Eriusovy analogy v tabletách

Léčba

Když musím brát léky na alergie průběžně, chci mít možnost nahradit obvyklý lék analogy. Správná droga, jako je Erius, nemusí být kdykoli k dispozici, analogy s podobným účinkem mohou situaci zachránit.

Co je Erius??

Alergický lék na bázi desloratadinu funguje rychle a efektivně. Vyrábí se ve formě tablet a sirupu pro vnitřní použití. Aktivně účinná látka začne bojovat proti alergické reakci v prvních dvaceti minutách po užití.

U dětí od dvou let se antihistaminika používají ve formě sirupu, nemá specifickou chuť a dítě je normálně vnímáno. Těm, kteří jsou starší, se doporučuje brát prášky, protože v případě nouze je pohodlnější a snadnější je vzít s sebou. Hlavní nevýhodou je vysoká cena, proto byste měli zvážit jeho nahrazení analogy.

Desal proti alergiím

Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě čirého sirupu. Desloratadin, který je derivátem loratadinu, se v přípravku Desal používá jako účinná látka. Funguje téměř stejně jako původní látka, ale o něco rychlejší, protože tělo nepotřebuje čas na zpracování loratadinu na desloratadin..

Desal začíná pracovat půl hodiny po obdržení.

Sirup neinhibuje centrální nervový systém, proto nezpůsobuje ospalost. Pokud neporušíte rozvrh a dávkování léku, nástroj neovlivní rychlost reakce. Drogu tedy mohou užívat lidé, jejichž práce je spojena se zvýšenou pozorností a odpovědností..

Jak brát lék

Bez ohledu na čas jídla a jeho kyselost se přípravek užívá perorálně ve správný čas. Dávka se liší podle věku pacienta. Doporučuje se brát jednou denně, častější užívání může vyvolat vedlejší účinky. Dávejte lék následujícím způsobem:

  • od jednoho do pěti let vezměte 2,5 ml roztoku;
  • od šesti do jedenácti let, ne více než pět ml roztoku denně;
  • dospělí a adolescenti starší dvanácti let - až 10 ml roztoku denně.

U malých dětí jsou možné vedlejší účinky, jako je průjem, horečka a poruchy spánku, ale vyskytly se ve vzácných situacích. Nejčastěji byla příčinou charakteristika těla pacienta, výživa a aktivita během léčebného období. V klinických studiích u dospělých a adolescentů byl výskyt nežádoucích účinků stejný při použití přípravku Desal a placeba.

Což je lepší Desal nebo Erius?

Při porovnání těchto dvou léků není zbytečné věnovat pozornost ceně. V společnosti Desal je nižší, což vysvětluje její popularitu při výběru léku na alergie. Obě léky pracují na stejné účinné látce, takže jejich účinnost je přibližně stejná.

Desal má však o něco méně kontraindikací, takže v některých případech bude nejlepší volbou.

Nepoužívají se během těhotenství a kojení, protože jejich účinek na plod a kojence nebyl studován..

Jako rozdíly můžeme rozlišit, že Erius je k dispozici ve formě tablet a sirupu, a Desal - ve formě řešení pro vnitřní použití. Výběr konkrétní formy uvolnění bude záviset na pohodlí. Nejlepší je používat tekuté léky pro děti a pro dospělé a teenagery bude příjemnější užívat tablety.

Jak Zirtek působí?

Aktivní složkou v léčivu je cetirizin. Zyrtec je k dispozici ve formě kapek pro orální podání, jakož i ve formě tablet. Účinek začíná u pacientů 20-60 minut v závislosti na vlastnostech metabolismu..

Cetirizin pomáhá vyrovnat se se zúžením astmatických průdušek s mírným záchvatem.

Zirtek, pokud je užíván správně, prakticky nezpůsobuje ospalost, ale zpomaluje signály nervové soustavy.

Může být opilý při jídle, ale rychlost absorpce v zažívacím traktu je výrazně snížena. Při léčbě v průběhu kurzu si tělo nevyvolává rezistenci na antialergický účinek léčiva.

Dávkování a kontraindikace

Doporučená dávka léčiva pro zahájení léčby pro dospělé a děti od šesti let je od 5 do 10 mg denně. V některých situacích může stačit zachovat účinek užívání počáteční dávky léčiva. Pět miligramů je obsaženo v půlce tablety nebo v deseti kapkách Zyrtecu. Pro léčbu malých dětí jsou předepsány následující objemy:

  • od šesti měsíců do roku ne více než pět kapek jednou denně;
  • až dva roky, můžete si vzít až deset kapek denně;
  • od dvou do šesti let je předepsáno pět kapek dvakrát denně nebo deset kapek jednou.

Při selhání ledvin a jater se lék počítá individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění. Účinek přípravku Zirtek na nitroděložní vývoj není znám, proto se obává, že bude jmenován těhotným ženám. V době užívání léku musíte kojení ukončit, protože účinná látka ve významném množství přechází do mateřského mléka.

Jak si vybrat Zyrtec nebo Erius?

Při úlevě od alergického útoku je nutný nejrychlejší možný účinek. Zirtek začíná pracovat rychleji než Erius, ale náhrada je méně účinná. Pokud Erius nemá sedativní účinek, má ho analog, i když není výrazný.

Možná alergická reakce na kukuřičný škrob v tabletách Erius.

Zirtek odkazuje na prostředky druhé generace, které na jedné straně hovoří o své spolehlivosti a časově testované, na druhé straně o postupném zastarávání.

Kromě toho při jeho užívání interaguje s ritonavirem, což není vždy přípustné. Přesto má významné plus - je to výrazně levnější.

Co je dobré Claritin?

Claritin aktivně pracuje s loratadinem, časem testovaným a účinným antihistaminikem. Vyrábí se ve formě tablet a sirupu, což výrazně zjednodušuje použití alergických léků..

Claritin trvá déle než 24 hodin, biologická dostupnost závisí na dávce.

Po užití léku nezpůsobuje ospalost. Neovlivňuje centrální nervový systém a funguje podle principů podobných desloratadinu. Ve skutečnosti je loratadin výchozím materiálem pro přípravu aktivní složky Erius a Desal. To vysvětluje jeho účinnost, farmakokinetiku a podobné dávkování..

Pravidla pro užívání a vlastnosti léku

Během léčby Claritinem by mělo být kojení ukončeno nejméně na 10 dní a je lepší toto období zdvojnásobit. Dokud není loratadin zcela vylučován ledvinami, není zaručeno, že se nedostane do mléka a nezačne ovlivňovat dítě. Během těhotenství však může být tento léčivý přípravek předepsán, pokud je riziko pro plod nižší než přínos pro matku. Dávkování se nastavuje takto:

  • dospělí a dítě starší 12 let, jedna tableta nebo dvě lžičky sirupu denně;
  • malé děti vážící méně než 30 kilogramů ne více než lžička sirupu denně;
  • dítě mladší než 12 let, které váží více než 30 kilogramů až dvě čajové lžičky sirupu denně, nebo ne více než jedna tableta.

