Claritin Allergy Pills and Sirup

Léčba

Alergie ovlivňují téměř 50% světové populace. Lékaři to vysvětlují neobvyklou „výbušnou“ ochrannou reakcí těla na některé cizí látky - xenobiotika, jak se často říká, která nás obklopují všude. Může to být cokoli: sliny nebo chlupy pro domácí mazlíčky, jed z kousnutí hmyzem, plísně, pyl kvetoucí kolem stromů nebo květin, domácí prach, čisticí prostředky nebo čisticí prostředky a dokonce i jídlo...

Bohužel, povaha alergické reakce není zcela pochopena a nebyla studována moderním lékem. Nemoc může začít náhle nebo neočekávaně. A nikdo nemůže říci, že není náchylný k alergiím. To mohou trpět lidé všech věkových kategorií - děti z kojeneckého věku, muži a ženy, velmi mladí i staří.

Léčba alergických reakcí, navzdory četným studiím a pokrokům v oblasti farmakologie a medicíny v posledních letech, je nesmírně obtížným úkolem. V současné době se lékaři naučili blokovat pouze některé histaminové receptory. Antihistaminika, jako je například Claritin, jim aktivně pomáhají..

Indikace a návod k použití Claritinu

Claritin je léčivo příbuzné antihistaminikům, antiexudativním látkám, které působí jako blokátory dlouhodobě působících receptorů H1-histaminu. Aktuální blokátor je loratadin. Pomocné látky: kukuřičný škrob, laktóza a stearát hořečnatý.

Nástroj je určen:

  • Chcete-li zabránit a usnadnit reakci těla na podráždění H1-histaminových receptorů, snižte svědění a pálení v nosní dutině a očích.
  • Používá se pro sezónní zánět spojivek různého druhu.
  • Zastavuje příznaky alergického onemocnění, jako je rýma a rinitida - uvolňování hojných vodnatých tekutin a dlouhotrvající sinusitida alergického původu.
  • Také bojuje s vývojem tkáňových otoků a snižuje kapilární permeabilitu, inhibuje uvolňování histaminu z žírných buněk.
  • Aktivní při léčbě kožních onemocnění: ekzém a lupénka, jakož i při kontaktních a svědivých dermatózách.
  • Zmírňuje Quinckeho otoky a průduškové křeče.

Droga začíná působit velmi rychle, již 30 minut po požití. Platnost jedné dávky léku - 24 hodin.

Formulář vydání

Tablety jsou oválné. Na jedné straně tablety je riziko, kde je uvedeno číslo „10“, a je zde také obchodní značka výrobce „Pohár a baňka“, na druhé straně tablety bez rizika, hladký. Barva samotné pilulky je bílá. Balení - tvrdá lepenka.

Sirup je hustá, sladká tekutina, dostatečně čirá, neobsahující pevné částice. Může být bezbarvá nebo nažloutlá..

Nalije se do lahví z tmavého skla s kapacitou 60 až 120 ml.

Dávkování

Používá se pouze ústně dovnitř pro příznaky náhlé alergické reakce:

  • Pro dospělé pacienty a děti po 12 letech - 10 mg použitého léku (1 tableta). Sirup - 2 lžičky 1krát denně.
  • Pro děti od 2 do 12 let - 5 mg sirupu (jedna odměrka).

Lék v tabletách - 5 mg (½ tablety) 1krát denně.

Kontraindikace

Claritin je přísně zakázán následujícím pacientům:

  1. Těhotné ženy a kojící matky.
  2. Děti do dvou let.
  3. S mimořádnou opatrností byste měli užívat lék pro lidi trpící selháním ledvin..

Vedlejší efekty

U některých pacientů, dospělých i dětí, se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky léku:

  • Nevolnost a sucho v ústech, mohou být doprovázeny zvracením.
  • Útoky na bolest hlavy.
  • Únava.
  • Porucha funkce jater.
  • Ospalost nebo naopak zvýšená nervózní podrážděnost. Častěji na ně děti trpí..
  • V případě předávkování se může objevit tachykardie..
  • Anafylaktický šok.

Pokud se objeví vedlejší účinky, omyjte žaludek a vezměte aktivní uhlí. V těžkých případech neprodleně vyhledejte lékaře.

Analogy

Někdy pacient nemá možnost koupit drahý originální lék předepsaný ošetřujícím lékařem nebo ho nemůže najít v širokém prodeji. V takových případech je možné zvolit náhradu za léčivo, které obsahuje jiné, podobné původním, aktivním chemikáliím, které léčí stejné onemocnění, jednoduše analog léčiva. Nejčastěji mají analogy nižší náklady. Důvodem je skutečnost, že na jejich vývoj a klinické zkoušky nebylo vynaloženo tolik materiálních zdrojů než na původní lék. Kromě analogu má téměř každý lék také synonymum, což znamená lék, který má ve svém složení stejné chemicky aktivní látky jako v původním léčivu, ale který má kvůli patentovým nebo licenčním omezením jiný název. Proto nezaměňujte tyto dva pojmy - analogové a synonymum.

Při výběru náhrady Claritinu z mnoha histaminových blokátorů na farmakologickém trhu byste měli věnovat pozornost účinnosti léku, protože u různých pacientů mohou různými způsoby blokovat projevy alergických symptomů. Je vhodné nevybírat si náhradu Claritinu samostatně, je lepší poradit se s lékařem nebo farmakologem.

V současné době jsou na farmakologickém trhu uváděny následující typy analogů Claritinu:

  • Loratadin Verte je jedním z nejlevnějších domácích antihistaminik. Léčivou látkou je loratadin. Jeho cena se pohybuje od 20 do 30 rublů v balení 10 tablet po 10 mg.
  • Klarotadin je také domácí blokátor H1-histaminových receptorů. Léčivou látkou je loratadin. 10 mg nepotahované tablety v balení 7–10 kusů. Sirup v lahvičce po 100 ml s odměrkou. Cena - od 100 do 110 rublů.
  • Loratadin, výrobce - společnost Makiz-Pharma. Léčivou látkou je loratadin. H1 blokátor histaminového receptoru. 10 mg nepotahované tablety v balení po 30 kusech. Cena - od 40 r.
  • Zirtek - vyrobeno společností UCB S. A. v Belgii a Švýcarsku. Léčivou látkou je cetirizin. Antialergenní lék. Tablety ve skořápce. Balení - 7-10 ks. 10 mg každý. Kapky v lahvích po 10-20 ml. Cena balíčku: tablety - 180 r., Kapky - 240 r..
  • Claridol
  • Clarifarm
  • Clarisens
  • Clargotil
  • Clarfast
  • Clallirgen
  • Alarmpriv
  • Vero Loratadin
  • Lomilan
  • Erolin a řada dalších drog

speciální instrukce

Při užívání antihistaminik je nutné být velmi opatrný u lidí, kteří řídí, a také u lidí, jejichž profesionální činnosti jsou spojeny se zvýšenou koncentrací a rychlostí reakce. Léky by neměly být chráněny před dětmi..

Důrazně se nedoporučuje pít alkohol po užití léku.

