Loratadine (Claritin)

Analýzy

Existují kontraindikace. Před zahájením léčby se poraďte s lékařem.

Obchodní jména v zahraničí (do zahraničí) - Alavert, Alertidin, Allergyx, Anlos, Claratyne, Clarilerg, Ezede, Flonidan, Histalor, Laura, Lertamin, Lictyn, Lisino, Locenxy, Lorado, Lorano, Lorastine, Lorfast, Loridin, Loridin, Loridin, Lorinol, Lorinol, Negalerg L, Polaratyne, Prevahist, Proactin, Roletra, Tavist ND, Tevatadin, Tidor, Tirlor, Versal, Viatine.

Jsou zde všechny antihistaminika a stabilizátory membrány žírných buněk..

Zde můžete položit otázku nebo napsat recenzi na lék (nezapomeňte v textu zprávy uvést název léku) zde.

Přípravky obsahující loratadin (Loratadin, ATX kód (ATC) R06AX13):

Časté formy uvolňování (více než 100 nabídek v lékárnách v Moskvě)
TitulFormulář vydáníBaleníProducentská zeměCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Claritin (Claritin) - originálsirup 1 mg / ml - 60 ml1Belgie, Schering Plough170- (průměrně 243↘) -3001125↗
Claritin (Claritin) - originálsirup 1 mg / ml - 120 ml1Belgie, Schering Plough180- (průměr 340↘) -420625↘
Claritin (Claritin) - originál10 mg tablety7, 10 a 30Belgie, Schering Ploughpro 7ks: 130- (průměrně 171↘) -205;
pro 10ks: 175- (průměr 220↘) -265;
pro 30ks: 445- (průměr 572↘) -705
1360↗
Claridol (Klaridol)sirup 1 mg / ml - 100 ml1Indie, Shreya65- (průměr 79) -270473↗
Claridol (Klaridol)10 mg tablety7Indie, Shreya40- (průměr 89↗) -120367↗
Clarisens (Klarisens)10 mg tablety7, 10 a 30Rusko, Pharmstandardpro 7ks: 24- (průměr 41) -48;
pro 10ks: 44- (průměr 66↗) -116;
pro 30ks: 105- (průměr 126) -200
176↘
Clarotadine (Clarotadine)sirup 100 ml1Rusko, Akrikhin100- (průměr 141) -190290↗
Clarotadine (Clarotadine)10 mg tablety7, 10 a 30Rusko, Akrikhinpro 7ks: 60- (průměr 106) -135;
pro 10ks: 101- (průměr 127↘) -332;
pro 30ks: 214- (průměr 290↘) -370
855↗
Lomilansuspenze 1 mg / ml - 120 ml1Slovinsko, Lek76- (průměr 100↘) -125526↗
Lomilan10 mg tablety7 a 10Slovinsko, Lekpro 7ks - 93- (průměr 119) -150;
pro 10ks: 110- (průměr 143) -190
1352↗
LauraHexal10 mg tablety10Německo, Salutas33- (průměr 47↘) -60632↗
Loratadine10 mg tablety10 a 30Rusko, jinépro 10 ks: 7- (průměr 18) -69;
pro 30ks: 18- (průměr 43) -52
446↗
Loratadin-Akrikhin10 mg tablety39Rusko, Akrikhin180- (průměr 307) -360112↗
Loratadin-Teva10 mg tablety7, 10 a 30Maďarsko, Tevapro 7 ks: 69- (průměr 128↗) -165;
pro 10ks: 130- (průměr 184↗) -230;
pro 30ks: 200- (průměr 264↗) -310
1096↗
Zřídka nalezené a stažené z prodejních forem uvolnění (méně než 100 nabídek v moskevských lékárnách)
TitulFormulář vydáníBaleníProducentská zeměCena v Moskvě, rNabídky v Moskvě
Clallergin10 mg tablety10Rusko, Obolenskoe120-7814↘
Clarisenssirup 1 mg / ml - 100 ml1Rusko, Pharmstandard75- (průměrně 95↗) -12580↗
Loratadin Werth10 mg tablety10Rusko, VertexNeNe
Erolin10 mg tablety10 a 30Maďarsko, Aegis2691↘
Clargotil10 mg tablety10Rusko, Gideon Richter RusNeNe
Loratadin Stada10 mg tablety10Rusko, Makiz7-5349↗
Alarmpriv10 mg tablety10Argentina, KimikaNeNe
Vero Loratadin10 mg tablety12Rusko, VeropharmNeNe
Clarifarm10 mg tablety10Rusko, FarmakorNeNe
Clarifertableta 10 mg10Rusko, BryntsalovNeNe

Claritin (originální loratadin) - oficiální návod k použití:

Klinická a farmakologická skupina:

Blokátor histaminových H1 receptorů. Antialergický lék

farmaceutický účinek

Antihistaminikum, blokátor histaminového H1 receptoru. Má rychlý a trvalý antialergický účinek..

Zlepšení je zaznamenáno během prvních 30 minut po užití léku. Antihistaminický účinek dosahuje maxima po 8-12 hodinách od začátku účinku a trvá déle než 24 hodin.

Farmakokinetika

Lék se rychle vstřebává z trávicího traktu. Čas do dosažení Cmax v krevní plazmě loratadinu je 1,3 hodiny a jeho aktivní metabolit, desloratadin, je 2,5 hodiny. Jíst zvyšuje čas k dosažení Cmax loratadinu a desloratadinu přibližně o 1 hodinu. Cmax loratadinu a desloratadinu je nezávislý na příjmu potravy.

Loratadin je metabolizován na desloratadin prostřednictvím izoenzymu CYPZA4 a v menší míře CYP2D6.

Odstraňuje se močí a žlučí. Průměrná doba T1 / 2 loratadinu 8,4 hodin (3 až 20 hodin) a desloratadinu 28 hodin (8,8 až 92 hodin).

Farmakokinetika ve zvláštních klinických případech

T1 / 2 se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (v závislosti na závažnosti onemocnění) a nemění se v případě chronického selhání ledvin.

Hemodialýza neovlivnila farmakokinetiku loratadinu a jeho aktivního metabolitu.