V případě předávkování je zaznamenán zvýšený nepravidelný srdeční rytmus, ospalost, slabost, bolesti hlavy. Tyto příznaky by měly být příležitostí pro okamžitou lékařskou pomoc. V malém počtu případů byla nervozita a únava zaznamenána jako vedlejší účinek u dětí, zřídka bolest hlavy. Ve většině probíhajících studií nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky.

Co je lepší Erius nebo Clarity?

Obě léky patří do třetí generace antihistaminik. Neinhibují vyšší nervovou aktivitu, začínají jednat do půl hodiny od okamžiku přijetí. Vedlejší účinky požití jsou velmi vzácné a obvykle jsou způsobeny individuálními vlastnostmi těla.

Ospalost Claritinu se vyskytuje přibližně u 1% případů použití.

Alergisté mají sklon považovat Eriuse za prostředek s širším spektrem účinku, protože je účinný při léčbě rýmy a alergického kašle. Současně může dojít k nesnášenlivosti obou látek. Výběr konkrétního léku by měl být založen na osobních preferencích, omezeních a ceně.

Alergie prášky

Užívání alergických tablet je předepsáno od pěti do sedmi let. V raném věku je obtížné nabídnout dítěti léčbu tabletami, v tomto případě jsou vhodné sirupy nebo kapky. A pro léčbu dospělých je vhodnější a snadnější použít jinou formu uvolňování.

Claritin, Erius a Zirtek pracují na různých účinných látkách. Pokud chcete úplně odstranit výskyt ospalosti, je lepší zvolit Claritin nebo Erius. Avšak pro dlouhodobou terapii k eliminaci alergií je Zirtek vhodnější.

DrogaÚčinná látkaVýrobceCena
EriusDesloratadineSchering-Plough Labo N.V. (Belgie), Sima Lab Inc. (USA)od 590 do 1050 r
DesalDesloratadineBalkanpharma - Troyan AD (Bulharsko), Actavis Ltd. (Malta)od 200 do 350 r
ZirtekCetirizineASIC Pharmaceuticals S.R.L. (Itálie), YUSB Farshim (Švýcarsko)od 190 do 500 r
ClaritinLoratadineSchering-Plough Labo N.V. (Belgie)od 180 do 690 r

Výběr analogu bude záviset na individuálních charakteristikách pacienta. Výše uvedený seznam léčiv nezahrnuje ruské drogy, protože alergici raději doporučují cizí drogy. S jejich pomocí je možné léčit relativně levně, ale efektivně, protože kontrola kvality a počet klinických hodnocení jsou v zahraničí mnohem vyšší..

Jak vybrat správný lék

V každé lékárně najdete alternativy, které nahradí Eriuse, analogy pro levnější děti. Je třeba vzít v úvahu věk a hmotnost dítěte: Zirtek se používá již od šesti měsíců, ostatní léky jsou předepsány později. Ve formě kapek je vhodné ji přidat do dětského jídla nebo vody. V dospělosti je možné užívat všechny popsané podobné léky.

Claritin bude nejlevnější ze všech nabízených léků, přestože jeho účinnost není nižší než drahý Erius. Zajímavé je, že výrobce je stejný, zatímco léky mají významný rozdíl v ceně. To je způsobeno rozdíly ve výrobě léčiva, jakož i různými dalšími látkami a formou uvolňování.

Přípravek Zirtek by se měl užívat, je-li vyžadován okamžitý a trvalý účinek, přičemž není třeba řídit vozidla. Může nepříznivě ovlivnit rychlost reakcí a koncentrace, je však vhodný pro dlouhodobou léčbu a pro těžké alergické útoky.

Pokud mluvíme o srovnání Desal a Erius, bude hlavní rozdíl mezi nimi v kvalitě surovin a technologie výroby. Navzdory skutečnosti, že účinná látka je v obou přípravcích identická, bude lokalizace výrobců a laboratoří kontroly kvality odlišná. V případě, že je tělo pacienta velmi citlivé, je vhodné koupit tablety na alergii na Erius vyrobené v souladu s přísnými normami.

Sdílej se svými přáteli

Udělejte dobrou práci, nebude to trvat dlouho

Vážená alergie. Jak se na léčbu nerozbít

Pokračujeme v řadě článků o lidové farmakoekonomii - o tom, jak s nimi zacházet dobře a ne utrácet příliš mnoho za lékárnu. U alergií to platí zejména proto, že mnozí musí pít antihistaminika (jedná se o nejoblíbenější a nejúčinnější léky) po dlouhou dobu a denně, aby se zablokovali období prašnosti alergenické rostliny. A někdy jich je několik - a léčba trvá mnohem déle. Balení pilulek rychle odletět. A to je pochopitelné proč: počet tablet v nich je malý - 7, 10, zřídka více než 20. A to je často mnohem méně, než co je potřeba pro sezónu, a vy musíte pravidelně kupovat nová balení.

1. Odtud vyplývá nejjednodušší pravidlo výpočtu..

Pokud znáte svou alergii (co ji způsobuje, jak dlouho rostlina kvete a které lék vám dobře pomáhá), vyhledejte balíčky se spoustou tablet.

2. První pravidlo se nejlépe kombinuje s jiným internetovým pravidlem, které je našim čtenářům dobře známo..

Než půjdete do lékárny, prostudujte si její ceny na internetu. U daných antihistaminik se cena může lišit 4-6krát a ve specifických rublech pro některé léky může být rozdíl více než tisíc. Ale i přeplatky za stejný lék marně 100-400 rublů, to je nepříjemné. A abyste tomu zabránili, vyberte nejbližší lékárnu s nejlevnější lékem. Poté tam zavolejte a zkontrolujte jeho dostupnost a cenu - někdy mohou být na webu nepravdivé informace.

3. U antihistaminik je pravidlo tabletového dne velmi důležité..

Při výpočtu ceny zvažte, kolik léků musíte denně pít. Například léky první generace (viz „Důležité!“) Užívají se 3krát denně a druhou - pouze jednou. To znamená, že balení 20 tablet první generace skončí třikrát rychleji než se stejným počtem léků druhé generace. To znamená, že standardní balení s 20 tabletami Tavegilu nebo Suprastinu pro tento ukazatel odpovídá balení léčiv druhé generace se 7 tabletami - obě tyto léky vydrží pouze týden léčby. Jednoduše řečeno, při srovnání ceny stejných balíčků různých generací by měla být cena léků druhé generace rozdělena na 3. Konkrétní příklad: ve skutečnosti může být 7 tablet drogy druhé generace Suprastinex (126–469 rublů) výrazně levnější než 20 tablet starších Lék 1. generace Suprastin (93–379 rublů).