Lidé trpící chronickými onemocněními a pravidelně užívající jiné léky by se měli před přijetím přípravku Claritin bezpodmínečně poradit se svým lékařem o kompatibilitě, aby se předešlo nežádoucím účinkům.

Droga Claritin se prodává téměř ve všech domácích lékárnách a vydává se bez lékařského předpisu. Cena se pohybuje od 210 do 230 rublů v balení 10 kusů 10 mg tablet. Sirup v lahvi 120 ml - od 360 do 380 rublů. Láhev 60 ml - od 250 do 270 rublů.

Claritin - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Formy uvolňování, složení a dávkování

K dnešnímu dni je léčivo Claritin vyráběno farmaceutickou společností SCHERING-PLOW LABO N.V. ve dvou lékových formách - sirup a tablety. Sirup se také nazývá dětský Claritin, protože tento lék je určen k léčbě alergií u dítěte. Claritin ve formě kapek, mastí nebo pod názvem l-Claritin v současné době nevydávají oficiální farmaceutické společnosti a majitelé značek.

Claritinový sirup je čirý roztok, nenatřený nebo s mírně nažloutlým nádechem, homogenní, bez nečistot nebo sedimentu. Lék je k dispozici v lahvích z tmavého skla o objemu 60 ml a 120 ml, s odměrkou v balení.

Tablety Claritinu jsou oválného tvaru, natřené bílou barvou, na jedné straně označené značkou a druhá ikona je vytištěna ve formě kelímku nebo baňky s číslem 10. Lék je k dispozici v baleních po 7, 10, 20 a 30 tabletách.

Tablety i sirup Claritin obsahují jako účinnou látku loratadin. V tomto případě jedna tableta obsahuje 10 mg loratadinu a 1 ml sirupu - 1 mg. Vzhledem k tomu, že Claritin je antialergický lék, jsou v léku obsaženy také látky s nízkým obsahem alergenů jako pomocné složky. Tablety jako pomocné látky obsahují kukuřičný škrob, stearát hořečnatý a laktózu. A sirup obsahuje glycerin, propylenglykol, kyselinu citronovou, sacharózu, benzoát sodný a broskvovou syntetickou chuť.

Claritin pro alergie - terapeutické účinky a účinky

Droga Claritin má antialergické, antihistaminické a antipruritické účinky. Tyto terapeutické účinky jsou spojeny se skutečností, že Claritin blokuje histaminové receptory. Účinky se rozvíjí velmi rychle (do půl hodiny) po užití léku a jejich trvání je až 24 hodin.

Alergická reakce je do značné míry způsobena speciální látkou - histaminem, který se uvolňuje z tělesných buněk, když vstoupí alergen. Histamin se váže na receptory na buňkách (histamin) a spouští kaskádu reakcí, které vedou ke vzniku příznaků alergické reakce. Histamin tedy zvyšuje průtok krve, vyvolává zánětlivou reakci na kůži a sliznicích, vyvolává vážné svědění a další projevy alergií, jako jsou například sliz, nosní kongesce, trhání, kýchání, kašel atd..

Claritin blokuje receptory histaminu, čímž zabraňuje rozvoji alergické reakce. V zásadě se histamin sám vylučuje pod vlivem alergenu, který vstoupil do těla, ale receptory buněk, na které působí, jsou blokovány a látka jednoduše nemůže mít účinek. V době užívání léku se obvykle určité množství histaminu již navázalo na jeho receptory a je zahájen proces alergické reakce. Ale po užití léku blokuje zbývající receptory a alergická reakce nemůže pokračovat. V důsledku toho se již objevené příznaky rychle vymizí, protože jejich průběh a amplifikace na buněčné úrovni již nejsou podporovány..

Droga Claritin není schopna procházet hematoencefalickou bariérou a vázat se na histaminové receptory umístěné v centrálním nervovém systému, takže nemá sedativní účinek, který se projevuje ospalostí. Tento typ účinku se nazývá selektivní, protože histaminové receptory se nacházejí v různých tkáních, ale Claritin působí pouze na ty, které jsou odpovědné za vývoj alergií. Přípravky minulé generace (například Suprastin nebo Diphenhydramin) nemají takové selektivní působení, a proto způsobují ospalost jako vedlejší účinek.

Indikace pro použití

Protože Claritin je antialergický lék, jeho rozsah je způsoben bojem proti symptomům této patologie.

Indikace pro použití léku jsou následující stavy:

Claritin - návod k použití: jak brát sirup a tablety

Tablety sirupu a Claritinu se užívají perorálně kdykoli, bez ohledu na příjem potravy. Tabletu nebo sirup je třeba omýt čistou čistou vodou. Dávkování je určeno věkem osoby a souvisejícími patologiemi. Děti mladší 3 let by měly dostat Claritin ve formě sirupu a starší 3 let - v tabletách nebo sirupu podle svého uvážení..

Dospělí a dospívající od 12 let užívají Claritin ve formě tablet v dávce 10 mg jednou denně. Dávka 10 ml odpovídá jedné tabletě nebo dvěma kopím sirupu. Pokud osoba trpí patologií jater nebo selháním ledvin, měli byste začít užívat Claritin v dávce 10 mg jednou za dva dny - tj. Jednu tabletu nebo dvě polévkové lžíce sirupu každý druhý den. Použití Claritinu v 10 mg každý druhý den při selhání ledvin je indikováno filtračním koeficientem (CC) menším než 30 ml / min, na základě Rebergova testu. U této kategorie pacientů můžete změnit dávkovací režim léku a užívat půl tablety nebo jednu lžičku sirupu každý den, jednou denně.

Děti ve věku 2 až 12 let by měly dostávat Claritin v individuální dávce, která závisí na tělesné hmotnosti. Pokud je hmotnost dítěte menší než 30 kg, pak je dávka Claritinu 5 mg (půl tablety) nebo 5 ml (1 polévková lžíce sirupu), jednou denně. V tomto případě je lepší použít sirup, protože dávka léku bude přesnější než při odlomení poloviny tablety. Pokud tělesná hmotnost dítěte přesahuje 30 kg, pak je dávka 10 mg (1 tableta) nebo 10 ml (2 polévkové lžíce sirupu) jednou denně.

Pokud je nutné provést testy na kožní alergii, měli byste přestat používat Claritin nejméně 2 dny před zákrokem, aby nedošlo k falešně negativním výsledkům.

Pokud je dávka překročena více než 40 mg za den, je možné předávkování lékem. V tomto případě se rozvinou následující příznaky: bolest hlavy, ospalost, bušení srdce. Děti vážící méně než 30 kg reagují na předávkování Claritinem rychlým srdečním rytmem a extrapyramidovými příznaky (zhoršený svalový tonus, pomalé pohyby prstů typu červů, zdeformovaná ústa, škubání rtů, torticollis, tiky, chvění, zametání končetin atd.). Léčba je zaměřena na odstranění příznaků a odstranění léčiva z těla co nejdříve. Odběr léčiva se provádí promytím žaludku solným roztokem a použitím adsorbentů (například práškového aktivního uhlí s vodou).

