pokud příznaky zmizely před stanoveným časem, je užívání Cetrinu zastaveno. Je však třeba si uvědomit, že Cetrin lze používat nepřetržitě jako terapeutické činidlo po dobu nejvýše 14 dnů..

Pokud je Cetrin předepsán jako profylaxe tak, aby se alergie nevrátila s novou silou a v akutní formě, pak takový kurz v průměru potrvá 1-1,5 měsíce.

Cetrin také vykázal dobré výsledky v léčbě bronchiálního astmatu. Používá se jako základ pro komplexní léčbu této choroby. Kurz trvá 15-20 dní, po kterém je předepsána týdenní přestávka, pak je léčivo obnoveno. Děti do 7 let, které jsou náchylné k výskytu dermatitidy, užívají Cetrin 3-4krát ročně. Tento kurz trvá asi 10-14 dní..

Co se týče současného podávání Cetrinu a alkoholu, měli byste se během léčby léčit alkoholem.

Tsetrin během těhotenství a v období hepatitidy B

Obrázek 3 - Cetrin během těhotenství

Během těhotenství a kojení je zakázáno používat jakoukoli formu Cetrinu. Zákaz je spojen s pronikáním cetirizinu placentární bariérou do mateřského mléka. Cetirizin má negativní vliv na vývoj mozku dítěte. Pokud je Cetrin užíván v období hepatitidy B, je v tuto chvíli dítě přemístěno do směsí pro umělé krmení.

Analogy Tsetrinu

Farmakologický trh nabízí poměrně málo synonym (v kompozici je přítomen cetirizin) a analogy (léky s podobným terapeutickým účinkem, tj. Blokátory histaminu) Cetrin.

Antihistaminika první generace jsou obvykle levnější. Důležité je však to, že se neliší výraznou selektivitou a nezpůsobují nežádoucí účinky z centrálního nervového systému. Analogy, které jsou součástí třetí generace, působí selektivně, neovlivňují nervový systém, ale jsou dražší.

Obrázek 4 - Analogy Tsetrinu

Aktivní součástí Zodak je cetirizin. Lze usoudit, že mezi nimi není žádný rozdíl. Cetrin je levnější než české synonymum.

Účinná látka Tavegilu - clemastinu - blokátoru histaminu 1. generace.

Je zajímavé, že ospalost při užívání Tavegilu se vyvíjí poměrně zřídka. Tavegil v ampulkách se používá k léčbě alergií a také jako kompletní nástroj pro Quinckeho edém a anafylaktický šok.

Účinek klemastinu je prodloužen o 12 hodin a cetirizin - o 24 hodin. Cetrin není doprovázen ospalostí a na rozdíl od klemastinu není v těle metabolizován..

Tavegil je dobře studován, má injekční lékovou formu a je levnější než Cetrin..

Účinnost obou látek je srovnatelná, ale Cetrin má lepší výsledky s kožními projevy alergií..

Léčivou látkou je desloratadin - blokátor histaminu třetí generace. Velmi zřídka vyvolává vedlejší účinky. Proto je Eris doporučován pro dlouhodobou terapii. Erius je silnější a účinnější než Cetrin.

Léčivou látkou je chloropyramin hydrochlorid. Suprastin je účinný po dobu 3-6 hodin. Má však několik vedlejších účinků: ospalost, ztráta síly, zhoršená stolice, suché sliznice, nevolnost, zvracení, zvýšený oční tlak. Přípravek Suprastin by neměly užívat děti mladší 3 let. Navíc jej nelze použít jako profylaxi alergií. Účinnost Cetrinu je o něco vyšší. Prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky, zejména ospalost..

Video: Recenze na lék Cetrin. Indikace, vedlejší účinky, formy a analogy

Cetrin

Jedním z nejčastěji se vyskytujících onemocnění, alergií, je v poslední době charakteristický celý komplex nepříjemných symptomů. Objevuje se v důsledku abnormální reakce těla nebo, častěji, příliš citlivého imunitního systému.
Alergie na předposlední generaci existující na farmaceutickém trhu jsou prezentovány na příkladu ketrinu, indikace a metody jeho použití budou podrobněji zváženy..

Alergické nebezpečí

Alergické symptomy jsou někdy neviditelné a maskované jako jiná onemocnění. Stává se však, že existuje ohrožení života. Například alergická látka vstupující do těla způsobuje otok hrtanu nebo průdušek během několika minut, což představuje ohrožení života.

Příčinou takových projevů je porucha imunitního systému. Považuje nejběžnější látky za ohrožení těla a začíná projevovat velmi násilnou reakci.

Alergie prášky

Existuje již několik generací drog, které bojují proti tomuto nepříjemnému onemocnění. Mezi první patří diazolin, suprastin a difenhydramin. Fungují dobře, ale ovlivňují histaminové receptory a způsobují ospalost, stejně jako snížení reakce. Jejich výhodou je jejich přijatelná cena..

Druhá generace drog je o něco dražší, ale jejich účinek na nervový systém je již menší. Navíc je jejich akce rychlejší a doba trvání akce je mnohem delší než předchozí generace. Bez ohledu na to, jak dobré jsou tablety, jejich příjem by měl být dohodnut s lékařem, protože mohou mít vliv na srdce..

Léky třetí generace obsahují rychle působící látku a existuje jen velmi málo vedlejších účinků. Jejich cena je však poměrně vysoká a výběr léčiv je malý.

Cetrin pomáhá

Lék Cetrin patří do druhé generace antihistaminik. Cetirizin se používá jako účinná látka. Je k dispozici ve formě tablet a pro děti je sirup. Zmírňuje zánět, svědění a otoky a je také preventivním opatřením proti alergickým reakcím. Může eliminovat některé kožní reakce, například zavedením histaminu nebo studené kopřivky.

Svědectví Tsetrin má následující:

  • sezónní a celoroční alergická rýma, stejně jako zánět spojivek;
  • opakující se kopřivka, chronické stádium;
  • Quinckeho edém.

Během období společné léčby se lék používá pro atopickou dermatitidu a alergickou dermatózu.

Distribuce léku v těle

Požitá tableta se rychle vstřebává z trávicího traktu. Krevní plazma po hodině obsahuje maximální množství léku. Použití tablet během jídla nemění absorpci, ale maximální koncentrace se snižuje. U poloviny pacientů užívajících cetirizin se účinek léku objeví do 20 minut po užití 10 mg léku. Tablet je platný asi jeden den.