Léky 1. generace, na rozdíl od 2. generace, často způsobují těžkou ospalost a obvykle je třeba brát 3krát více - 3krát denně namísto 1krát denně.

Přípravky s loratadinem jsou podobné polotovarům: látka v nich obsažená je neaktivní, ale v těle se mění v aktivní desloratadin. Léky, které již obsahují desloratadin jako účinnou látku, tedy působí rychleji a méně zatěžují játra.

Přípravky s cetirizinem jsou aktivní pouze z poloviny: obsahují stejná množství aktivního levocetirizinu a neaktivního rightcetirizinu. Ta je další zátěží pro játra. Léky s pouze jedním levocetirizinem jsou proto bezpečnější a jejich dávka je poloviční.

Výjimka z pravidla. Mezi léky druhé generace, které prakticky nezpůsobují ospalost, existuje anglický lék, který je třeba brát třikrát denně, jako léky 1. generace. To znamená, že jeho cena ve srovnání s ostatními členy jeho generace musí být vynásobena 3. A protože to je již nejdražší lék - 12 tablet za 4 dny stojí 1350 rublů, pak měsíc takového ošetření vás bude stát téměř 10 tisíc rublů. Netřeba dodávat, že Britové znají svou hodnotu.

4. Pro tyto léky je důležité obecné pravidlo..

Léky se stejnými účinnými složkami (a mezi nimi je i mnoho antihistaminů) se velmi liší cenou, ale nikoli účinností.

A přemýšlejte o tom, zda byste měli platit maximum za originální drahý lék, pokud má několik docela hodných konkurentů, kteří mohou být 4-20krát levnější! Nevěříte v nejlevnější generikum, vezměte lék za průměrnou cenu.

Srovnávací tabulka cen nejběžnějších antihistaminik v Rusku

Uvolňovací forma, dávka, množství v balení

Léky první generace
(obvykle se provádí 3-4krát denně)

Tavegil (clemastine) *, Itálie

Tablety 1 mg, 20 ks.

Chloropyraminové přípravky

25 mg tablety, 20 ks.

Léky s difenhydraminem

Diphenhydramin, Rusko, Bělorusko

50 mg tablety, 20 ks.

Drogy druhé generace (obvykle užívané jednou denně)

Semprex (acrivastatin) *, Anglie

Kapsle 8 mg, 12 ks. (přijato 3krát denně)

Analogy nákladných alergických léků

Vědci stále bojují o příčiny alergií. Vědci z Austrálie zjistili souvislost mezi potravinovými alergiemi a nedostatkem vitamínu D a jejich kolegové v Anglii říkají, že na vině je vina - je nejlepší zavést dítě do nových potravin co nejdříve, aby si tělo nezmýlilo alergen, například arašídové máslo.

Alergie bohužel nelze vyléčit, ale můžete bojovat s příznaky, které se objevují v důsledku „začlenění“ histaminu. Tato látka je v aktivním stavu a způsobuje známé alergické reakce: kašel, výtok z nosu a svědění..

Lékárníci rozdělují alergické tablety na dvě generace, přičemž se bere v úvahu délka účinku, účinnost a účinek na centrální nervový systém. Glukokortikoidy se izolují odděleně - produkty této skupiny se obvykle uvolňují ve formě gelů, mastí a pleťových vod..

„Třetí generace“ alergických pilulek byla vyhrazena pro zásadně nová léčiva, jejichž účinek se bude lišit od pilulek druhé generace. Ruská asociace alergologů ve svých klinických doporučeních nezmiňuje žádné generace, kromě první a druhé.

Z každé skupiny jsme vzali nejoblíbenější alergické pilulky a vybrané levné analogy. Výhody považujeme za v obchodě s potravinami: porovnáváme ceny za hmotnost účinné látky.

Pozornost! Pokud lékař předepsal lék, uveďte možnost jeho nahrazení jiným, avšak se stejným složením. Možná kromě hlavní účinné látky hrají roli i pomocné látky: jako náhrada mohou být nekompatibilní s jinými užívanými drogami.

Analogy nebo synonyma?

V hovorové řeči lidé nazývají analogy léků různých výrobců, ale se stejnou účinnou látkou. Lékárníci a farmakologové namítají: analogy jsou léky s různými aktivními složkami, ale používají se k léčbě stejných chorob. A léky různých výrobců se stejnou účinnou látkou jsou synonyma.

V tomto článku používáme slovo „analog“ v obecném slova smyslu - jako lék se stejnou látkou, ale levnější. Lékárníci a farmakologové nám odpustí.

První generace antihistaminik

Alergické pilulky první generace způsobují ospalost a ovlivňují centrální nervový systém. Ale jednají okamžitě - to je důležité, když se alergická reakce rychle vyvíjí.

Suprastin

Jeden z nejlevnějších a nejúčinnějších léků na alergie. Suprastin trvá 4-6 hodin, ale dlouhodobé užívání způsobuje toleranci k lékům - to znamená, že časem nemusí být při stejné dávce stejně účinné..

Léčivou látkou v tabletách Suprastinu je chloropyramin.

Návod k použití Claritin pro děti a dospělé proti alergiím

Alergie je patognomonický proces v lidském těle, který je reakcí těla na opakované zavedení alergenu. Jedná se o zvýšenou reakci imunitního systému na „cizí“ objekt v lidském těle..

Claritin je moderní antihistaminikum, které je neškodné používat u dospělých a dětí ke snížení a odstranění alergických příznaků.

Existuje několik generací blokátorů H receptorů:

  • První generace - léky působící na periferní H1-histaminové receptory, mají mírný účinek proti alergenům a výrazný uklidňující účinek na centrální nervový systém.
  • Druhá generace blokátorů receptorů podílejících se na výskytu alergií je zaměřena na stabilizaci membrán mastocytů, histaminových receptorů. V důsledku toho mají méně výrazný účinek na zmírnění symptomů alergie, ale také neinhibují centrální nervový systém.
  • Třetí generace léčiv působí na membránu žírných buněk, nezpůsobuje inhibici nervového systému a má výrazný antialergický účinek interakcí s periferními H1 receptory. Tento selektivní účinek poskytuje lékům minimální vedlejší účinky..

Claritin patří do třetí generace antialergických léčiv, která mají minimální inhibiční účinek na nervový systém a maximální antialergikum. Tyto léky jsou aktivní metabolity, tj. jsou tvořeny přímo v lidském těle.

Uvolněte formy a složení

Claritin je k dispozici v následujících formách:

  • tablety;
  • sirup v dávce pro děti.

Složení obou léčiv je podobné, srovnávací rozdíl je pouze v dávce hlavní účinné látky - loratadinu.

Další látky:

  • monohydrát laktózy;
  • kukuřičný škrob;
  • stearát hořečnatý.