Interakce Claritinu s jinými léky. Ketokonazol, erytromycin a cimetidin zvyšují koncentraci Claritinu v krvi, ale klinicky se to neprojevuje. Tuto okolnost je však třeba mít na paměti, aby nedošlo k náhodnému předávkování.

Claritin pro děti (sirup) - návod k použití

Drogům mohou být podávány děti od 2 let. Dítě ve věku od 2 do 3 let by mělo dostávat Claritin pouze ve formě sirupu. Po dosažení 3 let může dítě užívat lék ve formě sirupu a tablet. Proto se sirup nazývá baby Claritin.

Hlavním určujícím faktorem při dávkování Claritinu dětem je tělesná hmotnost. Je důležité si uvědomit, že Claritin se užívá ve vhodné dávce jednou denně, nejlépe ve stejnou denní dobu. Pro děti jsou v závislosti na hmotnosti dítěte dvě dávky:
1. Tělesná hmotnost dítěte je vyšší než 30 kg - Claritin by měl být užíván v dávkách 10 mg (2 měřené nebo lžičky sirupu nebo 1 tableta);
2. Tělesná hmotnost dítěte je menší než 30 kg - Claritin se užívá 5 mg (1 odměrka nebo lžička nebo polovina tablety). Někdy se změní aplikační režim a dítěti se podává 10 mg Claritinu každý druhý den.

Délka léčby závisí na rychlosti eliminace příznaků v akutním stavu a může se pohybovat od několika dnů do 2 týdnů. Když používáte Claritin jako profylaktický přípravek, můžete si vzít lék na dlouhou dobu.

V některých případech pediatrové předepisují sirok Claritin pro kojence do 2 let, protože léčivo dobře odbourává alergické symptomy a nemá prakticky žádný vedlejší účinek ve formě ospalosti a inhibice centrálního nervového systému. Užívá se pouze menší dávka - pro děti do 1 roku věku je předepsáno 1,5 ml sirupu a pro děti od 1 roku do 2 let - 3 ml jednou denně.

Claritin - užívání během těhotenství

Těhotné ženy mohou užívat Claritin, pokud přínosy jeho použití jsou jasně vyšší než možné negativní účinky. Při pokusech na zvířatech nebyl zjištěn žádný nepříznivý účinek léčiva na plod. Takové studie proti těhotným ženám však nebyly ze zřejmých důvodů provedeny, proto není možné psát s vědeckým odůvodněním na základě důkazů, že Claritin je zjevně neškodný pro lidský plod. Proto je vhodnější zdržet se užívání tohoto léku během těhotenství..

Claritin přechází do mateřského mléka, kde je jeho koncentrace stejná jako v krvi ženy. Pokud tedy potřebujete kojit během kojení, měli byste opustit přirozené krmení a přenést dítě na umělé směsi.

Vedlejší efekty

Claritin má malé množství vedlejších účinků, které se liší u dospělých i dětí..

Mezi vedlejší účinky Claritinu u dětí patří následující příznaky:

  • bolest hlavy;
  • nervozita;
  • retardace.

U dospělých může Claritin vyvolat jako vedlejší účinky vývoj následujících příznaků:
  • bolest hlavy;
  • únava
  • ospalost;
  • suchá ústa
  • nevolnost;
  • gastritida;
  • vyrážka;
  • plešatost;
  • cardiopalmus;
  • tachykardie;
  • funkční poruchy jater.

Analogy

Claritin na domácím farmaceutickém trhu má nejen analogy, ale také synonyma. Synonyma jsou léčiva, která také obsahují loratadin jako účinnou látku. A analoga jsou léčiva, která mají stejné terapeutické účinky jako Claritin, ale obsahují jinou látku jako aktivní složku.

Následující léky jsou tedy synonymem pro Claritin:

  • Pilulky alerpriv;
  • Clallerginové tablety;
  • Clarifer Pills;
  • LauraHexal tablety;
  • Tablety Loratadine Stad;
  • Tablety Loratadin-Verte;
  • Tablety Loratadin-teva;
  • Tablety Loratadin-OBL;
  • Tablety, pastilky a suspenze Lomilan;
  • Sirup a tablety Clargotil;
  • Claridol sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Clarisens;
  • Sirup a tablety klarotadinu;
  • Tablety sirupu a loratadinu;
  • Sirup a tablety Loratadin-Hemofarm;
  • Tablety Sirup a Erolin;
  • Rektální čípky Lotharen.

Analogy Claritinu zahrnují následující léky:
  • Allerfex tablety;
  • Tablety Histafen;
  • Hyfast tablety;
  • Diacinové tablety;
  • Dimebon tablety;
  • Difenochinové tablety;
  • Dinox tablety;
  • Draminové tablety;
  • Ketotifen-Ros tablety;
  • Tablety Lordestine;
  • Pills ciel;
  • Pilulky Telfast;
  • Fexadinové tablety;
  • Fexo tablety;
  • Tablety Fexofast;
  • Desloratadin-Teva tablety;
  • Pilulky Bexist-Sanovel;
  • Rupafin tablety;
  • Fexofenadinové tablety;
  • Tablety Canon Desloratadine;
  • Diazolinové tablety se síranem zinečnatým;
  • Dražé a tablety Diazolin;
  • Roztok difenochininu se podává subkutánně a intramuskulárně;
  • Sirup a tablety Kestin;
  • Sirup a tablety Ketotifen;
  • Sirup a tablety Ketotifen Sofarma;
  • Sirup a tablety Peritol;
  • Sirup a prášky Erius;
  • Rapido tobolky;
  • Kapsle Semprex.

Suprastin nebo Claritin?

Claritin má selektivní účinek na histaminové receptory, proto nezpůsobuje četné vedlejší účinky z gastrointestinálního traktu a centrálního nervového systému. A Suprastin nepůsobí selektivně, má tedy velké množství vedlejších účinků, včetně mukózních membrán a centrálního nervového systému. Claritin tedy nezpůsobuje ospalost a Suprastin naopak vede k inhibici.

Kromě toho Suprastin silně suší sliznice, což může způsobovat nadměrné vytváření hlenu a vzhled výtoku z důvodu vedlejších účinků léku. Bakterie jsou také snadno připojeny k suchým sliznicím, jsou zavedeny do buněk, což vede k rozvoji infekční patologie. Claritin nevysušuje sliznice, takže riziko vzniku bakteriální infekce při použití léku je minimální.

Z těchto důvodů je bezpochyby Claritin tím nejlepším lékem, který musíte zvolit při jeho porovnání se Suprastinem. Suprastin je starý lék, který má velké množství vedlejších účinků a síla jeho antialergického působení je ve srovnání s Claritinem úplně stejná..
Více na Suprastinu

Claritin nebo Zirtek?

Claritin a Zyrtec jsou antihistaminika různých generací. Abychom pochopili podstatu problému, zvažte vytvoření anti-alergických antihistaminik:

  • 1. generace - drogy Tavegil, Suprastin, Fenistil a Diphenhydramine;
  • 2. generace - droga Zirtek;
  • 3. generace - drogy Claritin, Telfast, Erius.

