Kapky edenu z alergií

Léčba

Edem

Struktura

1 potahovaná tableta obsahuje:
Desloratadin - 5 mg;
Pomocné látky včetně laktózy.

1 ml sirupu obsahuje:
Desloratadin - 0,5 mg;
Pomocné látky, včetně sacharózy.

farmaceutický účinek

Eden je lék ze skupiny selektivních blokátorů H1-histaminového receptoru. Složení léčiva zahrnuje aktivní složku - desloratadin - primární metabolit loratadinu, který má dlouhý antihistaminikum, decongestant a protizánětlivý účinek. Desloratadin má také antiexudativní účinek. Mechanismus účinku léčiva je založen na jeho schopnosti inhibovat uvolňování prozánětlivých cytokinů (včetně interleukinů IL-4, IL-6, IL-8 a IL-13), prozánětlivých chemokinů (zejména RANTES), jakož i na syntéze superoxidových aniontů specifickými neutrofily. Kromě toho léčivo snižuje chemotaxi a adhezi eosinofilů, uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2, jakož i uvolňování adhezních molekul (včetně P-selektinu)..

Desloratadin neovlivňuje centrální nervový systém (zejména nemá sedativní účinek a nezpomaluje psychomotorické reakce), nezvyšuje Q-T interval na elektrokardiogramu.
Po perorálním podání je desloratadin dobře absorbován v gastrointestinálním traktu. Biologická dostupnost léčiva nezávisí na příjmu potravy a věku pacienta. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována 3 hodiny po užití léku. Průměrná asociace desloratadinu s plazmatickými proteiny je 85%. Desloratadin nepřekračuje hematoencefalickou bariéru. Je metabolizován v játrech, vylučován ledvinami a játry hlavně ve formě metabolitů. Poločas léku dosahuje 27 hodin.
Použití přípravku Eden v terapeutických dávkách po dobu 14 dnů nevede ke klinicky významné kumulaci desloratadinu.

Indikace pro použití

Léčivo je určeno k léčbě pacientů se sezónní a celoroční alergickou rýmou a alergickou konjunktivitidou, které jsou doprovázeny rýmou, kýcháním, hyperémií sliznice nosu a očí, slzením, svěděním a otokem nosní sliznice..
Kromě toho je lék předepisován pacientům s chronickou idiopatickou kopřivkou..

Způsob aplikace

Potahované tablety:
Lék je určen pro perorální použití. Potahovaná tableta se doporučuje spolknout celou, bez žvýkání nebo drcení, se spoustou vody. Denní dávka léčiva je obvykle předepsána pro 1 dávku. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku se doporučuje užívat léčivo ve stejnou denní dobu. Tablety se užívají bez ohledu na jídlo. Trvání průběhu léčby a dávka léčiva je stanovena ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.
Dospělí a dospívající nad 12 let jsou obvykle předepisováni 1 tableta léku 1krát denně.

Sirup:
Lék je určen pro perorální použití. Sirup se nedoporučuje ředit vodou nebo jinými nápoji. Pro pohodlí dávkování sirupu se doporučuje použít speciální odměrku, která je součástí kartonové krabice. Denní dávka léčiva je obvykle předepsána pro 1 dávku. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku se doporučuje užívat léčivo ve stejnou denní dobu. Sirup se užívá bez ohledu na jídlo. Trvání průběhu léčby a dávka léčiva je stanovena ošetřujícím lékařem individuálně pro každého pacienta.
Dospělí a dospívající nad 12 let jsou obvykle předepisováni 10 ml léku 1krát denně.
Děti ve věku 6 až 11 let jsou obvykle předepsány 5 ml léku 1krát denně.
Děti ve věku 2 až 5 let jsou obvykle předepsány 2,5 ml léku jednou denně..
Pacienti se zhoršenou funkcí ledvin a clearance kreatininu nižší než 30 ml / min vyžadují úpravu dávky nebo zvýšení intervalu mezi dávkami.

Vedlejší efekty

Lék je obvykle dobře snášen pacienty. V ojedinělých případech byl zaznamenán vývoj takových vedlejších účinků:
Z gastrointestinálního traktu a jater: nevolnost, zvracení, epigastrická bolest, suchá ústní sliznice, poruchy stolice, přechodné zvýšení aktivity jaterních enzymů, hyperbilirubinémie, hepatitida.
Z kardiovaskulárního systému: poruchy srdečního rytmu, bušení srdce.
Z centrálního a periferního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, slabost, únava, křeče, psychomotorická hyperaktivita.
Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, anafylaktický šok, Quinckeho edém.

Kontraindikace

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva.
Lék ve formě potahovaných tablet se nepoužívá k léčbě pacientů s dědičnou intolerancí galaktózy, nedostatkem laktázy a malabsorpcí glukózy-galaktózy..
Lék ve formě sirupu se nepoužívá k léčbě dětí mladších 2 let.
Lék ve formě potahovaných tablet se nepoužívá k léčbě dětí mladších 12 let.
Droga je kontraindikována u žen během těhotenství a kojení..
Doporučuje se opatrnost předepsat lék pacientům s poruchou funkce ledvin (s clearance kreatininu nižší než 30 ml / min).
Sirupový přípravek obsahuje sacharózu, proto by měl být používán s opatrností u pacientů s diabetem.

Těhotenství

Bezpečnost a účinnost léku u žen během těhotenství nebyla prokázána. Lék může být předepsán ženám během těhotenství ošetřujícím lékařem pouze ze zdravotních důvodů.
Pokud je nutné lék užívat během kojení, poraďte se se svým lékařem a rozhodněte se, zda přerušit kojení.

Léková interakce

Klinicky významné interakce desloratadinu s jinými léky nebyly identifikovány. Avšak vzhledem k tomu, že enzym účastnící se na metabolismu desloratadinu nebyl identifikován, nelze vyloučit možnost interakce Edenu s jinými léčivy.