Tablety

Claritin v alergických tabletách je oválný a bílý, bez vměstků a nečistot.

Na jednom z povrchů alergické pilulky je proužkovaný pruh a na druhé je značková ikona žárovka s číslem 10.

Claritin lze zakoupit v lékárně za 1, 2 nebo 3 blistry v krabici. Podle toho může být počet tablet 7, 10 a 30 kusů v balení.

Sirup

Ve formě sirupu se Claritin vyrábí v 60 a 120 ml v jednotlivé lahvi z tmavého skla.

Roztok je bílé nebo světle žluté barvy, zcela homogenní.

Lék v této formě nemá sediment a inkluze.

Láhev z tmavého skla je uložena v původním kartonovém obalu s označením „antialergický prostředek pro děti“.

Terapeutické účinky a působení

Hlavním mechanismem účinku léčiva Claritin je blokování H1-histaminových receptorů. To vede k vytvoření výrazného antialergického účinku. Bylo prokázáno, že claritin snižuje svědění kůže a sliznic - hlavní příznaky alergií..

Rychlý nástup klinického účinku a absence účinků na svalovou tkáň srdce je hlavní výhodou léku. Pomáhá zmírnit křeče hladkých svalů se závažnými alergickými příznaky.

Vzhledem k tomu, že Claritin přispívá ke zúžení malých krevních cév a snižuje jejich propustnost, lze lék použít k úlevě od otoku kůže a sliznic během alergického záchvatu.

Indikace pro použití

Claritin pro alergie má následující indikace k použití:

  • Zánět nosní sliznice (alergická trvalka a sezónní rýma).
  • Zánět očí způsobený expozicí alergenu.
  • Kožní alergické projevy (dermatitida, chronická kopřivka, ekzém).
  • Phleboderma (alergické reakce na kousnutí hmyzem).
  • Atopická dermatitida a astma.

Být proléčivem - aktivním metabolitem - Claritin eliminuje bolestivé příznaky alergií - svědění, pálení a zarudnutí.

Při požití přípravek zmírňuje otok sliznic způsobený alergenem, pomáhá zmírňovat zánět.

Claritin pro alergie: způsob použití

Správné použití léku ve formě tablet:

  • Dospělí a mladiství (od 12 let) mohou užívat Claritin z alergií v dávce 10 mg denně jednou ve formě tablet. U pacientů s patologií jater nebo ledvin as potřebou užívání Claritinu je možné použít ne každý den, ale každý druhý den, jak bylo dohodnuto s lékařem.
  • Pro děti se dávka léku počítá na základě hmotnosti dítěte: až 30 kg - 5 mg, více než 30 kg, je-li to nutné, lze zvýšit na 10 mg denně.
  • Tablety Claritinu se doporučuje užívat s trochou vody.
  • Neexistuje důkazní základ pro malabsorpci a příjem potravy.
  • Kombinované použití Claritinu a alkoholu je nepřijatelné a neměli byste pít lék s jinými tekutinami než vodou.
  • Pokud potřebujete vzít neúplnou dávku Claritinu, tableta by měla být rozdělena podle zvláštního řádku.
  • Trvání užívání Claritinu je obvykle 7-10 dní, nicméně tento problém je vyřešen individuálně v závislosti na nemoci a účinnosti léku.
  • Průběh léčby může odborník prodloužit až na 14-30 dní.

Správné užívání léku ve formě sirupu:

  • Claritin sirup je speciální dětská léková forma. Dokud nejsou mladí pacienti ve věku tří let, nedoporučuje se užívat Claritin ve formě tablet..
  • Kapalina má sladkou chuť díky sacharóze, která je součástí jejího složení. To by mělo být zváženo v případě alergie na cukr..
  • Pro pohodlné použití je k dispozici odměrná lžíce nebo stříkačka.
  • U dítěte s hmotností do 30 kg je dávka 5 mg nebo 1 naběračka denně.
  • Více než 30 kg je standardní dávka 10 mg nebo 2 kopečky sirupu denně.
  • Nejlepší je užívat lék ve stejnou denní dobu.
  • Claritin pro alergie se užívá jednou denně, v požadované dávce po dobu 7-10 dnů (stanoveno lékařem).
  • V případě potřeby lze roztok omýt čistou vodou..

Těhotenství a kojení

Klinické studie léku Claritin pro alergie u těhotných žen nebyly provedeny.

V tomto ohledu, pokud je nutné předepsat antihistaminika, je nutné posoudit možné riziko pro plod.

Loratadin se vylučuje do mateřského mléka, proto se během laktace rozhoduje o problému s ukončením kojení po celou dobu léčby alergických symptomů u lékaře.

speciální instrukce

  • Claritin se používá s opatrností u pacientů s patologií jater a ledvin. Je nutné vzít v úvahu renální clearance a rychlost glomerulární filtrace a sledovat výkon obecných a biochemických krevních testů u pacientů užívajících tento lék po dlouhou dobu.
  • Pokud jsou nutné kožní testy, mělo by být podávání přípravku Claritin přerušeno nejméně 48 hodin, jinak nebude výsledek studie informativní..

Nicméně, s individuální reakcí na zvýšenou ospalost po užití drogy, musíte se chránit před těmito typy práce.

Léková interakce

Současné použití Claritinu pro alergie na ketokonazol, cytirizin a erytromycin způsobuje terapeuticky nevýznamné zvýšení těchto léků v krevní plazmě. Doporučuje se vyhnout dlouhodobému společnému podávání těchto skupin léků.

Interakce s alkoholem

Studie prokázaly, že Claritin nezvyšuje účinek alkoholu na centrální nervový systém..

Během léčby alergií se však nedoporučuje pít alkohol.

To může vést k malabsorpci léku, vzniku nežádoucích příznaků.

Vedlejší efekty

V klinických studiích zahrnujících dospělé byly nežádoucí účinky pozorované častěji než s použitím figuríny zjištěny u 2% pacientů užívajících lék Claritin.

Byly zaznamenány následující účinky:

  • Zvýšená nervová vzrušivost;
  • Rychlá únava;
  • Bolest hlavy a závratě;
  • Poruchy spánku;
  • Zvýšená chuť k jídlu;
  • Suchá ústa;
  • Nevolnost, zvracení a bolest v epigastrické oblasti;
  • Hořkost v ústech;
  • Bolest v pravé hypochondrii;
  • Zvýšená srdeční frekvence;
  • Ztráta vlasů.

Nežádoucí účinky Claritinu u dětí:

  • Může se objevit bolest hlavy;
  • Je pozorována ospalost;
  • Zvýšená chuť k jídlu;
  • Nejnepříjemnější věcí je nespavost;
  • Zřídka - závratě, únava, sucho v ústech;
  • Poruchy žaludku a střev, kožní vyrážka, křeče končetin a palpitace.