Cmax se zvyšuje u starších pacientů s chronickým selháním ledvin, alkoholickým poškozením jater.

Indikace pro použití léčiva KLARITIN®

  • sezónní (senná rýma) a celoroční alergická rýma a alergická konjunktivitida (k eliminaci příznaků spojených s těmito chorobami - kýchání, svědění nosní sliznice, rinorea, pálení a svědění v očích, slzení);
  • chronická idiopatická kopřivka;
  • kožní onemocnění alergického původu.

Dávkovací režim

Lék je předepisován perorálně, bez ohledu na příjem potravy.

Dospělým (včetně starších) a dospívajícím ve věku nad 12 let se doporučuje užívat Claritin v dávce 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) jednou denně.

U pacientů se zhoršenou funkcí jater nebo selháním ledvin by měla být počáteční dávka 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den.

U dětí ve věku 2 až 12 let se dávka Claritinu doporučuje předepsat v závislosti na tělesné hmotnosti: s tělesnou hmotností nižší než 30 kg - 5 mg (1/2 tablety nebo 1 lžička / 5 ml / sirup) jednou denně, s tělesnou hmotností 30 kg nebo více - 10 mg (1 tableta nebo 2 lžičky / 10 ml / sirup) jednou denně.

Vedlejší účinek

Nežádoucí účinky uvedené níže byly pozorovány u Claritinu s frekvencí> 2% a přibližně stejnou frekvencí jako u placeba.

Ze strany centrálního nervového systému: u dospělých byly zaznamenány bolesti hlavy, únava, sucho v ústech, ospalost. U dětí zřídka zaznamenáno: bolest hlavy, nervozita, sedace. Stejně jako u dospělých byla frekvence těchto jevů u dětí na stejné úrovni jako u placeba.

Z trávicí soustavy: u dospělých - nevolnost, gastritida; zřídka - zhoršená funkce jater.

Z kardiovaskulárního systému: zřídka u dospělých - palpitace, tachykardie.

Alergické reakce: u dospělých - kožní vyrážka; zřídka - anafylaxe.

Jiné: zřídka u dospělých - alopecie.

Kontraindikace při užívání léku KLARITIN®

  • věk do 2 let;
  • kojení (kojení);
  • přecitlivělost na loratadin nebo na jakoukoli jinou složku léčiva.

S opatrností by měl být lék předepsán během těhotenství, selhání jater..

Užívání léku CLARITIN® během těhotenství a kojení

Použití Claritinu během těhotenství je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod..

Aktivní složky léku se vylučují do mateřského mléka, takže při předepisování léku během kojení byste se měli rozhodnout o ukončení kojení..

Používejte pro zhoršenou funkci jater

Používejte lék opatrně při selhání jater: počáteční dávka by měla být 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den.

Použití pro zhoršenou funkci ledvin

U pacientů se selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg (1 tableta nebo 2 lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den.

Předávkovat

Příznaky: ospalost, tachykardie, bolesti hlavy.

Ošetření: výplach žaludku (nejlépe 0,9% roztok chloridu sodného), příjem adsorbentů (práškové aktivní uhlí s vodou), symptomatická činidla. Loratadin není vylučován hemodialýzou.

Léková interakce

Claritin nezvyšuje účinek ethanolu (alkoholu) na centrální nervový systém.

Při kombinovaném použití Claritinu s ketokonazolem, erytromycinem nebo cimetidinem bylo zaznamenáno zvýšení koncentrace loratadinu a jeho metabolitu v plazmě, ale toto zvýšení se klinicky neprojevilo, včetně podle ECG.

Podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě 2 ° až 30 ° C. Doba použitelnosti tablet - 4 roky, sirup - 3 roky.

Analogy Claritinu

Claritin je lék v tabletách a alergický sirup vyrobený známou společností Bayer. V závislosti na formuláři je schválen pro použití u dětí ve věku 2 a 12 let. Náklady na lék se pohybují od 190 do 650 rublů.

Tato droga bohužel není k dispozici všem návštěvníkům lékáren a vydání analogů Claritinu je levnější. Při výběru dávejte pozor na složení, trvání terapeutického účinku a frekvenci podání, nežádoucí účinky, přečtěte si návod k použití.

farmaceutický účinek

Výrobce: Bayer, Schering-Plough Labo, Belgie

Forma uvolnění: tablety, sirup

Účinná látka: loratadin

Synonyma: Loratadin, Claridol, Clarisens, Lomilan, Lorahexal, Clarotadine atd..

Hlavní složka eliminuje alergickou reakci a příznaky - kýchání, svědění, trhání, snižuje vyrážky. Díky selektivnímu účinku Claritin neovlivňuje srdce, krevní cévy, nervový systém, zejména výsledky EKG a analýzy.

Výhoda medikace - žádná ospalost při použití v doporučených dávkách.

Statistika! Podle studií provedených při užívání přípravku Claritin byla ospalost pozorována pouze u 1,2% pacientů. Ve vzácných případech byly zaznamenány bolesti hlavy, nespavost a zvýšená chuť k jídlu..

Indikace pro použití Claritinu

Lék je vydáván bez lékařského předpisu a používá se jako antialergický lék samostatně nebo v kombinaci s jinými léky k léčbě:

  1. chronická kopřivka;
  2. senná rýma;
  3. celoroční alergická rýma;
  4. alergická konjunktivitida.

Droga vylučuje slzy, svědění, kýchání, zarudnutí, rýmu (výtok sekrece z nosní dutiny). Může být použit ke snížení příznaků akutních respiračních virových infekcí a akutních respiračních infekcí jako doplňku, je součástí některých prášků ke zmírnění stavu (například Anvimax)..

Claritin - návod k použití

Lék začíná působit do 30 minut po podání, účinek trvá až jeden den. Kdy brát Claritin - ráno nebo večer, na tom nezáleží. Princip léčby samozřejmě - každý den ve stejnou dobu v doporučených dávkách.

Dávka závisí na věku. Přesnou částku pro děti stanoví lékař, která je uvedena v poznámce.

Použití při těžkém poškození jater je nežádoucí. Jiné kontraindikace - kojení a nesnášenlivost hlavních a pomocných složek.