První generace léčiv má vynikající antialergický účinek, který je kombinován se silným vedlejším účinkem ve formě ospalosti. Druhá generace antihistaminů (Zyrtec) má výrazně menší účinek na ospalost, ale antialergický účinek má také slabší účinek ve srovnání s léky první generace. Ale třetí generace (Claritin, Telfast, Erius) má výrazný antialergický účinek, jako v první generaci, v kombinaci s téměř úplnou absencí vedlejších účinků ve formě ospalosti. Na základě výše uvedeného je účinnost Claritinu vyšší a vedlejší účinky jsou menší než u přípravku Zirtek.

Z tohoto důvodu by měla být upřednostněna Claritin Zirtek. Přípravky však obsahují různé účinné látky, takže účinnost jejich účinku závisí také na individuálních kvalitách těla. V praxi často existují situace, kdy Zirtek dokonale pomáhá jednomu člověku a Claritin je naprosto zbytečný, nebo přesně naopak. S ohledem na tento stav, pokud nemáte zkušenosti s používáním antialergických léků, nejprve zvolte Claritin a pokuste se ho vzít, ale pokud se ukáže, že je neúčinný, jděte na Zirtek.
Číst dál Zirtek

Erius nebo Claritin?

Claritin i Erius jsou antialergické antihistaminika poslední (třetí) generace. Mají přibližně stejnou sílu léčebného účinku a minimální vedlejší účinek ve formě ospalosti. Proto, čistě teoreticky, není žádný rozdíl mezi Claritinem a Eriusem, můžete si vybrat jakýkoli lék, který je vhodnější z jakýchkoli subjektivních důvodů (například cena nebo recenze známých, přátel, příbuzných atd.).

V praktické medicíně je však nemožné průměrovat všechno, protože lidské organismy jsou individuální a reakce na léky jsou odpovídajícím způsobem. Eriusovi tedy může dokonale pomoci jedna osoba, zatímco druhá nemá významný účinek. To samé s Claritinem. Proto je výběr antihistaminika individuální záležitostí, ve které možná budete muset vyzkoušet několik léků, a zastavit se pro vás tou nejlepší volbou.

Erius má však podle alergistů o něco širší spektrum účinku, protože je účinný proti alergickému kašli. Proto při prvním nákupu antihistaminika je lepší ho upřednostnit než Claritin. Pokud je Erius neúčinný, můžete přejít na Claritin a zhodnotit jeho terapeutický účinek. Pokud Claritin dobře pomáhá, můžete zastavit užívání této drogy a vzít ji.
Více o Eriusovi

Tavegil nebo Claritin?

Výběr mezi Claritinem a Tavegilem je nejlepší pro první, a to z několika důvodů. Za prvé, Tavegil je antihistaminikum první generace, které má vysoký antialergický účinek, ale také způsobuje závažné ospalost jako vedlejší účinek. A Claritin je účinný na stejné úrovni jako Tavegil, ale nezpůsobuje těžkou ospalost.

Za druhé, Tavegil silně suší sliznice nosu, úst, hrtanu, průdušek, průdušnice a dokonce i střev, což způsobuje řadu negativních jevů. Nejčastěji suchost sliznic dýchacích cest vede k snadnému proniknutí bakterií do buněk ak rozvoji infekčního onemocnění. To znamená, že se člověk zbaví alergie, ale často onemocní bronchitidou nebo infekční laryngitidou, rýmou atd. Tento vedlejší účinek je zvláště výrazný u dětí. Claritin však nemá schopnost vysušit sliznice - proto riziko vzniku infekce není vyšší než obvykle.

Zatřetí, léky první generace, včetně Tavegilu, způsobují poměrně rychlou závislost, jejíž rychlost je určena individuálními vlastnostmi těla. V některých případech je závislost na Tavegilu formována doslova během dvou až tří dnů, po kterých se lék stává zcela neúčinným. Ve vztahu k Claritinu se také může vyvíjet závislost, ale mnohem pomalejší a ne tak silná. To znamená, že i při vývoji závislosti na Claritinu tento lék nadále působí - pouze antialergický účinek se stává méně výrazným. S ohledem na výše uvedené je lepší použít Claritin, a nikoli Tavegil.
Více o Tavegilu

Zodak nebo Claritin?

Zodakové kapky jsou antihistaminikem druhé generace, na rozdíl od Claritinu, který patří do třetí. Druhá generace antihistaminů má méně výrazný antialergický účinek ve srovnání se zástupci třetí. Kromě toho má Zodak větší závažnost vedlejších účinků ve formě ospalosti ve srovnání s Claritinem. Z těchto důvodů je lepší zastavit se u Claritinu.

V praxi pediatrů je však pro děti Zodak v kapkách často vhodnější než Claritin. Zodak má nižší dávku a měl by se také užívat jednou denně. Proto, pokud si vyberete lék pro dítě, je lepší vyzkoušet Zodak jako první. Pokud je Zodak neúčinný, můžete bezpečně přejít na Claritin, což má výraznější terapeutický účinek.

V situaci s dospělými alergici doporučují Claritin, který má silnější antialergický účinek ve srovnání se Zodakem. Ale protože lidé jsou individuální, Zodak může některým dokonale pomoci a Claritin naopak nemá žádný účinek. Z tohoto důvodu by měl být výběr léku prováděn individuálně. Doporučení alergistů ohledně přínosu Claritinu oproti přípravku Zodak u dospělých lze použít pouze při prvním použití antihistaminika. A následně, pokud byl Claritin efektivní, měli byste si ho koupit. Pokud droga neměla dobrý účinek, můžete ji změnit na Zodak, poté po porovnání účinnosti vyberte optimální lék právě pro vás.

Recenze

Claritin je podle drtivé většiny lidí vynikající drogou, proto jsou jeho recenze pozitivní. Důvodem je skutečnost, že lék dokonale eliminuje alergické příznaky a dělá to velmi rychle. Claritin je také účinný při vývoji okamžitých alergických reakcí, jako je Quinckeho edém, kousnutí hmyzem a další, což umožňuje jeho použití jako pomoc při mimořádných událostech. Mnoho lidí s alergiemi si vysoce cení vlastností Claritinu, úspěšně jej používá a zanechává pozitivní zpětnou vazbu. Lék je však poměrně nákladný, což je nevýhoda.

Mezi obrovským počtem pozitivních recenzí o Claritinu je malé množství negativních. Negativní názor na lék je způsoben skutečností, že se ukázalo jako neúčinné pro odstranění dostupných symptomů. Bohužel, lidé často berou lék bez lékařského předpisu, zvažují nějakou kombinaci symptomů jako alergická reakce. Příznaky často nejsou alergické a Claritin nepomáhá a osoba považuje lék za nákladný a neúčinný. Je třeba poznamenat, že Claritin opravdu nepomáhá malému počtu lidí s alergickými reakcemi, což je způsobeno individuálními vlastnostmi těla, av této situaci je nutné změnit lék.