Předávkovat

Příznaky při užívání nadměrného množství Claritinu:

  • Ospalost;
  • Apatie a letargie;
  • Cardiopalmus;
  • Bolest hlavy.

Když se objeví tyto příznaky, doporučuje se symptomatická léčba..

Nezapomeňte se poradit s lékařem!

Kontraindikace

  • Věk do 2 let (pro sirup), as žádné pilotní pokusy o použití alergie na Claritin u dětí mladších 2 let
  • Věk do 3 let (pro tablety);
  • Kojení (kojení);
  • Vzácná dědičná onemocnění (poruchy tolerance galaktosy, nedostatek lapp laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy) - v důsledku přítomnosti laktózy, která je součástí tablet;
  • U nemocí spojených s nedostatkem sacharózy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy - v důsledku přítomnosti sacharózy, která je součástí sirupu;
  • Přecitlivělost na lék.

Podmínky skladování

Claritin se uchovává při teplotě vzduchu nejvýše 25 stupňů v původním obalu mimo dosah dětí. Tablety lze použít po dobu 4 let od data výroby, sirup je skladován po dobu 3 let.

Náklady

Průměrná cena tablet Claritinu:

  • 7 ks - 170 - 220 rublů;
  • 10 kusů. - 230 - 245 rublů;
  • 30 ks - 600–670 rublů.

Průměrná cena claritinového sirupu:

  • Sirup 60 ml - 260-290 rublů;
  • Sirup 120 ml - 370 - 430 rublů.

Analogy

Možné analogy Claritinu:

  • Erius - dlouhodobě působící antihistaminikum zaměřené na odstranění nebo zmírnění kýchání, ucpání nosu, nosního hlenu, svědění nosu, svědění patra, svědění a zarudnutí očí, slzení;
  • Ketotifen - účinně zabraňuje atakům bronchiálního astmatu, dalším projevům alergických reakcí okamžitého typu;
  • Loratadin - je indikován pro symptomatickou léčbu alergické rýmy a chronické idiopatické kopřivky u dospělých a dětí starších 2 let s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg;
  • Desloratadin - léčivo se dobře vyrovnává se sezónní a celoroční alergickou rýmou, chronickou idiopatickou kopřivkou;
  • Diazolin - nejčastěji předepisovaný pro kombinovanou terapii svědění dermatóz a bronchiálního astmatu.

Co si vybrat?

Při výběru antihistaminikového léku pro alergie třetí generace je třeba vzít v úvahu některé rysy této skupiny:

  • Ochranná lhůta většiny drog v této skupině je od 12 hodin do měsíce. Proto tyto léky může předepisovat pouze lékař..
  • Některá léčiva mají patologický účinek na srdeční sval (astemizol), což brání jeho práci. Může se objevit tachykardie nebo srdeční selhání..

Farmaceutický řetězec nabízí široký výběr antialergických léčiv různých generací v různých cenových relacích. Mělo by být zřejmé, že jakýkoli lék je předepisován lékařem na základě individuálních charakteristik onemocnění.

Je nutné si koupit lék na alergie po předepsání odborníkem a přesném doporučení ohledně doby podání a dávkování.

Mnoho kupujících přemýšlí o tom, který lék je nejlepší vybrat. Porovnejte některé z nich.

Suprastin nebo Claritin?

Tyto alergie jsou v různých generacích, respektive se velmi liší ve směru působení:

  • Velkou výhodou Suprastinu je rychlost nástupu účinku - nastává do 10-15 minut po perorálním podání. To je důvod, proč je účinný proti akutním alergiím, rychle odstranit příznaky.
  • Vzhledem k tomu, že Suprastin nepůsobí selektivně na receptory, má lék nežádoucí účinky ve srovnání s Claritinem.
  • Claritin nezpůsobuje letargii a ospalost - účinky charakteristické pro Suprastin.
  • Při užívání Suprastinu z alergií se může vyskytnout nadměrná suchost sliznic. To může vést k rýmám, bolestem v krku a bakteriím.
  • Suprastin má výraznou hořkou chuť, takže děti nemohou vždy spolknout alergickou pilulku.

Claritin nebo Zirtek?

Zirtek je antihistaminikum druhé generace. Významný rozdíl mezi druhou a třetí generací těchto léků v závažnosti antialergického účinku. Zirtek má tedy slabou aktivitu proti alergenům a je vhodnější pro prevenci exacerbací.

Claritin má silnější účinek na alergen, má málo vedlejších účinků a může být použit v akutní fázi onemocnění.

Erius nebo Claritin?

Erius i Claritin patří do třetí generace léků na alergie, a směr působení ve vztahu k alergenům je stejný. Neexistuje žádný významný rozdíl v mechanismu účinku nebo vedlejších účincích léků.

Rozdíly lze nalézt pouze v cenovém rozpětí. Proto, když je předepsán lékařem, můžete si vybrat jakýkoli z léků na alergie.

Zkušení alergici tvrdí, že Erius působí v alergickém spektru poněkud širší a je pro alergický kašel docela účinný. Proto můžete při úvodním jmenování použít Eriuse a poté jít do Claritinu.

Tavegil nebo Claritin?

Tavegil, stejně jako Suprastin, patří do první generace blokátorů histaminových receptorů, což znamená, že má výrazný vedlejší účinek ve formě ospalosti. Proto při výběru léku na alergie pro dlouhodobé použití je lepší zvolit Claritin.

Tavegil má schopnost vysušit sliznice, zejména u dětí. Po léčbě tímto lékem se může objevit rýma nebo laryngitida, někdy bronchitida..

Dlouhodobé blokátory histaminových receptorů s dlouhodobým užíváním jsou návykové, což negativně ovlivňuje pacienty léčené alergií.

Zodak nebo Claritin?

Zodak v podobě kapek má jasný vedlejší účinek - ospalost. A také mnohem slabší eliminuje alergické příznaky než Claritin.

Stejně jako všechny léky druhé generace má Zodak výrazné vedlejší účinky a slabou antialergickou aktivitu..

V pediatrické praxi se nejčastěji nejprve preferují Zodakovy kapky pro alergie, protože mají nižší dávkování než sirup Claritin.

Pokud je první lék neúčinný, přejděte k druhému.

Pokud jde o použití Claritinu a Zodaka v praxi pro dospělé, je třeba se spoléhat na doporučení lékaře a na individuální vlastnosti těla. Zodak pomáhá některým pacientům velmi dobře a některým Claritinům.

Recenze týkající se užívání drogy

Recenze použití Claritinu:

Závěr

Antihistaminika třetí generace, mezi které patří Claritin - průlom v medicíně. Mají mnohem méně nežádoucích účinků, ve srovnání s předchozími dvěma generacemi, mají poměrně výraznou aktivitu proti alergenům..

Pohodlné formy použití Claritinu (tablety a sirup) pomáhají rozšířit věkovou škálu alergií. Claritin pro alergie vydávané bez lékařského předpisu.