Předávkovat

V současné době neexistují žádné zprávy o předávkování lékem. Při užívání léku v dávce 5krát vyšší, než je doporučeno, nedošlo u pacientů k rozvoji závažných reakcí.
V případě náhodného podání léčiva v dávce výrazně vyšší, než je doporučeno, je indikován výplach žaludku a podávání enterosorbentů. V případě potřeby proveďte symptomatickou terapii.
Neexistuje žádné specifické antidotum. Hemodialýza významně nesnižuje plazmatické koncentrace desloratadinu.

Formulář vydání

Potahované tablety, každý po 10 kusech v blistrech, 1 blistr v krabici.
Sirup 60 nebo 100 ml v lahvích, 1 láhev kompletní s dávkovacím zařízením v kartonové krabici.

Podmínky skladování

Droga se doporučuje skladovat na suchém místě mimo přímé sluneční světlo při teplotě 15 až 25 stupňů Celsia.
Doba použitelnosti léku, bez ohledu na formu uvolnění - 2 roky.

Synonyma

Eridez, desloratadin, Erius, Loratec, NeoClaritin.
Viz také seznam analogů drogy Eden.

Kapky edenu z alergií

Na regálech moderních lékáren najdete široký výběr produktů Pharmacological Plant Pharmac (Ukraine), který má relativně nízké náklady, zatímco kvalita jeho zboží není méně účinná než zahraniční protějšky. Eden je jeden takový produkt..

ATX kód

Účinné látky

Indikace Eden

Aktivní chemická sloučenina léčiva je desloratadin (desloratadin). S vysokými antihistaminovými charakteristikami systémové expozice diktuje indikace pro použití Edenu:

  • Lék se předepisuje v případě diagnostiky sezónní alergické rýmy..
  • Terapie, která působí podpůrně v případě chronické rýmy způsobené alergií, která neprochází celý rok a nezávisí na sezónnosti..
  • Konjunktivitida způsobená alergickými dráždivými látkami.
  • Odstranění takových příznaků:
    • Pravidelné vypouštění vodního hlenu z nosních cest, podobné nachlazení (rýma).
    • Dráždí svědění na obloze, v očích.
    • Snížení propustnosti kapilár.
    • Kýchání.
    • Otok sliznice způsobující ucpání nosu a problémy s polykáním.
    • Roztrhnout.
    • Nosní přetížení.
    • Křeče hladkých svalů.
    • Spojovací zarudnutí.
  • Reliéf urtikárie ve stadiu chronického průběhu, neznámá geneze.

Formulář vydání

Základní účinnou látkou léčiva Eden je chemická sloučenina desloratadin (desloratadin). Jeho obsah v jednotce léčiva je 5 mg, počítáno na dehydratovanou látku.

Další chemické sloučeniny, které tvoří léčivo: glauvod, který zahrnuje glukózu a fruktózu, hydrogenfosforečnan disodný, disodnou sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové, sorbitol, 1,2-propylenglykol, kyselinu citronovou, potravinářské barvivo, nažloutlý odstín, sodnou sůl kyseliny benzoové, čistá voda.

Na farmakologickém trhu je tento lék uváděn:

  1. Standardní a převážně používanou formou uvolňování jsou tablety, z nichž každá obsahuje 5 mg desloratadinu ve svém složení. Jednotka medicíny má kulatý, mírně konvexní obrys. Účinná látka léčiva je chráněna tvrdou skořápkou, která má namodralý nádech. Jedna tableta obsahuje deset tablet. Výrobce nabízí balení s jedním nebo třemi blastery uvnitř a návod k použití léku připojeného k léčivu.
  2. Uvolňovací forma - řešení ve formě sirupu. 1 ml kapalné látky léčiva obsahuje 0,5 mg aktivní základní sloučeniny, kterou je desloratadin. Je to čirá, viskózní kapalina oranžového odstínu. Sirup se rozdělí do 60 ml nebo 100 ml lahviček. Láhev spolu s odměrnou lžičkou a návodem k použití je umístěn v klasické kartonové krabici.

Farmakodynamika

Farmakodynamika Edenu je většinou určována fyzikálně-chemickými vlastnostmi desloratadinu. Tato chemická sloučenina nemá prakticky žádný sedativní účinek a neovlivňuje psychomotorické reakce těla pacienta. Příjem desloratadinu nevyvolává prodloužení Q-T intervalu na elektrokardiogramu, neprokazuje systémový účinek na receptory centrálního nervového a kardiovaskulárního systému jako celku.

Účinná látka přípravku Eden je selektivní, postupně působící blokátor periferních H1-histaminových prodloužených receptorů. Desloratadin účinně inhibuje nebo úplně zastavuje různé alergické reakce, které vyvolávají vývoj a progresi zánětlivých procesů. Tato vlastnost léčiva umožňuje uvolňování cytokinů (peptidové informační molekuly), včetně takových interleukinů, jako je IL-4, IL-6, IL-8, IL-13. Podobný proces nastává u zánětlivých chemokinů (sekretovaných proteinů) nebo receptorů chemokinů, které zahrnují RANTES.

Díky působení Edenu je pozorováno uvolňování produktu superoxidových aniontů - k tomu dochází pod vlivem polymorfních nukleárních neutrofilů. Růst biochemických procesů, jako je chemotaxe (řízený pohyb buněk podél koncentračního gradientu pod vlivem chemických činidel), zprostředkované uvolňování histaminu IgE, D2-prostaglandin. Pod vlivem desloratadinu je pozorována izolace molekulární složky adheze (adheze povrchů dvou odlišných pevných a / nebo kapalných těl) od adheze eosinofilů. Výsledkem této reakce je získání molekul C4-leukotrienu a P-selektinu.

Primárním aktivním metabolitem desloratadinu je látka loratadin. Příjem Edenu má protizánětlivé, anti-exsudativní, antihistaminické, antipruritické a antialergické účinky na tělo pacienta. Farmakodynamika Eden nevykazuje vlastnosti, které umožňují desloratadinu procházet hematoencefalickou bariérou.

Moderní lék Eden na alergie

Antihistaminikum Eden patří do třetí generace léků na alergie. On se objevil ne tak dávno, ale už získal popularitu.