Claritin pro děti - recenze

Rodiče zanechávají ve většině případů kladné recenze na Claritin, protože tento lék pomáhá rychle odstranit alergické příznaky u dítěte a nezpůsobuje těžkou ospalost, nevysušuje sliznice a nevyvolává bakteriální infekce. Mnoho rodičů používalo Claritin dokonce i u kojenců, což snížilo dávku 4krát, podle pokynů dětského lékaře. Lék dokonale odstranil alergické vyrážky, rýmu a další příznaky u kojenců, aniž by narušil zažívací trakt a dýchací systém. Pediatrové často předepisují tento lék k úlevě od bronchospasmu u často nemocných dětí, což vám umožňuje normalizovat dýchání dítěte. Proto je ve většině případů hodnocení přípravku Claritin pro děti pozitivní..

Negativní hodnocení zanechali rodiče, jejichž děti droga nepomohla odstranit bolestivé příznaky. V této situaci působí poměrně vysoká cena léku jako další dráždivý faktor, což vede k silnému emocionálnímu zbarvení negativního přehledu o Claritinu, který zanechali rodiče..

Cena v Rusku a na Ukrajině

Náklady na Claritin v tabletách a sirupu v lékárnách v Rusku a na Ukrajině jsou uvedeny v tabulce:
Uvolněte formulář a objemCena v Rusku, rublůCena na Ukrajině, hřivny
7 tablet165 - 210 rublů35 - 42 hřiven
10 tablet230 - 245 rublů46 - 50 hřiven
30 tablet595 - 665 rublů---
Sirup 60 ml260 - 290 rublů40 - 50 hřivny
Sirup 120 ml365 - 425 rublů59 - 64 UAH

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor obsahu projektu.

Claritin - antialergický lék

Indikace

Claritin - antialergický lék

Claritin je jedním z nejpopulárnějších alergických léků. Patří do třetí generace. To znamená, že jeho antihistaminická aktivita je vyšší, prakticky nezpůsobuje ospalost (pouze v případě porušení dávkovacího a aplikačního režimu), neinteraguje s jinými léky.

Hlavní aktivní složkou tohoto léčiva je loratadin. Lék je ve formě tablet a sirupu.
Claritin působí poměrně rychle a na dlouhou dobu. Vstupuje tedy do aktivní fáze po 30 minutách a maximální antihistaminický účinek se projeví po 8–12 hodinách a trvá nejméně 24 hodin.

Lék eliminuje svědění nosní sliznice, kýchání, výtok z nosu a nosní kongesci. Lék také odstraňuje pálení a svědění v očích, slzení.

Indikace

Z čeho je Claritin předepsán lékařem? Pokyny k použití této drogy a lékař sám může odpovědět na tuto otázku. Vzhledem k tomu, že se jedná o antihistaminikum, obsahuje seznam indikací různé projevy alergických reakcí, které má zastavit a které eliminují nepříjemné pocity při alergickém záchvatu.

Hlavní indikace pro použití jsou:

  • celoroční alergická rýma, zánět spojivek;
  • senná rýma;
  • chronická idiopatická kopřivka;
  • alergické reakce, které se vyskytují na kůži.

Kontraindikace

Ve většině případů jsou tablety i sirup dobře tolerovány a mají požadovaný účinek. Protože je to však droga, má svůj vlastní seznam kontraindikací. Není příliš velký, ale měl by být pečlivě přečten. Tablety nebo sirupy Claritinu se nedoporučují používat s:

  • nesnášenlivost nebo vysoká citlivost na hlavní a / nebo pomocné složky léčiva;
  • věk do 2 let;
  • laktace.

Tablety nebo sirupy by měly být předepisovány a užívány s opatrností v následujících případech:

  • těhotenství;
  • selhání jater.

Vedlejší efekty

Jedním z nežádoucích účinků Claritinu je bolest hlavy

Během užívání léku se mohou objevit vedlejší účinky. U dospělých byly při užívání léku pozorovány následující negativní reakce těla:

  • bolest hlavy;
  • únava
  • suchá ústa
  • ospalost;
  • poruchy gastrointestinálního traktu (gastritida, nauzea, dyspepsie);
  • alergie ve formě vyrážky;
  • ve vzácných případech vývoj anafylaxe, alopecie, tachykardie, poruchy jater, srdce.

U dětí byly nežádoucí účinky omezeny na výskyt sedace, bolesti hlavy, podrážděnosti nebo nervozity..

Návod k použití

Claritin je k dispozici ve dvou lékových formách - tablety a sirup. Každý z nich může být užíván perorálně kdykoli během dne, bez ohledu na jídlo. Tablety mohou užívat dospělí pacienti a děti, které dosáhly věku 12 let. Sirup je určen pro děti od 2 let a pro pacienty, kteří z nějakého důvodu nemohou užívat tablety.

Doporučené dávkování a režim:

Claritin pro dospělé a děti starší 12 let: 1 tableta (10 mg) nebo 2 čajové lžičky sirupu (10 ml) jednou denně.
Pokud má pacient v anamnéze poruchu funkce jater nebo selhání ledvin, je předepsáno následující dávkování a režim: 1 tableta (10 mg) nebo 2 lžičky sirupu (10 ml) každý druhý den.

Pro děti ve věku 2 až 12 let se dávka vypočítává v závislosti na tělesné hmotnosti:

S tělesnou hmotností menší než 30 kg: 1 čajová lžička (5 ml) sirupu nebo 1/2 tablety (5 mg) 1krát denně.

S tělesnou hmotností 30 kg nebo více: 2 lžičky (10 ml) sirupu nebo 1 tableta (10 mg) jednou denně.

V případě předávkování se mohou objevit tachykardie, ospalost a / nebo bolesti hlavy. S tímto vývojem je nutné konzultovat lékaře. Pokud je prokázána skutečnost předávkování, pak terapie zahrnuje: omytí žaludku, poté adsorbenty a symptomatická činidla.

Během těhotenství a kojení

Těhotné léky může předepisovat pouze lékař

Lék Claritin může předepsat těhotné ženě pouze lékař. Návod k použití navíc naznačuje, že by měl být používán s opatrností a pouze v případech, kdy je zamýšlený přínos terapeutické léčby pro matku vyšší než riziko pro nenarozené dítě..

Pokud jde o období kojení. Toto je přímá kontraindikace použití Claritinu, protože klinické studie prokázaly průnik účinné látky do mateřského mléka..

Claritin pro děti

Léčba alergií u dětí se provádí pouze se souhlasem pediatra a alergika. Můžete použít jakýkoli vhodný formulář - sirup nebo tablety. Je však třeba si uvědomit, že pro malé děti je obtížné spolknout tablety, takže je vhodnější použít jinou lékovou formu.

Droga je možná pouze se souhlasem pediatra nebo alergika

Dávka pro malé pacienty, kteří nedosáhli věku 12 let, se vypočítá na základě hmotnosti pacienta. Další informace o dávkování a dávkovacím režimu viz Claritin, návod k použití.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Podle klinických studií je Claritin dobře kombinován s jinými léky. Takže při užívání ketokonazolu, erythromycinu nebo cimetidinu se může koncentrace loratadinu v těle zvýšit, ale nedojde k žádným zvláštním projevům.