Claritin - recenze, cena, analogy, forma vydání

Léčba alergických reakcí v těle vyžaduje použití speciálních antihistaminů, které blokují práci histaminových receptorů a zmírňují nejen hlavní příznaky nemoci, ale také s nimi bojují. Mezi nové léky s výrazným účinkem, které se vyznačují prakticky chybějícími vedlejšími účinky, je lék Claritin.

Popis léku

Claritin, stejně jako jiné antihistaminy, blokuje produkci H1-histaminových receptorů, což má za následek dlouhý a nejdůležitější rychlý antialergický účinek. Průměrná doba nástupu léku je 30 minut. Složení Claritinu je podobné složení mnoha antihistaminik, které jsou dnes populární. V jedné tabletě 10 mg účinné látky bude stejné množství ve dvou polévkových lžičkách sirupu.

Účinek přijetí je dosažen po pěti až osmi hodinách a bude plně zachován při stabilním stavu pacienta po celý den.

Při perorálním podání je Claritin rovnoměrně distribuován v gastrointestinálním traktu. K vylučování dochází tělními tekutinami (moč a žluč). Metabolismus prochází beze změny. Doba vylučování léčiva se pohybuje od 6 do 90 hodin a závisí na věku pacienta, jeho fyziologických vlastnostech. zdravotní stavy, včetně výskytu chronických chorob.

Indikace pro použití

Je důležité, aby pacienti pochopili, že jakékoli (i krátkodobé) použití tablet Claritinu je povoleno pouze podle pokynů! Existuje omezený seznam nemocí, u kterých je indikováno podávání tohoto léčiva. To:

  • alergická rýma sezónní nebo celoroční povahy;
  • alergický zánět spojivky;
  • kopřivka u dospělých a dětí v chronické akutní fázi;
  • jakékoli vyrážky na kůži způsobené alergií na vnější a vnitřní dráždivé látky;
  • Quinckeho edém;
  • pseudoalergická reakce, ke které dochází při užívání léků pro vnitřní a místní použití, potravin a externích alergenů (pyl květin, rostlin atd.).

Návod k použití

Dávka léku bude zcela záviset na celkové pohodě pacienta, jeho věku, přítomnosti chronických / opakujících se onemocnění.

Tablety Claritinu se předepisují dospělým pacientům. Pokud je dítěti 12 let, mohou mu být podány tablety v „dospělé“ denní dávce 10 mg. U pacientů s problémy s játry a ledvinami je dávka upravena - 10 mg se užívá každý druhý den. Lék se musí omýt čistou vodou.

Jmenování Claritinu a úprava dávky u pacientů s onemocněním jater a ledvin by se měla provádět na základě laboratorních testů (Rebergovy testy). Dávkovací režim se mění následovně: první, třetí, pátý a následující den se užije 10 mg léčiva. Dávku můžete rozdělit na dvě a brát denně - tj. 5 mg léku jednou denně, bez ohledu na denní dobu.

Pro dítě se dávka volí s ohledem na jeho hmotnost: méně než 30 kilogramů - jednodenní dávka v jedné dávce bude 5 mg. U malých pacientů je výhodná léčba sirupem. Kapalná forma vám umožní přesně odměřit dávku. S tělesnou hmotností více než třicet kilogramů, dávka 10 miligramů léčiva, tj. 1 tableta nebo dvě lžíce (10 ml).

Předávkovat

Claritin má vedlejší účinek v případě porušení dávkovacího režimu. Pokud je dávka zvýšena v jednom kroku, je možný výskyt nežádoucích příznaků, které se projevují zvýšenou únavou, ospalostí, závratěmi, migrénou a zvýšeným krevním tlakem. V dětství se předávkování projevuje charakteristickými příznaky:

  • tachykardie;
  • oslabení svalového tónu;
  • zpožděné ohnutí rukou a prstů;
  • vzhled asymetrie v obličeji;
  • třes rtu;
  • nervové tiky;
  • chvění částí hlavy a těla.

Je nemožné ignorovat výskyt vedlejších účinků spojených s předávkováním lékem! V případě jakýchkoli příznaků naznačujících předávkování byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, kde bude proveden komplex opatření zaměřených na vymytí žaludku následným příjmem absorbentů.

Formulář vydání

Bílé tablety s mírně hořkou chutí a sirupem jsou hlavními formami uvolňování tohoto léčivého přípravku. Tablety jsou baleny v blistrech od sedmi do patnácti kusů. Sirup je k dispozici ve dvou objemech 60 a 120 gramů. Pro snadné dávkování je k dispozici speciální lžíce.

Bez ohledu na formu má lék stejnou účinnost. V dětství si pediatr vybere dávku. Používání tablet Claritinu se doporučuje pouze podle pokynů a dávka by neměla překročit stanovenou denní dávku. Sirup je předepisován pro malé pacienty ve věku 2–12 let.

Claritin pro alergie

Léky patřící do předchozí generace, například Suprastin, nepůsobí na stejném principu jako Claritin. Proto často způsobují „vedlejší účinek“: ospalost a celkovou slabost.

Hlavním účelem tohoto léku je urgentní zmírnění příznaků, které se projevují kýcháním, slzením, rýmou, svěděním kůže, pálením, bolestmi v krku. Claritin pro dospělé, pokud dodržujete návod k použití, zvládá bronchospasmus na pozadí virových a infekčních nemocí ústní dutiny a hltanu a je také vyvolán vnějšími a vnitřními dráždivými látkami.

Claritin v léčbě kopřivky

Claritin je nová generace léčiv a vyrovnává se s příznaky nejen „klasických“ typů alergií ve formě rýmy, slz, nosní kongescí, kýchání, ale také u úlů, což je nemoc, která má specifický, ale rozpoznatelný klinický obraz. U kopřivky jsou charakteristické kožní vyrážky na kůži. Malá místa se mění v puchýře a prasknutí, což způsobuje pacientovi vážné nepohodlí.

Svědění a puchýře nezmizí samy o sobě, vyžadují terapeutickou léčbu spočívající v použití léčiva Claritin podle pokynů připojených k danému léčivu nebo jiným antihistaminikům. Claritin je lepší než jiné léky, protože nemá „vedlejší účinek“ a do půl hodiny po užití tablety zmírňuje příznaky nemoci (svědění) a také snižuje zánětlivý proces na kůži. Urtikárie je rozdělena do dvou fází: subakutní a chronická.

Aby se zabránilo této nemoci (například v očekávání kvetení rostlin), je nutné začít s užíváním Claritinu, který má kumulativní účinek, předem. Takže bude možné buď zcela eliminovat relapsu, nebo minimalizovat následky nemoci a zmírnit její hlavní příznaky.