Claritin před jídlem nebo po jídle

Lék lze použít bez ohledu na příjem potravy..

Analogy Claritinu

V lékárnách existují dvě skupiny substrátů Claritinu:

  1. synonyma - drogy se stejným složením se liší v zemi původu, hodnota za peníze;
  2. léky - analogy Claritinu se stejným účinkem, ale s jiným složením.

Analogy claritinu s cenami a zemí původu

AnalogCena, v rublechProducentská země
Claritin190-650Belgie
Cetirizine45-210Rusko
Fexadin315-450Indie
Allerway240-500Indie
Nixar250-350Španělsko, Německo nebo Itálie
Ketotifen45-80Rusko, Bulharsko
Tavegil170-370Rakousko nebo Itálie
Diazolin40-90Rusko
Cetrin140-250Indie
Loratadine10-280Rusko, Maďarsko
Zodak150-350Německo nebo Česká republika
Kestine220-620Španělsko
Erius550-820Belgie
Suprastin120-300Maďarsko
Desal200-480Indie

Synonyma

Nejběžnější léky, které obsahují loratadin, jsou:

  • Loratadin (Rusko, Bělorusko, Maďarsko, Srbsko);
  • Lorahexal (Německo);
  • Claridol (Indie);
  • Clarisens (Rusko);
  • Lomilan (Slovinsko) a další.

Léky se vyznačují kvalitou surovin a podle toho projeveným účinkem, frekvencí vedlejších účinků (zejména ospalostí).

Cetirizine

Výrobce: Ozone, Akrikhin, Replexpharm, Vertex, Salutas, Danafa atd..

Forma vydání: tablety

Účinná látka: cetirizin

Synonyma: Cetrin, Zodak, Zirtek, Parlazin, Solonex atd..

Cetirizin je ruský analog Claritinu, který má stejné indikace a navíc Quinckeho edém. Aplikuje se jednou denně, terapeutický účinek analogu Claritinu začíná během 20-60 minut a trvá až 24 hodin.

Což je lepší - Cetirizin nebo Claritin, závisí na vlastnostech těla. Oba léky druhé generace, účinné, prakticky nezpůsobují ospalost.

Fexadin

Výrobce: Ranbaxi, Indie

Forma vydání: tablety

Účinná látka: fexofenadin

Analog claritinu Fexadin se používá pro kopřivku a sezónní alergickou rýmu. Přípravek se užívá jednou denně u dětí ve věku 6 nebo 12 let, v závislosti na dávce a dospělých. Zřídka způsobuje ospalost a nemá uklidňující účinek..

Allerway

Výrobce: Dr. Reddy's, Indie

Forma vydání: tablety

Účinná látka: levocetirizin

Synonyma: Suprastinex, Gletset, Zodak Express, Xizal, Levocetirizine, Elcet atd..

Lék Allerway nové generace obsahuje izomer cetirizinu, který je dvakrát tak aktivní než ten druhý. Používá se k léčbě alergické rýmy, kopřivky a dermatóz, Quinckeho edému. Podle pokynů je schválen pro použití u dětí od 2 let a dospělých jednou denně.

Nixar

Výrobce: Berlin-Chemie, Německo

Forma vydání: tablety

Účinná látka: bilastin

Analog Claritin Nixar se v pediatrii nepoužívá do 12 let. K uzdravení dochází do hodiny a trvá až jeden den.

Ketotifen

Producent: Sofarma (Bulharsko), Ozone nebo Irbitsky HFZ, Rusko

Forma uvolnění: tablety a sirup

Účinná látka: ketotifen

Analog předpisu Ketotifenu se používá v léčbě alergie u dospělých a dětí. Kromě antihistaminického účinku lék navíc stimuluje odstranění sputa, snižuje intenzitu a trvání astmatických záchvatů. Mezi nežádoucí účinky patří ospalost, nespavost, podrážděnost a další reakce nervového systému.

Diazolin

Výrobce: Pharmstandard, Ozone, ABBA RUS, Valenta Pharm, Farmak, Marbiofarm, Rusko nebo Ukrajina

Forma uvolnění: tablety, dražé

Účinná látka: mebhydrolinum

Diazolin je levný analog Claritinu první generace. Významné nevýhody - slabý účinek, potřeba měnit se každých 10 dní v důsledku vývoje závislosti, sedace, negativních účinků na srdce, játra, ledviny, orgán vidění.

Což je lepší - Diazolin nebo Claritin, záleží na konkrétním případě. Claritin - účinnější a bezpečnější, nezpůsobuje ospalost. K dispozici v sirupu pro děti a tablety pro dospělé..

Claritin nebo Tsetrin - což je lepší pro alergie

Výrobce: Dr. Reddy S, Indie

Forma vydání: tablety

Účinná látka: cetirizin

Synonyma: Cetirizine, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex

Cetrin je antialergická tableta druhé generace. Terapeutický účinek tohoto analogu Claritinu začíná do 20 minut, trvá až jeden den. Při použití v doporučených dávkách nemá lék sedativní účinek, ale je možná mírná ospalost.

Výhody Tsetrinu: schopnost používat v dětství od 6 let, rychlý účinek po dobu 20 minut, přiměřené náklady, snadné použití - pouze jedna tableta denně.

Výrobce vyrábí Cetrin v baleních po 20 a 30 tabletách. První forma je vhodná pro krátký průběh léčby, vzácné exacerbace alergie nebo reakce, které se objevují poprvé. Větší balení je vhodné pro chronické pacienty nebo skříňky rodinného lékařství, pokud je v domě několik alergiků.
Při porovnání Claritinu a Cetrinu jsou léky podobné. Analogy mají stejný princip účinku, terapeutický účinek se projeví během jedné hodiny. Oba analogy se užívají jednou denně. Pokud jeden lék nepomůže, můžete jej nahradit jiným..

Claritin nebo loratadin - což je lepší

Výrobce: Ozone, Teva, Vertex atd., Rusko nebo Maďarsko

Forma vydání: tablety

Účinná látka: loratadin

Synonyma: Claritin, Clarotadine, Claridol atd..