Claritin a alkohol

Nesmí se zneužívat kompatibilita alkoholu a klarithinu

Mohu si vzít alkohol a Claritin současně? Tento antihistaminikum patří k moderní, poslední III. Generaci. Pokyny k použití naznačují, že nemá nepříznivý vliv na centrální nervový systém, funkci mozku a rychlost psychomotorických reakcí. Předpokládá se, že kombinace drogy a alkoholu je možná, ale neměla by být zneužívána. Alkohol nemá žádný zvláštní účinek na účinnost léku, ale může zvýšit pravděpodobnost vedlejších účinků, jako je ospalost, těžká bolest hlavy, závratě, tachykardie a zvýšený krevní tlak. Z tohoto důvodu se doporučuje zdržet se užívání Claritinu a alkoholu současně. Pokud se pacient podrobuje lékové terapii, neměli byste pít alkohol, abyste se vyhnuli komplikacím.

Analogy Claritinu

Při předepisování tohoto antihistaminika vyvstává přiměřená otázka, jak jej lze nahradit. Nejčastěji jsou levná léčiva obsahující stejnou účinnou látku nebo léčiva patřící do stejné generace nabízena jako analogy. Analogy Claritinu jsou velmi populární: Loratadin, Lomilan, Claridol a Clarotadine. Také mají podobný účinek: Erius, Lotharen, Klallergin, Klarisens, Klarifarm, Klarifer, Klarfast, Loragheksal, Alerpriv, Klargotil a Erolin.

Claritin nebo Erius?

Obě léky jsou antihistaminika nové generace. Účinnost a minimální vedlejší účinky jsou tedy spojeny s každým z těchto léků. Ale věří se, že Erius má širší spektrum působení.

Claritin nebo loratadin?

Přípravky obsahují ve svém složení stejnou účinnou složku, ale stále mají rozdíly.

Loratadin je vysoce účinný antialergický lék druhé generace, ale Claritin patří do třetí generace. Terapeutický účinek jeho příjmu je rychlejší a účinek může trvat déle než 24 hodin. A je méně pravděpodobné, že dojde k nežádoucím účinkům.

Claritin nebo Suprastin?

Pokud je přípravek Suprastin srovnáván s Claritinem, pak oba antihistaminika dobře pomáhají s alergiemi, mají stejné indikace pro použití. Jednat rychle a efektivně. Přes podobné vlastnosti se drogy liší. Za prvé, složení a generace. Tyto léky mají různé aktivní složky. Suprastin má chloropyramin a Claritin má loratadin, Suprastin je antihistaminikum první generace a Claritin třetí. To znamená, že Suprastin není z hlediska blokování receptorů tak selektivní a způsobuje ospalost. Claritin neovlivňuje centrální nervový systém a vyvolává sedativní účinek. Suprastin však lze použít pro kojence již od prvního měsíce života. Claritin je dětem povolen pouze od dvou let. Při jejich užívání je riziko nežádoucích účinků zanedbatelné. Navíc je použití Suprastinu nežádoucí s tendencí k bronchospasmu, protože vypouštění sputa je obtížné.

Claritin působí dlouhodobě a na rozdíl od 2-3 dávek Suprastinu stačí jedna tableta denně.

Claritin je považován za silnější a lepší, ale v některých případech může pomoci pouze Suprastin. Například při akutních útocích je preferován Suprastin v ampulích. Kromě toho je jednou z indikací k použití Quinckeho edém a anafylaktické reakce. Za těchto podmínek Claritin neuloží. Suprastin je účinný pro nemoc v séru a horečku po očkování. Ukazuje se, že dané léčivo působí jemněji a je schopné zmírnit mírné a střední alergické reakce.

Claritin nebo Zodak?

Claritin a Zodak se obecně příliš neliší. Claritin je droga třetí generace, na rozdíl od Zodak (druhá generace). Například je Zodak často preferován v léčbě kojenců, protože ho mohou užívat děti od jednoho roku, které se Claritin nemůže pochlubit. Ale Zodak ovlivňuje centrální nervový systém, takže by ho neměli přijímat ti, jejichž práce souvisí s řízením, nebezpečnými mechanismy, rizikem, zvýšenou pozorností a soustředěním. Claritin je zde vhodnější..

Dalším rozdílem je vliv Zodaku na kardiovaskulární systém, na rozdíl od Claritinu. Proto se dlouhodobé použití v tomto případě nedoporučuje. Pokud jde o dlouhodobé použití, Claritin má pěknou vlastnost - není návykový. Může být tedy použit jako profylaxe při chronickém průběhu alergií nebo jeho neustálých projevech.

Claritin se také vyznačuje dlouhodobým účinkem. Je to efektivní a rychlé. Zodak není horší, ale vzhledem k tomu, že patří do druhé generace, má své nuance. Například to způsobuje ospalost. Ale je to levnější.

Pamatujte, že při výběru léku musíte získat radu a schválení od svého lékaře. Drogy nelze předepsat pro sebe. Může to být zdraví škodlivé.!

Claritinovy ​​doktorské recenze

Video: Recenze lékaře o droze Claritin: indikace, kontraindikace, použití, analogy

Claritin

Claritin je antihistaminikum, selektivní blokátor periferních H1-histaminových receptorů. V klinických studiích bylo prokázáno, že zlepšení u většiny pacientů začalo během prvních 30 minut po použití Claritinu. Antialergický účinek se vyvíjí během prvních 30 minut po užití léku, dosahuje maxima během 8-12 hodin a trvá 24 hodin. Loratadin a jeho metabolity nepronikají BBB. Claritin neovlivňuje centrální nervový systém, nevykazuje anticholinergní a sedativní účinky, neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí. Při provádění klinické studie, ve které byl Claritin používán po dobu 90 dnů v dávce, která byla čtyřikrát vyšší než terapeutická, nebylo na EKG zjištěno žádné klinicky významné prodloužení Q-T intervalu..

Indikace pro použití:
Droga Claritin je předepisována pro:
- sezónní (senná rýma) a celoroční alergická rýma a alergická konjunktivitida (k odstranění příznaků souvisejících s těmito chorobami - kýchání, svědění nosní sliznice, rýma průjem, pálení a svědění v očích, slzení);
- chronická idiopatická kopřivka;
- kožní onemocnění alergické geneze.

Způsob aplikace:
Claritin se předepisuje perorálně, bez ohledu na příjem potravy.
Dospělým (včetně starších) a dospívajícím ve věku nad 12 let se doporučuje užívat Claritin v dávce 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) 1krát denně.
U pacientů se zhoršenou funkcí jater nebo selháním ledvin by měla být počáteční dávka 10 mg (1 tab. Nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den..
U dětí ve věku 2 až 12 let se doporučuje dávku Claritinu předepsat v závislosti na tělesné hmotnosti: s tělesnou hmotností nižší než 30 kg - 5 mg (1/2 tablety nebo 1 čajovou lžičkou / 5 ml / sirup) 1krát / den, s hmotností tělo 30 kg nebo více - 10 mg (1 tableta nebo 2 lžičky / 10 ml / sirup) 1krát denně.