Jak moc je. O nákladech na lék

Náklady na Claritin v lékárnách pro tablety se liší:

  • od 150 do 230 rublů (7 kusů v balení);
  • od 200 do 250 rublů (pro 10 kusů);
  • od 500 do 670 rublů (za 30 kusů).

Cena tablet Claritinu je vyšší než u podobných léků, jejichž cena je 2-3krát levnější.

Sirup se prodává ve dvou objemech - 60 a 120 ml. Claritin Liquid Price:

  • 60 ml - od 250 do 300 rublů;
  • 120 ml od 320 do 500 rublů.

Stručný přehled analogů

Mezi analogy Claritinu lze rozlišit několik léčiv, která nejsou nižší než účinnost tohoto léku: Loratadin, Clarotadin, Desal, Erius, Telfast, Histafen. Claritin a jeho analogy stojí od 20 do 400 rublů, v závislosti na výrobci.

Kontraindikace

Léčba Claritinem je bez ohledu na formu uvolňování zcela kontraindikována u následujících kategorií pacientů:

  • děti mladší dvou let;
  • s kojením;
  • se zvýšenou citlivostí na účinnou látku.

Vedlejší efekty

Terapie tímto lékem může vyvolat vývoj nežádoucích reakcí těla, vyjádřených v:

  • únava;
  • zažívací poruchy;
  • bolest hlavy;
  • slabé stránky;
  • suchá ústa.

Ve velmi vzácných případech je to vývoj anafylaktického šoku, rychlý srdeční rytmus, selhání srdce a jater.

Při léčbě dětí je třeba postupovat opatrně a v první den užívání Claritinu dodržovat obecné zdraví. U malých dětí je charakteristický výskyt zvýšené úzkosti, ospalosti a bolesti hlavy.

Recenze léků

Evgenia Doroshko:

Claritin používám neustále, během posledních tří let, jakmile začne kvetoucí sezóna. Alergii na pyl jsem získal v souvislosti s hormonálním selháním během těhotenství a při porodu.

Proto jsem musel vyzkoušet spoustu drog, abych dospěl k závěru - Claritin je jediný lék, který se vyrovná s alergickými příznaky a má minimální kontraindikace a vedlejší účinky..

Jsem neustále v pohybu, takže jsem okamžitě nepřijal skutečnost, že alergická léčba může skutečně zpomalit obvyklý způsob života. Claritin se pro mě stal skutečným nálezem mého problému.

Zakhar Pimenov:

Alergie se zkušeností. Vyzkoušel jsem spoustu drog a léků na alergie, které jsem způsobil množstvím potravin. Prošel jsem alergickými testy a na jejich základě jsem již vyloučil alergenové přípravky, ale stále alespoň několikrát do roka, většinou na jaře a v létě, narazím nejen na alergie, ale na kopřivku, která byla před léčbou velmi obtížná a neustále postupovala. U přípravku Claritin bylo možné nejen snížit onemocnění, ale také snížit počet relapsů za rok (před zahájením léčby Claritinem relapsy dosáhly 5-6krát za rok).

Claritin - antialergický lék

Indikace

Claritin - antialergický lék

Claritin je jedním z nejpopulárnějších alergických léků. Patří do třetí generace. To znamená, že jeho antihistaminická aktivita je vyšší, prakticky nezpůsobuje ospalost (pouze v případě porušení dávkovacího a aplikačního režimu), neinteraguje s jinými léky.

Hlavní aktivní složkou tohoto léčiva je loratadin. Lék je ve formě tablet a sirupu.
Claritin působí poměrně rychle a na dlouhou dobu. Vstupuje tedy do aktivní fáze po 30 minutách a maximální antihistaminický účinek se projeví po 8–12 hodinách a trvá nejméně 24 hodin.

Lék eliminuje svědění nosní sliznice, kýchání, výtok z nosu a nosní kongesci. Lék také odstraňuje pálení a svědění v očích, slzení.

Indikace

Z čeho je Claritin předepsán lékařem? Pokyny k použití této drogy a lékař sám může odpovědět na tuto otázku. Vzhledem k tomu, že se jedná o antihistaminikum, obsahuje seznam indikací různé projevy alergických reakcí, které má zastavit a které eliminují nepříjemné pocity při alergickém záchvatu.

Hlavní indikace pro použití jsou:

  • celoroční alergická rýma, zánět spojivek;
  • senná rýma;
  • chronická idiopatická kopřivka;
  • alergické reakce, které se vyskytují na kůži.

Kontraindikace

Ve většině případů jsou tablety i sirup dobře tolerovány a mají požadovaný účinek. Protože je to však droga, má svůj vlastní seznam kontraindikací. Není příliš velký, ale měl by být pečlivě přečten. Tablety nebo sirupy Claritinu se nedoporučují používat s:

  • nesnášenlivost nebo vysoká citlivost na hlavní a / nebo pomocné složky léčiva;
  • věk do 2 let;
  • laktace.

Tablety nebo sirupy by měly být předepisovány a užívány s opatrností v následujících případech:

  • těhotenství;
  • selhání jater.

Vedlejší efekty

Jedním z nežádoucích účinků Claritinu je bolest hlavy

Během užívání léku se mohou objevit vedlejší účinky. U dospělých byly při užívání léku pozorovány následující negativní reakce těla:

  • bolest hlavy;
  • únava
  • suchá ústa
  • ospalost;
  • poruchy gastrointestinálního traktu (gastritida, nauzea, dyspepsie);
  • alergie ve formě vyrážky;
  • ve vzácných případech vývoj anafylaxe, alopecie, tachykardie, poruchy jater, srdce.

U dětí byly nežádoucí účinky omezeny na výskyt sedace, bolesti hlavy, podrážděnosti nebo nervozity..

Návod k použití

Claritin je k dispozici ve dvou lékových formách - tablety a sirup. Každý z nich může být užíván perorálně kdykoli během dne, bez ohledu na jídlo. Tablety mohou užívat dospělí pacienti a děti, které dosáhly věku 12 let. Sirup je určen pro děti od 2 let a pro pacienty, kteří z nějakého důvodu nemohou užívat tablety.

Doporučené dávkování a režim:

Claritin pro dospělé a děti starší 12 let: 1 tableta (10 mg) nebo 2 čajové lžičky sirupu (10 ml) jednou denně.
Pokud má pacient v anamnéze poruchu funkce jater nebo selhání ledvin, je předepsáno následující dávkování a režim: 1 tableta (10 mg) nebo 2 lžičky sirupu (10 ml) každý druhý den.

Pro děti ve věku 2 až 12 let se dávka vypočítává v závislosti na tělesné hmotnosti:

S tělesnou hmotností menší než 30 kg: 1 čajová lžička (5 ml) sirupu nebo 1/2 tablety (5 mg) 1krát denně.

S tělesnou hmotností 30 kg nebo více: 2 lžičky (10 ml) sirupu nebo 1 tableta (10 mg) jednou denně.