Loratadine je levnou náhradou za Claritin. Droga je vyráběna hlavně domácími farmaceutickými společnostmi, náklady na analog jsou až 10krát nižší. Charakteristickým rysem je přítomnost pouze tabletové formy.
Obecně mají Loratadin a Claritin stejné indikace a omezení, vlastnosti. Léky obsahují jednu složku. Liší se poměrem ceny a kvality.

Claritin je dražší a účastnil se klinických studií. Nejblíže jsou drogám Loratadinu zahraničních (Teva) nebo ruských výrobců pracujících podle standardů GMP (Vertex, Akrikhin)..

Claritin nebo Zodak - což je lepší pro alergie

Výrobce: Zentiva, Německo nebo Česká republika

Forma uvolnění: tablety, kapky

Účinná látka: cetirizin

Synonyma: Cetirizine, Cetrin, Zyrtec

Zodak je droga, která může nahradit Claritin neefektivností. Analog obsahuje další hlavní látku z druhé generace. Používá se ve formě kapek z roku a tablet.

Zodak a Claritin jsou podobné drogy, mají podobné indikace a omezení pro použití. Výhoda - nedostatek ospalosti u pacientů.

Claritin nebo Erius

Výrobce: Schering-Plough Labo, Belgie

Forma uvolnění: tablety, sirup

Účinná látka: desloratadin

Synonyma: Ezlor, Desloratadine, Desal, Blogir-3, Lordestine

Erius - ověřený a bezpečný analog Claritinu, schválený pro použití od 6 měsíců věku u kojenců ve formě sirupu. Analog Claritinu se také používá u dětí starších a dospělých. Lék eliminuje všechny příznaky alergií..

Vzhledem k tomu, že Erius je aktivním metabolitem analogu loratadinu (Claritin), je druhý z nich lepší pro alergickou rinitidu, kožní onemocnění..

Erius patří k nejnovější generaci léčiv, nezpůsobuje ospalost, letargii a zhoršení psychomotorických reakcí. Může být použit k léčbě řidičů a lidí, jejichž práce je spojena s rychlými motorickými a psychoemotními reakcemi. Kompatibilní s alkoholem.

Při výběru mezi Claritinem nebo Eriusem by se děti měly řídit doklady a finančními možnostmi. Lék obsahuje dražší aktivní metabolit hlavní složky Claritinu. Může být použit k léčbě dětí od 6 měsíců věku. Erius je rychlejší a silnější.

Claritin nebo Suprastin - což je lepší pro alergie

Výrobce: Aegis, Maďarsko

Forma uvolnění: tablety, ampule

Účinná látka: chloropyramin

Suprastin je alergie první generace s mnoha kontraindikacemi a vedlejšími účinky..

V dětské praxi je použití tohoto analogu Claritinu zakázáno do 3 let. Nevýhody - způsobuje ospalost, zvyšuje účinky alkoholu, není vhodné pro starší osoby a řidiče. Nebezpečným vedlejším účinkem je bronchospasmus. Lék je předepisován na různé alergické reakce, s výjimkou bronchiálního astmatu.

Účinek nastane během 15 minut a trvá až 3-6 hodin, po kterých je nutné pít další dávku.

Claritin - modernější a bezpečnější lék, vhodný pro použití.

Claritin nebo Desal

Výrobce: Actavis, Indie

Forma uvolnění: sirup, tablety

Účinná látka: desloratadin

Synonyma: Nalorius, Erius, Lordestine, Ezlor atd..

Což je lepší - Desal nebo Claritin, záleží na důkazech. První lék začíná svůj terapeutický účinek rychleji, protože obsahuje aktivní metabolit loratadinu. Analog Desal se používá v pediatrické i dospělé praxi.

Claritin nebo Kestin

Výrobce: Industrias nebo Catalent, Španělsko

Forma vydání: tablety

Účinná látka: ebastin

Kestin se vyrábí ve dvou formách tablet - jedna se musí umýt vodou, druhá se rozpustí v ústní dutině a působí rychleji, což je vhodné pro pacienty s obtížným polykáním. Na rozdíl od Claritinu trvá terapeutický účinek až 48 hodin.

Další nepochybnou výhodou - po ukončení kurzu antihistaminický účinek trvá až 3 dny, což zkracuje dobu podávání na 5 dní.

Kestin se používá v dětské praxi již 12 let.

Claritin a Kestin jsou léky jedné generace. Obsahují různé účinné látky. Indikace pro použití jsou stejné. Což je lepší, liší se v konkrétní situaci.

Tavegil nebo Claritin - což je lepší

Producent: Takeda (Rakousko) nebo Famar (Itálie)

Forma uvolňování: tablety, injekce

Účinná látka: clemastin

Analog Claritinu v tabletách a injekcích pro rychlejší antihistaminický účinek - léčivo Tavegil, patří do první generace antihistaminů. Tavegil se používá pro rýmu a svědění pokožky - svědění po kousnutí hmyzem, úly, dermatitidu. Účinek trvá až 12 hodin, takže tento analog Claritinu musí být opíjen dvakrát denně.

Nevýhodou Tavegilu je sedativní účinek. Při užívání analogu si pacienti všimnou ospalosti a zvýšené únavy, letargie, narušené koordinace, suchých sliznic a závislosti. Někdy jsou však tyto vedlejší účinky nutné, aby se pacient rychle zotavil..

V dětské praxi je povoleno od 6 let.

Důležité! Pokud je zvolen Tavegil, je třeba si uvědomit, že po 10 dnech musí být lék vyměněn kvůli fenoménu závislosti. Aby se zabránilo nežádoucím reakcím, nelze použít ve spojení s alkoholem, protože léčivo zvyšuje účinek kapalin obsahujících alkohol.

V ostatních případech působí Claritin rychleji a silněji, je vhodné jej používat (jednou denně), u pacienta se nevyskytují suché sliznice, ospalost. Nepochybnou výhodou je možnost použití více než 10 dnů pro chronické alergie, protože lék není návykový.