Farmakologické působení Edenu proti alergiím

Eden z alergií má na rozdíl od svých protějšků několik mechanismů působení. Jedná se o blokádu H1 histaminových receptorů, snížení produkce eosinofilů a makrofágů a snížení propustnosti kapilár. Má protizánětlivé, antiexudativní a antihistaminické účinky.

Indikace pro použití Edenu

Jak víte, nejvýznamnějšími příznaky alergií jsou alergická rinitida, slzení, svědění a zarudnutí kůže, výskyt skvrn na kůži a jiné vyrážky, přítomnost bronchospasmu s obtížným dýcháním. Eden se používá s takovými projevy alergie.

Eden je předepisován pacientům s diagnózou chronické kopřivky, což pomáhá snižovat počet vyrážek na kůži.

Pochopení tabletek na alergie si samozřejmě nestojí za to. Je lepší zavolat svému lékaři nebo sanitce doma. Navíc dnes existuje spousta antialergických léků a které z nich je pro vás to pravé, musí se rozhodnout lékař.

Návod k použití Edenu

Eden se prodává ve formě sirupu a potahovaných tablet. V balení se sirupem je umístěna speciální odměrná lžíce o objemu 5 ml s dělením. Droga se užívá ve stejnou dobu jednou denně.

  • děti od dvou do pěti let - půl kopečky nebo půl tablety jednou denně
  • od 6 do 11 let, 5 ml nebo jedna tableta jednou denně
  • starší než 12 let a dospělí 10 ml nebo 2 tablety denně

Průběh léčby závisí zcela na závažnosti alergické reakce..

Kontraindikace a vedlejší účinky léku Eden

Někdy dochází ke změnám v biochemických parametrech krve: zvýšení bilirubinu, jaterních enzymů. Při užívání přípravku Eden se občas objeví závratě, bolesti hlavy, sucho v ústech, úzkost, tachykardie.

Absolutní kontraindikací pro použití Edenu z alergií je přecitlivělost na drogu a použití u dětí mladších dvou let..

S opatrností je lék předepsán pro onemocnění jater a ledvin v oboru. dekompenzace, těhotenství, během laktace.

Na straně kardiovaskulárního systému jsou zaznamenány palpitace a poruchy rytmu, na straně trávicího systému - nevolnost, epigastrická bolest. Tato porušení se však objevují poměrně zřídka a nepřinášejí nemocným utrpení.

V případě předávkování léčivem se používá výplach žaludku nebo použití aktivního uhlí v konvenčních dávkách.

Droga Eden z alergií je moderní antihistaminikum s prodlouženým účinkem, díky čemuž je při použití pohodlné a efektivní.

Tablety Eden: návod k použití

Léková forma

Potahované tablety, 5 mg

Struktura

Jedna tableta obsahuje

účinná látka: desloratadin 5 mg ve formě bezvodé 100% látky;

pomocné látky: dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého (C9202), mikrokrystalická celulóza (101) a (102), monohydrát laktózy (200), kukuřičný škrob, hypromelóza (E15), stearát vápenatý;

skořápka: Opadry II 85F 30571 modrá (oxid železa červená (E 172), polyvinylalkohol, oxid titaničitý (E 171), mastek, FD&C Blue # 2 AluminiumLake (E 132), polyethylen glykol).

Popis

Modré potahované tablety s bikonvexním povrchem

Farmakoterapeutická skupina

Jiné antihistaminika pro systémové použití. Desloratadine.

ATX kód R06AX27

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Po perorálním podání je léčivo dobře absorbováno z gastrointestinálního traktu, zatímco desloratadin začíná být detekován v krevní plazmě po 30 minutách. Maximální koncentrace léčiva v plazmě se dosáhne v průměru po 3 hodinách, poločas je přibližně 27 hodin a odpovídá stupni kumulace. Desloratadin se mírně (83 - 87%) váže na plazmatické proteiny, neproniká hematoencefalickou bariérou. Je intenzivně metabolizován v játrech hydroxylací za vzniku 3-hydroxydesloratadinu, který se váže na glukuronid, pouze malá část perorální dávky je vylučována močí (

Indikace pro použití

- Senná rýma a alergická rýma (pro rychlé odstranění příznaků, jako je kýchání, rinorea, svědění, otok sliznice a nosní kongesce, svědění v očích, slzení a hyperémie spojivek (zarudnutí očí), svědění v patrech a kašel)

- kopřivka (pro zmírnění svědění, zmenšení velikosti a počtu vyrážkových prvků)

Dávkování a podávání

Dospělí a děti od 12 let se lék předepisuje v dávce 5 mg (1 tableta) 1krát denně, bez ohledu na příjem potravy. Droga se doporučuje užívat pravidelně ve stejnou denní dobu. Tableta by měla být spolknuta celá, bez žvýkání, zaplavena malým množstvím vody. Délka léčby závisí na závažnosti a průběhu onemocnění..

Léčba intermitentní alergické rýmy (přítomnost příznaků méně než 4 dny v týdnu nebo méně než 4 týdny) musí být prováděna s ohledem na historii: zastavení po zmizení příznaků a obnovení po jejich opakovaném výskytu. U přetrvávající alergické rýmy (přítomnost příznaků více než 4 dny v týdnu nebo déle než 4 týdny) je nutné pokračovat v léčbě po celou dobu kontaktu s alergenem.

Vedlejší efekty

Desloratadin je obecně dobře snášen, ale někdy jsou možné i vedlejší účinky..

Nežádoucí účinky podle frekvence výskytu se dělí do následujících kategorií: velmi často (> 1/10); často (> 1/100, 1/1000, 1/10000,

Kontraindikace

- Přecitlivělost na léčivou látku nebo na kteroukoli složku léčiva nebo na loratadin

- děti do 12 let

- těhotenství a kojení.

Lékové interakce

Při opakovaném použití s ​​ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, fluoxetinem, cimetidinem nebyly pozorovány žádné klinicky významné změny v plazmatické koncentraci léčiva. Eden nezvyšuje inhibiční účinek ethanolu na psychomotorickou funkci. Vzhledem k tomu, že enzym odpovědný za metabolismus desloratadinu nebyl stanoven, nelze zcela vyloučit možnost interakce s jinými léky..