Snížení reakce při opakovaném použití nedochází. Po ukončení kurzu trvá působení tablet další 3 dny. Cetirizin listy nezměněné ledvinami (2/3) a konečníkem (10%).

Tsetrin: indikace k použití - návod k užívání tablet a sirupu

Sirup je určen pro děti od 2 let a od 6 let můžete použít tabletovou formu. Lék se doporučuje užívat pozdně odpoledne a jednou. Stravování nehraje při užívání léku žádnou roli.

Sirup

Požadované množství léku se stanoví podle počtu let pacienta:

  1. Pokud se jedná o děti ve věku 2–6 let, je nutné odebrat 5 ml sirupu, tj. Lžičku pro jedno použití. Je možné, že dítě nebude schopno pít plnou lžíci, pak bude muset být rozděleno na polovinu a podáno dvakrát (ráno a večer)..
  2. Pokud sirup konzumují děti ve věku 6 let a starší, jakož i dospělí, hromadí se před spaním hromada 10 ml. Tuto dávku můžete také rozdělit na dvojitou dávku.

Pacienti v pokročilém věku, s normální funkcí ledvin, mohou užívat Cetrin ve stejném množství jako dospělí. Pro ty, kteří mají problémy s ledvinami, je zapotřebí jiný cyklus užívání tohoto léku, který je nejlépe projednán s lékařem.

Někdy vyvstává otázka o Tsetrinu, ze kterého pomáhá lépe. Odpověď však nebude příliš jednoduchá, protože vše závisí na délce onemocnění, věku pacienta a stavu jeho těla. Stává se, že na sirup je zvýšená citlivost, pak je lepší změnit lék.

Předávkování sirupem

Užívání více než 50 ml sirupu může způsobit předávkování. Příznaky se mohou objevit jsou různé:

  • v ústech nejsou sliny;
  • ospalý;
  • zastavení výroby moči;
  • výskyt zácpy;
  • podráždění a úzkost.

Eliminace předávkování se provádí hlavně výplachem žaludku. Pro další ošetření je lepší poradit se s lékařem.

Užívání pilulek

Tabletová forma Cetrinu se může používat od 6 let. Tableta se spolkne jako obvykle a omyje se malým množstvím vody. Recepce je jednorázová a večer jako sirup. Dospělí vypijí celou tabletu a děti by ji měly rozdělit na polovinu. Pokud je poškozena funkce ledvin, dávka se sníží na polovinu.

Předávkování pilulky

Užívání více než 3–4 tablet současně způsobuje předávkování. Její příznaky jsou následující:

  • ospalý;
  • kožní vyrážky nebo svědění;
  • močení je zpožděno;
  • projevy únavy a chvění;
  • tlukot srdce.

Ošetření je stejné jako po sirupu..

Cetrin pro děti

Pro děti má Cetrin stejné indikace pro použití jako pro dospělé. Použití Cetrinu pro malé děti se doporučuje pouze ve formě sirupu a tablet od 6 let. Použití tohoto léčiva pomáhá odstranit svědění kůže, které způsobuje silné škrábance a bolestivé rány. Dítě spí v noci klidně. Pravidelné používání pomáhá redukovat další alergické projevy z průdušek a kůže. Riziko komplikací, jako je bronchiální astma, je proto sníženo. Pokud byla dávka náhodně vynechána, neměla by se příště nikdy zvýšit. Jen dejte normu.

Jak dlouho trvá pití cetrinu

Kolik dní budete muset pít Cetrin, záleží na tom, jak alergie jde a na její závažnosti. Pokud se jedná pouze o akutní alergickou reakci, bude to trvat 10 až 14 dní. Zmizení příznaků je možné dříve, potom je podávání léčiva dokončeno za kratší dobu. To znamená, že jakmile zmizí všechny alergické příznaky, přípravek přestane pít. V tomto případě je však nepřijatelné léčit se s Cetrinem déle než dva týdny.

Aby se zabránilo exacerbaci alergií, bude léčba delší. V tomto případě musí být léčivý přípravek opilý po dobu nejméně jednoho měsíce. Pro profylaktické účely se doporučuje použití cetrinu po celou dobu, kdy je nežádoucí účinek alergenu.
U bronchiálního astmatu se lék používá v kombinaci s jinými léky. Pro tuto možnost je optimální počet dnů od 15 do 20. Poté je týdenní přestávka a další obnovení vstupu.

U předškolních dětí s dermatitidou se Cetrin používá jako prostředek k prevenci rozvoje nemoci, mělo by se to provádět 3-4krát ročně. Kurzy se konají dva týdny. Při nákupu této drogy pro děti by rodiče měli vědět o Cetrinu: z čeho jsou tyto prášky nebo sirupy a jak je správně používat.

Nežádoucí důsledky

Cetrin v jakékoli formě má podobné účinky, které nepříznivě ovlivňují tělo. Jejich projev je pozorován hlavně v centrálním nervovém systému (CNS) a trávicím systému. Pro větší přehlednost jsou uvedeny ve formě tabulky..

Systém orgánůŠkodlivé účinky
CNSOslabený stav
Ospalý
Dizzy
Bolest hlavy
Úzkost
ZažívacíNedostatek slin
Bolest břicha
Fermentace ve střevech
Zvýšená produkce plynu
Obtížné pohyby střev
Jiné orgányČervené kožní vyrážky
Angioedém

Kontraindikace

Používání léku je zakázáno v těchto případech:

  • alergická reakce na složky, které tvoří Cetrin;
  • těhotenství;
  • kojení;
  • kojenecký věk.

Možnou překážkou při používání tohoto léčiva může být onemocnění ledvin nebo příliš vysoký věk. V takových případech může lékař doporučit snížení dávky a příjem by měl být prováděn pod přísným lékařským dohledem.

Funkce

Během léčby Cetrinem se nedoporučuje pít alkohol. A raději nedělají žádnou práci, která vyžaduje soustředění a rychlost reakce.

Současné použití s ​​teofylinem způsobuje prodloužení doby působení Cetrinu, tj. O více než 24 hodin.

Cetrin - indikace, návod k použití, analogy, recenze

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Uvolněte formuláře

Lék Cetrin je vyráběn indickou farmaceutickou společností DR. REDDY`S LABORATORIES, LTD ve formě tablet a sirupů. Sirup se často nazývá „dětský Cetrin“, protože se používá k léčbě alergických příznaků u dítěte. Můžete také najít obecný název „kapky Cetrinu“ místo správného „sirupu“, který se používá k označení tekuté lékové formy léčiva. V tomto případě "Cetrin kapky" = "Cetrinový sirup", to znamená, že mluvíme o stejné lékové formě, jednoduše pojmenované jinak.