Analogy Claritinu se liší ve složení, indikacích, omezeních. Při výběru náhradníka je třeba vzít v úvahu, zda je léčivý přípravek vhodný pro řidiče, starší osoby, zda způsobuje ospalost nebo ne, v jakém věku je může používat v dětské praxi. Těhotné a kojící ženy by se neměly samy rozhodovat o náhradě, poraďte se s lékařem.

Odpovědi na otázky

  1. Jaký je rozdíl mezi loratadinem nebo claritinem??

Obsahuje jednu účinnou látku. Avšak kvůli rozdílům v kvalitě surovin, výrobních technologií, změnám kvality. Při výběru mezi léky dávejte přednost Claritinu nebo známému a vysoce kvalitnímu Loratadinu. Například výrobce.

Podle studií nezpůsobuje lék při dodržení pokynů, zejména doporučených dávek, ospalost.

Pokud lék nepomůže a diagnóza je alergie, nahraďte jej přípravky obsahujícími izomery. Například levocetirizin, desloratadin.

Ne, je to antialergikum..

Loratadin nebo cetirizin: což je lepší pro alergie?

Loratadin (Claritin) a cetirizin (Zirtec) jsou nejoblíbenější alergické léky v ruských lékárnách, které si můžete koupit bez lékařského předpisu..

Loratadin a cetirizin jsou antihistaminika, která úspěšně eliminují alergické příznaky: slzení, svědění, vyrážka, otoky.

Oba léky pomáhají s kontaktní dermatitidou, kousnutím hmyzem, potravinovými alergiemi u dětí i dospělých..

Přestože Claritin a Zirtec patří do stejné skupiny, obsahují zcela odlišné účinné látky, ovlivňují tělo různými způsoby a jsou přenášeny pacienty.

Dnes zjistíme, co je nejlepší pro alergie - loratadin nebo cetirizin.

Jak fungují antihistaminika??

Když člověk přijde do kontaktu s alergenem, imunitní systém prudce reaguje na cizí látky produkováním zánětlivého mediátora - histaminu. Je to histamin, který je zodpovědný za alergické příznaky, jako je zarudnutí kůže, rýma (rýma), nosní kongesce, svědění v očích a slzení, kašel, dušnost a sípání. Reakce imunitního systému přispívá k uvolňování dalšího hlenu, který pomáhá čistit dýchací cesty nepřátelských látek.

Antihistaminika blokují buněčné „receptory“ - H1-histaminové receptory, brání vazbě histaminu na slizniční buňky a způsobují alergické symptomy. Dokonale zastaví reakci na menší nebo neškodné alergeny, jako je pyl, prach a domácí mazlíček..

Cetirizin je antihistaminikum s mírným sedativním účinkem. Je v mnoha ohledech podobná jiným antihistaminikům druhé generace, jako je desloratadin (Erius), fexofenadin (Telfast), levocetirizin (Azersin) nebo azelastin (Allergodil).

Na rozdíl od antihistaminů první generace (suprastin) tyto moderní drogy nepronikají do mozku dobře, proto způsobují menší ospalost a letargii..

Loratadin je antihistaminikum druhé generace s dlouhou životností, které při doporučených dávkách nepřekračuje mozkovou bariéru. Nemá téměř žádný vliv na reakci a koncentraci..

Jaký je rozdíl mezi loratadinem a cetirizinem??

Čas akce

Bezpečnost

Claritin a Zirtek jsou považovány za jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších alergických léků, proto jsou vydávány lékárnami po celém světě bez lékařského předpisu. Jak si však můžete představit, absolutně bezpečné drogy neexistují. Při závažných onemocněních jater by mělo být Loratadin užíváno opatrně - do značné míry to závisí na „zpracování“ jaterních enzymů.

Současně se vylučuje cetirizin ledvinami hlavně nezměněnými. Oba léky často reagují s jinými léky a doplňky, takže při užívání kombinace byste měli být velmi opatrní!

Ospalost

Mnoho alergických pilulek způsobuje ospalost. To je hlavní strach, kvůli kterému pacienti odmítají léčbu. Zyrtec a Claritin ovlivňují mozek mnohem méně než starší antihistaminika. Ale cetirizin s větší pravděpodobností způsobuje ospalost než loratadin. To bylo prokázáno mnoha klinickými studiemi od roku 2000..

Skeptičtí kolegové si mohou prohlížet publikaci Loratadine versus cetirizine: hodnocení somnolence a motivace během pracovního dne v časopise Clinical Therapy. Nepoužívejte cetirizin, pokud řídíte nebo vykonáváte potenciálně nebezpečnou práci vyžadující zvýšenou pozornost.!

Alergie na těhotenství

Bezpečnost cetirizinu u těhotných žen nebyla dostatečně studována. Údaje z pokusů na zvířatech a omezeného sledování těhotných žen v zahraničí neodhalily další riziko malformací. Látka přechází do mateřského mléka..

Bezpečnost loratadinu během těhotenství je také špatně pochopena..

Pokusy na zvířatech neodhalily teratogenní nebo embryotoxické vlastnosti.

Pozorování těhotných žen, které náhodně užily tento lék v prvním trimestru, neodhalily další riziko vrozených malformací u dětí. Látka přechází do mateřského mléka..

Vedlejší účinky loratadinu a cetirizinu

Nejběžnější vedlejší účinky cetirizinu jsou:

- ospalost (u 14% pacientů)
- bolest hlavy
- závrať
- únava
- suchá ústa
- nevolnost

Vzácnější, ale závažné vedlejší účinky:

- křeče
- ztráta vědomí
- odtlakování
- alergické reakce

Nejběžnější vedlejší účinky loratadinu:

- bolest hlavy
- ospalost
- únava
- suchá ústa

Rovněž byla hlášena nervozita a atypické problémy s usínáním..

Jak brát loratadin a cetirizin?

Cetirizin se užívá bez ohledu na příjem potravy:

- dospělí a děti od 12 let v denní dávce 10 mg jednou denně
- děti od 6 do 12 let v denní dávce 10 mg, rozdělené do dvou dávek
- děti od 2 do 6 let v denní dávce 5 mg, rozdělené do dvou dávek

Loratadin by měl být užíván odděleně od jídla:

- dospělí a děti od 6 let v dávce 10 mg jednou denně
- děti od 2 do 6 let v dávce 5 mg jednou denně

Společné podávání loratadinu s jídlem prodlužuje nástup účinku!