V klinických a farmakologických studiích desloratadin získaný s alkoholem nezvyšoval negativní účinek ethanolu na psychomotorickou funkci.

speciální instrukce

U pacientů s vysokým stupněm selhání ledvin by mělo být podávání Edenu prováděno pod dohledem lékaře. Pacienti se vzácnými dědičnými projevy intolerance galaktózy, deficitem laktázy nebo syndromem malabsorpce glukózy a galaktózy by neměli tento lék užívat..

Pediatrické použití

Účinnost a bezpečnost používání tablet Eden pro děti do 12 let nebyla stanovena.

Používejte během těhotenství a kojení

Desloratadin ve studiích na zvířatech neprokázal teratogenitu. Bezpečnost léku během těhotenství nebyla stanovena, proto se užívání Edenu během těhotenství nedoporučuje.

Desloratadin přechází do mateřského mléka, proto se použití přípravku Eden u kojících žen nedoporučuje.

Vlastnosti účinku léku na schopnost řídit vozidla a potenciálně nebezpečné mechanismy

Pacienti by měli být informováni, že ve velmi vzácných případech se někteří lidé cítí ospalost, závratě, což může ovlivnit jejich schopnost řídit auto a obtížné vybavení.

Předávkovat

V případě předávkování použijte k odstranění neabsorbované účinné látky standardní opatření. Doporučuje se symptomatická a podpůrná léčba. V klinických studiích, kde byl desloratadin podáván v dávkách 45 mg (což bylo 9krát více, než bylo doporučeno), nebyly pozorovány klinicky významné nežádoucí účinky. Desloratadin není vylučován hemodialýzou; možnost jeho odstranění během peritoneální dialýzy nebyla stanovena.

Uvolňovací forma a balení

10 nebo 30 tablet se umístí do blistrového obalu z bezbarvé PVC fólie a lakované hliníkové fólie..

Balení 1 blistrového proužku spolu s pokyny pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce je uloženo v kartonu.

Podmínky skladování

Uchovávejte v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C..

Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Eden (prášky)

INDIKACE K POUŽITÍ:

Zvládání symptomů spojených s:

  • alergická rýma (kýchání, výtok z nosu, svědění, otok a nazální kongesce, svědění a zarudnutí očí, slzení, svědění v patrech a kašel);
  • kopřivka (svědění, vyrážka).

Pro dospělé a děti od 12 let

Návod k použití

Složení léku:

účinná látka: desloratadin;

1 tableta obsahuje desloratadin ve formě bezvodé 100% látky 5 mg;

pomocné látky: dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, mikrokrystalická celulóza, monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, hypromelóza, stearát vápenatý, Opadry II 85F 30571 modrá (červený oxid železitý (E 172), polyvinylalkohol, oxid titaničitý (E 171), mastek (E, indokarin) 132), polyethylenglykol).

Léková forma

Potahované tablety.

Kulaté tablety s bikonvexním povrchem, potažené modrou skořepinou.

Jméno a umístění výrobce

Ukrajina, 04080, Kyjev, st. Frunze, 63 let.

Farmakoterapeutická skupina

Antihistaminika pro systémové použití. PBX kód R06A X27.

Desloratadin je dlouhodobě nesedativní antihistaminikum, které má selektivní antagonistický účinek na periferní H1-receptory. Po perorálním podání desloratadin selektivně blokuje periferní histamin H1-receptory.

Ve studiích in vitro prokázal desloratadin své antialergické vlastnosti na endoteliálních buňkách. To se projevilo inhibicí uvolňování protizánětlivých cytokinů, jako jsou IL-4, IL-6, IL-8 a IL-13, z lidských žírných buněk / bazofilů, jakož i inhibicí exprese adhezních molekul, jako je P-selektin.

Četné studie ukázaly, že kromě antihistaminové aktivity má desloratadin také antialergické a protizánětlivé účinky. Desloratadin nezpůsobuje změny v kardiovaskulárním systému, neproniká do centrálního nervového systému a neovlivňuje psychomotorickou funkci.

U pacientů s alergickou rýmou desloratadin účinně eliminuje příznaky, jako je kýchání, výtok z nosu a svědění, podráždění očí, slzení a zarudnutí a svědění patra. Desloratadin účinně kontroluje příznaky do 24 hodin.

Koncentrace desloratadinu v plasmě lze stanovit 30 minut po podání. Desloratadin se dobře vstřebává, maximální koncentrace se dosáhne přibližně po 3 hodinách; Eliminační poločas je přibližně 27 hodin. Stupeň kumulace desloratadinu odpovídal jeho poločasu (přibližně 27 hodin) a frekvenci podávání 1krát denně. Biologická dostupnost desloratadinu byla úměrná dávce v rozmezí 5 až 20 mg. Desloratadin se mírně váže na plazmatické proteiny (83–87%). Při aplikaci dávky desloratadinu (od 5 do 20 mg) jednou denně po dobu 14 dnů nebyly pozorovány žádné známky klinicky významné kumulace léčiva.

Jídlo (mastná snídaně s vysokým obsahem tuků) nemá vliv na farmakokinetiku desloratadinu. Bylo také zjištěno, že grapefruitová šťáva neovlivňuje farmakokinetiku desloratadinu.

Indikace pro použití

Zvládání symptomů spojených s:

  • alergická rýma (kýchání, výtok z nosu, svědění, otok a nazální kongesce, svědění a zarudnutí očí, slzení, svědění v patrech a kašel);
  • kopřivka (svědění, vyrážka).

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivou látku nebo na kteroukoli složku léčiva nebo na loratadin.

Vhodná bezpečnostní opatření pro použití

U pacientů s vysokým stupněm selhání ledvin by mělo být podávání Edenu prováděno pod dohledem lékaře. Pacienti se vzácnými dědičnými projevy intolerance galaktózy, deficitem laktázy nebo syndromem malabsorpce glukózy a galaktózy by neměli tento lék užívat..