Cetrin Sirup je k dispozici v lahvích z tmavého skla po 30 a 60 ml. Každá láhev je dodávána s odměrkou. Sirup je průhledný, nenatřený (je povolen mírný nažloutlý odstín), homogenní, neobsahuje suspendované částice. Možná jev mírné opalescence. Má příjemnou ovocnou vůni.

Tablety se prodávají v balení po 10, 20 a 30 kusech. Tableta samotná má kulatý, bikonvexní tvar a je na jedné straně ohrožena. Vrchní část je potažena bílým filmovým pláštěm.

Složení a dávkování

Cetrin - generace antihistaminik

Dnes existují pouze tři generace antihistaminik. Cetrin patří k druhému. Zvažte obecné charakteristiky a hlavní rozdíly mezi těmito třemi generacemi blokátorů histaminu.

První generace antihistaminik (Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil atd.) Má nerozlišující účinek na receptory. Proto léky blokují histaminové receptory umístěné v centrální nervové soustavě a orgánech trávicího traktu. Důsledkem takové nediskriminace je silný inhibiční účinek léků, což je nejvýznamnější vedlejší účinek (ospalost). Stručně řečeno, antihistaminika první generace se vyznačují silným antialergickým účinkem a výrazným vedlejším účinkem ve formě ospalosti..

Druhá generace antihistaminik (Zirtek, Zodak, Cetrin, Cetirizine, Parlazin atd.) Je charakterizována výrazně menším účinkem na centrální nervový systém díky selektivnímu účinku na receptory. To znamená, že vedlejší účinek ve formě deprese a ospalosti centrálního nervového systému u léků druhé generace je mnohem méně výrazný než v první. Antialergický účinek léků druhé generace je bohužel také méně výrazný než v první. Krátká charakteristika tedy vypadá takto: méně výrazná ospalost a menší účinnost ve vztahu k alergickým symptomům ve srovnání s léky první generace.

Třetí generace antihistaminů (Claritin, Erius, Telfast atd.) Má vysokou selektivitu pro histaminové receptory. Proto tyto léky nemají prakticky žádný účinek na centrální nervový systém, to znamená, že nezpůsobují ospalost. Závažnost antialergického účinku u léků třetí generace však není nižší než u prvních. Stručný popis těchto antihistaminů je tedy následující: silný antialergický účinek a téměř úplná absence vedlejších účinků na centrální nervový systém ve formě ospalosti.

Alergie Tsetrin tablety (léčebné účinky)

Kromě toho Cetrin snižuje množství uvolněného histaminu a snižuje migraci eosinofilů do ohniska alergické reakce. Snížení počtu eosinofilů v ohnisku alergického zánětu vede k významnému snížení závažnosti pozdních stadií hypersenzitivní reakce. Cetrin má také obecný protizánětlivý účinek, který inhibuje produkci cytokinů, které podporují zánětlivou odpověď.

Pokud je léčivo použito v profylaktických léčebných postupech, má schopnost snížit ochotu vyvinout alergickou reakci v buňkách průdušek, což vede ke snížení četnosti záchvatů u pacientů s astmatem. Stejně tak Cetrin inhibuje rozvoj kožní alergické reakce u lidí s kopřivkou a dermografismem..

Terapeutický účinek Cetrinu začíná 20 minut po užití léku a trvá až 24 hodin. Stačí tedy jen jednou denně. Po ukončení užívání léku je připravenost na rozvoj alergických reakcí obnovena po třech dnech.

Hlavní terapeutické účinky Cetrinu jsou tedy následující:
1. Eliminuje svědění.
2. Uvolňuje a zabraňuje otokům.
3. Uvolňuje křeče hladkého svalstva.
4. Snižuje propustnost kapilár a odtok tekutin do tkání.

Indikace

Cetrin - návod k použití (jak užívat)

Jak užívat Cetrin Sirup

Dávkování je určeno věkem osoby:
1. Děti od 2 do 6 let užívají 5 ml sirupu (5 mg) jednou denně, večer. Pokud dítě takovou dávku netoleruje, lze ji rozdělit na dvojitou dávku - 2,5 ml sirupu dvakrát denně, ráno a večer.
2. Děti starší 6 let a dospělí užívají 10 ml sirupu (10 mg) jednou denně, večer před spaním. V případě potřeby můžete distribuovat dávku 10 mg ve dvou dávkách - 5 ml sirupu ráno a večer.

Starší lidé bez onemocnění ledvin mohou Cetrin užívat v obvyklé dávce pro dospělé.

Pacienti trpící selháním ledvin by měli používat Cetrin v dávkách, které závisí na hodnotě koeficientu glomerulární filtrace, stanovené pomocí Rebergova testu. Dávka Cetrinu pro osoby trpící selháním ledvin je uvedena v tabulce:

Koeficient glomerulární filtrace (QC)Cetrine Sirup Dávkování
KK = 30 - 40 ml / min (snížená funkce ledvin)Užívejte 5 ml sirupu denně
KK = 10 - 30 ml / min (závažné selhání ledvin)Vezměte 5 ml sirupu denně, každý druhý den

Pokud v reakci na užívání sirupu Cetrin dojde k hypersenzitivní reakci, musíte okamžitě přestat užívat tento lék.

Před provedením testu na alergii (Prik test) musíte přestat brát Cetrin po dobu 3 až 4 dnů, aby nedošlo k falešně negativním výsledkům.

Dospělí by se měli během užívání Cetrinu zdržet pití alkoholu. Na pozadí užívání léku je také nutné, pokud je to možné, opustit jakoukoli aktivitu, která vyžaduje zvýšenou koncentraci pozornosti a vysokou reakční rychlost.

Interakce s jinými léčivými přípravky. Společné použití s ​​theofylinem vede k prodloužení doby působení Cetrinu o více než 24 hodin.

Předávkování Cetrinem je možné jednorázovou dávkou více než 50 ml sirupu. Příznaky předávkování jsou:

  • suchá ústa
  • ospalost;
  • zastavení produkce moči;
  • zácpa
  • úzkost a podrážděnost.

Při léčbě předávkování se nejprve provádí výplach žaludku, aby se odstranily zbytky léčiva z těla. Hemodialýza je v tomto případě neúčinná. V případě potřeby použijte symptomatická léčiva k udržení normálního tlaku, močení, dýchání atd..