Jak Zyrtec a Claritin interagují s jinými léky?

Cetirizine

Theofylin (lék na astma) zpomaluje uvolňování léčiva z těla a zvyšuje koncentraci v krvi o 16%, čímž zvyšuje jeho účinek a vedlejší účinky. Podle odborníků FDA cetirizin interaguje s 570 léčivými látkami: diphengindaminem, duloxetinem, pregabalinem, alprazolamem atd..

Cetirizin se dobře nemíchá s alkoholem!

Loratadine

Erytromycin, cimetidin a ketokonazol (Nizoral) zvyšují koncentraci látky a těla a zpomalují transformaci loratadinu v játrech. Posílení vedlejších účinků. Interaguje s více než 60 léčivy: amiodaron, karbamazepin, rifampicin, flukonazol, terbinafin, mifepriston, třezalka tečkovaná, antiretrovirus atd..

Loratadin není kompatibilní s alkoholem!

Který lék je nejlepší pro alergie?

Oba antihistaminy jsou bezpečné a vysoce účinné a jsou vynikající pro příznaky senné rýmy, alergií na potraviny a léky a kontaktní dermatitidu..

Hlavní faktory při výběru:

- cetirizin začne jednat rychleji
- cetirizin je mnohem pravděpodobnější, že způsobí ospalost
- loratadin je nežádoucí brát s problémy s játry
- když užíváte jiné tablety, podívejte se na interakce
- nekombinujte alergické léky s alkoholem

Konstantin Mokanov: Mistr farmacie a profesionální lékařský překladatel

Srovnání Claritinu nebo Loratadinu

Toto je tzv antihistaminika. Blokují specifické histaminové receptory umístěné na povrchu buněk v různých orgánech a tkáních..

Tato léčiva tedy eliminují negativní účinky histaminu. Biologicky aktivní histamin je zodpovědný za vývoj svědění, otoky kůže a sliznic, bronchospasmus a další alergické reakce.

Proto se Claritin a Loratadin používají jako antialergika, ale nejen. Skutečnost je taková, že histamin způsobuje průběh zánětlivých reakcí.

Proto se Claritin a Loratadin používají nejen pro alergie, ale také při komplexní léčbě jakéhokoli zánětlivého procesu, včetně a na nachlazení u dospělých a dětí.

Je pozoruhodné, že Claritin a Loratadin jsou stejná droga prodávaná pod různými jmény..

Claritin je ochranná známka, pod kterou je léčivo ve formě 0,1% sirupu a 10 mg tablet. vyrobeny belgickými pobočkami známé nadnárodní společnosti Scharing Plough. A loratadin je účinná látka v tomto léku.

Mnoho domácích firem vyrábí generické analogy Claritinu nazývané Loratadin, aktivní složka. Loratadin v tabletách má stejnou hmotnost jako Claritin - 10 mg.

Skutečnost, že se vyrábí v Rusku a není tak propagována a propagována jako Claritin, je však mnohem levnější. V tomto případě však existuje riziko získání výrobků nízké kvality vyrobených v rozporu s technologií.

I když existují tablety Loratadin Teva vyrobené maďarskou společností Teva. Náklady na tento lék nejsou o nic levnější než Claritin. Kromě toho je známá německá LauraHexal vyráběná ve formě tablet německé společnosti Salutas.

LauraHexal je levnější než Claritin. Zdá se, že rozdíl v nákladech na reklamu ovlivňuje.

Kromě těchto léků existují ještě další látky, ve kterých je Loratadin účinnou látkou.

  • Claridol - tablety. Indie, Shreya.
  • Lomilan - sirup, suspenze, tablety. Firma Lek, Slovinsko.
  • Erolin - tablety. Maďarsko, Etis.
  • Alerpriv - tablety. Argentina, Kemika.
  • Klargotype, Klarifarm, Klarifer, Klarisens, Klarotadin - četné ruské drogy vyráběné v tabletách, sirupech a suspenzích různých ruských společností.

Hmotnost tablet a procenta sirupů a suspenzí jsou všude stejné. Náklady na domácí prostředky jsou však obvykle nižší než dovážené. Stojí za zmínku, že levné není zdaleka vždy špatné. Nákupem značkové medicíny se však více pravděpodobně budeme chránit před padělky.

Návod k použití Claritin pro děti v tabletách a sirupech s dávkami podle věku

Tablety Claritinu: vlastnosti

Když receptory tvoří vazby s histaminem, člověk je blízko bronchospasmu, vede to ke zvýšení vaskulární permeability a ze stejných faktorů existuje riziko vážného svědění. Při použití Claritinu tyto receptory rychle blokují a přestávají fungovat..

Lék vytváří speciální ligandové komplexy, které se pomalu rozkládají v krvi a poskytují dlouhodobý, přetrvávající antihistaminický účinek..

Lék má selektivní účinek pouze na buněčné struktury, které jsou pod vlivem histaminu, nepronikají hematoencefalickou bariérou, neovlivňují centrální nervový systém.

Droga je k dispozici ve dvou formách:

  • tablety,
  • sirup.

Lék je v bílých oválných tabletách, na přední straně tablety uprostřed je dělicí pásek. Baleno v 15, 10, 7 kusech v blistru, 1 - 3 blistry v balení. Jedna tableta obsahuje 10 mg látky. Claritin obsahuje také návod k použití.

Sirup je určen k použití a použití dětmi. Sirup je bezbarvý nebo nažloutlý. V 1 ml - 1 mg loratadinu. Pokud jde o složení, sirup obsahuje vyčištěnou vodu, glycerol, propylenglykol, monohydrát kyseliny citronové, benzoát sodný, aroma broskve, granulovanou sacharózu. V kartonovém balení ve formě balení je 1 láhev tmavé barvy, odměrka nebo odměrná stříkačka - dávkovač.