Zvláštní upozornění

Používejte během těhotenství nebo kojení.

Desloratadin ve studiích na zvířatech neprokázal teratogenitu. Bezpečnost léku během těhotenství nebyla stanovena, proto se užívání Edenu během těhotenství nedoporučuje.

Desloratadin přechází do mateřského mléka, proto se použití přípravku Eden u kojících žen nedoporučuje.

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení nebo práci s jinými mechanismy.

Pacienti by měli být informováni, že ve velmi vzácných případech se někteří lidé cítí ospalost, závratě, což může ovlivnit jejich schopnost řídit auto a obtížné vybavení.

Účinnost a bezpečnost používání tablet Eden pro děti do 12 let nebyla stanovena.

Dávkování a podávání

Dospělí a děti od 12 let se lék předepisuje v dávce 5 mg (1 tableta) 1krát denně, bez ohledu na příjem potravy. Droga se doporučuje užívat pravidelně ve stejnou denní dobu. Tableta by měla být spolknuta celá, bez žvýkání, zaplavena malým množstvím vody. Délka léčby závisí na závažnosti a průběhu onemocnění..

Léčba intermitentní alergické rýmy (přítomnost příznaků méně než 4 dny v týdnu nebo méně než 4 týdny) musí být provedena s ohledem na údaje o anemnéze: zastavení po zmizení příznaků a obnovení po jejich opakovaném výskytu. U přetrvávající alergické rýmy (přítomnost příznaků více než 4 dny v týdnu nebo déle než 4 týdny) je nutné pokračovat v léčbě po celou dobu kontaktu s alergenem.

Předávkovat

V případě předávkování použijte k odstranění neabsorbované účinné látky standardní opatření. Doporučuje se symptomatická a podpůrná léčba. V klinických studiích, kde byl desloratadin podáván v dávkách 45 mg (což bylo 9krát více, než bylo doporučeno), nebyly pozorovány klinicky významné nežádoucí účinky. Desloratadin není vylučován hemodialýzou; možnost jeho odstranění během peritoneální dialýzy nebyla stanovena.

Vedlejší efekty

Desloratadin je obecně dobře snášen, ale někdy jsou možné i vedlejší účinky..

Duševní poruchy: halucinace.

Z nervového systému: bolesti hlavy, závratě, ospalost, nespavost, psychomotorická hyperaktivita, křeče.

Na straně srdce: tachykardie, bušení srdce.

Z gastrointestinálního traktu: sucho v ústech, průjem, bolest břicha, nauzea, zvracení, dyspepsie.

Z hepatobiliárního systému: zvýšená aktivita jaterních enzymů, zvýšená hladina bilirubinu, hepatitida.

Z muskuloskeletálního systému a pojivové tkáně: myalgie.

Časté poruchy: reakce přecitlivělosti (včetně anafylaxe, angioedému, dušnosti, svědění, vyrážky a kopřivky), zvýšená únava.

Interakce s jinými léky a jiné typy interakcí

Při opakovaném použití s ​​ketokonazolem, erytromycinem, azithromycinem, fluoxetinem, cimetidinem nebyly pozorovány žádné klinicky významné změny v plazmatické koncentraci léčiva. Vzhledem k tomu, že enzym odpovědný za metabolismus desloratadinu nebyl stanoven, nelze zcela vyloučit pravděpodobnost interakce s jinými léky..

V klinických a farmakologických studiích desloratadin získaný s alkoholem nezvyšoval negativní účinek ethanolu na psychomotorickou funkci.

Skladovatelnost

Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky skladování

Uchovávejte v původním obalu při teplotě nepřesahující 25 ° C..

Udržujte mimo dosah dětí.

Obal

10 nebo 30 tablet v blistru. 1 blistr v balení.

Eden - indikace, návod k použití, recenze

Bohužel se stále více lidí začalo obracet na zkušené lékařské specialisty s různými alergiemi. Koneckonců, dnes je 85% lidstva nemocných s celou řadou této nemoci. Může to být způsobeno jakýmkoli lékem, jídlem, vlnou, prachem a podobně. Každé lidské tělo je individuální a každé má osobní nesnášenlivost k jednomu nebo druhému produktu a předmětu. Málokdo ví, že alergeny mohou být látky, které se tvoří uvnitř lidského těla..

Naštěstí je moderní medicína na vysoké úrovni a každý den se ve světě vynalézají nové léky, které významně pomáhají lidstvu vyrovnat se s takovými nepříjemnými alergickými reakcemi.

Eden - moderní lék na alergie

Velmi dobře, podle lékařů, se moderní léky „Eden“ začaly těšit velké oblibě. Má antialergické, antihistaminické a protizánětlivé účinky..

Složení léčiva a indikace pro jeho použití

Tento lék je zcela neškodný pro lidské tělo. 1 ml sirupu obsahuje 0,5 mg desloratadinu. Je to hlavní složka drogy Eden. Z doplňujících složek obsahuje: monohydrát žlutého západu slunce, kyselinu citronovou, propylenglykol, disodný edetát, benzoát sodný, sacharózu, vodu.

Formulář vydání

Eden je k dispozici ve formě tekutiny (sirupu) umístěné v trvanlivé lahvi se speciální lžičkou pro dávkování. Proto bude pro člověka mnohem snazší dodržovat přísné pokyny k použití a používat dávkování předepsané lékařem. Jedna láhev pojme 60 ml nebo 100 ml sirupu.

Eden je také k dispozici ve formě tablet. Koneckonců, lék ve formě sirupu se nedoporučuje k přijetí s dědičnou intolerancí fruktózy a pro děti do 6 měsíců. Proto je v takových případech lék ve formě tablet nejvhodnější pro pacienta.

Návod k použití

Při procesu užívání jakéhokoli léčiva je samozřejmě nejdůležitější přísné dodržování pokynů. Nedoporučuje se předepisovat tento nebo ten lék sám. Abyste předešli jakýmkoli potížím a komplikacím, musíte před začátkem užívání Edenu konzultovat zkušeného specialistu a počkat na jeho další pokyny..