Jak brát tablety Cetrinu

Děti mohou užívat lék ve formě tablet pouze od 6 let. Tablety se užívají perorálně, nežvýkají se, ale jednoduše se polykají a omyjí malým množstvím běžné vody. Vzhledem k tomu, že léčivo působí dlouhodobě, měla by se tableta užívat pouze jednou denně. Nejlepší je brát Cetrin večer, abyste nepociťovali nepohodlí z možné ospalosti ve dne..

Dávkování tablet je stejné pro dospělé i děti starší 6 let. Dospělí obvykle užívají 1 tabletu (10 mg) jednou denně (nejlépe večer). A pro děti je denní dávka 10 mg rozdělena do dvou dávek - půl tablety (5 mg) dvakrát denně, ráno a večer.

Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin by měli užívat tablety Cetrinu v poloviční dávce, tj. Půl tablety (5 mg) jednou denně. V případě selhání ledvin může být pozorována akumulace léčiva v krvi, což zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Pokud se během užívání tablet objeví reakce z přecitlivělosti, měli byste je okamžitě přestat používat a poradit se s lékařem. Před provedením testu na alergii (Prika test) musíte přestat používat tablety Cetrinu nejméně 3 dny předem.

Na pozadí léčby je třeba se vyhnout alkoholickým nápojům. Protože léčivo může vést k ospalosti, je třeba se vyvarovat jakékoli činnosti, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti reakce..

Při předávání více než 3 až 4 tablet najednou je možné předávkování Cetrinem. Příznaky tohoto stavu jsou ospalost, úzkost, svědění kůže, vyrážka, retence moči, únava, třes (třesoucí se končetiny), tachykardie (palpitace). Při léčbě předávkování je třeba nejprve odstranit zbytky léčiva z těla vymytím žaludku. Hemodialýza by se neměla provádět, protože tento postup je pro odstranění Cetrinu z krve neúčinný. V případě potřeby použijte symptomatická léčiva, která podporují základní životní funkce.

Nebyly identifikovány žádné interakce s jinými léky. Doporučuje se však pečlivě kombinovat současné používání tablet Cetrinu a sedativ..

Cetrin pro děti

Tsetrin se smí používat u dětí od 2 let. Ve věku od 2 do 6 let se Cetrin smí používat výhradně ve formě sirupu a po 6 letech mohou děti užívat prášky.

Užívání drogy vám umožní rychle eliminovat nesnesitelné svědění u dítěte, kterému způsobuje obzvláště těžké nepohodlí. Koneckonců, dítě často prostě nedokáže omezit svou touhu „se poškrábat“, doslova škrábe kůži nehty. Výsledkem je, že se na kůži tvoří četné rány a hřebeny, do kterých infekce snadno proniká. V důsledku toho je alergická reakce komplikována infekčním procesem. Cetrin zmírňuje bolestivé svědění a normalizuje spánek dítěte a nepřímo zabraňuje rozvoji kožních infekcí.

Kromě toho má léčivo schopnost snižovat alergickou aktivitu kůže a průdušek. Při pravidelném používání to snižuje riziko respiračních symptomů (bronchospasmus, hrtan, dušnost, dušnost, otok sliznic atd.) Alergické reakce na existující kůži (svědění, zarudnutí, otok, vyrážka). To znamená, že Cetrin zabraňuje přechodu dermatitidy na závažné onemocnění - bronchiální astma nebo alergická rýma. Toto šíření příznaků alergické reakce z kůže na dýchací systém se nazývá atopický pochod. Proto lékaři hovoří o schopnosti Cetrinu zabránit atopickému pochodu u malých dětí.

Dávka léku je určena věkem dítěte. Možné použití tablet a cetrinového sirupu u dětí je uvedeno v tabulce:

Dětský věkDávkování cetrinu
26 let5 ml sirupu jednou denně. Je lepší vzít si večer před spaním.
2,5 ml sirupu dvakrát denně - ráno a večer
Nad 6 let10 ml sirupu jednou denně. Je lepší vzít si večer před spaním.
5 ml sirupu dvakrát denně - ráno a večer
Půl tablety dvakrát denně - ráno a večer

Tablety Cetrinu se musí užívat dvakrát denně, protože dítěti by neměla být podávána celá denní dávka najednou.

Pokud má dítě zhoršenou funkci ledvin, měla by se denní dávka Cetrinu snížit na polovinu. To znamená, že děti ve věku 2–6 let mohou užívat maximálně 2,5 ml sirupu denně. Děti starší 6 let mohou užívat maximálně 5 ml sirupu denně nebo jednu tabletu každé dva dny..

Lékaři doporučují použití sirupu Cetrin pro děti, protože je výhodnější dávkovat a dítě ho lépe vnímá. Dítě s větší pravděpodobností pije příjemně vonící sirup než pilulku spojenou s hořkým lékem. Proto, aby nezpůsobilo dítěti extra psychologické trauma, se doporučuje, aby mu dal lék ve formě sirupu..

Pokud byla vynechána jedna dávka léku, není třeba nic dělat. Ještě další den pokračujte v dávkování vašeho dítěte Cetrinu v obvyklé dávce, aniž byste jej zvyšovali.

Těhotenství

Kolik dní vzít cetrin?

Trvání užívání Cetrinu závisí na řadě faktorů, z nichž určující jsou závažnost a povaha průběhu alergického onemocnění..

Cetrin se tedy používá maximálně 10–14 dní k úlevě od akutní alergické reakce. Pokud příznaky alergické reakce zmizí rychleji než po 10 dnech, je léčivo zastaveno dříve. Při léčbě akutní alergické reakce je tedy trvání podávání určeno rychlostí, kterou příznaky vymizí. Jakmile příznaky alergie zmizí, můžete okamžitě přestat užívat lék. V tomto případě však není povoleno nepřetržité používání Cetrinu po dobu delší než 14 dnů..

Pokud užíváte Cetrin jako profylaktický přípravek, abyste předešli exacerbacím alergických onemocnění (např. Rýma, senná rýma, dermatitida atd.), Je nutná delší léčba. Profylaktický průběh léčiva je obvykle 1 - 1,5 měsíce. Lékaři doporučují užívat Cetrin jako prevenci po celou dobu přítomnosti potenciálního alergenu v okolí. Například, pokud jste alergičtí na kvetoucí rostliny, musíte brát Cetrin v květnu až červnu, dokud všechny stromy nekvetou..

Cetrin lze také použít k léčbě bronchiálního astmatu jako základního antihistaminika v kombinaci s jinými léky. V tomto případě se lék užívá v průběhu 15 až 20 dní, pak si na 1 týden udělejte přestávku. Po přestávce je příjem znovu obnoven. Tento způsob léčby Cetrinem v léčbě bronchiálního astmatu se praktikuje již roky..