  • Tablety a sirup Claritinu neovlivňují fungování jiných orgánů systému.
  • Má výrazný terapeutický a dlouhodobý účinek, lék nemá sedativní účinek, nevzniká ospalost, nesnižuje pozornost.
  • Claritin se používá k prevenci a léčbě alergií. Používají se k léčbě dospělých i dětí..

Claritin®

Po přijetí léku dovnitř se loratadin rychle a dobře vstřebává z trávicího traktu. Tmax loratadinu v krevní plazmě je 1–1,5 hodiny a jeho aktivní metabolit desloratadin je 1,5–3,7 hodiny. Cmax loratadinu a desloratadinu nezávisle na příjmu potravy.

Biologická dostupnost loratadinu a jeho aktivního metabolitu závisí na dávce.

Loratadin se ve vysoké míře váže na plazmatické proteiny 97-99% a jeho aktivní metabolit v mírném stupni - 73-76%.

Loratadin je metabolizován za vzniku desloratadinu za účasti izoenzymu CYP3A4 a v menší míře CYP2D6.

Vylučuje se ledvinami (přibližně 40% perorální dávky) a střevy (přibližně 42% perorální dávky) po dobu delší než 10 dnů, zejména ve formě konjugovaných metabolitů. Přibližně 27% perorální dávky je vylučováno ledvinami do 24 hodin po užití léku. Méně než 1% účinné látky je vyloučeno ledvinami beze změny do 24 hodin po užití léku.

T1 / 2 loratadinu je od 3 do 20 hodin (průměr 8,4 hodin) a desloratadin je od 8,8 do 92 hodin (průměr 28 hodin).

Farmakokinetika ve zvláštních klinických případech

Farmakokinetické profily loratadinu a jeho aktivního metabolitu u dospělých a starších zdravých dobrovolníků byly srovnatelné.

T1 / 2 loratadinu a desloratadinu u starších pacientů je od 6,7 do 37 hodin (průměr 18,2 hodin) a od 11 do 39 hodin (průměr 17,5 hodin).

U pacientů s chronickým onemocněním ledvin se Cmax a AUC loratadinu a jeho aktivního metabolitu zvyšují ve srovnání s pacienty s normální funkcí ledvin. T1 / 2 loratadinu a jeho aktivního metabolitu se v tomto případě neliší od zdravých pacientů. T1 / 2 loratadinu a jeho aktivního metabolitu se v přítomnosti chronického selhání ledvin nemění. Hemodialýza u pacientů s chronickým selháním ledvin neovlivňuje farmakokinetiku loratadinu a jeho aktivního metabolitu.

U pacientů s alkoholickým poškozením jater se Cmax a AUC loratadinu a jeho aktivního metabolitu zvyšují ve srovnání s těmito ukazateli u pacientů s normální funkcí jater 2krát. T1 / 2 loratadinu a jeho aktivního metabolitu se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (v závislosti na závažnosti onemocnění) a nemění se v případě chronického selhání ledvin.

Claritin. Indikace pro použití

Obvykle tablety začnou působit po 30 minutách. K dosažení antihistaminického účinku dochází za 8 až 12 hodin a přetrvává po dobu nejméně 24 hodin. Indikace pro použití se mohou lišit.

Následující podmínky jsou zpravidla indikátory užívání přípravku Claritin:

senná rýma

Je to způsobeno pylem tří hlavních skupin rostlin: stromů, obilovin a bylin. Všechny výše uvedené rostliny jsou opylovány větrem. Velikost částic se měří v mikronech, velmi snadno je přenáší vítr na velké vzdálenosti. Je diagnostikována v každém věku. Tuto nemoc mohou získat jak dospělí, tak děti..

Alergie se projevuje jako rýma, alergická konjunktivitida, jakož i sinusitida, ethmoiditida a frontální sinusitida. Výskyt alergie ve formě dermatitidy nebo bronchiálního astmatu není vyloučen. Pacienti s sennou rýmou mají v průběhu roku zvýšenou citlivost sliznic, vysokou připravenost k okamžité alergické reakci na běžné podráždění: nachlazení, tabákový kouř, aroma, domácí chemikálie.

Senná rýma

První měsíce léta jsou pro člověka nebezpečná kvůli kvetení timothy, kukuřice, ovsa, pšenice zelené. U pacientů alergických na pyl rostlin může být senná rýma způsobena potravinami, které obsahují obilniny nebo rostlinné extrakty: chléb, cereálie, cereálie, těstoviny. Další vlna senné rýmy padá v srpnu až září. Fytopreparáty, které tyto rostliny obsahují, infuze, čaje, mohou způsobovat nejen alergickou rinitidu, mohou také způsobit úly, Quinckeho edém, nedaleko anafylaktického šoku..

Alergická reakce může také nastat při použití medu, včelařských produktů obsahujících pyl z alergenových rostlin. Výbuchy horečky na podzim souvisejí s velkým počtem spór na listech, které již poklesly..

Chronická recidivující kopřivka

Diagnostická prezentace je formulována následovně: nelze najít příčinu a dochází k pálení, zarudnutí a otoku kůže, tvorbě puchýřů, zvýšení tělesné teploty. Externě jsou kožní léze podobné popálení kopřivy. Toto je komplexní nemoc. Je charakterizována obdobími prominutí a exacerbací. Relapsy je obtížné tolerovat. Silné svědění způsobuje zasloužený odpočinek a spánek. Osoba je velmi podrážděná, jsou možné psychologické poruchy. Nemoc se může objevit jak u dospělého, tak u dítěte.

Kožní alergie

Nejčastější kožní onemocnění alergické povahy: atopická dermatitida, kopřivka, Quinckeho edém nebo ekzém. Běžné v dětství.

Claritin během těhotenství

Claritin během těhotenství lze použít pouze v případě, že přínos jeho použití je jasně vyšší než možné nežádoucí účinky, a lékař by měl tento faktor při předepisování Claritinu těhotné ženě rozhodně vzít v úvahu. Při kojení je koncentrace léčiva v mateřském mléce stejná jako v krvi ženy.

Během léčby se doporučuje kojení přerušit. Máma by měla vysvětlit, jaké užívání drogy a v jakém množství bude optimální.