Užívejte Eden podle pokynů, potřebujete 1 tabletu denně. Oni nejsou úplně vázáni na člověka stravy. Nejlepší je užívat tablety každý den přísně ve stejnou dobu, aby bylo dosaženo rychlejšího účinku.

Syrup Eden také není vázán na stravu člověka. Lékaři doporučují užívat sirup v následujících dávkách:

  1. Dospělí a dospívající potřebují brát 10 ml sirupu jednou denně.
  2. Děti od 6 do 11 měsíců jsou předepisovány 2 ml sirupu jednou denně.

Obecně je hlavní věcí přísně dodržovat pokyny a čekat na rychlý pozitivní výsledek.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako jiné léky má Eden své kontraindikace a možné vedlejší účinky. Zde jsou některé z nejdůležitějších nežádoucích účinků, kterým musíte věnovat pozornost, než začnete tento lék užívat:

  • Průjem.
  • Ospalost.
  • Suchá ústa.
  • Bolesti hlavy.
  • Možné problémy se spánkem.
  • Ve vzácných případech horečka.

Nedoporučujeme užívat tento lék:

  • Těhotná.
  • Kojící matky.
  • Děti, které ještě nemají 12 let.
  • Lidé s vrozeným deficitem laktázy a syndromem galaktózy a glukózy malabsorpce.
  • Lidé, kteří mají problémy s ledvinami.

Edenovy analogy

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Edenu ve složení a indikaci k použití. Seznam levných analogů a také můžete porovnat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější analog Eden: Diazolin
  • Nejoblíbenější Edenův protějšek: Nixar
  • Klasifikace ATX: desloratadin
  • Aktivní složky / složení: desloratadin

#TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
1Diazolin mebhydrolin
Analogový údaj a způsob použití
4 rub2 UAH
2Loratadin loratadin
Analogový údaj a způsob použití
10 rub5 UAH
3Ketotifen ketotifen
Analogový údaj a způsob použití
30 rub3 UAH
4Lorahexal loratadin
Analogový údaj a způsob použití
40 rub--
5Loratadin-Akrikhin Loratadin
Analogový údaj a způsob použití
51 rub--

Při výpočtu ceny levných analogů Edenu byla zohledněna minimální cena, která byla nalezena v cenících poskytovaných lékárnami.

#TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
1Nixar Bilastine
Analogový údaj a způsob použití
243 rub82 UAH
2Erius desloratadin
Analogové složení a indikace
240 rub113 UAH
3Loratadin loratadin
Analogový údaj a způsob použití
10 rub5 UAH
4Claritin Loratadine
Analogový údaj a způsob použití
119 rub37 UAH
5Desloratadin Blogir-3
Analogové složení a indikace
121 rub--

Tento seznam lékových analogů je založen na statistikách nejžádanějších léků

Všechny analogy Eden

Analogy ve složení a indikaci pro použití

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Allergostop Desloratadine----
Alersis Desloratadine--58 UAH
Desalratadin160 rub--
Ezlor desloratadin154 rub--
Eridez desloratadin--22 UAH
Erius desloratadin240 rub113 UAH
Lordestine desloratadine83 rub--
Trexil neo desloratadin--27 UAH
Fribris Desloratadine----
Ds lor----
Desloratadine desloratadine86 rub22 UAH
Lordes desloratadin--64 UAH
Friedes-Darnitsa desloratadin--28 UAH
Alergomax--25 UAH
Allergostop--19 UAH
Eslotin desloratadin--124 UAH
Desloratadin Blogir-3121 rub--
Desloratadin-LF Desloratadine----
Elisha Desloratadine83 rub--

Výše uvedený seznam léčivých analogů, ve kterých jsou uvedeny náhrady za Eden, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se podle indikace pro použití

Analogy podle indikace a způsobu použití

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Ciel Dimenhydrinate108 rub--
Aviamarin dimenhydrinát55 rub300 UAH
Peritol cyproheptadin4400 rub46 UAH
Agistam Loratadin--9 UAH
Alerik Loratadin--12 UAH
Alerpriv Loratadin----
Erolin Loratadine--200 UAH
Claridol Loratadin89 rub--
Clarisens Loratadin57 rub--
Claritin Loratadine119 rub37 UAH
Clarotadin Loratadin95 rub--
Lomilan Loratadin86 rub--
Lorahexal loratadin40 rub--
Lorano loratadin--26 UAH
Lorano odt loratadine--29 UAH
Loratadin loratadin10 rub5 UAH
Laura104 rub169 UAH
Loratadine-darnitsa loratadine--9 UAH
Loratadine-Health Loratadine--8 UAH
Loratadine stoma loratadine--5 UAH
Loratadin-teva loratadin90 rub--
Loratadine zemědělská půda loratadine----
Loratadin stada loratadin55 rub--
Loratadin-Akrikhin Loratadin51 rub--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----
Diazolin mebhydrolin4 rub2 UAH
Diazolinum pro děti mebgidrolin--14 UAH
Diazolin-Darnitsa mebhydrolin--4 UAH
Mebhydrolin diazolin-ozon----
Ketotifen ketotifen30 rub3 UAH
Ketotifen Sofarma Ketotifen59 rub19 UAH
Ketotifen VFZ ketotifen----
Ketotifen-In Ketotifen----
Ketotifen-LH--3 UAH
Semprex akrivastin2120 rub--
Kestin Ebastin151 rub300 UAH
Espa-Bastin Ebastin171 rub--
Altiva Fexofenadine--54 UAH
Alfast Fexofenadine----
Tigofast 180 fexofenadin----
Fexofast Fexofenadin243 rub73 UAH
Telfast Fexofenadin1950 rub850 UAH
Tigofast fexofenadin--57 UAH
Alergo----
Allegra fexofenadin hydrochlorid398 rub97 UAH
Fexadin Fexofenadin hydrochlorid198 rub360 UAH
Alerix Fexofenadin----
Rupafin Rupatadin317 rub460 UAH
Nyx--499 UAH
Phenkarol chifenadin137 rub34 UAH
Nixar Bilastine243 rub82 UAH
Histafen Sequifenadine329 rub113 UAH
Rhinitální homeopatická účinnost různých látek540 rub41 UAH