Malé děti (do 7 let), které jsou náchylné k alergickým reakcím, jako je dermatitida, mohou profylakticky brát Cetrin 3-4krát ročně, v krátkých cyklech 10–14 dní. Taková profylaxe je nezbytná k prevenci atopického pochodu u dětí náchylných ke skutečným alergickým reakcím..

Vedlejší efekty

Cetrin tablety a sirup mají přesně stejné vedlejší účinky, které se projevují hlavně z centrálního nervového systému. V tabulce jsou uvedeny vedlejší účinky obou lékových forem Cetrinu na straně různých orgánů a systémů:

Systém orgánůNežádoucí účinky sirupuNežádoucí účinky pilulek
centrální nervový systémOspalostSlabost
Bolest hlavyBolest hlavy
ZávraťZávrať
MigrénaOspalost
Vzrušení
Zažívací ústrojíSuchá ústaSuchá ústa
DyspepsieZácpa
Bolest břichaPrůjem
Nadýmání (nadýmání)
Jiné orgányQuinckeho edémQuinckeho edém
VyrážkaVyrážka
Kopřivka
Svědění

Kontraindikace

Analogy

Cetrin na domácím farmaceutickém trhu obsahuje analogická i synonymní léčiva. Analogy zahrnují všechna léčiva z farmaceutické skupiny antihistaminů (blokátory histaminu). Synonyma Cetrinu zahrnují antihistaminika, která také obsahují jako aktivní složku cetirizin.

Následující léky jsou tedy synonymem pro Cetrin:

  • Alerz tablety;
  • Allertec tablety;
  • Levocetirizin-Teva tablety;
  • Tablety Cetirizin DS;
  • Cetirinax tablety;
  • Cetirizin-OBL tablety;
  • Cetirizin-Teva tablety;
  • Tablety a kapky Zyrtec;
  • Kapky, sirupy a tablety Zodak;
  • Roztok a tablety Lethizen;
  • Kapky a tablety Parlazin;
  • Cetirizin tablety;
  • Kapky, sirupy a tablety Cetirizin Hexal;
  • Sirup a tablety Cetrin;
  • Sirup a tablety Zetrinální;
  • Sirup a tablety Zincet.

Následující léky patří k analogům Cetrinu:
  • Pilulky alerpriv;
  • Allerfex tablety;
  • Pilulky Bexist-Sanovel;
  • Tablety Gletset;
  • Tablety Histafen;
  • Hyfast tablety;
  • Diacinové tablety;
  • Dimebon tablety;
  • Difenochinové tablety;
  • Dinox tablety;
  • Draminové tablety;
  • Desloratadin-Teva tablety;
  • Clallerginové tablety;
  • Clarifer Pills;
  • Ketotifen-Ros tablety;
  • LauraHexal tablety;
  • Tablety Loratadine Stad;
  • Tablety Loratadin-Verte;
  • Tablety Loratadin-teva;
  • Tablety Loratadin-OBL;
  • Tablety Lordestine;
  • Rupafin tablety;
  • Pills ciel;
  • Pilulky Telfast;
  • Ceser tablety;
  • Fexadinové tablety;
  • Fexo tablety;
  • Tablety Fexofast;
  • Fexofenadinové tablety;
  • Xizal kapky a tablety;
  • Kapky a tablety Claritin;
  • Sirup a tablety Clargotil;
  • Claridol sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Clarisens;
  • Sirup a tablety klarotadinu;
  • Sirup a tablety Kestin;
  • Sirup a tablety Ketotifen;
  • Sirup a tablety Ketotifen Sofarma;
  • Tablety sirupu a loratadinu;
  • Sirup a tablety Loratadin-Hemofarm;
  • Sirup a tablety Peritol;
  • Kapky a tablety Suprastinex;
  • Sirup a prášky Erius;
  • Tablety Sirup a Erolin;
  • Tablety, pastilky a suspenze Lomilan;
  • Dražé a tablety Diazolin;
  • Rapido tobolky;
  • Kapsle Semprex.

Recenze

Většina recenzí o Cetrinu je pozitivní, protože tento lék pomáhá eliminovat alergické příznaky rychle a na dlouhou dobu. Mnoho lidí tvrdí, že po použití Parlazinu nebo Zodaku přešli na tablety Tsetrinu, které jsou také efektivní, ale stojí výrazně více. Podle jejich názoru není Tsetrin méně účinný než Zodak nebo Parlazin, ale má výrazně nižší náklady, což je jeho nepochybná výhoda. Lidé také úspěšně používají tento lék k úlevě od příznaků svědění kůže nebo silného otoku, které jsou způsobeny různými příčinami, které nesouvisejí s alergiemi..

Malá část negativních recenzí o Cetrinu je spojena s jeho absolutní neúčinností v konkrétním případě. Lidé zakoupili drogu, začali používat, ale nedostali žádný pozitivní účinek. Příznaky alergií nezmizely a jejich závažnost se nezmenšila. V konkrétním případě to byla neefektivnost, která lidi přiměla nechat negativní recenzi. Takové recenze však nemají výraznou negativní emoční barvu, protože lidé jsou si dobře vědomi individuality každého organismu. Obvykle v těchto recenzích je věta, která „osobně mi nevyhovuje, ale všechno je individuální“.

Suprastin nebo Tsetrin?

Cetrin patří k antihistaminikům druhé generace a Suprastin představuje první generaci. To znamená, že při použití Cetrinu se vedlejší účinky vyvíjejí mnohem méně často a mají nižší stupeň závažnosti než Suprastin. Suprastin má však silnější antialergický účinek..

Dnes se lékaři domnívají, že pro nezávislé použití je třeba zvolit Cetrin. Suprastin lze použít pouze v nemocničním zařízení pod dohledem lékařů k úlevě od akutní alergické reakce, kterou nelze zastavit jinými prostředky. Ve vyspělých zemích je použití u dětí mladších 12 let zakázáno..

Suprastin suší sliznice dýchacích cest, což vede k vysokému riziku infekce. Výsledkem je, že v 70% případů úleva od alergie Suprastinem končí u bronchitidy, angíny nebo jiného podobného onemocnění. Kromě toho má tento lék negativní účinek na centrální nervový systém, způsobuje těžkou ospalost, snižuje schopnost učit se a přiměřené vnímání informací. Cetrin nezpůsobuje takové vedlejší účinky. Proto by měl být i přes slabší antialergický účinek namísto Suprastinu upřednostňován.
Více na Suprastinu

Tsetrin nebo Claritin?