Jak se droga

K většině alergických reakcí dochází při uvolňování zánětlivých mediátorů, z nichž nejdůležitější je histamin. K dnešnímu dni existují dvě hlavní skupiny antihistaminik.

    První generace. Patří sem farmakologická činidla, jako je difenhydramin, suprastin nebo tavegil.
    Působí neselektivně a jsou schopny ovlivnit jak H1-histaminové receptory, tak i jiné typy receptorů v těle. Tato léčiva mají nejvyšší terapeutickou účinnost a mají řadu vedlejších účinků..

Často způsobují sedativní účinek, mohou nepříznivě ovlivnit kardiovaskulární systém, inhibovat bronchiální sekreci.

Druhá generace. Claritin k nim také patří..

Mají nejelektivnější účinek na H1-histaminové receptory. Ve skutečnosti však neovlivňují zbývající skupiny receptorů v těle, a proto jsou zbaveny řady vedlejších účinků. Mechanismus účinku Claritinu je uzavřít receptory H1, stabilizovat membrány žírných buněk a bazofilů, snížit syntézu dalších mediátorů zapojených do alergických reakcí.

Dalším neméně zásadním účinkem produktu je jeho schopnost provádět protizánětlivý účinek zaměřený na snížení aktivace eosinofilů, syntézu cytokinů a mezibuněčných adhezivních molekul.

Claritin: návod k použití pro děti

Claritin se v dětské praxi používá pro následující nemoci:

  • sezónní nebo trvalá alergická rýma;
  • akutní a chronická kopřivka;
  • různé kožní choroby;
  • alergické reakce na kousnutí hmyzem.

Po dvou letech se dávka a dávka dítěte v aplikaci stanoví v závislosti na tělesné hmotnosti:

  • méně než 30 kg - 5 mg (jedna lžička nebo 5 ml sirupu);
  • více než 30 kg - 10 mg (dvě lžičky nebo 10 ml sirupu).

Sirup je u dětí dobře snášen a vnímán, málokdy způsobuje vedlejší účinky. Svědčí o tom také recenze spokojených mumií na internetu.

Claritin a analogy

Vedlejší účinky léku

Vedlejší účinky při užívání Claritinu jsou velmi vzácné a ve většině případů je jejich vzhled spojen s přebytkem denní dávky léčiva (více než 40 mg najednou). Obvykle během 2-3 dnů nepříjemné příznaky samy vymizí. Pokud existuje podezření na předávkování, je indikováno podání enterosorbentů (Polysorb, aktivní uhlí atd.)..

Mezi vedlejší účinky patří:

  • nevolnost;
  • únava;
  • křeče hlavy;
  • neklidné chování;
  • suchá ústa
  • kožní vyrážky;
  • slabost;
  • zvýšená chuť k jídlu;
  • gastrointestinální nevolnost (průjem);
  • nespavost;
  • křeče v nohou a rukou;
  • bušení srdce (tachykardie);
  • ospalost;
  • závrať;
  • zhoršená funkce jater.

Claritin. Kontraindikace

Tablety a sirup Claritinu mají následující kontraindikace:

  • existuje vysoká citlivost na složky léčiva;
  • věk dítěte do 2 let;
  • laktace.

Stejně jako mnoho léků má i Claritin analogy, které lze předepsat, včetně případu nesnášenlivosti léku. Co může nahradit drogu Claritin: Analogy drogy:

Toto není úplný seznam analogů, ve kterých je hlavní látka stejná nebo má podobný účinek. A o tom, jak účinný je Claritin ve srovnání s analogy, budou podrobnější informace o recenzích lidí, kteří tento nástroj používají.

Analogy

  1. Alerpriv;
  2. Vero-loratadin;
  3. Clallergin;
  4. Clargotil;
  5. Claridol;
  6. Clarisens;
  7. Clarifer;
  8. Klarotadin;
  9. Lomilan;
  10. Lomilan Solo;
  11. Laura Hexal;
  12. Loratadin;
  13. Lotharen;
  14. Tirlor;
  15. Erolin.
  • Loratadin;
  • Lomilan;
  • Klaridol;
  • Klarotadin;
  • Aerius
  • Lotaren
  • Klallergine;
  • Klarisens;
  • Klarifarm;
  • Klarifer;
  • Klarfast;
  • LoraHEXAL;
  • Alertpriv;
  • Clargotil;
  • Erolin.

    Claritinovy ​​analogy jsou: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Clarotadin, Claridol, Lotharen, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clallergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

    Claritin: recenze

    Jsem šťastná babička dvojčat. Moji andělé jsou dva roky. V létě byli ve vesnici pokousáni středy. Jeden nebo druhý jsem držel v náručí. Děti plakaly svěděním. Trhá kůži. Mučili ji, dokud jí lékař nedoporučil sirup Claritin. Jednoduché dávkování a úsporný efekt. Dělal jsem všechno podle pokynů. Droga působí okamžitě. Děti téměř okamžitě po ukončení chutného léku přestaly svědit. Doktor mi řekl, jaké analogy má tento lék, ale stále věřím pouze Claritinu.

    Elena Arkadievna, 67 let

    Můj lék Claritin nezpůsobuje ospalost. Začal jsem ji používat po pozitivní zpětné vazbě od mého přítele. Aplikuji to jednou denně. Moje matka také použila Claritin, hodně jí pomáhal. Zdá se mi, že když budu mít dítě, dám mu také Claritin v případě alergie, ale pouze ve formě sirupu. Pokud jde o aplikaci, je to velmi jednoduché.

    Claritinový lék mě zachránil před alergiemi. Šel jsem do vesnice, abych se seznámil s dívčími rodiči. A představte si, že je všechno krásné, ale brečím jako hnusná holka. A celá chyba je alergie. Jedna tableta + použití léku podle pokynů a postupně se „slzy“ suší. Claritin pro alergie je skvělá věc!

    Jsem lesník. Celý můj život v lese. A po mnoha letech alergie. Kůže puchýře a svědí. Ocenil jsem Claritinovy ​​prášky na záchranu života. Beru lék podle pokynů lékaře a pracuji v každém ročním období. Kůže je čistá jako u mládí.
    Michail, 60 let