Různé složení se může shodovat v indikaci a způsobu aplikace

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Difenhydramin difenhydramin3 rub2 UAH
Difenhydramin difenhydramin--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rub24 UAH
Donormil doxylamine106 rub34 UAH
Reslip doxylamin113 rub--
Normoson doxylamin sukcinát----
Valocordin-doxylamine doxylamine sukcinate187 rub--
Feniden dimethinden maleát----
Suprastin chloropyramin95 rub16 UAH
Suprostilin chloropyramin--6 UAH
Chloropyramin Chloropyramin34 rub18 UAH
Chloropyramin hydrochlorid chloropyramin--6 UAH
Theraligen Alimemazine445 rub680 UAH
Pipolfen Promethazine640 rub1000 UAH
Thorecan thiethylperazine----
Alerza Cetirizine----
Allertec Cetirizine--36 UAH
Zestra pseudoefedrin, cetirizin----
Zyrtec Cetirizine70 rub199 UAH
Zodac cetirizine118 rub15 UAH
Letizen cetirizin dihydrochlorid64 rub--
Parlazin Cetirizin41 rub--
Rolinóza cetirizin--70 UAH
Cetirizin cetirizin35 rub17 UAH
Cetirizin hexal Cetirizin dihydrochlorid316 rub24 UAH
Cetirizin Sandoz Cetirizin dihydrochlorid54 rub260 UAH
Cetirizin-Teva Cetirizine65 rub45 UAH
Cetirizin-astrapharm cetirizin--17 UAH
Cetirinax cetirizin----
Cetrine cetirizin111 rub33 UAH
Cetrinální cetirizin----
Zodak Express levocetirizin dihydrochlorid234 rub--
Talert cetirizin dihydrochlorid----
Cetirizin FT cetirizin dihydrochlorid----
Allerset Cetirizine----
Cetirizine DS Cetirizine48 rub--
Cetirizine-Akrikhin Cetirizine60 rub--
Dihydrochlorid alerzinu levocetirizinu--14 UAH
Dihydrochlorid aleronu levocetirizinu--15 UAH
Dihydrochlorid aleronu neo levocetirizinu--15 UAH
Gletset levocetirizin124 rub45 UAH
Zilola levocetirizin--44 UAH
Xizal Levocetirizine200 rub87 UAH
Suprastinex Levocetirizin194 rub482 UAH
Levocetirizin L-cet--20 UAH
Zodak Active Levocetirizine--15 UAH
Cesera levocetirizin----
Tsetrilev levocetirizin--25 UAH
Alergický dihydrochlorid levocetirizinu--91 UAH
Alergoloc dihydrochloridu levocetirizinu----
Vždy Levocetirizine150 rub43 UAH
Alergický dihydrochlorid levocetirizinu--30 UAH
Zdarma al-levocetirizin120 rub121 UAH
Levocetirizin-Teva Levocetirizin243 rub--

Jak najít levný analog drahého léku ?

K nalezení levného analogu k léku, generikům nebo synonymům doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Stejné aktivní složky léčiva budou indikovat, že léčivo je synonymem pro léčivo, farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutickou alternativu. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, samoléčení může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku poraďte se svým lékařem..

Eden Price

Na níže uvedených stránkách najdete ceny za Eden a informace o dostupnosti v nedaleké lékárně

  • Eden cena v Rusku
  • Eden cena na Ukrajině
  • Eden cena v Kazachstánu
Všechny informace jsou uváděny pro informační účely a nejsou důvodem k předepisování nebo nahrazování léčivých přípravků.

Návod k použití tablet a Eden sirupu pro alergie u dospělých a dětí

Léky, které patří do skupiny „antihistaminik“, se stále častěji vyskytují v soupravách domácí medicíny. Na policích lékáren se chlubí moderními antialergickými přípravky, které se mohou lišit co do nákladů a efektivity. Jedním z těchto produktů je Eden. V článku budeme podrobněji studovat složení léčiva, léčebný režim a koho je lék kontraindikován.

Na co je Eden předepsán - svědectví

Lék je antialergický lék a v důsledku toho snižuje zánětlivé reakce v těle. Pomocí "Eden" je možné rychle odstranit alergické příznaky ve formě svědění kůže, hrtanu a očí, nazální kongesce, otoky, přetékání krevních cév, slzení, kýchání a výtok z nosu. Tablety Sirup a Eden, jejichž návod k použití je povinně aplikován na jednotlivé léky, vám umožní zbavit se kožních vyrážek ve formě kopřivky.

Hlavním principem působení léku na odstranění všech druhů alergických reakcí je zabránit uvolňování leukotrienu C4 a histaminu ze žírných buněk. Při pohledu ze strany tělních tkání je třeba poznamenat, že „Eden“ je schopen snížit propustnost kapilár, čímž minimalizuje křeče hladkých svalů a zabraňuje výskytu silného otoku..

Poznámka! V přijatelné dávce antihistaminik třetí generace nemá sedativní účinek a nemění rychlost svalových a duševních reakcí.

Účinná látka, složení

Dnes v lékárnách najdete "Eden", který se vyrábí ve formě tablet a sirupu. Aktivní složkou léčiva je desloratadin (5 mg v jedné tabletě a 5 ml v 1 ml sirupu). Jako pomocné sloučeniny jsou:

  • Sacharóza.
  • Kyselina tribasová karboxylová.
  • Sorbitol E420.
  • Konzervační E211.
  • Propylenglykol.
  • Čištěná voda atd..

Desloratadin je klasifikován jako antihistaminikum H1, které se docela dobře rozpustí ve vodě. Účelem hlavní složky je odstranit příznaky celoroční sezónní alergické rýmy a idiopatické kopřivky, která se změnila v chronickou formu.