Claritin je lék třetí generace a Cetrin je druhá. Antialergický účinek prvního je jistě silnější než účinek druhého. Závažnost vedlejších účinků u Claritinu je nižší. Lékaři obecně považují Claritin za účinnější a bezpečnější antihistaminikum než Cetrin. Proto je-li to možné, stojí za to vybrat Claritin, aby se odstranily příznaky alergické reakce.

Stojí to však výrazně více než Tsetrin. Pokud nemáte finanční příležitost ke koupi Claritinu, můžete použít Cetrin. Ale i když Tsetrin dobře zvládne tento úkol a eliminuje příznaky alergií, je lepší, pokud se můžete přepnout na používání Claritinu. Claritinova nepochybná preference lékařů je způsobena jeho minimálním účinkem na centrální nervový systém. Dopad na mozkové struktury je mnohem menší než dopad Cetrinu.
Více o Claritinu

Zirtek nebo Tsetrin?

Zyrtec a Cetrin jsou synonyma léků, protože obsahují stejnou účinnou látku - cetirizin. Proto není žádný zásadní rozdíl mezi Zirtekem a Tsetrinem. Můžete si vybrat jakýkoli lék, který se vám subjektivně líbí víc. Pokud je cena rozhodujícím faktorem při výběru léku, vyberte Cetrin, což je výrazně levnější než Zirtek.

Lékárníci se domnívají, že Zyrtec obsahuje cetirizin o vyšší čistotě, takže méně pravděpodobně způsobí vedlejší účinky. Praxe jejich použití však ukázala, že výskyt vedlejších účinků u obou léků je přesně stejný.

Cetrin je dovážené léčivo vyrobené společností Indian Pharmaceutical Corporation. Rozdíl v nákladech závisí na obchodní marži v síti lékáren, nákladech na skladování, pronájem prostor a dopravě. To znamená, že neexistuje žádný rozdíl mezi dražší a levnější drogou. Náklady na tablety a sirupetrie v ruských lékárnách jsou uvedeny v tabulce:

Dávková forma CetrinCena
Sirup, 60 ml110 - 125 rublů
Tablety, 10 kusů149 - 161 rublů
Tablety, 20 kusů155 –181 rublů
Prášky, 30 kusů220 - 224 rublů

Cetrin pes

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor obsahu projektu.

Cetrin

Struktura

Cetrin tablety obsahují 10 mg cetirizin-hydrochloridu, stejně jako kukuřičný škrob, laktózu, povidon K30, stearát hořečnatý.

Složení skořepiny tablety: hypromelóza, oxid titaničitý, kyselina sorbová, mastek, makrogol 6000, dimethikon, polysorbát 80.

V sirupu cetrinu je účinná látka obsažena v koncentraci 1 mg / ml. Jako pomocné složky přípravek obsahuje: kyselinu benzoovou, sacharózu, glycerin, edetát disodný, roztok sorbitolu, citrát sodný, směs ovocných příchutí ID20181PH, čištěnou vodu.

Formulář vydání

Výrobce uvolňuje léčivo ve formě:

  • potahované tablety po 10 mg (balení č. 20 nebo č. 30);
  • sirup 1 mg / ml (30 a 60 ml lahvičky).

Kulaté tablety, bikonvexní, ve formě potahu. Jejich barva se liší od téměř bílé k bílé. Na jedné straně existuje riziko.

Sirup je průhledná, nažloutlá (nebo bezbarvá) látka s příjemným ovocným zápachem. Nejsou žádné viditelné částice, kapalina může mírně opalescentní.

farmaceutický účinek

Antialergický.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Cetirizin selektivně blokuje histaminové receptory typu H1, oslabuje účinek histaminu na krevní cévy, snižuje otoky a hyperémii. Má anti-exsudativní a antipruritický účinek.

Účinné pro kožní reakce (hyperémie, puchýř), které se vyvíjejí v reakci na zavedení specifických alergenů, histaminu a chlazení (se studenou kopřivkou).

U 50% pacientů po užití 10 mg Cetirizinu se účinek projeví po 20 minutách, 95% pacientů se cítí zlepšení 1 hodinu po užití tablety / sirupu.

Blokáda histaminového receptoru trvá déle než 24 hodin. U dětí do 2 let (včetně novorozenců) - přibližně 12 hodin.

Reaktivita kůže na histamin se obnoví za tři dny.

Lék zmírňuje stav s alergickou rýmou, snižuje jeho projevy, jako je nazální kongesce, kýchání, svědění, rýma, slzení.

U bronchiálního astmatu (je-li nemoc mírná) oslabte bronchokonstrikci vyvolanou histaminem (tento účinek je závislý na dávce).

Pokud je užíván v rané fázi alergické reakce, brání jeho vývoji. V pozdním stádiu inhibuje uvolňování mediátorů, které se na něm podílejí, jakož i migraci basofilů, neutrofilů a eosinofilů v reakci na zavedení alergenu, zabraňuje rozvoji otoků, snižuje propustnost kapilárních stěn, snižuje spasticitu hladkých svalů.

Snižuje expresi adhezivních molekul (VCAM-1, ICAM-1), inhibuje působení induktorů sekrece histaminu a dalších mediátorů (látka P, faktor aktivující destičky).

Téměř žádné cholinolytické a antiserotoninové účinky. Použití v dávkách šestkrát vyšší než terapeutické není doprovázeno změnou intervalu QT a dalšími známkami kardiotoxicity.

V dávkách nepřesahujících 20-25 mg / den nemá vliv na schopnost soustředit pozornost a reakční dobu.

Na pozadí aplikace samozřejmě nevzniká tolerance k působení léku.

Cetirizin se rychle vstřebává z trávicího kanálu, TCmax - asi 1 hodinu. Biologická dostupnost léčiva Cetrin nezávisí na biofarmaceutických faktorech (léková forma a jeho složení), příjem potravy neovlivňuje úplnost absorpce, prodlužuje však TSmakh.

Nepatrná množství cetirizinu jsou metabolizována v játrech O-dealkylací (to odlišuje léčivo od ostatních histaminobloků, které jsou metabolizovány v játrech za účasti izoenzymů cytochromového systému P-450). Produkty metabolismu jsou farmakologicky neaktivní.

Neakumuluje se. Dvě třetiny odebrané dávky jsou vylučovány ledvinami beze změny, asi 10% - stolicí. Systémová clearance cetirizinu - 53 ml / min. T1 / 2 - od 5 do 10 hodin. U dětí do 6 let - 5 hodin, u dětí od 6 do 12 let - 6 hodin a u dospělých - od 7 do 10 hodin.