Vedlejší efekty:
Incidence nežádoucích účinků u Claritinu je přibližně stejná jako u placeba. Byly zaznamenány vedlejší účinky, jako je únava, bolesti hlavy, ospalost, sucho v ústech, gastrointestinální poruchy (nauzea, gastritida), alergická vyrážka. Během studií byly pozorovány izolované případy alopecie, anafylaxe, zhoršené funkce jater, tachykardie a pocit bušení srdce..

Kontraindikace:
Claritin je kontraindikován u:
- věk do 2 let;
- kojení (kojení);
- Přecitlivělost na loratadin nebo na jakoukoli jinou složku léku.
S opatrností by měl být lék předepsán během těhotenství, selhání jater..

Interakce s jinými drogami:
Claritin nezvyšuje účinek ethanolu (alkoholu) na centrální nervový systém.
Při kombinovaném použití Claritinu s ketokonazolem, erytromycinem nebo cimetidinem bylo zaznamenáno zvýšení koncentrace loratadinu a jeho metabolitu v plazmě, ale toto zvýšení se klinicky neprojevilo, včetně.

Těhotenství:
Použití Claritinu během těhotenství je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod..
Aktivní složky léku se vylučují do mateřského mléka, takže při předepisování léku během kojení byste se měli rozhodnout o ukončení kojení..

Předávkovat:
Příznaky: ospalost, tachykardie, bolesti hlavy.
Ošetření: výplach žaludku (nejlépe 0,9% roztok chloridu sodného), příjem adsorbentů (práškové aktivní uhlí s vodou), symptomatická činidla. Loratadin není vylučován hemodialýzou.

Podmínky skladování:
Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě 2 ° až 30 ° C. Doba použitelnosti tablet - 4 roky, sirup - 3 roky.

Formulář vydání:
Claritin tablety
10 mg tablety v balení po 7; 10 nebo 30 kusů (blistrové balení). Tablety jsou bílé nebo téměř bílé, na jedné straně označené číslem „10“ a na druhé straně jsou na jedné straně ohroženy ochranné známky výrobce (baňka a mísa)..
Claritin Sirup
Sirup v lahvích z tmavého skla o objemu 60 nebo 120 ml. Součástí balení je dávkovací lžíce se štítky. Nažloutlý nebo bezbarvý sirup bez nečistot.

Struktura:
Claritin tablety
Účinná látka (v 1 tabletě): loratadin (10 mg).
Pomocné látky: laktóza, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý.

Claritin Sirup
Účinná látka (v 5 ml sirupu): loratadin (5 mg).
Pomocné látky: glycerol, propylenglykol, benzoát sodný, kyselina citronová, granulovaná sacharóza, umělá příchuť (broskev), voda.

Dodatečně:
Aplikace pro zhoršenou funkci ledvin
U pacientů se selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg (1 tableta nebo 2 lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den.
Používejte pro zhoršenou funkci jater
Používejte lék opatrně při selhání jater: počáteční dávka by měla být 10 mg (1 tab. Nebo 2 čajové lžičky / 10 ml / sirup) každý druhý den..

Analogový:
Lorahexal, Lomilan, Lotharen, Clallergin, Clarisens, Claridol, Loratadin-Hemofarm.

Claritin

Claritin: návod k použití a recenze

Latinský název: Claritin

ATX kód: R06AX13

Účinná látka: loratadin (loratadin)

Výrobce: Schering-Plough Labo N. V. (Belgie)

Aktualizujte popis a fotografii: 16.8.2019

Ceny v lékárnách: od 144 rublů.

Claritin - antialergický, blokátor histaminu H1-receptory.

Uvolněte formu a složení

Dávkové formy Claritinu:

  • Tablety: oválného tvaru s homogenní strukturou bílé nebo téměř bílé, na straně s dělicí linií se nanáší číslo „10“ a ochranná známka „Pohár a baňka“, druhá strana je hladká (7, 10 nebo 15 kusů v blistrech, v lepenkové krabičce) 1, 2 nebo 3 blistry);
  • Sirup: průhledná nažloutlá barva nebo bezbarvá kapalina bez viditelných částic (každá po 60 nebo 120 ml v lahvích z tmavého skla, v kartonovém svazku 1 láhev s plnící lžičkou nebo odměrnou 5 ml stříkačkou).

Léčivou látkou je loratadin:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.
  • Tablety: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý;
  • Sirup: glycerol, propylenglykol, umělá příchuť (broskev), monohydrát kyseliny citronové (nebo bezvodá kyselina citronová), sacharóza (granulovaná), benzoát sodný, čištěná voda.

Farmakologické vlastnosti

Claritin se vyznačuje antialergickými, antihistaminickými a antipruritickými vlastnostmi..

Farmakodynamika

Loratadin je tricyklická sloučenina s výrazným antihistaminickým účinkem a je selektivním blokátorem periferního H1-histaminové receptory. Antialergický účinek nastává krátce po podání a trvá dostatečně dlouho. Loratadin začne působit do 30 minut po perorálním podání léku. Vrcholová fáze antihistaminického účinku je pozorována 8 až 12 hodin po nástupu léku a trvá déle než 1 den.

Loratadin nepřekonává hematoencefalickou bariéru a neovlivňuje fungování centrálního nervového systému (centrální nervový systém). Během jeho podávání nebyl identifikován žádný sedativní nebo anticholinergní účinek klinického významu, proto léčivo nevyvolává ospalost a nesnižuje rychlost psychomotorických reakcí při použití v terapeutických dávkách. Příjem klaritinu nezpůsobuje prodloužení QT intervalu na EKG.

Dlouhodobá terapie nebyla doprovázena změnami životních funkcí, elektrokardiografií, laboratorními údaji ani výsledky fyzikálních vyšetření klinického významu. Loratadin není charakterizován významnou selektivitou vůči H2-histaminové receptory. Látka není inhibitorem zpětného vychytávání norepinefrinu a nemá prakticky žádný účinek na funkci kardiostimulátoru ani na stav kardiovaskulárního systému..

Farmakokinetika

Loratadin se dobře a rychle vstřebává do zažívacího traktu. Jeho maximální plazmatická koncentrace je stanovena 1–1,5 hodiny po podání a maximální koncentrace jeho farmakologicky aktivního metabolitu desloratadinu je stanovena po 1,5–3,7 hodinách. Při podávání Claritinu s jídlem se doba k dosažení maximální koncentrace loratadinu a jeho metabolitu zvyšuje přibližně o 1 hodinu, ale biologická dostupnost léčiva se nemění. Maximální hladina loratadinu a desloratadinu v krvi nezávisí na příjmu potravy.

U pacientů s chronickou renální dysfunkcí se plocha pod křivkou koncentrace-čas (AUC) a maximální koncentrace loratadinu a jeho hlavní metabolit ve srovnání s pacienty s normální funkcí ledvin zvyšují. Kromě toho jsou poločasy loratadinu a desloratadinu identické s poločasy u zdravých pacientů. U pacientů s alkoholickým poškozením jater jsou maximální koncentrace a AUC loratadinu a desloratadinu dvakrát vyšší než u pacientů s normální funkcí jater.