V případě předávkování se mohou objevit tachykardie, ospalost a / nebo bolesti hlavy. S tímto vývojem je nutné konzultovat lékaře. Pokud je prokázána skutečnost předávkování, pak terapie zahrnuje: omytí žaludku, poté adsorbenty a symptomatická činidla.

Během těhotenství a kojení

Těhotné léky může předepisovat pouze lékař

Lék Claritin může předepsat těhotné ženě pouze lékař. Návod k použití navíc naznačuje, že by měl být používán s opatrností a pouze v případech, kdy je zamýšlený přínos terapeutické léčby pro matku vyšší než riziko pro nenarozené dítě..

Pokud jde o období kojení. Toto je přímá kontraindikace použití Claritinu, protože klinické studie prokázaly průnik účinné látky do mateřského mléka..

Claritin pro děti

Léčba alergií u dětí se provádí pouze se souhlasem pediatra a alergika. Můžete použít jakýkoli vhodný formulář - sirup nebo tablety. Je však třeba si uvědomit, že pro malé děti je obtížné spolknout tablety, takže je vhodnější použít jinou lékovou formu.

Droga je možná pouze se souhlasem pediatra nebo alergika

Dávka pro malé pacienty, kteří nedosáhli věku 12 let, se vypočítá na základě hmotnosti pacienta. Další informace o dávkování a dávkovacím režimu viz Claritin, návod k použití.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Podle klinických studií je Claritin dobře kombinován s jinými léky. Takže při užívání ketokonazolu, erythromycinu nebo cimetidinu se může koncentrace loratadinu v těle zvýšit, ale nedojde k žádným zvláštním projevům.

Claritin a alkohol

Nesmí se zneužívat kompatibilita alkoholu a klarithinu

Mohu si vzít alkohol a Claritin současně? Tento antihistaminikum patří k moderní, poslední III. Generaci. Pokyny k použití naznačují, že nemá nepříznivý vliv na centrální nervový systém, funkci mozku a rychlost psychomotorických reakcí. Předpokládá se, že kombinace drogy a alkoholu je možná, ale neměla by být zneužívána. Alkohol nemá žádný zvláštní účinek na účinnost léku, ale může zvýšit pravděpodobnost vedlejších účinků, jako je ospalost, těžká bolest hlavy, závratě, tachykardie a zvýšený krevní tlak. Z tohoto důvodu se doporučuje zdržet se užívání Claritinu a alkoholu současně. Pokud se pacient podrobuje lékové terapii, neměli byste pít alkohol, abyste se vyhnuli komplikacím.

Analogy Claritinu

Při předepisování tohoto antihistaminika vyvstává přiměřená otázka, jak jej lze nahradit. Nejčastěji jsou levná léčiva obsahující stejnou účinnou látku nebo léčiva patřící do stejné generace nabízena jako analogy. Analogy Claritinu jsou velmi populární: Loratadin, Lomilan, Claridol a Clarotadine. Také mají podobný účinek: Erius, Lotharen, Klallergin, Klarisens, Klarifarm, Klarifer, Klarfast, Loragheksal, Alerpriv, Klargotil a Erolin.

Claritin nebo Erius?

Obě léky jsou antihistaminika nové generace. Účinnost a minimální vedlejší účinky jsou tedy spojeny s každým z těchto léků. Ale věří se, že Erius má širší spektrum působení.

Claritin nebo loratadin?

Přípravky obsahují ve svém složení stejnou účinnou složku, ale stále mají rozdíly.

Loratadin je vysoce účinný antialergický lék druhé generace, ale Claritin patří do třetí generace. Terapeutický účinek jeho příjmu je rychlejší a účinek může trvat déle než 24 hodin. A je méně pravděpodobné, že dojde k nežádoucím účinkům.

Claritin nebo Suprastin?

Pokud je přípravek Suprastin srovnáván s Claritinem, pak oba antihistaminika dobře pomáhají s alergiemi, mají stejné indikace pro použití. Jednat rychle a efektivně. Přes podobné vlastnosti se drogy liší. Za prvé, složení a generace. Tyto léky mají různé aktivní složky. Suprastin má chloropyramin a Claritin má loratadin, Suprastin je antihistaminikum první generace a Claritin třetí. To znamená, že Suprastin není z hlediska blokování receptorů tak selektivní a způsobuje ospalost. Claritin neovlivňuje centrální nervový systém a vyvolává sedativní účinek. Suprastin však lze použít pro kojence již od prvního měsíce života. Claritin je dětem povolen pouze od dvou let. Při jejich užívání je riziko nežádoucích účinků zanedbatelné. Navíc je použití Suprastinu nežádoucí s tendencí k bronchospasmu, protože vypouštění sputa je obtížné.

Claritin působí dlouhodobě a na rozdíl od 2-3 dávek Suprastinu stačí jedna tableta denně.

Claritin je považován za silnější a lepší, ale v některých případech může pomoci pouze Suprastin. Například při akutních útocích je preferován Suprastin v ampulích. Kromě toho je jednou z indikací k použití Quinckeho edém a anafylaktické reakce. Za těchto podmínek Claritin neuloží. Suprastin je účinný pro nemoc v séru a horečku po očkování. Ukazuje se, že dané léčivo působí jemněji a je schopné zmírnit mírné a střední alergické reakce.

Claritin nebo Zodak?

Claritin a Zodak se obecně příliš neliší. Claritin je droga třetí generace, na rozdíl od Zodak (druhá generace). Například je Zodak často preferován v léčbě kojenců, protože ho mohou užívat děti od jednoho roku, které se Claritin nemůže pochlubit. Ale Zodak ovlivňuje centrální nervový systém, takže by ho neměli přijímat ti, jejichž práce souvisí s řízením, nebezpečnými mechanismy, rizikem, zvýšenou pozorností a soustředěním. Claritin je zde vhodnější..

Dalším rozdílem je vliv Zodaku na kardiovaskulární systém, na rozdíl od Claritinu. Proto se dlouhodobé použití v tomto případě nedoporučuje. Pokud jde o dlouhodobé použití, Claritin má pěknou vlastnost - není návykový. Může být tedy použit jako profylaxe při chronickém průběhu alergií nebo jeho neustálých projevech.

Claritin se také vyznačuje dlouhodobým účinkem. Je to efektivní a rychlé. Zodak není horší, ale vzhledem k tomu, že patří do druhé generace, má své nuance. Například to způsobuje ospalost. Ale je to levnější.

Pamatujte, že při výběru léku musíte získat radu a schválení od svého lékaře. Drogy nelze předepsat pro sebe. Může to být zdraví škodlivé.!

Claritinovy ​​doktorské recenze

Video: Recenze lékaře o droze Claritin: indikace, kontraindikace, použití, analogy

Následující Článek

Ambrosia alergie