Indikace pro použití Cetrinu

Cetrin: z čeho jsou tyto prášky?

Tablety jsou předepsány k úlevě od nosních příznaků alergické rýmy (sezónní i chronické) a také od nosních příznaků spojených s konjunktivitidou..

Lék je účinný u různých typů kopřivek (včetně idiopatické), angioedému a alergických dermatóz, které jsou doprovázeny silným svěděním (neurodermatitida, atopická dermatitida).

Co pomáhá léku v sirupu?

Sirup je výhodná léková forma pro pediatrické pacienty. Stejně jako tablety je účinný v:

  • senná rýma;
  • alergická rýma / zánět spojivek;
  • kopřivka;
  • doprovázená závažnými alergiemi na kůži se svěděním
  • Quinckeho edém.

Další indikací pro použití Cetrinu v této lékové formě je atopický bronchiální astma..

Kontraindikace

Lék by neměl být používán u pacientů se známou přecitlivělostí na cetirizin, hydroxyzin nebo pomocné složky sirupu / tablet, u těhotných žen a u kojících žen..

V pediatrii se sirup předepisuje od dvou let a tablety od šesti let.

Relativní kontraindikace jsou pokročilý věk a chronické selhání ledvin. U pacientů s chronickým selháním ledvin a starších lidí se dávka léku volí individuálně v závislosti na funkčním stavu ledvin..

Vedlejší efekty

Cetrin málokdy způsobuje vedlejší účinky. Pacienti někdy pociťují sucho v ústech a zvýšenou ospalost. Méně časté jsou příznaky, jako například:

  • bolest hlavy;
  • nepohodlí v žaludku / střevech;
  • migréna;
  • závrať;
  • hypersenzitivní reakce (vyrážka, svědění, kopřivka, Quinckeho edém).

Návod k použití Cetrinu: jak užívat tablety a sirup?

Cetrin tablety: návod k použití

Tablety jsou určeny k perorálnímu podání. Měli byste je umýt sklenicí vody. Jíst nemá vliv na farmakokinetiku léčiva.

Dospělí (za předpokladu, že jejich funkce ledvin není narušena), by měli vypít jednu tabletu 10 mg denně: najednou nebo rozdělit dávku na dvě dávky.

Pokud je funkce ledvin snížena, dávka se volí individuálně.

Při poškození ledvin, kdy je indikátor Clcr v rozmezí 30 až 49 ml / min, je denní dávka polovina tablety (5 mg). Pokud je GFR snížen tak, aby Clcr nepřekročil 30 ml / min, měla by se uvedená dávka (5 mg) užívat každý druhý den..

Pokyny k sirupu

Sirup se aplikuje dovnitř, doba jeho příjmu nezávisí na době jídla.

Denní dávka pro dospělého je 10 mg (odpovídá 10 ml sirupu). V závislosti na závažnosti příznaků může být léčba zahájena dávkou 5 mg / den. Nejvyšší dávka - 20 mg / den.

U starších lidí a pacientů s poškozenou funkcí jater není při normální funkci ledvin nutná úprava dávky.

V případě poškození ledvin by měl být dávkovací režim přezkoumán.

Při mírném poklesu GFR, když je Clcr v rozmezí 30 až 49 ml / min, je pacientovi podáváno 5 ml sirupu denně, pokud Clcr nepřekračuje 30 ml / min, je tato dávka užívána každý druhý den. V případě poškození ledvin s terminálním chronickým selháním ledvin, kdy Clcr nepřekračuje 10 ml / min, je užívání léčiva kontraindikováno.

Poučení pro děti

Tablety Cetrinu pro děti starší 6 let jsou předepsány k užívání 2 r./den v dávce 5 mg nebo 1 r./den v dávce 10 mg (respektive 0,5 nebo 1 tableta na recepci).

Doporučená dávka sirupu pro děti do 6 let je 2,5 mg 1 r / den. Pokud existují náznaky (a také s ohledem na tělesnou hmotnost dítěte, závažnost příznaků a účinnost léčby), lze jej zdvojnásobit. V tomto případě se lék užívá každých 12 hodin v dávce 2,5 ml na dávku.

Děti starší 6 let by měly dostat 10 ml sirupu 1 r / den. Váš lékař může doporučit zahájení léčby poloviční dávkou..

Dávka Cetrinu pro děti se zhoršenou funkcí ledvin se volí individuálně v závislosti na tělesné hmotnosti a hodnotě Clcr.

Jak dlouho mohu vzít Cetrin??

Kolik dní v konkrétním případě je určeno ošetřujícím lékařem. Délka trvání závisí na povaze a závažnosti průběhu onemocnění..

Předávkovat

Předávkování je spojeno hlavně s účinkem cetirizinu na nervový systém nebo s účinky, které mohou naznačovat cholinolytický účinek..

Příjem Cetrinu v dávce pětkrát vyšší, než je doporučená denní dávka, vyvolává:

  • zvýšené sucho v ústech;
  • únava;
  • průjem;
  • zmatení vědomí;
  • bolest hlavy;
  • závrať;
  • mydriáza;
  • nevolnost;
  • sedace;
  • úzkost;
  • tachykardie;
  • svědění
  • ospalost;
  • zadržování moči.

Specifické antidotum cetirizinu není známo. Léčba předávkování je zaměřena na podporu pacienta a zastavení nežádoucích příznaků.

V počáteční fázi předávkování je vhodné provést výplach žaludku a vyvolat zvracení. Pacientovi jsou předepsány projímadla a enterosorbenty. Dialýza je neúčinná. Ve vážných případech je nutné monitorovat dýchací a kardiovaskulární systém pacienta.

Interakce

Studie interakce s antipyriny, azithromycinem, pseudoefedrinem, erythromycinem, ketokonazolem nepotvrdila účinek těchto léků na farmakokinetický profil cetirizinu.

Současné použití s ​​teofylinem v dávce přesahující 400 mg pomáhá snížit celkovou plazmatickou clearance Cetirizinu. To může zase způsobit kumulaci a předávkování těchto látek. Cetirizin neovlivňuje farmakokinetické parametry theofylinu.

Použití v kombinaci se sedativy a / nebo alkoholem vede ke snížení koncentrace.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C..

Skladovatelnost

speciální instrukce

Vyvarujte se souběžného užívání s depresivními látkami centrálního nervového systému a / nebo alkoholem.