Loratadin se vyznačuje vysokým stupněm vazby na plazmatické proteiny (97–99%), zatímco jeho metabolit vykazuje střední stupeň vazby (73–76%)..

V procesu metabolismu loratadin přechází do desloratadinu pomocí systému cytochromu P450 3A4 a v menší míře systému cytochromu P450 2D6. Vylučování se provádí ledvinami (asi 40% dávky perorálně) a střevy (asi 42% dávky perorálně) po dobu delší než 10 dnů, zejména ve formě konjugovaných metabolitů. Asi 27% dávky loratadinu je vylučováno močí do 24 hodin po užití Claritinu. Méně než 1% loratadinu je vyloučeno nezměněné močí do 24 hodin po užití léku.

Biologická dostupnost loratadinu a desloratadinu je přímo úměrná perorální dávce Claritinu. Jejich farmakokinetické profily u dospělých a starších dobrovolníků s dobrým zdravím byly téměř podobné.

Poločas loratadinu je 3–20 hodin (v průměru 8,4 hodin). Tento ukazatel pro desloratadin je 8,8–92 hodin (v průměru 28 hodin). U starších pacientů je poločas léčivé látky Claritin 6,7–37 hodin (průměr 18,2 hodin) a jeho metabolit 11–39 hodin (průměr 17,5 hodin). Tento ukazatel se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (určeno závažností onemocnění) a zůstává nezměněno u pacientů s chronickým selháním ledvin.

Procedura hemodialýzy, která se provádí u pacientů s renální dysfunkcí, neovlivňuje farmakokinetické parametry loratadinu a desloratadinu..

Indikace pro použití

  • Eliminace symptomů spojených s celoroční a sezónní alergickou rinokonjunktivitidou (svědění nosní sliznice, kýchání, rinorea, slzení, pocit svědění a pálení v očích);
  • Kožní onemocnění alergického původu;
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Kontraindikace

  • Období kojení;
  • Přecitlivělost na lék.

Kromě toho je použití Claritinu kontraindikováno:

  • Tablety: nedostatek laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy, poruchy tolerance k galaktóze; věk do 3 let;
  • Sirup: nedostatek sacharózy nebo isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy; věk do 2 let.

S opatrností se doporučuje předepsat lék pacientům během těhotenství a při závažném narušení funkce jater..

Návod k použití Claritinu: způsob a dávkování

Claritinový sirup a tablety se užívají perorálně 1krát denně v libovolném vhodném čase, bez ohledu na příjem potravy.

Doporučené dávkování má věková omezení a závisí na hmotnosti pacienta:

  • Pacienti starší 12 let: 10 mg (1 tableta nebo 10 ml sirupu);
  • Děti od 2 do 12 let: s hmotností do 30 kg - 5 mg každý (1/2 tablety nebo 5 ml sirupu), s hmotností 30 kg a vyšší - 10 mg.

Dětem ve věku 2 až 3 let se doporučuje používat Claritin ve formě sirupu.

U pacientů (dospělých a dětí) s těžkou poruchou funkce jater je lék předepisován každý druhý den v normálních dávkách.

U chronického selhání ledvin au starších pacientů není nutná úprava dávky Claritinu.

Vedlejší efekty

Podle pokynů může Claritin způsobit nežádoucí účinky:

  • Z nervového systému: nervozita (u dětí), ospalost, bolesti hlavy, nespavost; velmi zřídka - únava, závratě;
  • Z kardiovaskulárního systému: velmi zřídka - tachykardie, palpitace;
  • Z trávicího systému: zvýšená chuť k jídlu (u dospělých); velmi zřídka - gastrointestinální poruchy (nauzea, gastritida), sucho v ústech, zhoršená funkce jater;
  • Z kůže: velmi zřídka - alopecie;
  • Alergické reakce: velmi zřídka - anafylaxe, vyrážka.

Předávkovat

Předávkování Claritinem lze očekávat podle příznaků, jako je bolest hlavy, tachykardie, ospalost. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat lékaře. Jako léčba je obvykle předepsána podpůrná a symptomatická terapie. Výplach žaludku a příjem adsorbentu jsou povoleny (aktivní uhlí v drcené formě je smícháno s vodou).

Loratadin není vylučován hemodialýzou. Po nouzové péči je nutné sledovat stav pacienta.

speciální instrukce

Antihistaminika mohou zkreslit výsledky kožních testů, proto se doporučuje zastavit užívání Claritinu 48 hodin před diagnostickými testy kůže.

Protože u některých pacientů může účinek léku způsobit ospalost, doporučuje se být při léčbě vehikulů a mechanismů opatrný.

Těhotenství a kojení

Bezpečnost loratadinu během těhotenství nebyla dosud konkrétně potvrzena. Použití Claritinu je proto možné pouze tehdy, pokud pravděpodobný přínos léčby pro matku převáží možná rizika pro plod..

Loratadin a desloratadin přecházejí do mateřského mléka, a proto při předepisování léku během kojení je nutné kojení ukončit.

Se zhoršenou funkcí ledvin

U pacientů se selháním ledvin by počáteční dávka měla být 10 mg [1 tableta Claritinu nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

S poškozenou funkcí jater

U pacientů se selháním jater by počáteční dávka neměla překročit 10 mg [1 tableta nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

Léková interakce

Při současném použití účinek Claritinu nezvyšuje účinek alkoholu na nervový systém.

Pokud je Claritin kombinován s erythromycinem, ketokonazolem nebo cimetidinem, dochází k mírnému zvýšení koncentrace loratadinu v krevní plazmě, ale nemá to žádné klinické důsledky, včetně údajů o elektrokardiografii..

Analogy

Claritinovy ​​analogy jsou: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorahexal, Lomilan, Clarotadin, Claridol, Lotharen, Clarisens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clallergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách do 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..

Doba použitelnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Recenze Claritin

Recenze Claritinu se často vyskytují na internetu jak ve formě tablet, tak ve formě sirupu, ale jsou docela kontroverzní. Mnoho pacientů uvádí, že léčba lékem byla docela účinná. Někteří pacienti však museli léčbu přerušit, protože jejich alergické symptomy zůstaly výrazné. Alergisté to vysvětlují rozdílem v příčinách a projevech alergických onemocnění u různých lidí. Claritin jako prostředek monoterapie se s těmito podmínkami nemůže vždy vyrovnat.

Je třeba poznamenat, že i přes velkou popularitu Claritinu nejsou tablety ani sirup charakterizovány tak širokým spektrem účinku, aby okamžitě odstranily všechny příznaky alergií. Někteří pacienti hlásí vývoj nežádoucích účinků, například kožní vyrážky, bolesti hlavy, ospalost. Pokud k nim dojde, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka. Je přísně kontraindikováno brát Claritin samotný bez konzultace s lékařem, protože samoléčení může vyvolat zhoršení příznaků.

Cena Claritinu v lékárnách

Cena claritinu v tabletách se v zásadě pohybuje od 186 do 233 rublů (za balení obsahující 10 ks) nebo od 503 do 623 rublů (za balení obsahující 30 ks). Lék si můžete objednat ve formě sirupu na 220 - 268 rublů (na lahvičku 60 ml).