Tablety

Prášky na alergii „Eden“ mají kulatý tvar, bikonvexní. Tablety jsou potaženy světle modrým nádechem. Lék si můžete koupit v balení po 10 nebo 30 tabletách v blistru. Pacienti jen zřídka pozorují závratě, což může narušovat kontrolu vysoce přesných mechanismů..

Důležité! Lék ve formě tablet se nedoporučuje používat u dětí, takže pokud máte alergickou reakci, měli byste věnovat pozornost přípravku „Eden“ ve formě sirupu..

Trvanlivost antihistaminika je tři roky. Uchovávání léčivých přípravků ve formě tablet je povoleno pouze v původním obalu při okolní teplotě nejvýše +25 stupňů. Přestože je Eden ve formě tablet vydáván bez lékařského předpisu, měl by lékař stále předepisovat léky a určit léčebný režim.

Sirup

Sirup "Jíst" je průhledná viskózní kapalina, která má oranžový odstín. Lék je balen v lahvích z tmavého skla o objemu 60 ml a 100 ml. Součástí každé láhve je vydávací sklenice a lžíce. „Eden“ sirup, jehož instrukce obsahuje podrobný popis léčebného režimu, je nejbezpečnějším a nejúčinnějším lékem na zastavení alergické reakce u dětí ve věku od 2 do 6 let. Sirup obsahuje sorbitol, takže pacienti s diagnózou vrozené intolerance fruktózy by ho neměli užívat..

Informace! Působení alkoholového sirupu se nezvyšuje.

Skladovatelnost je dva roky a po otevření pouze 90 dní. Aby lék neztratil své léčivé vlastnosti, měl by být uchováván při okolní teplotě ne vyšší než +30 stupňů. Lék je vydáván bez lékařského předpisu.

Jak používat lék?

Před použitím antihistaminika je nutné prostudovat popis léčebného režimu. Podívejme se podrobněji na vlastnosti užívání „Edenu“ u dospělých a dětí.

Aplikace pro děti

Tablety Eden se užívají perorálně. Tento léčivý přípravek se nedoporučuje dětem mladším 12 let.

Instrukce „Eden“ pro dětský sirup obsahuje již vyvinutý léčebný režim. Je však také vhodné poradit se s lékařem vašeho dítěte, pediatrem a alergologem. Pokud se vyskytne vysoká citlivost na jakýkoli alergen, u dětí:

  • 6-11 měsíců musíte brát 2 ml sirupu 1krát denně.
  • 1-5 let předepisujte 2,5 ml 1 čas / den.
  • 6-11 let, 5 ml sirupu 1krát denně.

Děti od 12 let a dospělí užívají 10 ml sirupu denně. Délka léčby závisí na výsledcích anamnézy a zdravotním stavu dítěte.

Pokyny pro dospělé

Tablety se doporučují pro dospělé a děti od 12 let v množství - jedna tableta jednou denně, bez ohledu na jídlo. Lékaři doporučují pít drogu denně ve stejnou denní dobu. Tableta by neměla být drcena ani drcena. Droga není žvýkána, ale pouze zaplavena malým množstvím vody.

Kontraindikace, vedlejší účinky léku

Před použitím farmakologického léčiva se doporučuje podrobně prostudovat návod k použití, zejména kontraindikace:

  1. Droga není určena pro děti, které ještě nemají dva roky..
  2. Lék ve formě tablet není předepisován dětem mladším 12 let.
  3. Je zakázáno užívat léky, pokud existuje individuální nesnášenlivost složek léčiva.
  4. Se zvláštní opatrností by měl být sirup užíván u pacientů trpících cukrovkou, protože sacharóza je součástí.
  5. Nedoporučuje se sestavovat symptomatickou léčbu alergií založenou na přípravku „Eden“ v případě, že pacient trpí renální dysfunkcí s hladinou kreatininu nižší než 30 ml za minutu.
  6. Protože laktóza je součástí tabletové formy, nedoporučuje se lék pro pacienty, kteří mají vysokou citlivost na nedostatek galaktosy nebo laktázy..

Nedodržení pokynů může mít za následek vedlejší účinky. Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že lidské tělo je individuální a může jinak reagovat na nedodržení dávkování. „Eden“ alergický lék může způsobit takové vedlejší příznaky:

  • Zvýšená srdeční frekvence (tachykardie).
  • Zvýšená suchost sliznice orofaryngu.
  • Trávicí rozrušení.
  • Nevolnost a zvracení.
  • Křeče v nohou.
  • Rychlá únava.
  • Bolesti hlavy.
  • Porucha CNS ve formě psychomotorické hyperaktivity.
  • Časté pohyby střev s vodním výbojem.
  • Svědění a kožní vyrážky.
  • Gastrointestinální řezná bolest.
  • Hepatitida.

V těžkých situacích, při předávkování nebo v případě nesnášenlivosti složek léčiva, se objevuje anafylaktický šok nebo Quinckeho edém. Vzhled i několika vedlejších účinků naznačuje, že je vhodné revidovat léčebný režim.

Můžete použít lék pro těhotné, kojící?

V lékařské praxi nebyla během podávání Edenu detekována žádná toxicita pro plod ani žádná negativní reakce na reprodukční funkci. Pokud je možné během těhotenství omezit užívání léků bez poškození zdraví, pak to samozřejmě stojí za to.

Důležité! Hlavní složky jsou schopné přecházet do mateřského mléka. Z tohoto důvodu by mělo být během laktace léčba přerušena..

Interakce s jinými drogami, alkoholem

V průběhu laboratorních studií bylo zjištěno, že při současném použití přípravku „Eden“ s „Erytromycinem“, „Ketoconazolem“, „Azithromiycinem“, „Fluoxetinem“ a „Cimetidinem“ nebyly zjištěny žádné velké změny v koncentraci desloratadinu. Všimněte si, že enzym, který hraje hlavní roli v metabolismu desloratadinu, nebyl detekován. To znamená, že není možné úplně vyloučit pravděpodobnost, že se reakce vytvoří při kontaktu s jinými léky..

Předchozí Článek

Loratadine

Následující Článek

Naši odborníci