Vzhledem k riziku záchvatů se cetrin doporučuje u pacientů s epilepsií používat opatrně..

Užívání léku v terapeutických dávkách významně neovlivňuje rychlost reakce, řidiči a lidé pracující s potenciálně nebezpečnými mechanismy by si však měli pamatovat, že u některých pacientů s použitím Cetrinu se může zvýšit ospalost.

Překročení dávky doporučené výrobcem může vést ke snížení rychlosti reakce.

dodatečně

Pro většinu lidí je tento lék známý svou živou a nezapomenutelnou reklamou, která ukazuje radost ze života bez alergií.

Tímto videem chtěl tým kreativní agentury SmartFarma sdělit, že toto jaro, které je pro alergiky stejně jako jakákoli jiná sezóna považováno za nejtěžší období, může být spojeno s hudbou, písněmi a tanci a nikoli s nepříjemnými příznaky.

Videoreklama o Cetrinu:

Kdo dělá reklamy o Cetrinu?

Dívka, která ve videu hraje píseň „Nebojím se alergií“, je zpěvačka, herečka, modelka a televizní moderátorka „Pearl“..

Analogy Tsetrinu

Synonyma: Cetirizine, Allerza, Zirtek, Zetrinal, Zodak, Zincet, Letizen, Parlazin.

Analogy s úzkým mechanismem účinku: Gletset, Claritin, Xezal, Suprastinex, Tavegil, Loratadin, Erius, Ketotifen, Claridol, Clarotadin, Telfast, Eden.

Cena analogů Tsetrinu je od 56 rublů. Tato částka vás bude stát, abyste si koupili balení s 10 tabletami léku Cetirizine.

Což je lepší - Tsetrin nebo Zodak?

Hlavní složkou přípravku Zodak je cetirizin. Lék vyrábí česká společnost Zentiva ve formě kapek 10 mg / ml, sirupu 5 mg / ml a 10 mg tablet.

Praxe aplikace a subjektivních pocitů pacientů nám umožňuje dojít k závěru, že neexistuje žádný zásadní rozdíl mezi Zodakem a Tsetrinem. Pokud však cena hraje při výběru produktu rozhodující roli, je lepší vybrat ten druhý, protože je mnohem levnější než jeho protějšek.

Což je lepší - Tsetrin nebo Tavegil?

Lék Tavegil vyrábí rakouská společnost Nycomed Austria GmbH. Jako účinná látka obsahuje clemastin - jeden z nejběžnějších blokátorů histaminu první generace.

Má vysokou cholinolytickou aktivitu, proniká však do BBB v menším množství než dřívější blokátory histaminu. V tomto ohledu se sedace u pacientů s jejím používáním vyvíjí zřídka - v méně než 10% případů. Pravděpodobnost sedativního účinku se navíc zvyšuje s parenterálním užíváním léčiva

Tavegil je dostupný ve formě tablet a injekcí. Ten se používá k prevenci a léčbě pseudoalergických a alergických reakcí a také jako další nástroj pro angioedém a anafylaktický šok..

TSmah clemastin - během 2-4 hodin, cetirizin - 1 hodinu. Antihistaminická aktivita klemastinu dosahuje v průměru maximum po 6 hodinách, účinek přetrvává až 12 hodin (někdy během dne). Cetirizin však nadále působí déle než 24 hodin..

Výhodou Tavegilu jsou tedy dobré znalosti a dlouhé zkušenosti s používáním, stejně jako přítomnost injekční formy a nízké náklady na léčbu..

Výhodouetretrinu je vyšší afinita k histaminovým receptorům typu H1, delší trvání účinku, nízká průchodnost přes BBB, absence tachyfylaxe, absence inaktivace účinné látky potravou.

Cetirizin není návykový a sedativní a navíc není prakticky metabolizován v těle, zatímco clemastin je biotransformován téměř úplně (v čisté formě je látka detekována v moči ve velmi nízkých koncentracích).

Což je lepší - Claritin nebo Tsetrin?

Claritin je přípravek belgické společnosti Schering Plough Labo N.V. Je k dispozici ve formě sirupu a tablet, jejichž základem je látka Loratadine - blokátor histaminu druhé generace..

Loratadin nepotencuje účinek alkoholu, je zbaven sedativního účinku, není kardiotoxický, téměř neinteraguje s jinými drogami.

Z hlediska účinnosti jsou obě léky srovnatelné, Cetrin však lépe pomáhá s kožními projevy alergií - charakteristickou vlastností cetirizinu je jeho schopnost dobře proniknout kůží.

Což je lepší - Cetrin nebo Erius?

Základem drogy Erius je látka desloratadin - aktivní metabolit loratadinu, blokátor H1 třetí generace. Má všechny výhody loratadinu a vykazuje nejvyšší selektivitu pro histaminové receptory a velmi zřídka vyvolává vývoj nežádoucích reakcí.

Použití Eriusu je výhodné při dlouhodobé léčbě alergických onemocnění, jako je chronická kopřivka nebo trvalá rýma.

Afinita desloratadinu k receptorům H1 je 50krát vyšší než afinita k cetirizinu, proto je Erius - což bylo prokázáno jak v lékařské praxi, tak v klinických studiích - silnější blokátor histaminu než jeho analog.

Kompatibilita s alkoholem

V terapeutických dávkách cetirizin nezvyšuje účinek ethanolu (pokud jeho koncentrace nepřesahuje 800 mg / l), ale výrobce doporučuje, aby se během léčby Cetrinem nezdržovalo pití alkoholu..

Těhotenství

Kontraindikováno v těhotenství. V případě použití během kojení by mělo být dítě převedeno do směsí pro umělé krmení.

Recenze o Cetrin

Pacienti zanechávají většinou dobré recenze o Cetrinu v tabletách a sirupu. Devět z deseti lidí doporučuje tento lék jako velmi mírný, účinný a nealergenní lék..

Přibližně 10% pacientů však uvádí, že lék nevyvolává požadovaný účinek a / nebo způsobuje ospalost..

Kolik je sirup a jaké jsou náklady na tablety cetrinu?

Cena tablet na Ukrajině je od 55 do 100 UAH (v závislosti na počtu tablet v balení). Takže balení č. 20 v Charkově nebo v Dnepropetrovsku lze koupit v průměru za 64 UAH a průměrná cena balení č. 30 je 92 UAH.

Cena sirupu na Ukrajině je 36-38 UAH (láhev 60 ml).

Cena tablet cetrinu v Petrohradě a v Moskvě je 156 - 270 rublů. Průměrná cena cetrinu v sirupu 125 rublů.